Oldalak: 1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432308 alkalommal)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #2595 Dátum: 2019. Július 13. - 21:36:45 »

Üdv!
Használ valaki közülünk 9.3-hoz Lapua Megát.
Eddig Sellier&Bellotot hasznàltam Nosler Partition maggal töltve.Van meg ugyan a Saller Bélából,de hozzájutottam egy pár doboz Megához.Kinek mi a tapasztalata vele?
Köszönöm!
Hibátlan. Többek között azért választottam a 9,3x62-t, mert van Mega ebben a kaliberben.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2596 Dátum: 2019. Július 14. - 01:13:02 »

Ahogy mondani szokták, a pontos lövést nem pótolhatja a nagyobb kaliber. Aki amiatt vált 9,3-asra, mert 30-06-ossal sok vadja elveszik, az csalódni fog. Főleg, ha a visszarúgástól félve még pontatlanabbul lő.
Természetesen, nem!
Gondolom, azért az belátható, hogy 19g szétcsapódó 40-50%-a nagyobb kárt okoz a vad testében mint 11,7g-é.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #2597 Dátum: 2019. Július 15. - 07:32:51 »

Emelem

Lehet itt elméletet gyártani, de szerintem a gyakorlat az, hogy a Hunyady  Vigyorog egyetlen egy fajta lövedéket készít 9,3-ban. Amit hol így, hol úgy jelöl.
Újrtöltéshez is csak ezt az egy saját gyártmányt kapni tőlük.
 Wave


Akkor jó, én is erre a következtetésre jutottam! Emelem
Naplózva
Józsi82
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2598 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 10:08:29 »

Üdv. Emelem
Lehet én vagyok hülye?Vagy a tükör görbe? Meddig tart egy csőszájfék felszerelés? Úgy,hogy a "hangszóró" Röhög készen van. Tehát,menetvágás,barnítás.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2599 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 11:23:59 »

Üdv. Emelem
Lehet én vagyok hülye?Vagy a tükör görbe? Meddig tart egy csőszájfék felszerelés? Úgy,hogy a "hangszóró" Röhög készen van. Tehát,menetvágás,barnítás.

Minek csőszájfék ?  Én még soha semmi előnyét nem tapasztaltam .  A 9,3 hoz meg szerintem feleslegesebb mint 30-06 hoz . Talán a 300 vagy 338 magnumok és e feletti csodáknál van vagy lehet jelentősége , ahol már nem tol - vagy kicsit lök a tus hanem vágódik , csap . Azt érdemes csillapítani . Viszont a nagy hátrányukat ritkán említik . Vagyis azt hogy kétszer kap nem is kicsi pofont a céltávcső . Először a lövés pillanatában mikor megindul hátra a fegyver ( ezt megkapja a csőszájfék nélküli is.) a következőt mikor a csőszájfék teszi a dolgát és hirtelen meg is állítja a hátralendülő tömeget . Szóval duplaigénybevétel és míg az első pofonra minden céltávcsövet felkészítenek (terveznek )  a másodikra csak a legdrágábbakat .  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2600 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 11:42:22 »

Üdv. Emelem
Lehet én vagyok hülye?Vagy a tükör görbe? Meddig tart egy csőszájfék felszerelés? Úgy,hogy a "hangszóró" Röhög készen van. Tehát,menetvágás,barnítás.

 Fejvakarás  Kezdem sejteni hogy minek ez a csőszájfék de ............. :Mosolyog   Nem tudom hány vadat lőttél és milyen tapasztalatod van csak most hogy  olvastam korábbi hozzászólásod gondolom hogy néhány vad elejtéséből akarsz messzemenő következtetéseket levonni fegyverre, lőszerre , felszerelésre , célballisztikára , vad lövés utáni viselkedésére . Ne tedd !  Jó kalibert választottál de ez sem csoda ( bár én is a csodát vártam aztán vettem egy tacskót ) szóval lőhetsz akár milyen jól nem fog minden vad helyben maradni . A fényviszonyok és az izgő mozgó bizonytalan szögben álló (stb) vad miatt inkább arra kell törekedni hogy a legnagyobb vitális felületet célozd meg . Akkor egyébként gyakori a halálvágta még 9,3 nál is . De én azt szoktam mondani hogy amelyik vad azonnal tűzberogy a gyanús az még elszaladhat - amelyik 30-70 méter után elfekszik az általában ott is marad .  Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2601 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 13:16:25 »

De én azt szoktam mondani hogy amelyik vad azonnal tűzberogy a gyanús az még elszaladhat

 Igen Különösen a disznó. Ahogy egy öreg vadászbarátom mondta: "abban csak akkor lehet megbízni, ha már egy méterrel mögötte van a bele"  Kacsint
Naplózva

Jó szelet!
Józsi82
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2602 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 16:01:34 »

Minek csőszájfék ?  Én még soha semmi előnyét nem tapasztaltam .  A 9,3 hoz meg szerintem feleslegesebb mint 30-06 hoz . Talán a 300 vagy 338 magnumok és e feletti csodáknál van vagy lehet jelentősége , ahol már nem tol - vagy kicsit lök a tus hanem vágódik , csap . Azt érdemes csillapítani . Viszont a nagy hátrányukat ritkán említik . Vagyis azt hogy kétszer kap nem is kicsi pofont a céltávcső . Először a lövés pillanatában mikor megindul hátra a fegyver ( ezt megkapja a csőszájfék nélküli is.) a következőt mikor a csőszájfék teszi a dolgát és hirtelen meg is állítja a hátralendülő tömeget . Szóval duplaigénybevétel és míg az első pofonra minden céltávcsövet felkészítenek (terveznek )  a másodikra csak a legdrágábbakat .  Emelem
Emelem Lőttem a barátom puskájával,eszméletlenül megtetszett. Minimálisat tolt,lökött rajtam. Hátránya a hangja. Szólt akkorááááát...Remélem a S&B 8x56 bírni fogja. 
Egy esélyt adok a dolognak,max ha nem jön be,leveszem.
Naplózva
Józsi82
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2603 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 16:21:04 »

Igen Különösen a disznó. Ahogy egy öreg vadászbarátom mondta: "abban csak akkor lehet megbízni, ha már egy méterrel mögötte van a bele"  Kacsint
Jogos!!! Igen
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2604 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 16:31:33 »

Szerintem az egész árán vegyél inkább:
1-2doboz lőszert és lődd el a lőtéren
Vegyél egy jó drága bort amit az asszonyod is szeret
Aztán igyátok meg együtt oszt kufircoljatok hajnalig vagy ameddig kiadja.

Na annak több a haszna. A vadászfegyver nem egy bofors ágyu, az nézzen ki vadászfegyvernek.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2605 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 16:50:57 »

A fényviszonyok és az izgő mozgó bizonytalan szögben álló (stb) vad miatt inkább arra kell törekedni hogy a legnagyobb vitális felületet célozd meg .

Szerintem az ilyenre jobb nem rálőni.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Józsi82
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2606 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 20:23:54 »

Szerintem az egész árán vegyél inkább:
1-2doboz lőszert és lődd el a lőtéren
Vegyél egy jó drága bort amit az asszonyod is szeret
Aztán igyátok meg együtt oszt kufircoljatok hajnalig vagy ameddig kiadja.

Na annak több a haszna. A vadászfegyver nem egy bofors ágyu, az nézzen ki vadászfegyvernek.
Emelem Ötlet nem rossz, Röhög bár inkább sörös vagyok. Piál
Puska téren elég nyitott vagyok,tetszenek a modern/ebb vonalvezetésűek és a klasszikusok is. 4 fa tusás van és egy műanyag. A határt az automata (AR15,M16) -nál húzom meg.Az már a hadseregnek való. Az alatt bár mivel vadásznék. De ez én vagyok és nem vagyunk egyformák. Sokan mondják hogy a vadászfegyver fém és fa. Erre kérdeztem én hogy fogott e már pl egy Benelli Vinchit?
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2607 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 20:51:51 »

Emelem Ötlet nem rossz, Röhög bár inkább sörös vagyok. Piál
Puska téren elég nyitott vagyok,tetszenek a modern/ebb vonalvezetésűek és a klasszikusok is. 4 fa tusás van és egy műanyag. A határt az automata (AR15,M16) -nál húzom meg.Az már a hadseregnek való. Az alatt bár mivel vadásznék. De ez én vagyok és nem vagyunk egyformák. Sokan mondják hogy a vadászfegyver fém és fa. Erre kérdeztem én hogy fogott e már pl egy Benelli Vinchit?

Elég sok katonai fegyvertel lőttem idehaza is meg külföldön is de egyre maradibb vagyok.
Az iwán meg eleget taperolok minden szir szart és nem a műanyag dobogtatták a szívem Mosolyog
Ahány ház annyi szokás
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Józsi82
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2608 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 21:48:20 »

Elég sok katonai fegyvertel lőttem idehaza is meg külföldön is de egyre maradibb vagyok.
Az iwán meg eleget taperolok minden szir szart és nem a műanyag dobogtatták a szívem Mosolyog
Ahány ház annyi szokás

Úgy ahogy mondod,a házakról szokásokról. Tény és való,szép a fa. Vadásziasabbnak mondom én is. De nem ragaszkodom hozzá. Ha lett volna 9,3-s műanyag tusos balosban, lehet arra esett volna a választásom.Balos SM CL II-t fogdostam,de nem volt 9,3. Meg az ára is meghaladta volna egy picit a keretet. Így maradt a Tikka T3. (Hogy miért nem  Tasli nyakon apám gyerekkoromba, hogy ne ballal fogjam a Slavia 630-t...) Röhög
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2609 Dátum: 2019. Augusztus 14. - 23:09:48 »

Jó az a Tikka de amikor a zárdugattyúját látod egy, akár 550es cz vagy valami ‘70-80-90-es német mellett akkor rájössz, hogy a műanyag nem a praktikum miatt van hanem az ár redukció miatt.

De ez lerágott csont, főleg úgy hogy én is csak kibic vagyok itt a témában.
 Emelem

Olyan puska legyen amivel jól lősz, és kész.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 [174] 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: