Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432304 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2565 Dátum: 2019. Július 09. - 14:26:54 »

Emelem
 Röhög
Azért győzködni nem kellett. Kacsint
 Wave


Az más kérdés, nem kell azt itt elmondani.
Ha itt is rád fogom, könnyebb otthon kamuzni Mosolyog
 Röhög
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2566 Dátum: 2019. Július 09. - 17:53:56 »

Na mint előzőekben írtam a Hornady nálam is így működik.
Holnap megint kinézek, hátha...

Ha jól emlékszem Te az SP-RP-t lövöd. Józsi82 a custom sp-t. Interlock ugyan mind a kettő, de mégis két különbözö lövedék.   Emelem

Józsi82!
Ha majd lesz még tapasztalatod ezzel a göbeccsel, vagy képed a munkájáról, azt örömmel venném ha megosztanád velünk. Én is bevásároltam ebből, de még nem próbáltam ki. Nem szórja a puskád?  Wave
Naplózva

Jó szelet!
Józsi82
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2567 Dátum: 2019. Július 09. - 18:43:10 »

Ha jól emlékszem Te az SP-RP-t lövöd. Józsi82 a custom sp-t. Interlock ugyan mind a kettő, de mégis két különbözö lövedék.   Emelem

Józsi82!
Ha majd lesz még tapasztalatod ezzel a göbeccsel, vagy képed a munkájáról, azt örömmel venném ha megosztanád velünk. Én is bevásároltam ebből, de még nem próbáltam ki. Nem szórja a puskád?  Wave
Így igaz,ez nem az SP-RP.Nem szórja,sőt szereti. Cca másfél dobozzal van még,mire mentem hogy veszek még, elfogyott. De azt mondták rendeltek már. Legutóbb ki hívott a lőterükre egy cimbora,mondom lövök párat.96 méter a pálya,kettőt lőttem egymás után zsákról,érték egymást a találatok. Elégedettséggel nyugtáztam a dolgot és visszaraktam a pusit a tokba. Finn puskából Ámeríkai lőszert lövök,Ámeríkai puskából meg Finn lőszert lövök. OOO
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2568 Dátum: 2019. Július 09. - 19:05:23 »

Így igaz,ez nem az SP-RP.Nem szórja,sőt szereti. Cca másfél dobozzal van még,mire mentem hogy veszek még, elfogyott. De azt mondták rendeltek már. Legutóbb ki hívott a lőterükre egy cimbora,mondom lövök párat.96 méter a pálya,kettőt lőttem egymás után zsákról,érték egymást a találatok. Elégedettséggel nyugtáztam a dolgot és visszaraktam a pusit a tokba. Finn puskából Ámeríkai lőszert lövök,Ámeríkai puskából meg Finn lőszert lövök. OOO

 Igen Wave Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2569 Dátum: 2019. Július 09. - 20:07:29 »

Így lett meg a Voere...

A Voere Titan II.- ne sajnáld, jó az, szerintem jobb a Steyr-nél! (van mindkettő, nem a levegőbe beszélek)
Nem reklámoznám, így is indokolatlanul magasak az árak az e-gun-on, de besokalltam!  Röhög Röhög Röhög nagyon-nagyon-nagyon sokáig nem vehetek "új" puskát  Rííí
És még Antinál sem voltam! Szomorú
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2570 Dátum: 2019. Július 09. - 20:56:50 »

A Voere Titan II.- ne sajnáld, jó az, szerintem jobb a Steyr-nél! (van mindkettő, nem a levegőbe beszélek)
Nem reklámoznám, így is indokolatlanul magasak az árak az e-gun-on, de besokalltam!  Röhög Röhög Röhög nagyon-nagyon-nagyon sokáig nem vehetek "új" puskát  Rííí
És még Antinál sem voltam! Szomorú
 Emelem
Tudtok mondani ebben a szegmensben a Titan II-nél jobb puskát? A Sauer 80/90-et ne mondjátok, mert azzal teljesen egyenértékű.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2571 Dátum: 2019. Július 09. - 20:59:31 »

A Voere Titan II.- ne sajnáld, jó az, szerintem jobb a Steyr-nél! (van mindkettő, nem a levegőbe beszélek)
Nem reklámoznám, így is indokolatlanul magasak az árak az e-gun-on, de besokalltam!  Röhög Röhög Röhög nagyon-nagyon-nagyon sokáig nem vehetek "új" puskát  Rííí
És még Antinál sem voltam! Szomorú
 Emelem

Imádom én is. Süt róla a minőség. A miultkor egy tikka t3-al hasonlitottak össze hát.... Az elbujhat kidolhozottságban.
Most az epitkezés hálistennek lefoglalja a pénzt ugyhogy kusuj van egunon.

Majd ha 4x leszek kapok egy valamit majd magamtól. Úgy döntöttem -tünk.

Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2572 Dátum: 2019. Július 09. - 21:02:25 »

Gézabátyám, mivel neked is van így biztosan merem mondani hogy szerintem nem nagyon.
Talán valami Sako, vagy Krico.
De azok nem ilyen “legendás” történetűek.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #2573 Dátum: 2019. Július 10. - 18:07:38 »

Csaba igazad van én valóban az SP-RP-t lövöm, de ez is jó...)))
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #2574 Dátum: 2019. Július 11. - 08:05:40 »

Csaba igazad van én valóban az SP-RP-t lövöm, de ez is jó...)))

Nem tudok rájönni, hogy mi a különbség azon kívül, hogy az egyiket SP-nek, a másikat SP-RP-nek hívják. https://www.hornady.com/ammunition/rifle/9-3x62-286-gr-sp-custom-international#!/
Nekem olyan, mintha ugyanaz a mag lenne mind a kettő lőszerben (Interlock). Én is gondoltam már, hogy ki kéne próbálni, de akkor sem tudtam rájönni a különbségre. Majd otthon megnézem a Hornady katalógust ismét, mert a melóhelyre nem hordom be.... Vigyorog
Aki tudja a különbséget, kérem világosítson fel! Emelem
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189


« Új üzenet #2575 Dátum: 2019. Július 11. - 14:31:59 »

Szerintem csak a felirat: egyik Dangerous Games Series, a másik Custom International Series. Azt gyanítom, hogy az utóbbit az USA-ban nem árulják.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2576 Dátum: 2019. Július 11. - 16:55:07 »

Nem tudok rájönni, hogy mi a különbség azon kívül, hogy az egyiket SP-nek, a másikat SP-RP-nek hívják. https://www.hornady.com/ammunition/rifle/9-3x62-286-gr-sp-custom-international#!/
Nekem olyan, mintha ugyanaz a mag lenne mind a kettő lőszerben (Interlock). Én is gondoltam már, hogy ki kéne próbálni, de akkor sem tudtam rájönni a különbségre. Majd otthon megnézem a Hornady katalógust ismét, mert a melóhelyre nem hordom be.... Vigyorog
Aki tudja a különbséget, kérem világosítson fel! Emelem

Az SP-RP keményebb és azt hiszem kémiailag kötött, az afrikai vadhoz fejlesztett lövedék. Az SP sima soft point fröcsögős lövedék, európára hangolva. Szerintem alkalmasabb ide mint az sp-rp. Nem beszélve az áráról, ennyiért már ennél sokkal jobb lőszereket is lehet venni. Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Józsi82
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2577 Dátum: 2019. Július 11. - 20:44:23 »

Az SP-RP keményebb és azt hiszem kémiailag kötött, az afrikai vadhoz fejlesztett lövedék. Az SP sima soft point fröcsögős lövedék, európára hangolva. Szerintem alkalmasabb ide mint az sp-rp. Nem beszélve az áráról, ennyiért már ennél sokkal jobb lőszereket is lehet venni. Emelem
Én is így tudom,de még nem volt lehetőségem összehasonlítani a kettőt. Ha följutok a boltba,lehet megkérem őket hozzanak elő SP-RP ből is egy dobozzal.(már ha van...) Egy ismerősöm nagy kilenchármas fan. Állítása szerint ebből szinte mindegy mit lő az ember,ha a cső szereti. Lőtt már SAX-tól Privi Partizanig  szinte mindent. Ha ez betalál,annak szólhat a kürt. Jelenleg Geco Plus-t lő. Én szeretek egy fajtára ráállni,még tesztelgetem a Hornadyt. Ha működik marad,ha nem,váltok. De eddig jó...
Naplózva
magyar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #2578 Dátum: 2019. Július 11. - 22:36:08 »



A különbség, hogy az Sp  (Spire Point) az egy olyan soft point aminek  a hegye csúcsosan kilóg a köpenyből. Az SP-RP-nél  meg nem annyira.Ez és a kémiai köpenyhez kötés ad irányított deformációt a gyártó szerint.Mivel keményebb a mag így jobb a mélységi hatás és nagy az átütő erő.Jobban megmarad a mag tömege. Eddig még nem volt rá  panaszom, mindig átütötte a vadat.Hajtásban sem térítik el az ágak.
Naplózva
Józsi82
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #2579 Dátum: 2019. Július 12. - 09:47:11 »



A különbség, hogy az Sp  (Spire Point) az egy olyan soft point aminek  a hegye csúcsosan kilóg a köpenyből. Az SP-RP-nél  meg nem annyira.Ez és a kémiai köpenyhez kötés ad irányított deformációt a gyártó szerint.Mivel keményebb a mag így jobb a mélységi hatás és nagy az átütő erő.Jobban megmarad a mag tömege. Eddig még nem volt rá  panaszom, mindig átütötte a vadat.Hajtásban sem térítik el az ágak.
Érdekes...Itt a doboz a kezemben. Azt írja InterLock SP. De a lövedék csúcsa a legalsó képre hasonlít. Nincs kibújtatva az ólom. Majdhogynem színel a köpennyel.  Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: