Oldalak: 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432311 alkalommal)
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #2760 Dátum: 2021. Február 03. - 22:11:34 »


Egyenlőre semmiben nem maradt benne:)))) így nekem nincs:)

Szia Caiman,

kerdeznem,miota hasznalod az Express-t 9.3-ban es mik az eddigi tapasztalatok,azon kivul hogy eddig mindent atutott?!
Esetleg ozet lottel vele?! Ha igen,milyen kimenetet produkal?!

En Geco TM-et lovok majd egy eve,nagyon elegedett vagyok vele,gim / szarvas / muflon.
Eddig 2 ozet lottem vele,nyaron egy bakot,telen egy gidat,de tobbet ezzel a municioval ozre (tarvad) nem lovok,mert brutal nagy kimenetet produkalt.
Van .243-as Ruger puskam es 7*57R Brno ZH is,melyek termesztesen jobbak ozre.

Probakent vettem egy doboz Geco Plus-t is,mert az elmeletileg kemenyebb lovedek mint a TM,loteren kiprobalva ugyanoda viszi a Plus-t mint a TM-et.
De eddig vadat meg nem lottem a Plus-sal.

Udv.  Emelem
Naplózva
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #2761 Dátum: 2021. Február 04. - 11:54:53 »


Egyenlőre semmiben nem maradt benne:)))) így nekem nincs:)
Naplózva
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #2762 Dátum: 2021. Február 04. - 11:57:14 »

Szia.Engem is érdekelne mindenféle tapasztalat a municióval kapcsolatba,ha esetleg van fénykép a ki-be menetekről azt is szívesen venném.
Köszönöm. Emelem
Naplózva
Peregrin
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #2763 Dátum: 2021. Június 05. - 10:55:38 »

Sziasztok!! sokat olvastam vissza korábbi bejegyzéseket de nem találtam választ a bennem megfogalmazodott kérdésre. Szóval!
Használ vagy használt valaki RWS vagy Norma 11,9 g lőszert?
Korábban az RWS Uni 19g hsználtam és most viszont ezt a könyebbeket próbálnám ki nagyon szívesen,,,,
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2764 Dátum: 2021. Június 05. - 12:02:10 »

Sziasztok!! sokat olvastam vissza korábbi bejegyzéseket de nem találtam választ a bennem megfogalmazodott kérdésre. Szóval!
Használ vagy használt valaki RWS vagy Norma 11,9 g lőszert?
Korábban az RWS Uni 19g hsználtam és most viszont ezt a könyebbeket próbálnám ki nagyon szívesen,,,,
Lehet vele kísérletezni, nekem nem jött be. Ezt a kalibert 16g-nál nagyobb tömegű lövedékekre találták ki.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Peregrin
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #2765 Dátum: 2021. Június 05. - 18:58:50 »

Lehet vele kísérletezni, nekem nem jött be. Ezt a kalibert 16g-nál nagyobb tömegű lövedékekre találták ki.
konkrétan mi volt vele a gond?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2766 Dátum: 2021. Június 05. - 19:22:15 »

konkrétan mi volt vele a gond?
Az én 9,3x62-es Frankonia Favoritom már a 15 grammos lövedéket sem volt képes valami elvárható, vadászatra alkalmas szórással lőni.
Kellett neki a hosszabb felépítésű, 18,5-19 grammos lövedék.
De vadásztattam sokszor egy német arisztokratát, aki a könnyű, 11,7 grammos homogén anyagú modern lövedékkel lőtt mellettem több száz hajtott disznót.
A szórással nem volt baj, mert a kisebb fajsúlyú anyag miatt a lövedék elég hosszú volt ahhoz, hogy az extrém sebesség mellett is megvezesse a cső.
Viszont a hatásfoka egy rakás szar volt, semmi sem maradt tőle helyben, vért sem adott, sok tüdőn lőtt disznóját a következő nyiladékon lőtték meg.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2767 Dátum: 2021. Június 05. - 19:53:24 »

konkrétan mi volt vele a gond?
Pontosan az amit Csabus leírt. 9,3x62-ből nem lehet 30-06-ot vagy 8x68s-t csinálni.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #2768 Dátum: 2021. Június 16. - 20:25:46 »

Urak , abban kérek segítséget, hogy vásárolnék 3-3 db 16,5-ös lövedék tömegű lőszert próbához  9,3x74R kaliberben. Szombathely-Budapest -Keszthely vonalon lenne ideális. Nem vennék 1-1 dobozzal, ha nem muszáj. A próba alanya egy bergstutzen, itt próbálkoznék az optimális lőszer párossal. Tölteném majd, de még nem lehet... ( nem szabad.) Előre is köszönöm.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2769 Dátum: 2021. Október 10. - 22:51:37 »

Jó ez a hornady sp. Igen Messzebbről is működik elég jól. Távolság 226m, menekülési távolság kb 15m. Erősen fedett terepen egy nagyon nagy szopást kerűltünk el a bőséges vérnek, meg a rövid halálvágtának köszönhetően. Kicsit keresztbe állt, Tüdő-máj lövés.








« Utoljára szerkesztve: 2021. Október 10. - 23:54:40 írta Horrido » Naplózva

Jó szelet!
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #2770 Dátum: 2021. Október 11. - 07:23:00 »

Jó ez a hornady sp. Igen Messzebbről is működik elég jól. Távolság 226m, menekülési távolság kb 15m. Erősen fedett terepen egy nagyon nagy szopást kerűltünk el a bőséges vérnek, meg a rövid halálvágtának köszönhetően. Kicsit keresztbe állt, Tüdő-máj lövés.









Kár, hogy az én puskámban (Sauer 202) úgy beleszorult a töltényűrbe a hüvely még lövés előtt, hogy fegyvermester ütötte szét... A forgalmazó szerint szar a puskám... :Mosolyog Röhög

Üdv: ptomi Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2771 Dátum: 2021. Október 11. - 08:08:37 »

Kár, hogy az én puskámban (Sauer 202) úgy beleszorult a töltényűrbe a hüvely még lövés előtt, hogy fegyvermester ütötte szét... A forgalmazó szerint szar a puskám... :Mosolyog Röhög

Üdv: ptomi Emelem

A forgalmazó nagyon okos lehet... Ha az üres hűvely szorúlt volna bele, akkor ez még elképzelhető is lehetne, hogy ki van kopva a töltényűr. (Na de egy sauernél? OOO) De mivel még lövés elött szorúlt meg, az vagy méretprobléma, vagy valami idegen anyag a töltényűrben. Én kb. 1 éve próbálgatom ezt a lőszert, teljesen elégedett vagyok vele. Teszi a dolgát, pontos, olcsón. Nem volt semmi gondom vele. Vállat von Lehet, hogy kifogtál valami szar szériát,vagy darabot.
 Emelem

Naplózva

Jó szelet!
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #2772 Dátum: 2022. Szeptember 26. - 14:27:58 »

Kedves vadásztársak!

Lapua megát lövök most a 9,3-as puskámból a szórásképe több mint kielégítő,viszont ha lapocka mögött mondjuk egy tenyérnyivel éri a vadat a találat,gyakorlatilag győzöm megtalálni a lőtt vadjaimat.Másnak esetleg van erről tapasztalata?Eddig 30-06,és 8x57 kalibereket használtam és mivel régebb óta akartam egy combosabb kalibert kipróbálni megvettem a 9,3-at de eddig egyáltalán nem győzött meg.Legalább 150 métert elfutott két szarvasom is,egyet pedig egyáltalán nem találtam meg pedig a hang nagyon kecsegtető volt.Esetleg túl kemény ez a lövedék?Vagy belefutottam abba a hibába hogy azt gondoltam hogy a nagyobb annyival jobb lesz.Amiket megtaláltam nem első osztályú lövések voltak de rossznak se mondható.A 150-200 méteres menekülési távolság ünő,és spíszer esetében egy akkora kalibertől számomra kicsit kiábrándító volt.2 doboz partizán lőszer még lapul a szekrényemben érdemes inkább azzal próbálkozni?Kinek mi a tapasztalata?Ha így megy tovább biztos eladom,és veszek egy jó öreg 30-06-ost 12-13g-os lőszerrel.
Válaszokat köszönöm előre is!
 Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2773 Dátum: 2022. Szeptember 27. - 11:11:05 »

Kedves vadásztársak!

Lapua megát lövök most a 9,3-as puskámból a szórásképe több mint kielégítő,viszont ha lapocka mögött mondjuk egy tenyérnyivel éri a vadat a találat,gyakorlatilag győzöm megtalálni a lőtt vadjaimat.Másnak esetleg van erről tapasztalata?Eddig 30-06,és 8x57 kalibereket használtam és mivel régebb óta akartam egy combosabb kalibert kipróbálni megvettem a 9,3-at de eddig egyáltalán nem győzött meg.Legalább 150 métert elfutott két szarvasom is,egyet pedig egyáltalán nem találtam meg pedig a hang nagyon kecsegtető volt.Esetleg túl kemény ez a lövedék?Vagy belefutottam abba a hibába hogy azt gondoltam hogy a nagyobb annyival jobb lesz.Amiket megtaláltam nem első osztályú lövések voltak de rossznak se mondható.A 150-200 méteres menekülési távolság ünő,és spíszer esetében egy akkora kalibertől számomra kicsit kiábrándító volt.2 doboz partizán lőszer még lapul a szekrényemben érdemes inkább azzal próbálkozni?Kinek mi a tapasztalata?Ha így megy tovább biztos eladom,és veszek egy jó öreg 30-06-ost 12-13g-os lőszerrel.
Válaszokat köszönöm előre is!
 Emelem

Kérdezd meg Antit, ő már látott 9,3-ast!  Vigyorog
Néhány éve használok én is 9,3x62-est, de nekem nincs problémám vele. Használtam Geco TM-et, Privi Partizánt, Winchester Power Pointot, Norma Alaskát, Norma vulkánt, Lapua Megát, Lapua Naturalist, Sako Hammerheadet. Igazából a 16,5 grammos Geco TM és a 16,2 grammos Lapua Naturalis nem vált be, a többinél nem volt probléma! Nekem pont a Mega volt az egyik legjobb! Előtte 20 évig 30-06-ost használtam, de én nem bántam meg a cserét. Szerintem használd még egy darabig a Megával és a Partizánnal, ha jól viszi a fegyvered, aztán tudsz dönteni! Próbálj teli lapockát lőni!
Egyébként legtöbbször én is tüdőre lövök, ott előfordul a nagyobb menekülési távolság.
Elég sok vadat ejtek, úgyhogy volt ilyen-olyan rosszabb találat. Pl.  Erdő szélén nagy tehén hátracsúszott lövéssel (gyomor, bél) elesett, majd felkelt és eltűnt a sűrűben. Fél óra után mentem az elugrás irányába, kb. 100 m után dermedten feküdt!
Nagy koca sima tüdőlövéssel tűzbe rogyott..., meg sorolhatnám az eseteket.
Még ne add el egy-két vad elejtése után!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2774 Dátum: 2022. Szeptember 28. - 06:48:22 »

Arra alapozni h majd a 9.3-tól minden azonnal tűzben rogy az sztem hibás vonal. Csak a repeszgránát hat azonnal a többinél mind van olyan eset hogy ez meg hogy?!
Blattra kell menni, vagy a lapocka végre hogy tudjon expandálni.

A 9.3 egy nagyon jo kaliber és nem hiszem h megéri emiatt leváltani.
Probálj ki  Geco TM-et, Norma Alaskát is vagy akár SB SP-t. Azok talán fröcsögősebbek kicsivel.


Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: