Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432301 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #315 Dátum: 2009. Július 08. - 14:18:02 »

Kelet-Afrikában, a német gyarmatokon volt a .375 a határ, már ha jól emlékszem.
Nem. A német gyarmatokon a 9.3x64-est vidáman és eredményesen használták, ez a kaliber volt W. Brenneke válasza a 375-re. Ez nem tetszett az angoloknak, azért vezették be a 9.5mm.es határt. Azonban sokhelyütt kivételt tesznek a 9.3x64-el sőt a 9.3x62-vel is. Elég jó kaliber mindkettő, érdemes is számolni velük.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #316 Dátum: 2009. Július 08. - 21:47:44 »

Idézet
Azonban sokhelyütt kivételt tesznek a 9.3x64-el sőt a 9.3x62-vel is. Elég jó kaliber mindkettő, érdemes is számolni velük.

Az utóbb említett kaliber tényleg jó idehaza is  Nyihi  >Nevet  gyozo
A 64-est nem ismerem.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #317 Dátum: 2009. Július 09. - 09:45:12 »


A 64-est nem ismerem.
Kérdezd meg Szilva olvtársat! Ő olyannyira nem tud meglenni nélküle, hogy már a másodikat vette... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #318 Dátum: 2009. Július 09. - 10:26:15 »

Mivel másabb, mint a 62-es?  Vállat von Komolyan kérdezem, mert én még nem láttam 64-est (remélem nem ez lesz a válasz: "Képzeld 2 mm-rel nagyobb a palackja...."  Ördög  gyozo), van gyakorlati különbség a kettő között?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #319 Dátum: 2009. Július 09. - 11:17:55 »

Egyik haverunknak is 64-ese van. Annyit tudok hogy nagyobbat rúg mint a 62-es azonos puskát alapul véve (egyforma tömegűt és csőhosszúságot értettem ez alatt), meg hogy gyorsabb, laposabb a röppályája, és valamivel erősebb is a 9.3x62-nél. Távoli lövésekhez jobb választás a 64-es mint a 62-es. Lőszerválasztéka nem valami bő, és drágább is mint a 62-eshez.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #320 Dátum: 2009. Július 09. - 12:50:13 »

Mivel másabb, mint a 62-es?  Vállat von Komolyan kérdezem, mert én még nem láttam 64-est (remélem nem ez lesz a válasz: "Képzeld 2 mm-rel nagyobb a palackja...."  Ördög  gyozo), van gyakorlati különbség a kettő között?

Van gyakorlati különbség, a 64-es inkább a .375H&H-hoz áll közelebb.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #321 Dátum: 2009. Július 09. - 18:42:25 »

Mivel másabb, mint a 62-es?  Vállat von Komolyan kérdezem, mert én még nem láttam 64-est (remélem nem ez lesz a válasz: "Képzeld 2 mm-rel nagyobb a palackja...."  Ördög  gyozo), van gyakorlati különbség a kettő között?
Van különbség. A 64-es gyakorlatilag azt tudja, mint a 375. Kb. 20%-al nagyobb a torkolati energiája mint a 62-esé, laposabb röppályát produkál, jó messze el lehet nyúlkálni vele.
Viszont nem egy közelre lövöldözős kaliber, 50-60 méterig furcsa dolgokat produkál. A lőszerválaszték kissé egysíkú, nálunk vadászatra alkalmas lőszere kettő azaz kettő van, az RWS TUG és az RWS Doppelkern. Nem sok, de legalább nagyon drága, húszezer forint felett van egy doboz.
A rugása érdekes dolog, nekem van egy 64-es Krico700-am és egy 62-es Sauer 200-am, a Krico könnyű, a Sauer nehéz oszt mégis az utóbbit érzem durvábbnak, bár hozzá kell tennem, egyik sem problémás.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #322 Dátum: 2009. Július 09. - 18:45:17 »

Nekem is valami hasonlót oktattak  Figyelmes olvasás. De visszatérve a korábbi problémámhoz: Szerintetek újra be kell lőni a vasat, ha mondjuk rendelek Jaktmatchot, és azzal akarok lőtéren, esetleg amatőr versenyen lűni? A ballisztikai táblázat szerint szinte full ugyanaz a röppályája, mint a ~18 grammos vadászlövedékeknek.  Vállat von, sőt a gyártó szerint pont ez lenne a lényege: relatíve olcsón gyakorolj újbóli belövés nélkül, vadászmaggal meg ugyanúgy vadászhatsz.  Vállat von? Mondjuk pl. Tal válaszát erre már kapásból tudnám ( Ördög Tasli)

SEmmi köze ahoz, hogy azonos, vagy másik cég gyártmánya.
Mivel más a töltet, más a lövedék kialakítása...stb, így az minden esetben szerencse, ha 1, vagy akár többféle lövedéket is ugyanoda visz az adott puskacső.
Tehát ha másik töltényt kezdesz használni, akkor azt minden esetben ki kell próbálni, hogy hová viszi a puska, ugyanakkor, hogy szereti-e egyáltalán a puska.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #323 Dátum: 2009. Július 09. - 22:19:59 »

Véleményem szerint a Sako-nak elhibázott lépése volt a 9,3x66.Semmivel sem több,vagy jobb mint a 9,3x64.Veszélyes nagyvadra nem használható az miatt a 0,2mm miatt.Nemsokára kiírhatják:Béke poraira.
Szasztok!
Nem biztos, hogy elhibázott lépés volt, Skandináviában még adnak a hagyományokra, tehát ha egy német 9,3x64-est használ nagyvadra akkor egy valamit is magára adó skandináv a Sako 9,3x66-ot használja, ugyanolyan lapos a röppályája és az energiája mint a 338-asé vagy a 9,3x64-esé, 375H&H-é, a Sako sem engedheti magának, hogy ne fejlesszen és ne legyen hasonló kategóriájú saját tölténye és fegyvert is csak ő gyárt hozzá.
Egy barátom készíttetett magának én is használtam, jól öl és nem rúg veszélyesen és még egy dolog a hüvelyfenék standard méretű tehát ugyanaz a zárdugattyú jó hozzá mint a 30-06-hoz, miközben a 338 375 és a 9,3x64-hez magnum zárdugattyu kell. tehát egy standard sakóba egy 66-os cső és kész a magnum teljesítményű fegyver, tehát egyszerű a gyártása.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #324 Dátum: 2009. Július 10. - 09:34:38 »

SEmmi köze ahoz, hogy azonos, vagy másik cég gyártmánya.
Mivel más a töltet, más a lövedék kialakítása...stb, így az minden esetben szerencse, ha 1, vagy akár többféle lövedéket is ugyanoda visz az adott puskacső.
Tehát ha másik töltényt kezdesz használni, akkor azt minden esetben ki kell próbálni, hogy hová viszi a puska, ugyanakkor, hogy szereti-e egyáltalán a puska.

Rendben,   Emelem ez szerintem is elég életszerű. A helyzet az, hogy nem feltétlenül akartam elpufogtatni céltáblára az EVO-t. Namármost, ha veszek ilyen marketing-gyakorlópatronyt, megint csak ott vagyok ahol a part szakad, mert át kellene lőni rá a vasat, másra viszont nem lehet használni.  Fejvakarás.

A vége az lesz, hogy szerintem veszek egy paklival, oszt kiderül, hova köpködi a műszer. Ha nadj' Isten jó lenne, na az öröm, bódottá..., ha nem, akkor marad az "így jártam"  Okos

Csak azt akartam tudni, hogy szerintetek elviekben lehet-é olyan, hogy teljesen más kialakítású, és pláne más súlyú göbecseket gond nélkül ugyanoda vinné a puska. (Azt meg sem merem említeni, hogy állítólag elég finnyás a vasam  Stoel ) Mert a reklám ezt mondta....  Vállat von . Kipróbálom, és megosztom a tapasztalatokat, ígérem  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #325 Dátum: 2009. Július 10. - 09:57:55 »

Csak azt akartam tudni, hogy szerintetek elviekben lehet-é olyan, hogy teljesen más kialakítású, és pláne más súlyú göbecseket gond nélkül ugyanoda vinné a puska. (Azt meg sem merem említeni, hogy állítólag elég finnyás a vasam  Stoel ) Mert a reklám ezt mondta....  Vállat von . Kipróbálom, és megosztom a tapasztalatokat, ígérem  Wave

Elvileg lehet, de az csak a szerencse és a véletlen műve. Bion
Nekem a 9,3x62-esem 100 m-en 4 különböző lövedéket (16,2g, 17,5g, 18,5g) 4 cm-es körbe rakja. Táncol
Ki kell próbálni.  Lő
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #326 Dátum: 2009. Július 10. - 13:12:29 »

Idézet
Csak azt akartam tudni, hogy szerintetek elviekben lehet-é olyan, hogy teljesen más kialakítású, és pláne más súlyú göbecseket gond nélkül ugyanoda vinné a puska.

Lehet. A Norma csinált ilyen gyakorlópatront -Jaktmatch. Elvileg ennek a röppályája megegyezik egyes fajtájú és tömegű Norma patron röppályájával. Ezt az egyik Magaslesben olvastam. Kovács László jellemezte a 7x65R patront, és azt hiszem hogy ott írta ezt. Annál a kalibernél ha jól emlékszem akkor a 10,1 grammos Oryx röppályája egyezik meg a Jaktmatchéval.

Ez dolog szerintem egy nem "pákosztos" puskával össze is jöhet, sőt elvileg össze is kell hogy jöjjön.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #327 Dátum: 2009. Július 10. - 14:20:24 »

Lehet. A Norma csinált ilyen gyakorlópatront -Jaktmatch. Elvileg ennek a röppályája megegyezik egyes fajtájú és tömegű Norma patron röppályájával. Ezt az egyik Magaslesben olvastam. Kovács László jellemezte a 7x65R patront, és azt hiszem hogy ott írta ezt. Annál a kalibernél ha jól emlékszem akkor a 10,1 grammos Oryx röppályája egyezik meg a Jaktmatchéval.

Ez dolog szerintem egy nem "pákosztos" puskával össze is jöhet, sőt elvileg össze is kell hogy jöjjön.

Hát elvileg nem.
Pont ezt magyarázta Wetzlar is alább... Figyelmes olvasás
Hiába tölti a gyártó úgy a lőszert, hogy annak röppályája elvben hasonló legyen, a dolog a csőben dől el. Más kialakítású, más hosszúságú lövedéket a cső más sebességgel, más irányba fog elindítani (csőrezgés). Ha a találati pontok azonosak akkor szerencse. Ha nem, nem kell csodálkozni. Ki kell próbálni.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #328 Dátum: 2009. Július 10. - 16:07:18 »

Idézet
Hiába tölti a gyártó úgy a lőszert, hogy annak röppályája elvben hasonló legyen, a dolog a csőben dől el.

Gondolom tesztelték ezt Normáék és azért is reklámozták így. Ki kell próbálni.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #329 Dátum: 2009. Július 10. - 16:16:00 »

Gondolom tesztelték ezt Normáék és azért is reklámozták így. Ki kell próbálni.

Még azonos márkáju fegyverből is külnböző lehet a lőkép, a cső anyaga is befolyásolja.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: