Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432307 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #180 Dátum: 2008. Július 06. - 17:31:05 »

Sok szenvedély van benned Wetzlar, de ez jó!
De! Mert mindíg van egy de! Te területes vadász vagy, ezért nem érted meg a másikat, aki nem olyan szerencsés, mint Te! Én, mint bérkilövő ha kijutok vadászni, mindenért, mondom MINDENÉRT keményen fizetek, ezért kicsit más a nézőpontom mint neked! Ha sebzek, mert ugye néha előfordul, sajnálatos, de van ilyen is, akkor nem mindegy, hogy milyen kaliberrel-lövedékkel lőttem! Tudom, hogy utálod a magnumokat, de bizony nekem, mint bérkilövőnek nem mindegy, hogy csak bemenet van-e, vagy kétoldalt vérzik a vad! Az se mindegy, hogy 7 mm-es a lyuk, vagy 9,55-ös! Bizony nem! (bár nekem nincs magnumom) De a kutya könnyebben találja meg a sebzettet!
Volt olyan "öreg vadász" ismerősöm, aki büszkén mesélte, hogy este jól beb@szva a vadászház tornácáról átlőttek a szembeni domboldalba 280-300 méterre, és 2 tehenet is hasbalőttek, egyik sem lett meg! Szóval az, hogy valaki öreg vadász, még nem garancia arra, hogy nem törném össze a hátán a saját puskáját!
a 22-250-es is eléggé megtépi az őzet, oszt mégis sokan használják, dícsérik! Mosolyog
Én Molnár Gábor könyvein nőttem fel, de halkan jegyzem meg, Őt senki sem látta vadászni! No, lehet megint rám köpködni! 
Amúgy sokmindenben igazad van, tán nem mindenben, de sokban!

Sanyooo!

Te milyen kaliberrel vadászol?

Miért kérdezed? Van egy eladó magnumod?  Bion
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #181 Dátum: 2008. Július 06. - 17:37:47 »

Sok szenvedély van benned Wetzlar, de ez jó!
De! Mert mindíg van egy de! Te területes vadász vagy, ezért nem érted meg a másikat, aki nem olyan szerencsés, mint Te! Én, mint bérkilövő ha kijutok vadászni, mindenért, mondom MINDENÉRT keményen fizetek, ezért kicsit más a nézőpontom mint neked! Ha sebzek, mert ugye néha előfordul, sajnálatos, de van ilyen is, akkor nem mindegy, hogy milyen kaliberrel-lövedékkel lőttem! Tudom, hogy utálod a magnumokat, de bizony nekem, mint bérkilövőnek nem mindegy, hogy csak bemenet van-e, vagy kétoldalt vérzik a vad! Az se mindegy, hogy 7 mm-es a lyuk, vagy 9,55-ös! Bizony nem! (bár nekem nincs magnumom) De a kutya könnyebben találja meg a sebzettet!
Volt olyan "öreg vadász" ismerősöm, aki büszkén mesélte, hogy este jól beb@szva a vadászház tornácáról átlőttek a szembeni domboldalba 280-300 méterre, és 2 tehenet is hasbalőttek, egyik sem lett meg! Szóval az, hogy valaki öreg vadász, még nem garancia arra, hogy nem törném össze a hátán a saját puskáját!
a 22-250-es is eléggé megtépi az őzet, oszt mégis sokan használják, dícsérik! Mosolyog
Én Molnár Gábor könyvein nőttem fel, de halkan jegyzem meg, Őt senki sem látta vadászni! No, lehet megint rám köpködni! 
Amúgy sokmindenben igazad van, tán nem mindenben, de sokban!

Sanyooo!

Te milyen kaliberrel vadászol?

Miért kérdezed? Van egy eladó magnumod?  Bion
Nem, nincs.. Bion
Olyan szenvedélyesen érveltél, hogy modom meg kérdezem.
 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #182 Dátum: 2008. Július 06. - 17:44:04 »

Sok szenvedély van benned Wetzlar, de ez jó!
De! Mert mindíg van egy de! Te területes vadász vagy, ezért nem érted meg a másikat, aki nem olyan szerencsés, mint Te! Én, mint bérkilövő ha kijutok vadászni, mindenért, mondom MINDENÉRT keményen fizetek, ezért kicsit más a nézőpontom mint neked! Ha sebzek, mert ugye néha előfordul, sajnálatos, de van ilyen is, akkor nem mindegy, hogy milyen kaliberrel-lövedékkel lőttem! Tudom, hogy utálod a magnumokat, de bizony nekem, mint bérkilövőnek nem mindegy, hogy csak bemenet van-e, vagy kétoldalt vérzik a vad! Az se mindegy, hogy 7 mm-es a lyuk, vagy 9,55-ös! Bizony nem! (bár nekem nincs magnumom) De a kutya könnyebben találja meg a sebzettet!
Volt olyan "öreg vadász" ismerősöm, aki büszkén mesélte, hogy este jól beb@szva a vadászház tornácáról átlőttek a szembeni domboldalba 280-300 méterre, és 2 tehenet is hasbalőttek, egyik sem lett meg! Szóval az, hogy valaki öreg vadász, még nem garancia arra, hogy nem törném össze a hátán a saját puskáját!
a 22-250-es is eléggé megtépi az őzet, oszt mégis sokan használják, dícsérik! Mosolyog
Én Molnár Gábor könyvein nőttem fel, de halkan jegyzem meg, Őt senki sem látta vadászni! No, lehet megint rám köpködni! 
Amúgy sokmindenben igazad van, tán nem mindenben, de sokban!

Sanyooo!

Te milyen kaliberrel vadászol?

Miért kérdezed? Van egy eladó magnumod?  Bion
Nem, nincs.. Bion
Olyan szenvedélyesen érveltél, hogy modom meg kérdezem.
 Wave

Nem titok, de sokszor elmondtam már, nem akartam ismételni: 8x57 IS volt rövid ideig, 30/30 W több mint tíz évig, és most veszek egy Moszin-Nagant-ot. Sörétesben 12-eseim vannak, 2 db, meg egy .22 félautomata, de azt nem vihetem ki, csak lőtérre. Mikor vettem, még jó volt vadászatra is!
Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #183 Dátum: 2008. Július 06. - 18:18:38 »

Az Impala az nem KJG... Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #184 Dátum: 2008. Július 06. - 18:25:18 »


Lehet! De szerinted van jelentős különbség a kettő között???   Fejvakarás
 Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #185 Dátum: 2008. Július 06. - 19:35:59 »

Szevasz Sanyoo!

Én mint mondtam megértek bárkit bármivel is vadászik, de azt hiszem félreértettél.
Én nem azt mondtam, hogy nem jó a magnum kaliber, mindösszesen annyit, hogy ma a világon szerintem nincs olyan vadászati szituáció, amiért ilyen csodalövedékeket kéne a vadásznak megvenni.
Nem azt vitettem, hogy nem jó a magnum kaliber, de ahhoz is van olyan muníció amivel kiválóan el lehet vadászgatni. (pl. oryx)
Azt pedig továbbra is tartom, hoyg a 300-400m-es lövések már nem igazán a vadászatról szólnak, hanem az adott vadfaj "megszerzésésről, leküzdéséről".

No és azért legyünk őszinték ezek a szép hangzatos adatok olyan elhamarkodott lövésekre sarkallják egy egyszerű nimródot, hogy tán élteében olyan messzire még távcsővel sem nézett el, nemhogy lőjön.

Szóval, mégegyszer nem a magnumokkal van bajom, mert lőttem pár vadat én is magnum kaliberrel, én azt mondom, hogy egy magnum kaliberrel a rendelkezésre álló lövedékekkel nincs olyan igazi vadászati szituáció amit ne lehetne megoldani.
Nézzünk rá példát.
Valakinek egyetlen puskára van szüksége, amivel mindenre szeretne vadászni, akár az egész földön. (a Big Five ugyebár más téma)

Nos mit szólnál egy 7 mm. Rem. Mag-hoz egy Norma oryx lövedékkel, vagy egy 300WM kaliber Federal TBBC lövedékkel.
Ezekkel jó optikával, de legfőképpen BIZTOS KEZŰ LÖVŐVEL 250-300 m-ig ellőnek a nagy vízen túl, ahogyan én olvasgatom a történeteket.
Ezen belül ezek a kemény lövedékek bizony nagy hányadában át is viszik a vadat.

Azt pedig ne hidd, hogy a KJG át fog menni mindenen, mert éppen a 9,3-as képek között láttam, hogy arróla 360 akárhány m-ről lőtt disznón nem ment át, a másik oldalon éppen a bőrből "kibújva" állt meg...érdekes volt, hogy a vad körül egyetlen csepp vért csem láttam, pedig nem volt még kizsigerelve.  Kacsint

Tehát mégegyszer nem a magnumokkal van bajom, hanem a sok hókuszpók lövedékkel, amivel le lehet húzni mégegy bőrt a vadászokról....már aki bedől ennek.
Mert én azt mondom egy hetes magnummal, hozzá való megfelelő tölténnyel nagy távolságról is meg lehet lőni egy vadat, amin a lövedék át is megy és van vér is.

Persze ez az én szubjektív véleményem, távlövészet ide, távlövészet oda.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #186 Dátum: 2008. Július 06. - 19:42:40 »

Szia Wetzlar!

Értem én, meg azt is, hogy minden változik, régebben jobban utáltad a magnumokat! Mosolyog  Nekem gyerekkori vágyam egy .375-ös! Mosolyog
Azért a mélemre válaszolhatnál, ha már így összebarátkoztunk, ha megkaptad persze!   Wave

Üdv sanyooo
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2008. Július 06. - 20:38:48 »

Szia Wetzlar!

Értem én, meg azt is, hogy minden változik, régebben jobban utáltad a magnumokat! Mosolyog  Nekem gyerekkori vágyam egy .375-ös! Mosolyog
Azért a mélemre válaszolhatnál, ha már így összebarátkoztunk, ha megkaptad persze!   Wave

Üdv sanyooo

Hát a magnumokat én nem útáltam nagyon, inkább az azokat felelőtlenül használókat.
Mailt nem kaptam, így nem tudtam válaszolni sem, hacsak nem a régi freemail-emre írtál, mert az már kukában van...
Privátot a fórumon keresztül tudsz küldeni.

No és hogy mégjobban meglepődj, a 375HH-t én magam is jónak tartom, ha nagyon muszály lenne magnum kalibert használnom - és a 7mmRM nem lehetne - akkor emellett döntenék.
A 7mmRM-gal volt szerencsém már megbarátkozni évekkel ezelőtt, ez egy kompromisszumképes kaliber még idehaza véleményem szerint...csakhát mint minden magnumhoz, ehhez is jó töltény kell.
Szerencsére nincs ilyen kényszerhelyzetem. Kacsint
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #188 Dátum: 2008. Július 06. - 20:49:56 »

Hali!

Ha jól látom ez a vita a KJG-től indult. Ami egy valóban nagyon jó lövedék lehet - céllövésre mindenképpen. Több - a pontosságot fokozó -újdonságot ötvöz. Zseniális találmány 500 méterekre lövöldözni. Természetesen a kiötlője a céllövő lövedék alapján így a vadászokról is le tud egy bőrt húzni. Van ilyen is, aki akarja és tellik rá használja. Szerintem ennyi...
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #189 Dátum: 2008. Július 06. - 20:54:31 »

Hali!

Ha jól látom ez a vita a KJG-től indult. Ami egy valóban nagyon jó lövedék lehet - céllövésre mindenképpen. Több - a pontosságot fokozó -újdonságot ötvöz. Zseniális találmány 500 méterekre lövöldözni. Természetesen a kiötlője a céllövő lövedék alapján így a vadászokról is le tud egy bőrt húzni. Van ilyen is, aki akarja és tellik rá használja. Szerintem ennyi...

Azt hiszem én is ezt fogalmaztam meg, csak kissé "szenvedélyesebben"... Vigyorog
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #190 Dátum: 2008. Július 06. - 21:46:32 »

 Igen
Egyébbkét én egy kaliberen belül szeretem a legjobb ballisztikájú lövedéket használni. De csak akkor ha a lapos röppálya  megfelelő lövedéktömeggel is párosul. Ezért szeretem a Nosler Ballistic TiP és Accubond lövedékeket. 
Pl. (a topik témájánál maradva) egy 9,3-as  16,2 g-os N. Accubond-al Lehet(ne) hosszabbakat is lőni.
Ha pl. a KJG-ben belül lenne ólom, már szimpatikusabb lenne.
Azért én megondolnám, hogy pl. kafferbivalyra Afrikában 10 g-os ultramodern, vagy 20 g-os "hagyományos" lövedékkel  Lőjek.    Nyihi
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #191 Dátum: 2008. Július 06. - 21:47:45 »

Héé, Roli Barátom!

Ne vesd el az újdonságot, a KJG szerintem príma töltény, OOO, Bár nem ebbe a topicba illik, de elmondom, hogy ki is fogom próbálni a közeljövőben, nem a KJG-t, hanem a szinte teljesen ugyan olyan Reichenbergert, méghozzá a jó öreg 243-as Rugerbol. Wave Ördög
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #192 Dátum: 2008. Július 06. - 21:53:40 »

Héé, Roli Barátom!

Ne vesd el az újdonságot, a KJG szerintem príma töltény, OOO, Bár nem ebbe a topicba illik, de elmondom, hogy ki is fogom próbálni a közeljövőben, nem a KJG-t, hanem a szinte teljesen ugyan olyan Reichenbergert, méghozzá a jó öreg 243-as Rugerbol. Wave Ördög

Szevasz Attila!

Nem vetem ez az újdonságot, tudod jól, hiszen írtam is az előzőekben, hogy precíziós lövészetben gyanítom a LM lövedékek szépen lassan átveszik a vezető szerepet.
Nekem a vadászatban tűnik egy kicsit "too much" hókuszpóknak...
No és persze ha a 243-ról van szó, teljesen más a felhasználási módja, mint a topic témája, ami ugye a 9,3-asok...és a KJG körüli eszmecsere ugyibár ebben a kaliberben került most kifejtésre.
Nekem egy olyan töltényféle van, amit ki szeretnék próbálni - ha a kiskaliber majd házhoz jön - de arra is várni kell, mert nekem biza az is drága...de ha a kiskaliberrel ki tudom váltani a "melós" kategóriából a nyolcast, akkor az évi 20--25 lövést lehetséges, hogy megpróbálnám vele.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #193 Dátum: 2008. Július 07. - 22:11:30 »

Szasz !
Azért tettem fel ezt a linket mert beszéltünk erről a lőszerről, a neten ismertetik a lőszert, az adatait és nagyon sok képet lehet találni különböző kaliberekben hatásairól, aki akarja használja aki nem akarja nem használja. Nagyon sok lőszergyár gyárt hasonló alapanyagból magot, itt van például a TAG, érdekes hogy az RWS is hasonló utat jár! Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
SAdam
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #194 Dátum: 2008. Július 20. - 16:43:59 »

Hello!
Nem tudjátok ,hogy merre lehet kapni KJG-t? Én még a neten is alig találok róla valamit.
Érdekelne ,hogy mit tud Nevet
Amúgy egyetértek Wetzlarral ,ez kicsit hajaz a horgászatban a halradar használatához ,meg az IM carbonos bioszálas dolgokhoz:D
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: