Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432287 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #885 Dátum: 2011. November 02. - 22:13:02 »

Sziasztok!
Akkor itt senki nem fog megköpködni, hogy 9,3-al vadászok és a 375 H&H a kedvenc kaliberem? Stoel
goosehunter
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 02. - 22:20:30 írta Voldemort » Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #886 Dátum: 2011. November 02. - 22:25:52 »

Sziasztok!
Akkor itt senki nem fog megköpködni, hogy 9,3-al vadászok és a 375 H&H a kedvenc kaliberem? Stoel
goosehunter

Ahogy érzed....
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #887 Dátum: 2011. November 02. - 22:37:24 »

Ahogy érzed....
Azért ez a fogadtatás, újoncként, nem volt túl meggyőző!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #888 Dátum: 2011. November 02. - 22:40:16 »

Sziasztok!
Akkor itt senki nem fog megköpködni, hogy 9,3-al vadászok és a 375 H&H a kedvenc kaliberem? Stoel
goosehunter
Azért ez a fogadtatás, újoncként, nem volt túl meggyőző!

Szia!
A bemutatkozással volt a baj!Próbáld meg még egyszer és meglátod szívélyesebb lesz a fogadtatás!
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #889 Dátum: 2011. November 02. - 23:26:29 »

Szia!
A bemutatkozással volt a baj!Próbáld meg még egyszer és meglátod szívélyesebb lesz a fogadtatás!
Üdv:magesz
Szia!
Biztos igazad van!
Azért tettem egy jelet " Stoel", ami azért jelenthet valamit!
goosehunter
Azért a libákra van egy mondás, ami rám is vonatkozhat!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #890 Dátum: 2011. November 03. - 00:09:46 »

Szia!
Biztos igazad van!
Azért tettem egy jelet " Stoel", ami azért jelenthet valamit!
goosehunter
Azért a libákra van egy mondás, ami rám is vonatkozhat!

Szia !

A libák nagyon okos állatok.
A libák ismerik az aerodinamikát,csapatjátékosok.
A társaikkal szolidárisak,ha elfárad a csapat élén lévő,akkor lecserélik.
Amikor elfárad egy társuk,és kénytelen leszállni,akkor néhány társa vele együtt leszakad,majd mindnyájan egy másik csapathoz csatlakoznak,akiket messziről meghallanak ,mert nem véletlenül gágognak,üzennek (ezek szerint összetartóak is)nekik.
Komplett iránytű van a fejükben,pedig az ember a fényszennyezéssel zavarja őket rendesen.
Sokat tanulhatnánk mi emberek is tőlük.

Azt hiszem nemsokára  kimegyek vadászni,oszlott a köd,kicsit világít a hold.
A 30.06-ost viszem,pedig a .243-as a kedvencem. Kacsint
Nem akartalak én bántani,csak nem értettem,hogy amit írtál,azzal mit  akartál mondani,mire volt felelet,vagy mire céloztál vele,olyan értelmetlennek hatott.Bocs
Üdv a fórumon Mosolyog
Semmi bajom veled,ne érts félre
Naplózva
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #891 Dátum: 2011. November 03. - 07:50:36 »

Szia!
Biztos igazad van!
Azért tettem egy jelet " Stoel", ami azért jelenthet valamit!
goosehunter
Azért a libákra van egy mondás, ami rám is vonatkozhat!

Szia Gooshunter/vegeza/!
Ha a buta jelzőre gondoltál,akkor nem hinném,hogy helyénvaló lenne.Csak a "megköpködés" itt nem divat,ahogy én észre vettem.Kulturált emberekkel van tele ez a fórum,úgy ahogy a másik is.Ha ott megosztottad okos gondolataid,ezt nyugodt szívvel itt is megteheted.A 9,3-as kalibercsalád méltán népszerű és nagyon sokan szeretik,használják.Tehát ezért senki nem fog "bántani",ellenben az ilyen megnyilvánulásokért annál hamarabb.Üdvözöllek a fórumon,találj otthonra közöttünk.
Üdv:magesz
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
forester73
Vendég
« Új üzenet #892 Dátum: 2011. November 03. - 08:45:46 »

Úgylátom az acél pártiak vannak többségben és ez igy van jól hiszen az acél az acél . Én is többre nézem mint az alut ,de és itt most fontos a "de" , a véleményem  szerint bizonyos helyzetekben és megoldásoknál igen is van létjogosultsága (na nem az általános alunak)  a repüléstechnikában kifejlesztett alu ötvözeteknek ,amik ha nem is érik el a az acél tulajdonságait de az innováció és a technikai haladás útján fontos mérföldkőnek tekinthetők . Ezt a véleményemet alátámaztják a neves firmák szinte kivétel nélkül és sok speciális fegyvert használók népes tábora is. A fejlődésnek nem lehet gátat szabni -ezzel nem azt állítom , hogy az acél minden fejlesztési potenciálját már kihasználtuk- de a fegyver gyártók -hadi és civil egyaránt- szeretnének megfelelni a kor és a vevők korszerü igényeinek . Ha nem igy lenne akkor még mindíg m98 Mauserekkel és kortársaikkal találkoznánk a boltokban. Azt pedig ,hogy melyik gyártó technikai megoldása a jobb majd az idő és a piac majd eldönti ,bár erre van ellen példa is - lásd egyenes húzásu fegyverek piaca - a Blaser nagyon sok konkurenciáját felvásárolta , hogy a saját fejlesztései előtérben maradjanak pedig a lamellás zárszerkezete sok vita tárgyát képezi mind a mai napig (van pénzük megtehették).

maradok tisztelettel egy vadászó OGRE
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #893 Dátum: 2011. November 03. - 09:32:31 »

Ha nem igy lenne akkor még mindíg m98 Mauserekkel és kortársaikkal találkoznánk a boltokban.

Szerintem még mindig az M98 rendszerű (és ennek leszármazottai) fegyverek vannak többségben a boltokban.
 Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #894 Dátum: 2011. November 03. - 11:16:30 »

Úgylátom az acél pártiak vannak többségben és ez igy van jól hiszen az acél az acél . Én is többre nézem mint az alut ,de és itt most fontos a "de" , a véleményem  szerint bizonyos helyzetekben és megoldásoknál igen is van létjogosultsága (na nem az általános alunak)  a repüléstechnikában kifejlesztett alu ötvözeteknek ,amik ha nem is érik el a az acél tulajdonságait de az innováció és a technikai haladás útján fontos mérföldkőnek tekinthetők . Ezt a véleményemet alátámaztják a neves firmák szinte kivétel nélkül és sok speciális fegyvert használók népes tábora is. A fejlődésnek nem lehet gátat szabni -ezzel nem azt állítom , hogy az acél minden fejlesztési potenciálját már kihasználtuk- de a fegyver gyártók -hadi és civil egyaránt- szeretnének megfelelni a kor és a vevők korszerü igényeinek . Ha nem igy lenne akkor még mindíg m98 Mauserekkel és kortársaikkal találkoznánk a boltokban. Azt pedig ,hogy melyik gyártó technikai megoldása a jobb majd az idő és a piac majd eldönti ,bár erre van ellen példa is - lásd egyenes húzásu fegyverek piaca - a Blaser nagyon sok konkurenciáját felvásárolta , hogy a saját fejlesztései előtérben maradjanak pedig a lamellás zárszerkezete sok vita tárgyát képezi mind a mai napig (van pénzük megtehették).

maradok tisztelettel egy vadászó OGRE
Az aluminiumnak ott van igazán szerepe, ahol fontos a tömeg, mint pl. a járműipar és bizonyos határok közt a haditechnika. Egy vadászfegyvernél nem akkora a súlykülönbség, hogy ez számítson, ellenben hosszabb időre vesz az ember egy jó vadászpuskát mint amennyire a hadifegyvereket szánják.
És igen, az M98-nál olyan nagyon jobbat még mindig nem találtak ki...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #895 Dátum: 2011. November 03. - 11:46:00 »

Úgylátom az acél pártiak vannak többségben és ez igy van jól hiszen az acél az acél . Én is többre nézem mint az alut ,de és itt most fontos a "de" , a véleményem  szerint bizonyos helyzetekben és megoldásoknál igen is van létjogosultsága (na nem az általános alunak)  a repüléstechnikában kifejlesztett alu ötvözeteknek ,amik ha nem is érik el a az acél tulajdonságait de az innováció és a technikai haladás útján fontos mérföldkőnek tekinthetők . Ezt a véleményemet alátámaztják a neves firmák szinte kivétel nélkül és sok speciális fegyvert használók népes tábora is. A fejlődésnek nem lehet gátat szabni -ezzel nem azt állítom , hogy az acél minden fejlesztési potenciálját már kihasználtuk- de a fegyver gyártók -hadi és civil egyaránt- szeretnének megfelelni a kor és a vevők korszerü igényeinek . Ha nem igy lenne akkor még mindíg m98 Mauserekkel és kortársaikkal találkoznánk a boltokban. Azt pedig ,hogy melyik gyártó technikai megoldása a jobb majd az idő és a piac majd eldönti ,bár erre van ellen példa is - lásd egyenes húzásu fegyverek piaca - a Blaser nagyon sok konkurenciáját felvásárolta , hogy a saját fejlesztései előtérben maradjanak pedig a lamellás zárszerkezete sok vita tárgyát képezi mind a mai napig (van pénzük megtehették).

maradok tisztelettel egy vadászó OGRE

Szia!

Igen, akinek fontos az, hogy a legmodernebb, "legdizájnosabb" puskája legyen, azok vegyék meg az új konstrukciókat, valamiből meg kell élni a gyártóknak is.
A sápot ezen a rétegen húzzák le, mert egy mezei M98-as rendszerű puskán nem lehet sokat keresni...hát be kell pótolni valahol.
A haditechnika - különösen a reptechnika - szerintem nagyon nem keverendő ebbe bele.
Ott különösen fontos a szilárdság mellett a tömeg is, nomeg az, hogy a fegyvergyártóknak a sok-sok fejlesztést valamilyen hangzatos PR szöveggel EL KELL adni, mert fejlesztés híján tönkre mennének.
Viszont ha jól csalódom, pl. az A-10-es GAU-8-as gépágyújában továbbra sem sok alumíniumot látni... Kacsint
Igaz olyan tűzerőre képes, hogy akár át is eshet a gép...

A Blaser R93-as vívmányáról pedig megoszlanak a vélemények...sőt van olyan, akinek az arca is.  OOO(Nem tölténycsere miatt!!!)
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #896 Dátum: 2011. November 03. - 13:45:22 »

Az aluminiumnak ott van igazán szerepe, ahol fontos a tömeg, mint pl. a járműipar és bizonyos határok közt a haditechnika. Egy vadászfegyvernél nem akkora a súlykülönbség, hogy ez számítson, ellenben hosszabb időre vesz az ember egy jó vadászpuskát mint amennyire a hadifegyvereket szánják.
És igen, az M98-nál olyan nagyon jobbat még mindig nem találtak ki...

Az utolsó mondatogban leírtad az igazságot!!!!   Meghajol, Persze az írásod többi része is teljesen igaz.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #897 Dátum: 2011. November 03. - 18:50:34 »

Örülök ,hogy  ennyi embert érdeklő témát sikerült kreálnunk.
Írásomban nem az m98 rendszerü fegyverekre általában , hanem az M98 MAUSER-re utaltam . Mert azért ne mondja senki ,hogy annó az "átkosban" mindenki elégedett volt azzal ,hogy -tisz. a kivételnek- csak m98 rendszerü fegyverek voltak kaphatók!? Ezzel nem szeretném kicsinyiteni vagy kritizálni ezen rendszer és cég  érdemeit , de a fejlődést nem lehet megállítani .

Tisztelt Wetzlar

  A repülőgépiparnak és ezen belül is a hadirepülőgépiparnak nagyon sok hasznos és kitűnő fejlesztést és technológiát köszönhetünk , de azt nem állíthatja senki ,hogy ezen dolgokat muszály és kell a civil életben használni és alkalmazni . De az ember fejlődésének kulcsa az örök elégedetlenség és vágy az újra , hogy ez jó vagy rossz azon nagyon sokat lehetne vitatkozni.
 A GAU 8  AVANGER is jó példa erre ,mert Mr. Gattling 19.századbéli kézzel tekerhető , felűltöltős szörnyetegéről senki nem gondolta volna ,hogy valaha a világ egyik legpusztítóbb hagyományos lőfegyvere lessz ! És lett 8 db 2m hosszu 30 mm-es csővel , elektromos meghajtás 1000-6000 lövés/perc tűzgyorsság ,többtonnás reakció erő stb. és nem kötekedés képpen -hiszen az egészséges vita semmi képpen nem lehet rossz indulatu- de még ezen borzalmas pusztító monstrum is tartalmaz aluötvözetet( a löszer adagoló heveder bekötési pontjai ,a meghajtó ház és motor stb. a teljesség igénye nélkül) , de az is igaz ,hogy a csőköteg és a teher viselő részek már nem . Tehát itt kanyarodunk vissza oda hogy egy régebben megálmodott rendszer (az eredeti Gattling még rezet is tartalmazott) fejlesztésését a kor anyagainak felhasználásával jobbá és hatékonyabbá lehet tenni.

 A tradíció az már más kérdés hiszen nekem is megdobogtatja a szívemet egy-egy szép eredeti állapotu régi , netán új  Obendorfi  MAUSER fegyver . Volt szerencsém  még most is ktűnően müködő gyűjteményi darabokat (mind hadi , mind vadászati célut) kézbefogni "nyugaton élő" barátomnál -náluk nem ilyen demagók fegyver törvény van mint nálunk-. Szépek és még most is kitűnően müködnek , de én nem szeretnék velük vadászni , lehet ,hogy én tecnokratább vagyok az átlagnál , de nem érzem magam ettől rosszul.

 De az eredeti témától már jó messze elkanyarodtunk.

 maradok tisztelettel az OGRE
 

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #898 Dátum: 2011. November 03. - 19:29:08 »

Szia Gooshunter/vegeza/!
Ha a buta jelzőre gondoltál,akkor nem hinném,hogy helyénvaló lenne.Csak a "megköpködés" itt nem divat,ahogy én észre vettem.Kulturált emberekkel van tele ez a fórum,úgy ahogy a másik is.Ha ott megosztottad okos gondolataid,ezt nyugodt szívvel itt is megteheted.A 9,3-as kalibercsalád méltán népszerű és nagyon sokan szeretik,használják.Tehát ezért senki nem fog "bántani",ellenben az ilyen megnyilvánulásokért annál hamarabb.Üdvözöllek a fórumon,találj otthonra közöttünk.
Üdv:magesz
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #899 Dátum: 2011. November 03. - 19:45:35 »

Szia Gooshunter/vegeza/!
Ha a buta jelzőre gondoltál,akkor nem hinném,hogy helyénvaló lenne.Csak a "megköpködés" itt nem divat,ahogy én észre vettem.Kulturált emberekkel van tele ez a fórum,úgy ahogy a másik is.Ha ott megosztottad okos gondolataid,ezt nyugodt szívvel itt is megteheted.A 9,3-as kalibercsalád méltán népszerű és nagyon sokan szeretik,használják.Tehát ezért senki nem fog "bántani",ellenben az ilyen megnyilvánulásokért annál hamarabb.Üdvözöllek a fórumon,találj otthonra közöttünk.
Üdv:magesz
Sziasztok!
Na ezt még gyakorolnom kell!
Már mind, hogy ne küldjek üres üzenetet!
Senkit nem akartam megbántani, inkább az alázatra gondoltam a székkel.
A vadászok és a vad iránt!
Aki ismer az tudja ezt.
Szeretem a nehéz puskákat a nagyobb kalibereket (nem őzre, bőgő bikára), libára 12-es magnummal vadászok, 4-4,5 mm sőréttel (ahol megengedik nagyobbal is).
Mind kettőért kaptam már hideget-meleget!
goosehunter
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: