Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432303 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #525 Dátum: 2010. Január 05. - 21:45:21 »

Akkor a képek mellé kérek majd egy árat is mert egy időben volt róla szó, hogy eladja.
Legyen. Bár elég jól állok puskailag, de duplagolyósom még nincsen.. Ördög Kacsint Viszont 8x50R karabélyom vagyon és bizonyitott is.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #526 Dátum: 2010. Január 05. - 22:29:27 »

A duplagolyós azért elég csiklandós dolog. Láttam nagyon-nagyon drága puskákat, amelyek igen gyengén lőttek. Dacára mindenféle gyári lőlapnak, meg garanciának. És láttam orosz duplát, ami kifogástalanul lőtt.
De ezeken kívül láttam drágát ami jó volt, és olcsóbbat is, ami viszont nem.  Szóval a duplagolyós vásárlást szvsz nagyon át kell gondolni.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #527 Dátum: 2010. Január 05. - 22:36:09 »

A duplagolyós azért elég csiklandós dolog. Láttam nagyon-nagyon drága puskákat, amelyek igen gyengén lőttek. Dacára mindenféle gyári lőlapnak, meg garanciának. És láttam orosz duplát, ami kifogástalanul lőtt.
De ezeken kívül láttam drágát ami jó volt, és olcsóbbat is, ami viszont nem.  Szóval a duplagolyós vásárlást szvsz nagyon át kell gondolni.
Eleve nem lehet tökéletes egy ilyen elrendezésű fegyver.
A célnak feleljen meg és 50 méterre lője bele a harmadik duplát is egy 10-13 centis körbe.
Más nem kell annak aki arra használja amire való, hajtásra...
Magam lehet csak simogatnám és cserkészgetnék vele... Arra meg lehet, hogy az első lövés pontosabb, de bazi nehéz..... és van könnyebb cserkészpuskám... Wave Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #528 Dátum: 2010. Január 05. - 22:40:48 »

Eleve nem lehet tökéletes egy ilyen elrendezésű fegyver.
A célnak feleljen meg és 50 méterre lője bele a harmadik duplát is egy 10-13 centis körbe.
Más nem kell annak aki arra használja amire való, hajtásra...
Magam lehet csak simogatnám és cserkészgetnék vele... Arra meg lehet, hogy az első lövés pontosabb, de bazi nehéz..... és van könnyebb cserkészpuskám... Wave Wave


Hát igen de mint sok olyan dolog a vadászatban ez is a szerelemről IS szól. Pl akarok most venni 243-ast és nagyon nézegettem a Marlinokat. De most úgy néz ki lehet egyedileg épitett fegyver lesz a vége. A 8x57-esemnél elkapott a gépszíj és tetszik az érzés mikor kézbeveszem.

Na a drilling és a duplagolyós számomra ugyanilyen. A szerelem amit nem mindig lehet logikusan megmagyarázni. Nincs lehetőségem hajtásokra járni ahol tudnék hasznosítani egy nagy 9-es duplagolyós vasat.

Egyébként az előbb említett Heym az 80 méteren mutatott olyan szórást, hogy csak néztünk. 8 centin belül volt mindegyik lövés.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #529 Dátum: 2010. Január 05. - 22:49:30 »

Eleve nem lehet tökéletes egy ilyen elrendezésű fegyver.
A célnak feleljen meg és 50 méterre lője bele a harmadik duplát is egy 10-13 centis körbe.
Más nem kell annak aki arra használja amire való, hajtásra...
Magam lehet csak simogatnám és cserkészgetnék vele... Arra meg lehet, hogy az első lövés pontosabb, de bazi nehéz..... és van könnyebb cserkészpuskám... Wave Wave


Ha veszel egy orosz sörétest és rakatsz rá nyílt irányzékot, lehet hogy az is meg fog felelni ezeknek a kritériumoknak. Én ennél többet várok egy golyós puskától, még ha duplacsövű is.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #530 Dátum: 2010. Január 05. - 23:04:24 »

Ha veszel egy orosz sörétest és rakatsz rá nyílt irányzékot, lehet hogy az is meg fog felelni ezeknek a kritériumoknak. Én ennél többet várok egy golyós puskától, még ha duplacsövű is.
Van nekem olyan is, de legyen...Azt köll venni  ami tetszik. De mire várunk egy forrasztott csövű doppelbüchstől a harmadik dupla után....Jani! Bárhol is készült vala....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #531 Dátum: 2010. Január 05. - 23:34:42 »

Van nekem olyan is, de legyen...Azt köll venni  ami tetszik. De mire várunk egy forrasztott csövű doppelbüchstől a harmadik dupla után....Jani! Bárhol is készült vala....

Hát ez jó kérdés. Nyilván mindenki mást vár, és az emberek többségének túlzó elvárásai vannak a duplákkal kapcsolatban.

Valószínűleg az előző puskám egy kivételesen jól sikerült darab volt, és ahhoz mérve gyengének látom a mostanit. De ha a te elvárásodhoz mérem, (50m-en 6 lövés 13m-en belül) akkor tulajdonképpen rendben van ez is, mert ezt kb tudja.

Igaz, nem forrasztott csövű. :Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #532 Dátum: 2010. Január 05. - 23:35:54 »

13cm-en belül.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #533 Dátum: 2010. Január 06. - 09:04:44 »

Sziasztok!
Bocs előre ha okoskodásnak tűnik, vagy esetleg már kitárgyaltátok a témát! Úgy tudom ,hogy a Blaser bock duplagolyósa igazából egy vegyescsövű, aminek a sörétes csövében váltócső van. Az oka, hogy ezzel a megoldással sokkal jobban össze lehet lőni a csöveket. A fix cső ugye fix, de a betétcsövet lehet finoman állítgatni és megfelelő lőképet elérni! Csak persze nem klasszikus duplagolyós kinézetű, meg nem is duplapuska, de a célnak tökéletesen megfelel!
 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #534 Dátum: 2010. Január 06. - 09:30:22 »

Sziasztok!
Bocs előre ha okoskodásnak tűnik, vagy esetleg már kitárgyaltátok a témát! Úgy tudom ,hogy a Blaser bock duplagolyósa igazából egy vegyescsövű, aminek a sörétes csövében váltócső van. Az oka, hogy ezzel a megoldással sokkal jobban össze lehet lőni a csöveket. A fix cső ugye fix, de a betétcsövet lehet finoman állítgatni és megfelelő lőképet elérni! Csak persze nem klasszikus duplagolyós kinézetű, meg nem is duplapuska, de a célnak tökéletesen megfelel!
 Emelem

A második mondatod végét kicsit el kapkodtad??
Naplózva

hunter55
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #535 Dátum: 2010. Január 06. - 09:49:01 »

Igazad van, BETÉTCSŐ!
Naplózva

Üdv: Bence
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #536 Dátum: 2010. Január 06. - 10:01:15 »

Sziasztok!
Bocs előre ha okoskodásnak tűnik, vagy esetleg már kitárgyaltátok a témát! Úgy tudom ,hogy a Blaser bock duplagolyósa igazából egy vegyescsövű, aminek a sörétes csövében váltócső van. Az oka, hogy ezzel a megoldással sokkal jobban össze lehet lőni a csöveket. A fix cső ugye fix, de a betétcsövet lehet finoman állítgatni és megfelelő lőképet elérni! Csak persze nem klasszikus duplagolyós kinézetű, meg nem is duplapuska, de a célnak tökéletesen megfelel!
 Emelem

Rosszul tudod. A Blaser csövei szabad lengésűek és hátul tudod rállítani az alsót a felsőre. A vegyesgolyósuk is hasonló elven állítható, de ott a felső kisgolyós csővégnél is lehet finombeállítani.(jó ronda)
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #537 Dátum: 2010. Január 08. - 09:56:00 »

Sziasztok!

Egy kicsit a "saját szájízemhez" alakítottam a 9,3x64-es M66-osom külsejét. Bow
Persze még mindíg nem lőttem vele... :Mosolyog Talán jövő héten lesz lőtéri próba, belövés.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #538 Dátum: 2010. Január 08. - 12:01:21 »

Így még szebb!  Igen
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #539 Dátum: 2010. Január 08. - 12:06:27 »

Sziasztok!

Egy kicsit a "saját szájízemhez" alakítottam a 9,3x64-es M66-osom külsejét. Bow
Persze még mindíg nem lőttem vele... :Mosolyog Talán jövő héten lesz lőtéri próba, belövés.
 Wave

Ha próba után mégsem tetszene, akkor tudod a telefonszámom!  Ördög

 Igen
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: