Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432308 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2070 Dátum: 2016. November 17. - 08:25:49 »

A véleményem még markánsabb lett . De ne félj nyugdíjas vagyok .  Röhög  Már csak akkor szolgálok ha baj van .   Ördög

Szigorúan csak szerintem a 8 mm -nél meghúzott közép kaliber kategória téves. Már a 8x57IS sem fér bele sőt a 338 as Federal és a többi 338 is kilógg belőle. stb.stb.stb.

Azt hogy Te honnét vetted 6,5-8 mm közötti besorolást nem tudom. Nekem egyébként Kovács László Vadássz Velem c könyve (Dénes Natúr Műhely 1998) 114.oldal "Közép kaliberek királynője" fejezet ugrott be . Még tévedtem is mert azt gondoltam hogy ez szól a 9,3x62 ről , de nem ez a 375 H&H Magnumról szól.  Kacsint Egyébként tőlem a mini kaliberek vagy az atombombák közé is sorolhatják én jelenleg ezt is használom teljes megelégedettséggel. Amit írtam -írok róla az a saját tapasztalatom és nem fél doboz lőszer és három süldő elejtésén alapul.
Egy kis érdekesség hogy ki-kik hogyan sorolják be a kalibereket.
 http://www.zvadaszbolt.hu/index.php?modul=oldalak&id=355&muvelet=view&lang=hu



Na most a dolgozónépetszolgálom, vagy a hazámatszolgálom hangzott el gyakrabban  Nyihi

Más: a kaliberek mai zűrzavaros világában, hogy melyik minek számít, mindenki más metodikát használ. Újabban a torkolati energiák alapján próbálnak, valamiféle rendet teremteni közöttük. Erre utal, hogy a jogszabályokban is VT. J. (2500)ban van bizonyos minimum meghatározva. Én úgy gondolom ezt egy alsó középnek kell tekinteni igaz szerencsétlen egy meghatározás, de az egy másik kérdés. És mivel felső  értéket nem határozták meg ezért csak a józan ész  a gyártók és jogi normák szabnak határt, hogy mit tekintünk nagynak vagy közepesnek. Én a magam részéről a vad elejtéséhez minimálisan szükséges, torkolati energia alapján tartom szerencsésnek kategorizálni a lőszereket és szándékosan nem kalibert írtam. Régebbi írások is ezt teszik és a tengeren túli lőszergyárak(XP1,XP stb) és egyes európaiak is piktogramokkal adnak útmutatást. Ezek nem szent írások, és ettől még mindenki annak nevezi aminek akarja. Mivel a technika úgy megy el mellettünk mint a gyorsvonat ezért azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ugyan olyan torkolati energia elérhető már a korábbitól kissebb átmérővel is. Szándékosan kerülöm a kaliber kifejezést mert csak Kacsint
A fingereszelés eszenciája az, hogy a nyolcvannal haladó kamion, vagy a százhússzal haladó személy autó bontja e jobban le a ház falát. Emelem A lövedékek konzisztenciája meg csak habosítja fingot.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2071 Dátum: 2016. November 17. - 08:37:56 »

6.5-8mm a középkaliber.
A 9.3 nagykaliber,aztán ilyen afrikáner állatok stb. mivel sokat gyúrják erre a szavannát kell is.
Tudom Stefinek kicsi,de majd föléválaszt ha már nem felel meg neki,nem féltem,tökös gyerek.
Ezt félve írtam ám,nem is markáns véleményem  Stoel félő,hogy letartóztat,ha még állományban van.


 Emelem

Ha neked túl nagy a 9,3-as, meg egyébként se szimpatikus, ne használd. De a saját topikjában oldalakon keresztül fikázni... Tasli

Az meg, hogy a nem alkalmasabb Magyarországi nagyvadra, nem nagyobb az "ölőereje" mint az emlegetett 7x64-nek...  Röhög Röhög Röhög
Ez csak évszázados tapasztalat....  Pl. vaddisznóhajtásra se véletlenül ajánlják a 8mm-nél nagyobb vasakat...
Az okok, miértek, hatásmechanizmusok engem is érdekelnek azokon lehet vitatkozni.
Meg azt se vonom kétségbe, hogy égész életet végig lehet vadászni a hétszerakárhányassal meg hároszáznyolcassal, a t-molilosról nem is beszélve. Igen
Csak nem kéne butaságokat beszélni a 9,3-ról...

Én egyébként saját tapasztalat alapján a .375-nél húznám meg a felső határt az itthon még ésszerűen használható kalibereknél.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2072 Dátum: 2016. November 17. - 09:04:02 »


A fingereszelés eszenciája az, hogy a nyolcvannal haladó kamion, vagy a százhússzal haladó személy autó bontja e jobban le a ház falát. Emelem A lövedékek konzisztenciája meg csak habosítja fingot.

"Szerintem 80%-a 7.62 űrméret,és 7mm-es,és az alatti töltényektől lelte halálát,egyetlen disznóm veszett el 20 év alatt"

Lacika hozzászólásaiból ezek csaptak meg és ezekről van véleményem. A fentivel kapcsolatban. Mikor kezdtem egy "vadásztársam" egy sebzés miatt fikázott és mikor kérdeztem azt mondta " Ő még soha nem hibázott" (kb 300 disznót lőtt addig) . Vadászat nélkül is volt már annyi tapasztalatom hogy Hmmmm .  :Mosolyog Szóval eljött az idő és mivel én is kint voltam a területen egyre több és több hibázása utánkeresése lett. Néha a "hibázás" után büdös dögöket is találtak az erdőben. Persze Ő nem Lacika volt.

"Mondom magamnak eddig .270 -es,6.5 x57-es 8.2-8.4 grammos magja parádésan tette a dolgát."

Sajnos én nem tudom azt mondani hogy parádés volt minden lövésem , igen sajnos volt néhány olyan is hogy legszívesebben "lefo@tam volna mind a két kezemet ott helyben" .                        Van aki az ilyet elismeri van aki még magának is elhiszi hogy minden lövés parádés .  Ördög   Ez nem vurstli !  Emelem

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #2073 Dátum: 2016. November 17. - 09:07:09 »

Emelem

Ha neked túl nagy a 9,3-as, meg egyébként se szimpatikus, ne használd. De a saját topikjában oldalakon keresztül fikázni... Tasli

Az meg, hogy a nem alkalmasabb Magyarországi nagyvadra, nem nagyobb az "ölőereje" mint az emlegetett 7x64-nek...  Röhög Röhög Röhög
Ez csak évszázados tapasztalat....  Pl. vaddisznóhajtásra se véletlenül ajánlják a 8mm-nél nagyobb vasakat...
Az okok, miértek, hatásmechanizmusok engem is érdekelnek azokon lehet vitatkozni.
Meg azt se vonom kétségbe, hogy égész életet végig lehet vadászni a hétszerakárhányassal meg hároszáznyolcassal, a t-molilosról nem is beszélve. Igen
Csak nem kéne butaságokat beszélni a 9,3-ról...

Én egyébként saját tapasztalat alapján a .375-nél húznám meg a felső határt az itthon még ésszerűen használható kalibereknél.

 Wave

Használni mindent lehet.
Tudom a mottótokat ,nincs nagy kaliber csak kicsi.
Hogy érdemes-e?
Az is lehet.
Hajtásban valószínűleg kivánatosabb,mint egyéb területeken,igazad van,de oda is megtenné egy 8x57 JS ,nem kell lesajnálni azt sem.
Mindenesetre  sokan sutábbak vele,mint egy középkaliberrel,mert félnek tőle (tudom te nem tartozol közéjük,meg Stefisten sem).
Én is gondolkodtam,hogy leredukálom egy nagyobb,és egy kisebb kaliberre az arzenálom,a befolyt összegből meg veszek egy f@sza terepjárót,de aztán legyőztem a hülyebogarat.
Emlékszel voltunk a rövid csövű 9.3-asért,megvált tőle a kolléga,a bakonyi haverjaim zöme leállt a 9.3-asról,pedig ott vannak nagyobb állatok is.
Kérdeztem miért,azt mondtátok régen ez elsöpör mindent,azt mondta az egyik srác legyintve "a kutyaf@szát",süldőket keresgélnek vele vér nélkül,(nem is értem)nem tudom hányat egy évben.
Kolléga meg nem találja el vele a süldőt a szórón,mondja "pedig lőttem próbát ,akkor jó volt"(biztos elfelejtette lövés előtt becsukni mindkét szemét)
Lőttem lőtéren kurta csövű 9.3-assal,hát köszönöm szépen.
A saját gazdája se szerette,majd kéttenyérnyi volt a szóráskép,pedig aszondja "be van lőve".
Lőttem vele egyet, 6cm magasat oldalirányú eltérés nélkül,az tetszett neki,azt mondja lőjek mégegyet,mondtam nincs az az isten.
Tudom,ha vadra lősz nem viszontagságos annyira.
Bőségesen elég nekem a kisebb is.
Nem fikatyolom a 9.3-ast ,csak túlzásnak találom.
Biztos valamivel többet tud,mint egy 30.06-os,csak szerintem az is nem hogy csak elég,hanem bőségesen elég.Még Afrikába is elég millió szituációba.
Ez is egy vélemény.
Ugyis mindenki azzal vadászik amivel akar,szeret,szíve vágya,csak kicsit túl van értékelve ez a kaliber,aki nem tudja uralni annyira sem megy vele,mint egy 308-assal.
Befejeztem.
 Emelem

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


« Új üzenet #2074 Dátum: 2016. November 17. - 09:18:37 »

"Szerintem 80%-a 7.62 űrméret,és 7mm-es,és az alatti töltényektől lelte halálát,egyetlen disznóm veszett el 20 év alatt"

Lacika hozzászólásaiból ezek csaptak meg és ezekről van véleményem. A fentivel kapcsolatban. Mikor kezdtem egy "vadásztársam" egy sebzés miatt fikázott és mikor kérdeztem azt mondta " Ő még soha nem hibázott" (kb 300 disznót lőtt addig) . Vadászat nélkül is volt már annyi tapasztalatom hogy Hmmmm .  :Mosolyog Szóval eljött az idő és mivel én is kint voltam a területen egyre több és több hibázása utánkeresése lett. Néha a "hibázás" után büdös dögöket is találtak az erdőben. Persze Ő nem Lacika volt.

"Mondom magamnak eddig .270 -es,6.5 x57-es 8.2-8.4 grammos magja parádésan tette a dolgát."

Sajnos én nem tudom azt mondani hogy parádés volt minden lövésem , igen sajnos volt néhány olyan is hogy legszívesebben "lefo@tam volna mind a két kezemet ott helyben" .                        Van aki az ilyet elismeri van aki még magának is elhiszi hogy minden lövés parádés .  Ördög   Ez nem vurstli !  Emelem



Nézegettem a képeket a telefonomon,néhány szarvas úgy néz ki,mint amit nem elejtettek,hanem megsemmisítettek,mindezek .270-estől.
Egy disznóm elveszett geco plusszal .270 által,így aztán nem tudom hol lett meglőve ,vér volt,majd elfogyott,átment vizen sáron dagonyán,a lényeg a lényeg a disznó világgá ment.
Hátracsúszott lövése lehetett sajnos,lehet puhább maggal meglett volna az is,9.3-assal meg méginkább,nem lehet tudni,lehet elment volna 375-össel is.
Ezen kívül persze kellett keresni 30,06 .270 után vadat,de talán 4-5 jószágot,és mind meglett.
A nagy számok törvénye szerint szerintem belefér,minden nem sikerülhet,ill. jó lövés esetén is elmehet a vad nagyobb távolságokra.Lőttem meg .270-essel kimondott szarul disznót,el is ment 500 métert ,nem a kaliber hibája.
Én csak azt mondom,hogy szerintem azért a 9.3-as sem minden6ó,pedig nagy tömeg,elég vastag is,a kisebb göbecset meg ha elrakja az ember rendes helyre ,ugyanúgy terítékre lehet hozni vele itthon mindent.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2075 Dátum: 2016. November 17. - 09:22:41 »

Emelem


.............................

Én egyébként saját tapasztalat alapján a .375-nél húznám meg a felső határt az itthon még ésszerűen használható kalibereknél.

 Wave

Namostmáraztán..... Woest
....... hát kinek is van - szeintem itt teljesen egyedülállóan - 376(!)-os kalibere???? Türelmetlenül Türelmetlenül   Ördög
 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2076 Dátum: 2016. November 17. - 09:49:34 »

Namostmáraztán..... Woest
....... hát kinek is van - szeintem itt teljesen egyedülállóan - 376(!)-os kalibere???? Türelmetlenül Türelmetlenül   Ördög
 Emelem

 Röhög
Mintha nem tudnád, hogy az is .375-ös bogyóval megy. Okos  A hüvelykapacitása meg kisebb mint a .375H&H-nak, tehát gyengébb is. Nem is tudom rá merjek-e vele lőni valami fostos őzgidára?  Ördög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2077 Dátum: 2016. November 17. - 10:08:38 »

Röhög
Mintha nem tudnád, hogy az is .375-ös bogyóval megy. Okos  A hüvelykapacitása meg kisebb mint a .375H&H-nak, tehát gyengébb is. Nem is tudom rá merjek-e vele lőni valami fostos őzgidára?  Ördög

Te meg mintha nem tudnád, hogy van pl. .375-ös Winchester is....  Kacsint Röhög
Tessék máskor pontyosan fogalmazni.... Stoel Ördög Ördög

Mivel mind a ketten pöcshosszabbítósak vagyunk, fostosak, mert vélhetőleg behunyjuk mind a három a szemünket a lövésnél, ezért nem szabad nekünk fostos őzgidára vadásznunk...... meghagyjuk eme nemes "sportot" a kiskaliberű mesterlövész experteknek! Mosolyog
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2078 Dátum: 2016. November 17. - 10:29:16 »

Használni mindent lehet.
Tudom a mottótokat ,nincs nagy kaliber csak kicsi.
Hogy érdemes-e?
Az is lehet.
Hajtásban valószínűleg kivánatosabb,mint egyéb területeken,igazad van,de oda is megtenné egy 8x57 JS ,nem kell lesajnálni azt sem.
Mindenesetre  sokan sutábbak vele,mint egy középkaliberrel,mert félnek tőle (tudom te nem tartozol közéjük,meg Stefisten sem).
Én is gondolkodtam,hogy leredukálom egy nagyobb,és egy kisebb kaliberre az arzenálom,a befolyt összegből meg veszek egy f@sza terepjárót,de aztán legyőztem a hülyebogarat.
Emlékszel voltunk a rövid csövű 9.3-asért,megvált tőle a kolléga,a bakonyi haverjaim zöme leállt a 9.3-asról,pedig ott vannak nagyobb állatok is.
Kérdeztem miért,azt mondtátok régen ez elsöpör mindent,azt mondta az egyik srác legyintve "a kutyaf@szát",süldőket keresgélnek vele vér nélkül,(nem is értem)nem tudom hányat egy évben.
Kolléga meg nem találja el vele a süldőt a szórón,mondja "pedig lőttem próbát ,akkor jó volt"(biztos elfelejtette lövés előtt becsukni mindkét szemét)
Lőttem lőtéren kurta csövű 9.3-assal,hát köszönöm szépen.
A saját gazdája se szerette,majd kéttenyérnyi volt a szóráskép,pedig aszondja "be van lőve".
Lőttem vele egyet, 6cm magasat oldalirányú eltérés nélkül,az tetszett neki,azt mondja lőjek mégegyet,mondtam nincs az az isten.
Tudom,ha vadra lősz nem viszontagságos annyira.
Bőségesen elég nekem a kisebb is.
Nem fikatyolom a 9.3-ast ,csak túlzásnak találom.
Biztos valamivel többet tud,mint egy 30.06-os,csak szerintem az is nem hogy csak elég,hanem bőségesen elég.Még Afrikába is elég millió szituációba.
Ez is egy vélemény.
Ugyis mindenki azzal vadászik amivel akar,szeret,szíve vágya,csak kicsit túl van értékelve ez a kaliber,aki nem tudja uralni annyira sem megy vele,mint egy 308-assal.
Befejeztem.
 Emelem


Lacika!
Hány vadat lőttél 9,3-al?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2079 Dátum: 2016. November 17. - 10:32:55 »

Lacika!
Hány vadat lőttél 9,3-al?

Gézám, biztosan tyúknak kell lenni ahhoz, hogy tudd valamiről, hogy tojás?  Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2080 Dátum: 2016. November 17. - 10:47:20 »

Gézám, biztosan tyúknak kell lenni ahhoz, hogy tudd valamiről, hogy tojás?  Wave

Bocs hogy én írom de jó ha a tyúk tojta mert akkor az a tojás tyúktojás .   Ördög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2081 Dátum: 2016. November 17. - 11:05:16 »

Gézám, biztosan tyúknak kell lenni ahhoz, hogy tudd valamiről, hogy tojás?  Wave
Tényleg nem!
Azért nem árt néhány tojást elfogyasztani, hogy véleményt alkoss az ízéről.
Azzal meg gondolom nem érdemes vitatkozni, hogy egy strucc vagy egy házi tyúk tojás elogyasztása nem azonosan hat az emberi szervezetre.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #2082 Dátum: 2016. November 17. - 11:10:23 »

Sziasztok!

PArdon, hogy bele vau-vau, sok minden felmerült itt, mi a kicsi, mi a nagy kaliber, stb… meg szóba került a hazai szabályozás, arra vonatkozóan csak ez a ”kedvenc” cikkem:
http://www.vadaszat.net/fegyver/nagyvad.html

Kicsit úgy érzem, a reszelés átment vitába, de fogadjuk el, hogy mindenkinek megvan a maga kedvenc kalibere és az, hogy sok-e vagy kevés egy adott esetben a lőszertől, lövéstől is nagyban függ, de ezt minden itteni hivatásos reszelő tudja! Minden itt felsorolt vastagabb kaliber jó, a maga nemében és annak a kezében, akiébe való! Én pl egyelőre még nem vennék magamnak a mostani mausernél nagyobbat, aztán lehet fél év múlva máshogy gondolom, abban viszont egyetértek, hogy kezdésnek nem vennék 9,3x62-ast, mert építkezni lentről felfelé illik!

Itt a fórumon is volt fent, hogy a régi öregek szerint őzre 6,5mm, gímre 8mm, disznóra 9mm az alja, de lehet vagy kell-e ezt például ökölszabályként alkalmazni úgy, hogy az előző évtizedekhez képest elfiatalodott állományról beszélhetünk úgy nagy általánosságban? Kell a süldőre a 9,3-as vagy elég a jó öreg 7x64? Mindenki döntse el maga a saját területe szerint, viszont az tény, hogy az sem baj, ha egy kicsit „erősebb kaliber” van nálunk, mint gyengébb és utóbbival nagyobb az esélye, hogy csak dögszagot csinálunk.
A vastagabb kaliber = pöcshosszabbítás témára meg annyit, hogy lehet nem itt olvastam, de egyszer valaki azt regélte, hogy feléjük masszívbb testfelépítésű bikák vannak, ezért a helyiek a 9,3x62 helyett ráálltak a 375H&H-ra könnyebb maggal és azzal biztosabban ejtik el a vadat, nyilván ebben is lehet valami, meg abban is amit a vadászmesterünk mondott, hogy hiába van 375 H&H-ja, azzal is el lehet rontani! És ennek a sok rizsának a lényegét már TAL is leírta máskor, hogyha a kaliber elég, akkor a lövedéken sem kell annyit teketóriázni, csak lényeg, hogy jó helyre menjen a lövés. Na kireszeltem magam!

Biztos, hogy jó kaliber a 9,3-ból a 62-es is, meg hajtáspuskában megnézném a krumpliköpködőt is! Ha nem lenne jó, akkor mindenhol azt lehetne róla olvasni, mint sok helyen a 7mm Rem Magnumról....

P.p.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2083 Dátum: 2016. November 17. - 11:12:45 »

Használni mindent lehet.
Tudom a mottótokat ,nincs nagy kaliber csak kicsi.
Hogy érdemes-e?
Az is lehet.
Hajtásban valószínűleg kivánatosabb,mint egyéb területeken,igazad van,de oda is megtenné egy 8x57 JS ,nem kell lesajnálni azt sem.
Mindenesetre  sokan sutábbak vele,mint egy középkaliberrel,mert félnek tőle (tudom te nem tartozol közéjük,meg Stefisten sem).
Én is gondolkodtam,hogy leredukálom egy nagyobb,és egy kisebb kaliberre az arzenálom,a befolyt összegből meg veszek egy f@sza terepjárót,de aztán legyőztem a hülyebogarat.
Emlékszel voltunk a rövid csövű 9.3-asért,megvált tőle a kolléga,a bakonyi haverjaim zöme leállt a 9.3-asról,pedig ott vannak nagyobb állatok is.
Kérdeztem miért,azt mondtátok régen ez elsöpör mindent,azt mondta az egyik srác legyintve "a kutyaf@szát",süldőket keresgélnek vele vér nélkül,(nem is értem)nem tudom hányat egy évben.
Kolléga meg nem találja el vele a süldőt a szórón,mondja "pedig lőttem próbát ,akkor jó volt"(biztos elfelejtette lövés előtt becsukni mindkét szemét)
Lőttem lőtéren kurta csövű 9.3-assal,hát köszönöm szépen.
A saját gazdája se szerette,majd kéttenyérnyi volt a szóráskép,pedig aszondja "be van lőve".
Lőttem vele egyet, 6cm magasat oldalirányú eltérés nélkül,az tetszett neki,azt mondja lőjek mégegyet,mondtam nincs az az isten.
Tudom,ha vadra lősz nem viszontagságos annyira.
Bőségesen elég nekem a kisebb is.
Nem fikatyolom a 9.3-ast ,csak túlzásnak találom.
Biztos valamivel többet tud,mint egy 30.06-os,csak szerintem az is nem hogy csak elég,hanem bőségesen elég.Még Afrikába is elég millió szituációba.
Ez is egy vélemény.
Ugyis mindenki azzal vadászik amivel akar,szeret,szíve vágya,csak kicsit túl van értékelve ez a kaliber,aki nem tudja uralni annyira sem megy vele,mint egy 308-assal.
Befejeztem.
 Emelem




Nem bántásként, de aki tenyeres szórást lő vele lőtéren, az tényleg ne vadásszon 9,3-assal. Ha jó a puska - nincs szétlőve - meg be van lőve, babzsákról baromi pontosan lehet azzal lőni  Vállat von Mondjuk fosni nem szabad tőle (ettől sem)
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #2084 Dátum: 2016. November 17. - 11:33:03 »

Bakker fel nem foghatom, hogy mi a baj azzal, hogy ha alaki 9,3 vagy a feletti kalibereket szereti? Én pl. nem (bár nem is volt) de nem gondolnám, hogy Anti, Huszlavika vagy Nagysas doki etc. pöcshosszabbítónak vette volna meg (bár bevallom szerencsére empirikus tapasztalatom egyikükkel sincs a szükségszerűségre vonatkozóan).  Halálom az olyan hozzászólá, mikor valaki kérdez egy konkrét kaliberre-lőszerre vonatkozó tapasztalatokról és elkezdik lebeszélni róla olyanok, akik még véletlenül sem használtak, meg miért kell ilyen stb. Elég nagy fiúk vagyunk, mindenki el tudja dönteni hogy hol a komfortzónája. A legfontosabb tényező úgyis a fegyver másik végén van, pl biztos vagyok abban, hogy Espetya egy hajtásban nagyobb veszélyt jelent a helyi vadállományra a hosszú csövű, nagy nagyítású Zeissel szerelt 243-mal (mint hátrányos tényezőket említem), mint a legtöbb olvtárs akár egy hajtástávcsővel szerelt duplagolyóssal (természetesen magamat is beleértve). A veszélyt jelenten nem sebzés értendő
Naplózva
Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: