Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432310 alkalommal)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #375 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 23:17:33 »

Egon, láttam a másik fórumon, hogy zkk szereléket keresel. Vigyázz vele, engem csúnyán lehúzott egy neves kaposvári fegyvermester csikó koromban amikor "gyári zkk" néven rámsózott egy alu szereléket, amit fogóval kellett megtépni a puskán de így is állandóan baj volt vele, gyanítom, az eltérő hőtágulás miatt.
Köszönöm de nekem az eredeti acél szerelék kellene, én még alut nem láttam ebben de, azért gondolom megkülönböztethető.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #376 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 23:21:11 »

Köszönöm de nekem az eredeti acél szerelék kellene, én még alut nem láttam ebben de, azért gondolom megkülönböztethető.
Persze, hogy megkülönböztethető, csak ha utánvéttel kapja az ember, akkor nehéz ügy. Miért nem veszel komlóit?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #377 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 23:24:02 »

Idézet
Miért nem veszel komlóit?

 Bion Bion Bion
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #378 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 23:28:01 »

Bion Bion Bion
????
A komlói fix egy jó szerelék. Egon vario távcsövéhez sztem megfelelne.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #379 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 23:32:33 »

Persze, hogy megkülönböztethető, csak ha utánvéttel kapja az ember, akkor nehéz ügy. Miért nem veszel komlóit?
Most az van de, a puskát, amit megnéztem azon egy gyári Zkk szerelék, van és azt vettem észre, hogy azon a távcső nekem sincs messze, viszont az, amit eddig használtam azzal egy kicsit messze volt a távcső, mert azt teljesen előre kellett engedni ütközésig, mert egyébként elmozdul. Meg nem utolsó szempontból nekem szebb. Igazából egy szép kifordítós szerelék mutatna igazán szépen a puskán, de az mostanában nem aktuális. Viszont a komlói kifordítós szerelékről meg nem lehet túl sok jót hallani, bár én ezt csak hallomásból tudom, de hátha van itt valaki, aki érdemben tud róla nyilatkozni.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #380 Dátum: 2009. Augusztus 11. - 23:56:38 »

Most az van de, a puskát, amit megnéztem azon egy gyári Zkk szerelék, van és azt vettem észre, hogy azon a távcső nekem sincs messze, viszont az, amit eddig használtam azzal egy kicsit messze volt a távcső, mert azt teljesen előre kellett engedni ütközésig, mert egyébként elmozdul. Meg nem utolsó szempontból nekem szebb. Igazából egy szép kifordítós szerelék mutatna igazán szépen a puskán, de az mostanában nem aktuális. Viszont a komlói kifordítós szerelékről meg nem lehet túl sok jót hallani, bár én ezt csak hallomásból tudom, de hátha van itt valaki, aki érdemben tud róla nyilatkozni.
Nem tudom, van-e új kifordítós komlói, de a régi a zkk-n sz.rt sem ért. Annyira magas volt a szereléktalp, hogy a gyári irányzékot nem lehetett látni tőle. Vagy magasabb nézőke és célgömb kellett, vagy nem ért semmit az "oldhatóság". Asszem, a stabilitását sem dicsérték...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #381 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 06:45:21 »

Köszönöm de nekem az eredeti acél szerelék kellene, én még alut nem láttam ebben de, azért gondolom megkülönböztethető.

Az acéllal is vigyázz, mert abban is van silány! Nekem szakadt fel 9,3-as CZ-ről "gyári" acél szerelék, amit utánna nem is bírtam kicseréltetni.... Nem
Ahogy Feri is mondta a Komlói jó választás lehet. Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #382 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 08:51:32 »

No éppen azt akartam mán mondani, hogy Steve-nek volt afférja a gyári szerelékkel is...

Egon!

Azt hogy érted, hogy ha nem volt ütközésig előre tolva akkor elmozdult?
Mi mozdult el a távcső a gyűrűkben, vagy mi?

Ez nem szerelékhiba hanem szerelései hiba!

A komlói fix hidd el jó szerelék, ha a távcső elmozdult benne az nem a szerelék hibája.
Ha ezért kellett előre tolni mert elmozdult, annak valami oka volt, mert ilyet én még nem hallottam, hogy megfelelő acél gyűrűben a megfelelően meghúzott távcső elmozdul.
Ott valami nem stimmel. Vállat von
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #383 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:21:23 »

.... Viszont a komlói kifordítós szerelékről meg nem lehet túl sok jót hallani, bár én ezt csak hallomásból tudom, de hátha van itt valaki, aki érdemben tud róla nyilatkozni.

Nekem az van a 9,3-as ZKK-n.  2005 óta nem nyúltunk hozzá, úgy áll, ahogy fel lett téve.
Én sosem vettem le, mivel a csőcsere óta nincs nyílt irányzék a puskán.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #384 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:36:31 »

Nekem az van a 9,3-as ZKK-n.  2005 óta nem nyúltunk hozzá, úgy áll, ahogy fel lett téve.
Én sosem vettem le, mivel a csőcsere óta nincs nyílt irányzék a puskán.

Nekem is az van a 7x64-esen. Abban annyira nem bízok, hogy ha leveszem a távcsövet és visszarakom, nem kell újra belőni.
De mivel ilyen igényeim nemigen vannak, nincs is semmi gondom a szerelékkel.
A hernyócsavart, aminek a becsavarásával fixé lehet tenni, kifejezetten jó ötletnek tartom.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #385 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:40:05 »

Nekem is az van a 7x64-esen. Abban annyira nem bízok, hogy ha leveszem a távcsövet és visszarakom, nem kell újra belőni.
De mivel ilyen igényeim nemigen vannak, nincs is semmi gondom a szerelékkel.
A hernyócsavart, aminek a becsavarásával fixé lehet tenni, kifejezetten jó ötletnek tartom.

Én ugyanígy tettem, azt a hernyócsavart behúztam és megjelöltem felső helyzetben ha le kell estleg venni ugyanoda húzzam vissza.
Egyszer kipróbáltam és levettem, majd visszaraktam.
50 m-en kb 1 cm-re ment balra és 1 cm-rel ment feljebb a lövés...szóval eléggé elhanyagolható volt, mert 200-ig így is jó lett volna.

Megjegyzem lőttünk úgy be puskát, hogy azon EAW volt...
Levettük, visszatettük...ez is balra ment el kb 6-7 mm-t, de 50 m-en már volt vagy 4 cm magaslövése.
Mindez összesen 83ezer Ft-ért... Vállat von
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #386 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:45:48 »

Az én puskámon Komlói fix van. A fegyvermesterrel kicsit magasnak találtuk, így egy kicsit "átalakította". Pár tizedet vett le a két szerelékből, most már tökéletes.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #387 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:47:14 »

Az én puskámon Komlói fix van. A fegyvermesterrel kicsit magasnak találtuk, így egy kicsit "átalakította". Pár tizedet vett le a két szerelékből, most már tökéletes.

Pár tizeddel éppen semmit sem ért el...
Ugyanis abban egy 4 mm-es magasító bak van...abból pár tized semmit sem jelent. Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #388 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 09:51:53 »

Hát hallod, nem tudom. Feltettük a távcsövet, felkaptam párszor, de keresnem kellett a teljes képet. Átalakítás után már nem volt ilyen gondom. Biztos hogy ért valamit. Felárat meg nem kellett fizettem.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #389 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 10:32:26 »

No éppen azt akartam mán mondani, hogy Steve-nek volt afférja a gyári szerelékkel is...

Egon!

Azt hogy érted, hogy ha nem volt ütközésig előre tolva akkor elmozdult?
Mi mozdult el a távcső a gyűrűkben, vagy mi?

Ez nem szerelékhiba hanem szerelései hiba!

A komlói fix hidd el jó szerelék, ha a távcső elmozdult benne az nem a szerelék hibája.
Ha ezért kellett előre tolni mert elmozdult, annak valami oka volt, mert ilyet én még nem hallottam, hogy megfelelő acél gyűrűben a megfelelően meghúzott távcső elmozdul.
Ott valami nem stimmel. Vállat von
Nem a tubus csúszik el a gyűrűben, hanem a talp, ha nincsen ütközésig betolva.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: