Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432310 alkalommal)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #405 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 22:51:11 »

Nem kattan az ha úgy tolod előre hogy közben nyomod lefelé. Óvatosan, lassan kell mindezt csinálni természetesen.
Egyébként gratulálok hozzá, szép puska!

 Emelem
Az előző puskám is ilyen volt de egy picit azon is finomítottam meg már ezen is persze nem sokat. Már csak a tényleges próba hiányzik, hogy lássam miként is, dolgozik a 9,3-as.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #406 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 16:01:57 »

Az előző puskám is ilyen volt de egy picit azon is finomítottam meg már ezen is persze nem sokat. Már csak a tényleges próba hiányzik, hogy lássam miként is, dolgozik a 9,3-as.

Szia!
Hogy sikerült a belövés? Milyen a szórása a puskának - lőszernek - hátuljának?  Kacsint
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #407 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 17:16:19 »

Szia!
Hogy sikerült a belövés? Milyen a szórása a puskának - lőszernek - hátuljának?  Kacsint
 Wave
Sikerült belőni a puskát szépen viszi a Sako lőszert 100m-en +4cm ez kb. 150m-nek felel meg de ezt én nem biztos, hogy kihasználom mert eddig sem lőttem 100-130m fölé nem szeretek messzire elnyúlni inkább kivárom vagy rácserkelek. A lövések egy 3cm-es körbe voltak benne ez nekem megfelelő most már csak a vadban kifejtett hatásra vagyok nagyon kíváncsi. A végén semmi gond nincs de, azért azt el kell, mondjam, hogy amit kaptam SB sp 18,5g-os lőszert, na azzal azért nem túl barátságos a puska azzal nem tol, hanem rúg. A sakoval ezt nem csinálja. Ha sikerül vele valamit elejteni úgyis jelzem. Tehát eddig a puska nagyon tetszik.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #408 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 19:52:54 »

Egon,
Gratulálok, ez olyan mint a piros hetes: mindent visz  gyozo!!!
Majd meglátod, jó választás, most szépen összeállítottad a fegyveredet Táncol, most már ne gondolkozz rajta, használd Vadász
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Steve
Vendég
« Új üzenet #409 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 22:54:39 »

Szilva!

Ezt a kijelentésed be kellene kereteztetni: "...most szépen összeállítottad a fegyveredet, most már ne gondolkozz rajta, használd!"

Ez mindanyiónkra ül! Emelem Igen
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #410 Dátum: 2009. Szeptember 07. - 23:29:41 »

Egon,
Gratulálok, ez olyan mint a piros hetes: mindent visz  gyozo!!!
Majd meglátod, jó választás, most szépen összeállítottad a fegyveredet Táncol, most már ne gondolkozz rajta, használd Vadász
Köszönöm a dicséretet. Igen használom, mert minden este kinn vagyok de, nem akar létrejönni egy találkozás az áhított sertevaddal. De talán majd holnap. Csak most nem vagyok egyszerű helyzetben, mert a terület nagy része le van zárva a bőgés miatt így disznóra csak a napraforgókon, lehet vadászni, ami mint tudjuk nem épp a legkönnyebb vadászatok egyike pláne úgy, hogy a napraforgó igen sűrű és nagyon magas is jelen esetben. De ez nem baj, sőt így még izgalmasabb.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #411 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 08:01:48 »

Köszönöm a dicséretet. Igen használom, mert minden este kinn vagyok de, nem akar létrejönni egy találkozás az áhított sertevaddal. De talán majd holnap. Csak most nem vagyok egyszerű helyzetben, mert a terület nagy része le van zárva a bőgés miatt így disznóra csak a napraforgókon, lehet vadászni, ami mint tudjuk nem épp a legkönnyebb vadászatok egyike pláne úgy, hogy a napraforgó igen sűrű és nagyon magas is jelen esetben. De ez nem baj, sőt így még izgalmasabb.
Emelem Igen
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #412 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 22:07:49 »

Köszönöm a dicséretet. Igen használom, mert minden este kinn vagyok de, nem akar létrejönni egy találkozás az áhított sertevaddal. De talán majd holnap. Csak most nem vagyok egyszerű helyzetben, mert a terület nagy része le van zárva a bőgés miatt így disznóra csak a napraforgókon, lehet vadászni, ami mint tudjuk nem épp a legkönnyebb vadászatok egyike pláne úgy, hogy a napraforgó igen sűrű és nagyon magas is jelen esetben. De ez nem baj, sőt így még izgalmasabb.
Az is meg fog jönni, azután észre sem veszed egyre több élmény fűződik az új puskához és már nem is lesz új hanem a megszokott társ!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #413 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 22:30:21 »

Az is meg fog jönni, azután észre sem veszed egyre több élmény fűződik az új puskához és már nem is lesz új hanem a megszokott társ!
Tudom, hogy így van de, az elsőt különösen nagyon várjuk legalábbis én. De a ma este sem hozta meg a disznókat a napraforgóba egy sután kívül semmit, nem láttam ill. hallottam.  Szomorú
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #414 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 23:13:08 »

Tudom, hogy így van de, az elsőt különösen nagyon várjuk legalábbis én. De a ma este sem hozta meg a disznókat a napraforgóba egy sután kívül semmit, nem láttam ill. hallottam.  Szomorú
Ne csüggedj, én is megszereztem álmaim puskáját, először csak nézegettem, azután kimentünk az öreg barátommal  vadászni de előtte egy céltáblára lőttem egyet, hogy megnézzem hova hord a puska, 45 méteren 1cm-t a közepe alá, este kiültünk lesekre nem jött disznó amit lőhettünk volna, azután kivittem a lőtérre és lőttem 100 méterre  14,6-os RWS DK-val, nem kellett állítani rajta, azután megint voltam kinnt vadászni nem lőttem semmit, most egy rókát és majd lassan megjön minden. Egy jó nőt sem lehet azonnal megkapni, meg kell hódítani mire megkapod és az sok-sok idő és sok-sok türelem..........
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #415 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 07:35:18 »

Ne csüggedj, én is megszereztem álmaim puskáját, először csak nézegettem, azután kimentünk az öreg barátommal  vadászni de előtte egy céltáblára lőttem egyet, hogy megnézzem hova hord a puska, 45 méteren 1cm-t a közepe alá, este kiültünk lesekre nem jött disznó amit lőhettünk volna, azután kivittem a lőtérre és lőttem 100 méterre  14,6-os RWS DK-val, nem kellett állítani rajta, azután megint voltam kinnt vadászni nem lőttem semmit, most egy rókát és majd lassan megjön minden. Egy jó nőt sem lehet azonnal megkapni, meg kell hódítani mire megkapod és az sok-sok idő és sok-sok türelem..........
Igen Meghajol
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #416 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 01:09:18 »

Megtörtént a találkozás a többi a vaddisznós topicban.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #417 Dátum: 2009. Október 07. - 17:44:28 »

A hét végén volt szerencsém lőni egy 9.3x64-es golyóssal, ráadásul a "nem gyenge" 19 gr-os Tuggal.
Biztos vagyok abban, hogy roppant kellemes csalódásomban benne volt a kiváló Krico agyazás.
Ugyanis egyáltalán nem volt zavaró a rúgás.
Vadra meg tán semmivel sem érezném nagyobbnak mint akármelyiket.

Szóval a cső lő a tusa talál!!! (Nagy igazság!!!)
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #418 Dátum: 2009. Október 07. - 23:19:44 »

A hét végén volt szerencsém lőni egy 9.3x64-es golyóssal, ráadásul a "nem gyenge" 19 gr-os Tuggal.
Biztos vagyok abban, hogy roppant kellemes csalódásomban benne volt a kiváló Krico agyazás.
Ugyanis egyáltalán nem volt zavaró a rúgás.
Vadra meg tán semmivel sem érezném nagyobbnak mint akármelyiket.

Szóval a cső lő a tusa talál!!! (Nagy igazság!!!)
Nem olyan borzasztó mint amilyennek hirdetik a "jóindulatú" vadászbarátok Bion
Amikor én először vettem a 9,3-ast a barátomtól  (ilyen barátok mellett nincs szükség ellenségre Taps)
kérdeztem, hogy rúg-e ?
Válasz: én 125kg vagyok te hány kiló vagy ? Vállat von
78 kg Fejvakarás
Hát akkor nem is tudom téged mennyire rúg meg, nekem is bele kell kapaszkodnom rendesen.
Nem kell mondanom, egy hétig azon gondolkodtam mit mondjak miért nem akarok kimenni a lőtérre és mit fogok csinálni a puskával???
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #419 Dátum: 2009. Október 08. - 20:54:35 »

Pár gondolat a 9,3x64-es M66-ról
1.Lőszerhegy lecsípés tárazáskor előfordulhat de nem általános:
baráti körömben rajtam kívül négy velem együtt öt 9,3x64-es használó van, sőt a barátom aki eladta a 9,3-as  Steyr-ét és vett egy 338-as Blasert a mai napig arról álmodozik, hogy lesz a Blaserhez 9,3x64-es csöve. Próbáltuk a tárban lelapult magú lőszereket, jelentősen nem változik a cső pontossága, sőt az egyik barátom télen barkácsolt lovaskocsival, többen voltak, az egyik vadász lőhetett több szarvast, a barátom készítette elő neki a lőszereket, nem fogod elhinni---vadászkéssel levágta a kiálló ólomhegyeket egyenesre. Hatása brutális.

2.) Balról tárazott lőszer elakad:
Ez az elakadás lehetséges, megfelelően ütemesen kell ismételni, nem árt a fegyvernek, a fegyver vasból van a lőszer réz és ólom. Össze kell szokni a fegyverrel, akinek nincs ilyen puskája azok nagyon okosok és ismerik az összes hibáját. Na de M66 tuilajdonosnak lenni az ma magyarországon szerintem kiváltság.
Mauser "Modell 66", Walter Gehmann zseniális konstrukciója és amit sokan nem tudnak a Blaser őse. Kíváló minőségű acélból van a csöve, nem szórja a könnyű magot sem, nekem a könnyű és nehéz mag között 5 cm van függőleges irányban, vízszintesen 0 szórása van. Amikor megvettem a puskát kitettem egy céltáblát, egyet lőttem rá RWS DK-val, potos volt nem kellett állítani a távcsövön, annyi volt hogy 100 méteren 5cm-ert alávitt - valószínű a nehéz maggal lőttek vele, azóta emeltünk rajta.
Szóráskép állványból 14,6-os Dk egymásba szakadnak a lövések-- no comment.
Összességében jó minóségű acélból készült precíz-ötletes fegyver, értéket képvisel még a németeknél is ahol rengeteg van (7x64-ben) még mindíg belőle és ami nem utolsó cserélhető csövű, az alapkaliberek-az alpkaliberekkel és a magnumkaliberek-a magnumkaliberekkel cserélhetők mivel kétfajta zárdugattyúval gyártják. A csöve kilőhetetlen.

Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: