Oldalak: 1 ... 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 187 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432302 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2700 Dátum: 2020. Május 17. - 21:11:48 »

A külalakkal a hasonlóság gyakorlatilag be is fejeződött.

 Emelem
  Fejvakarás
Valamelyikkel volt vmi. gondod?
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2701 Dátum: 2020. Május 17. - 22:04:53 »

  Fejvakarás
Valamelyikkel volt vmi. gondod?

Húha!

Verekedések szoktak így kezdődni...  Röhög
 Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #2702 Dátum: 2020. Május 17. - 22:33:53 »

Húha!

Verekedések szoktak így kezdődni...  Röhög
 Vigyorog

Három szó, ami mindig elhangzik verekedés előtt: "Mivan? Mivan? Mivan?"
 Röhög
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #2703 Dátum: 2020. Május 18. - 07:15:17 »

Három szó, ami mindig elhangzik verekedés előtt: "Mivan? Mivan? Mivan?"
 Röhög
Hát nem mindig.Van egy régi barátom aki régen is született és valószinü hogy az ágyuval is csipőböl tüzelt anno.Ő nem szokta elaprózni holmi szájkaratéjozással először bevitt két akkora pofont hogy a lámpacilinder elrepedt a hangjától,aztán szeliden megkérdezte hogy van-e valami gond.Akkor már nem szokott lenni. Röhög
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2704 Dátum: 2020. Május 18. - 07:36:09 »

Emelem
  Fejvakarás
Valamelyikkel volt vmi. gondod?
 Wave
Soha!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2705 Dátum: 2020. Május 18. - 09:21:53 »

Soha!

 Emelem

Csak azért kérdeztem, mert ha "a külalakkal a hasonlóság gyakorlatilag be is fejeződött", akkor a beltartalomban kell lenni különbségnek, ami használatkor derül ki.  Vállat von
Én régebben használtam Megát, meg voltam vele elégedve (saját főzet).
Egy cimborám meg lelkesen használt PPU lőszert, most már saját tőtike PPU magot és ódákat zeng róla. Igen
Én nemrég töltöttem be egy adag 9,3x74R-t PPU lövedékkel a duplagolyzlihoz, de még csak a papírt lyuggattam vele.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2706 Dátum: 2020. Május 18. - 12:45:03 »

Emelem

Csak azért kérdeztem, mert ha "a külalakkal a hasonlóság gyakorlatilag be is fejeződött", akkor a beltartalomban kell lenni különbségnek, ami használatkor derül ki.  Vállat von
Én régebben használtam Megát, meg voltam vele elégedve (saját főzet).
Egy cimborám meg lelkesen használt PPU lőszert, most már saját tőtike PPU magot és ódákat zeng róla. Igen
Én nemrég töltöttem be egy adag 9,3x74R-t PPU lövedékkel a duplagolyzlihoz, de még csak a papírt lyuggattam vele.

 Wave
Az új PPU SP lágy, inkább fröcsögős, a Mega picit keményebb, inkább gombásodó lövedék.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2707 Dátum: 2020. Május 18. - 12:57:27 »

Az új PPU SP lágy, inkább fröcsögős, a Mega picit keményebb, inkább gombásodó lövedék.
 Emelem

 Igen
 Piál
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #2708 Dátum: 2020. Június 05. - 10:23:33 »

Mindenkinek köszönöm a lehetőséget és a segítséget, itt vagy privátban! Egyik fórumtársunktól sikerült megvennem egy 9,3x62-es vasat, amit azóta is minden nap kézbe veszek, simogatom, gyönyörködöm benne, vágyom rá, dugattyúzom:-P --> tisztára mintha a csajom lenne:-DDD

Egy naaagy álom vált most valóra. Egyenlőre a távcsőre várok, de ép azon gondolkoztam, hogy leszedem a szereléket és elkezdek a lőtéren nyílt irányzékkal lődözni, mert már nem bírom ki a lökdösődése nélkül...

Néztem a Magnum-nál egy furán olcsó lőszert: Hornady interlock SP 18,5g (645Ft/db)  használ valaki ilyent??? Azért ilyen olcsó mert szar?
Eredetileg Geco Sp 16,5g -ot terveztem, de ez nincs a legközelebbi bótban, aztán nézegettem másokat és ráakadtam erre.

De találtam még ilyent is:
Privi Partizan SP 18,5g --> 610Ft


Megnéztem a honlapokat többször is, s frissítve vannak, nem5 éves adatok. Mind aktuális...

Véleményetek ezekről? (gyakorlati?)

Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #2709 Dátum: 2020. Június 05. - 10:52:58 »

Üdv!

9.3-ban nincs tapasztalatom a PPU-val, de mivel többen mondták és írták is, hogy néhány éve kicserélték  gépsorokat és most már nagyon jó, 8x57-ben Gromot (Geco Plus helyett), 375-ben pedig SP-t vettem (Hornady GMX helyett) . Előbbit 8x57-ben költségtakarékossági okokból, utóbbit mert túl keménynek tartottam a GMX-et még bikára is.
Lőtéren elég sokat próbálgattam  PPU-t, a szórásképe mindkét kaliberben sokkal rosszabb volt a korábban használtaknál és cca minden dobozban volt legalább 2-3, ami el sem sült.
Mindkét fegyver ZKK ( a 375-ös Szlávik Attié volt, Isten nyugosztalja) és soha semmilyen korábbi lőszerrel nem tapasztaltam hasonlót és más lőszerrel azóta sem. Fiam Steyr CL II-se is sokkal rosszabbul lőtte a Gromot, mint a Gecot.

Én biztos nem veszek többet.

 S.Peti


Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2710 Dátum: 2020. Június 05. - 11:32:31 »

Mindenkinek köszönöm a lehetőséget és a segítséget, itt vagy privátban! Egyik fórumtársunktól sikerült megvennem egy 9,3x62-es vasat, amit azóta is minden nap kézbe veszek, simogatom, gyönyörködöm benne, vágyom rá, dugattyúzom:-P --> tisztára mintha a csajom lenne:-DDD

Egy naaagy álom vált most valóra. Egyenlőre a távcsőre várok, de ép azon gondolkoztam, hogy leszedem a szereléket és elkezdek a lőtéren nyílt irányzékkal lődözni, mert már nem bírom ki a lökdösődése nélkül...

Néztem a Magnum-nál egy furán olcsó lőszert: Hornady interlock SP 18,5g (645Ft/db)  használ valaki ilyent??? Azért ilyen olcsó mert szar?
Eredetileg Geco Sp 16,5g -ot terveztem, de ez nincs a legközelebbi bótban, aztán nézegettem másokat és ráakadtam erre.

De találtam még ilyent is:
Privi Partizan SP 18,5g --> 610Ft


Megnéztem a honlapokat többször is, s frissítve vannak, nem5 éves adatok. Mind aktuális...

Véleményetek ezekről? (gyakorlati?)



 Emelem

Milyen vas?

Én a Hunyady interlock lövedékről tudok nyilatkozni, saját tőtikében használom 9,3x64-ben. Szerintem teljesen faxa. Igen

Maradványtest csak egy van:





Ezt egy  Macs - mögül    Kacsint  Vigyorog a földből bányásztam.

 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #2711 Dátum: 2020. Június 05. - 11:35:12 »

Mindenkinek köszönöm a lehetőséget és a segítséget, itt vagy privátban! Egyik fórumtársunktól sikerült megvennem egy 9,3x62-es vasat, amit azóta is minden nap kézbe veszek, simogatom, gyönyörködöm benne, vágyom rá, dugattyúzom:-P --> tisztára mintha a csajom lenne:-DDD

Egy naaagy álom vált most valóra. Egyenlőre a távcsőre várok, de ép azon gondolkoztam, hogy leszedem a szereléket és elkezdek a lőtéren nyílt irányzékkal lődözni, mert már nem bírom ki a lökdösődése nélkül...

Néztem a Magnum-nál egy furán olcsó lőszert: Hornady interlock SP 18,5g (645Ft/db)  használ valaki ilyent??? Azért ilyen olcsó mert szar?
Eredetileg Geco Sp 16,5g -ot terveztem, de ez nincs a legközelebbi bótban, aztán nézegettem másokat és ráakadtam erre.

De találtam még ilyent is:
Privi Partizan SP 18,5g --> 610Ft


Megnéztem a honlapokat többször is, s frissítve vannak, nem5 éves adatok. Mind aktuális...

Véleményetek ezekről? (gyakorlati?)


9,3-asban 18,5 grammban minden jó.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
caiman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


« Új üzenet #2712 Dátum: 2020. Június 05. - 11:49:43 »



Milyen vas?

Én a Hunyady interlock lövedékről tudok nyilatkozni, saját tőtikében használom 9,3x64-ben. Szerintem teljesen faxa. Igen

Maradványtest csak egy van:



Cz550 medium.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2713 Dátum: 2020. Június 05. - 12:35:58 »

Mindenkinek köszönöm a lehetőséget és a segítséget, itt vagy privátban! Egyik fórumtársunktól sikerült megvennem egy 9,3x62-es vasat, amit azóta is minden nap kézbe veszek, simogatom, gyönyörködöm benne, vágyom rá, dugattyúzom:-P --> tisztára mintha a csajom lenne:-DDD

Egy naaagy álom vált most valóra. Egyenlőre a távcsőre várok, de ép azon gondolkoztam, hogy leszedem a szereléket és elkezdek a lőtéren nyílt irányzékkal lődözni, mert már nem bírom ki a lökdösődése nélkül...

Néztem a Magnum-nál egy furán olcsó lőszert: Hornady interlock SP 18,5g (645Ft/db)  használ valaki ilyent??? Azért ilyen olcsó mert szar?
Eredetileg Geco Sp 16,5g -ot terveztem, de ez nincs a legközelebbi bótban, aztán nézegettem másokat és ráakadtam erre.

De találtam még ilyent is:
Privi Partizan SP 18,5g --> 610Ft


Megnéztem a honlapokat többször is, s frissítve vannak, nem5 éves adatok. Mind aktuális...

Véleményetek ezekről? (gyakorlati?)



Szia!

Egy darabig volt bajom, mikor elmentetek. Az vígasztalt, hogy jó kezekbe került, annak meg pláne, hogy ennyire örülsz neki!  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2714 Dátum: 2020. Június 05. - 12:38:28 »

Szia! Én is vettem interlock-ot, nagy reményeim vannak vele. Még nem próbáltam ki, még van pár db. a KS-ből. Csupa jókat olvastam róla, már akinek a puskája szereti. Gratulálok az új fegyverhez!  Igen
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 187 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: