Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432295 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #240 Dátum: 2009. Március 14. - 18:09:08 »

A KJG-t nem ismerem. De ha a 9.3x64-es TUG-al 50-60m-en belül lövöm meg a vadat, a becsapódás után szétrobban, öklömnyi vagy mégnagyobb krátert képezve-és ehhez soxor még csont sem kell. Ellenben nagyobb távon  "átszúrja" a vadtestet, csaképp nem kaliber méretű a lyuk, hanem olyan 2cm körüli, jó vért ad de a kilövés körül sincs irdatlan bevérzés.
Ez a kaliber nem rövid lövésekre van tervezve, valszeg még a KJG-vel sem.

Érdekes amit írsz! Akkor mégsem igaz a KJG szlogenje: "Egy lövedék, minden esetre!"  Sőt, egy puska sem elég! Más kaliber közelre, más messzire!
 Fejvakarás
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2009. Március 14. - 18:10:59 »

Jah, a Cody fogja szerelni a lőszereit KJG -vel is. Szóval annyira rossz nem lehet ez a lövedék, ha a gyártó nem gondolja úgy, hogy a Cody eddig elért renoméját veszélyeztetné.

Vannak itt többen, akik majdhogynem napi kapcsolatban állnak vele, gondolom tudnak informálódni, ha akarnak...

Arra kíváncsi leszek! Állítólag az én kaliberemben is piacra kerül, csak 20.000 Ft-ot kicsit sokallok egy doboz lőszerért! Szomorú
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 15. - 02:08:11 írta Viktor » Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #242 Dátum: 2009. Március 14. - 18:11:07 »

Jah, a Cody fogja szerelni a lőszereit KJG -vel is. Szóval annyira rossz nem lehet ez a lövedék, ha a gyártó nem gondolja úgy, hogy a Cody eddig elért renoméját veszélyeztetné.

Vannak itt többen, akik majdhogynem napi kapcsolatban állnak vele, gondolom tudnak informálódni, ha akarnak...
Kondor Imre annakidején megígérte nekem, hogy ide is felteszi a KJG-s cikkeit. Be is regisztrált, de aztán elmaradt...
Egy-a KJG sebessége és a normál drallhossz körüli anomáliát firtató levelemre pedig elfelejtett válaszolni, de a levelet feltette a másik fórumra, had csámcsogjanak rajta...kaptam is ott mindent a "hívőktől"...
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 15. - 02:07:52 írta Viktor » Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #243 Dátum: 2009. Március 14. - 18:12:37 »

Arra kíváncsi leszek! Állítólag az én kaliberemben is piacra kerül, csak 20.000 Ft-ot kicsit sokallok egy doboz lőszerért! Szomorú
Látod erre "jó" a 9.3x64. Ennél nincs mese, minden lőszer 20.000 forint... Szomorú
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #244 Dátum: 2009. Március 14. - 18:13:32 »

Látod erre "jó" a 9.3x64. Ennél nincs mese, minden lőszer 20.000 forint... Szomorú

 Bion
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #245 Dátum: 2009. Március 14. - 18:16:50 »

Érdekes amit írsz! Akkor mégsem igaz a KJG szlogenje: "Egy lövedék, minden esetre!"  Sőt, egy puska sem elég! Más kaliber közelre, más messzire!
 Fejvakarás
Csodák nincsenek...csak a mosóporreklámokban...ahol a szemcsék tudják, mi a kosz és mi nem...meg a lőszerreklámban...ahol az a darab réz mindig tudja, mekkora lyukat üssön, mennyire expandáljon.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #246 Dátum: 2009. Március 14. - 18:18:20 »

Kondor Imre annakidején megígérte nekem, hogy ide is felteszi a KJG-s cikkeit. Be is regisztrált, de aztán elmaradt...
Egy-a KJG sebessége és a normál drallhossz körüli anomáliát firtató levelemre pedig elfelejtett válaszolni, de a levelet feltette a másik fórumra, had csámcsogjanak rajta...kaptam is ott mindent a "hívőktől"...

Elbírod Te azt! Mosolyog
De a "hívők"-et nem értem! Biztos nem hordja ugyan olyan jól a fegyverük a könnyú lövedéket, mint a hagyományost! Ezt ha tagadják, akkor boldogabbak lesznek?  Vállat von
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #247 Dátum: 2009. Március 14. - 18:18:48 »

Idézet
Állítólag az én kaliberemben is piacra kerül, csak 20.000 Ft-ot kicsit sokallok egy doboz lőszerért!

Ez melyik kaliber?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #248 Dátum: 2009. Március 14. - 18:20:05 »

Csodák nincsenek...csak a mosóporreklámokban...ahol a szemcsék tudják, mi a kosz és mi nem...meg a lőszerreklámban...ahol az a darab réz mindig tudja, mekkora lyukat üssön, mennyire expandáljon.

 Bion
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #249 Dátum: 2009. Március 14. - 18:20:55 »

http://www.lima-wiederladetechnik.de/9,3-mm/9,3x64.htm

Itt többet találhattok a témáról.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #250 Dátum: 2009. Március 14. - 18:26:19 »

Ez melyik kaliber?

7,62x54R   Anti puskáját vettem meg.
Nekem még az azonos súlyú, de más gyártású lövedékek se mentek egy helyre! A 9,7-es hadilőszert szétszórta, a 11,7-es MFS-re lőttem be, a 11,7-es partizánt meg jó 8 cm-rel fölé rakta az MFS-nek!  Fejvakarás
OFF-ON
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #251 Dátum: 2009. Március 14. - 18:30:46 »

Elbírod Te azt! Mosolyog
De a "hívők"-et nem értem! Biztos nem hordja ugyan olyan jól a fegyverük a könnyú lövedéket, mint a hagyományost! Ezt ha tagadják, akkor boldogabbak lesznek?  Vállat von
Nézd sanyoooo, ebben a vadászmesterségben már rég eljutottunk oda, hogy bizonyos határok közt bármivel sikeresek lehetünk. Innentől kezdve viszont hit kérdése, ki mit vesz, ki miben bízik. Aki eddig is meggondolta, mikor és hová teszi azt a kis göbecset, az eztán is sikeres lesz, aki meg balfasz és lövöldöz össze-vissza, azt a KJG sem húzza ki a szarból. Van egy arc a másik fórumon aki annyira elvakult hívő lett csupán a katalógusadatoktól, hogy szerintem egy Lutz Möller fotó elé térdel le minden este imádkozni...namost egy ilyennek próbálj elmagyarázni valamit ami nem egyezik az ő elképzeléseivel...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #252 Dátum: 2009. Március 14. - 18:36:49 »

Nézd sanyoooo, ebben a vadászmesterségben már rég eljutottunk oda, hogy bizonyos határok közt bármivel sikeresek lehetünk. Innentől kezdve viszont hit kérdése, ki mit vesz, ki miben bízik. Aki eddig is meggondolta, mikor és hová teszi azt a kis göbecset, az eztán is sikeres lesz, aki meg balfasz és lövöldöz össze-vissza, azt a KJG sem húzza ki a szarból. Van egy arc a másik fórumon aki annyira elvakult hívő lett csupán a katalógusadatoktól, hogy szerintem egy Lutz Möller fotó elé térdel le minden este imádkozni...namost egy ilyennek próbálj elmagyarázni valamit ami nem egyezik az ő elképzeléseivel...

 Bion Taps
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #253 Dátum: 2009. Március 14. - 21:03:15 »

Kondor Imre annakidején megígérte nekem, hogy ide is felteszi a KJG-s cikkeit. Be is regisztrált, de aztán elmaradt...
Egy-a KJG sebessége és a normál drallhossz körüli anomáliát firtató levelemre pedig elfelejtett válaszolni, de a levelet feltette a másik fórumra, had csámcsogjanak rajta...kaptam is ott mindent a "hívőktől"...

Miután máshol hiénának meg dögevőnek nevezett Stevet meg engem, és azt ajánlotta hogy "csaholjatok együtt a többiekkel", nem igazán hiányolom innen azt az embert.
Nem akarom újra kezdeni a témát, de mielőtt akárkit ideengedtek, gondolkodjatok el egy kicsit hogy miért jött létre ez a fórum.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #254 Dátum: 2009. Március 14. - 21:15:01 »

Miután máshol hiénának meg dögevőnek nevezett Stevet meg engem, és azt ajánlotta hogy "csaholjatok együtt a többiekkel", nem igazán hiányolom innen azt az embert.
Nem akarom újra kezdeni a témát, de mielőtt akárkit ideengedtek, gondolkodjatok el egy kicsit hogy miért jött létre ez a fórum.

Ugyan már! Biztos nem mondtak rosszabbakat rólatok, mint rólam!  Na ugye? Egészség legyen, meg a pun@ szorítson! A többi nem számít! Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: