Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432301 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #165 Dátum: 2008. Június 02. - 22:39:27 »

Szasztok!
Sz. Petitől megvettem az oroszok által gyártott vadásztöltényeket. Barnaul 9,3x64 SP for hunting rifles, 17,4gramm.
Én még nem próbáltam ki de mivel Peti új puskát vett, mindjárt be is lőtte ezzel a lőszerrel.
Utólagos engedelmével idézem a lőtéri tapasztalatait: 2008.05.30.
"Tegnap belottuk a puskat (csak 50 meterre lehetett). Ugy volt, ahogy vartam
tengelybe ment az elso loves, 12 oranal egy nyolcas, tehat kb. 6 centit
hordott fole ez a konnyebb lovedek, gondolom 19 grammos TUG-gal hasznaltak.
3 klikk a magassag allitason, aztan jo is volt minden.
Rugni semennyit sem rug szerencsere, jo az agytalp, viszont a hangja mint a
vadallat... Azert bele kell kapaszkodni rendesen."
Kricot vett, amit valószínüleg 19-es RWS TUG-gal használt a régi tulaj. az enyémet (M98) is azzal használta.
Nem szórják a göbecset ezek a fegyverek mert pontosan függőlegesen csak más magasságba hordja a göbecset,
mivel én 15 grammosat használok, a belövésnél 12 centimétert vitt fölé, de nem kellett oldalirányban állítani.
A belekapaszkodás inkább attól van hogy várja az ember azt a bizonyos nagy "lórúgást", én a hétvégén,
cserkelés közben, állva-szabadkézből
lőttem egy vadat, semmi rúgást nem tapasztaltam, ez nem azt jelenti, hogy nem kell megfogni a puskát.....
még annyit lengyelországban 17,40plz 10 darab lőszer........csak az a kérdés, hogyan lehet beszerezni onnan?????????????
A hangja viszont emberes vagy férfias...........bariton Igen, nem egy őzlövő kaliber Ördög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2008. Június 02. - 22:51:00 »

Szasztok!
Sz. Petitől megvettem az oroszok által gyártott vadásztöltényeket. Barnaul 9,3x64 SP for hunting rifles, 17,4gramm.
Én még nem próbáltam ki de mivel Peti új puskát vett, mindjárt be is lőtte ezzel a lőszerrel.
Utólagos engedelmével idézem a lőtéri tapasztalatait: 2008.05.30.
"Tegnap belottuk a puskat (csak 50 meterre lehetett). Ugy volt, ahogy vartam
tengelybe ment az elso loves, 12 oranal egy nyolcas, tehat kb. 6 centit
hordott fole ez a konnyebb lovedek, gondolom 19 grammos TUG-gal hasznaltak.
3 klikk a magassag allitason, aztan jo is volt minden.
Rugni semennyit sem rug szerencsere, jo az agytalp, viszont a hangja mint a
vadallat... Azert bele kell kapaszkodni rendesen."
Kricot vett, amit valószínüleg 19-es RWS TUG-gal használt a régi tulaj. az enyémet (M98) is azzal használta.
Nem szórják a göbecset ezek a fegyverek mert pontosan függőlegesen csak más magasságba hordja a göbecset,
mivel én 15 grammosat használok, a belövésnél 12 centimétert vitt fölé, de nem kellett oldalirányban állítani.
A belekapaszkodás inkább attól van hogy várja az ember azt a bizonyos nagy "lórúgást", én a hétvégén,
cserkelés közben, állva-szabadkézből
lőttem egy vadat, semmi rúgást nem tapasztaltam, ez nem azt jelenti, hogy nem kell megfogni a puskát.....
még annyit lengyelországban 17,40plz 10 darab lőszer........csak az a kérdés, hogyan lehet beszerezni onnan?????????????
A hangja viszont emberes vagy férfias...........bariton Igen, nem egy őzlövő kaliber Ördög

Kérdés, hogy ezért a töltény teljesítményért érdemes-e a 64-est venni...mert ahogyan korábban már írtam, ezt a lövedéktömeget, sebességet, energiát amit a 64-es Barnaul tud, bőven tudja - sőt veri is - a 62-es.

Az, hogy nem kell oldalirányban állítani csak a véletlen műve, szerencsésen pont úgy lép ki a lövedék a csőből, hogy nincs oldalirányú probléma.
(a csőfurat egy sinus görbe jellegű furat, ez, valamint a csőszájnál kialakított kúp határozza meg nagyban a kilépő lövedék irányát.
Ezt befolyásolja persze más tényező is - pl. lövedékhossz - de azért nagyban meghatározó.)
Az én esetemben pl. a 11,7-es RWS DK-t kb 5 cm-rel viszi alacsonybbra a puskám, mint a 13 gr-os Sakot, de a 12,7-es PPU-t is följebb és kissé balra viszi, mint a DK-t. Ellenben a DK-val a szórásképem 16 mm 50 m-en. (8x57IS, Zastava 50,8 cm-es csőből)
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #167 Dátum: 2008. Június 02. - 22:55:02 »

Nem biztos hogy érdemes, de már annyit cserélgettem a puskáimat, most már vadászni is kellene.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2008. Június 02. - 22:58:06 »

Nem biztos hogy érdemes, de már annyit cserélgettem a puskáimat, most már vadászni is kellene.

Azért még láttam a hirdetések közt a 64-es Mausert... Kacsint Mosolyog
Ha jól csalódom egy 6x42-es Zeiss Jena van rajta?
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #169 Dátum: 2008. Június 02. - 23:12:41 »

Nem biztos hogy érdemes, de már annyit cserélgettem a puskáimat, most már vadászni is kellene.

Azért még láttam a hirdetések közt a 64-es Mausert... Kacsint Mosolyog
Ha jól csalódom egy 6x42-es Zeiss Jena van rajta?
Az még régebben volt. Egy darabig próbálkoztam, azután beletörődtem >Nevet
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #170 Dátum: 2008. Június 02. - 23:19:33 »

Nem biztos hogy érdemes, de már annyit cserélgettem a puskáimat, most már vadászni is kellene.

Azért még láttam a hirdetések közt a 64-es Mausert... Kacsint Mosolyog
Ha jól csalódom egy 6x42-es Zeiss Jena van rajta?
Az még régebben volt. Egy darabig próbálkoztam, azután beletörődtem >Nevet
Német Zeiss 1971-es a gyártási éve!!!(egy tornyos) A gyártó adta meg a gyártási évet a gyári szám alapján.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2008. Június 03. - 09:37:47 »

Nem biztos hogy érdemes, de már annyit cserélgettem a puskáimat, most már vadászni is kellene.

Azért még láttam a hirdetések közt a 64-es Mausert... Kacsint Mosolyog
Ha jól csalódom egy 6x42-es Zeiss Jena van rajta?
Az még régebben volt. Egy darabig próbálkoztam, azután beletörődtem >Nevet

Nem baj az, ha jól össze szoksz ezzel a nagylyukasztóval szarvasra disznóra nem is kell jobb.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #172 Dátum: 2008. Július 05. - 22:12:08 »

KJG
http://www.lima-wiederladetechnik.de/Patronen/9,3x64_Brenneke.htm
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2008. Július 06. - 09:16:59 »


Ha valaki, akkor azért én valamelyest az átlagnál többet foglalkozom a töltényekkel, azonban ez a KJG - amellett, hogy elismerésre méltó fejlesztés - semmi értelmét nem látom a vadászlövedékek között.
Persze van akinek semmi sem drága és ilyen aranyárban lévő, esztergált lövedékkel akar vadászni.

Én erről azt gondolom, hogy ezt elsősorban azok fogják használni, akik különcök, sosem jó az ami megvan, vagy éppen egy kicsit szeretnének kilógni, "feltűnni" 1-1 baráti körben.
Ugyan nem tudom mennyibe kerül egy ilyen lövedékkel szerelt muníció, de hogy a tisztességgel meglőtt vadnak oly mindegy, hogy méregdrága KJG-bel, vagy pl. Lapua Megával, RWS TIG-gel lövik meg...

Egy biztos a precíziós lövészetben ha jól tudom jelenleg ez a lövedékfajta ami a legjobb irányban halad, nevezhetjük piacvezetőnek.
Azonban vadászati alkalmazása az én szerény véleményem szerint értelme nem sok van, hiszen a meglévő muníciók is tökéletesen alkamasak a Földön élő vadfajokra.
Persze ha valaki 367 m-ről akar vaddisznót lőni, annak biztosan jobb megoldás mint egy RWS, vagy Norma töltény.
...kérdés, hogy az aki 367 m-ről puskát fog egy disznóra az tényleg vadászni akar-e, vagy inkább élő célon gyakorolni "benchrest képességiet". Nem szól szám
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #174 Dátum: 2008. Július 06. - 10:21:10 »

Hát, az aranyárról annyit, hogy Kondor szerint 3-4 euró egy ilyen lőszer készreszerelve. Nekem egy doboz TUG a 9.3x64-hez 20.000 forint, vagyis ugyanott vagyok.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #175 Dátum: 2008. Július 06. - 11:01:11 »


Ha valaki, akkor azért én valamelyest az átlagnál többet foglalkozom a töltényekkel, azonban ez a KJG - amellett, hogy elismerésre méltó fejlesztés - semmi értelmét nem látom a vadászlövedékek között.
Persze van akinek semmi sem drága és ilyen aranyárban lévő, esztergált lövedékkel akar vadászni.

Én erről azt gondolom, hogy ezt elsősorban azok fogják használni, akik különcök, sosem jó az ami megvan, vagy éppen egy kicsit szeretnének kilógni, "feltűnni" 1-1 baráti körben.
Ugyan nem tudom mennyibe kerül egy ilyen lövedékkel szerelt muníció, de hogy a tisztességgel meglőtt vadnak oly mindegy, hogy méregdrága KJG-bel, vagy pl. Lapua Megával, RWS TIG-gel lövik meg...

Egy biztos a precíziós lövészetben ha jól tudom jelenleg ez a lövedékfajta ami a legjobb irányban halad, nevezhetjük piacvezetőnek.
Azonban vadászati alkalmazása az én szerény véleményem szerint értelme nem sok van, hiszen a meglévő muníciók is tökéletesen alkamasak a Földön élő vadfajokra.
Persze ha valaki 367 m-ről akar vaddisznót lőni, annak biztosan jobb megoldás mint egy RWS, vagy Norma töltény.
...kérdés, hogy az aki 367 m-ről puskát fog egy disznóra az tényleg vadászni akar-e, vagy inkább élő célon gyakorolni "benchrest képességiet". Nem szól szám

Nem akarok Neked ellent mondani, távol álljon tőlem, de aki használja-használta, azt mondja nagy kaliberő fegyverből lőve jó megoldás hosszú lövésekhez, páldául alföldi őzezésnél. Mivel könnyű a lövedék, kisebb a fegyver rúgása és sokkal egyenesebb a röppálya, vagyis ha csak egy, nagykaliberű fegyvere van valakinek, univerzálissá tehető! Természetesen, ha ezt is jól lövi a cső, és vadászat előtt ellenőrízte lőtéren!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2008. Július 06. - 13:25:05 »

Boar!

Ja, 3-4 euro darabja...a lövedéknek!
Nem a készre szerelt tölténynek...szeintem.
Készre szerelt lőszer lesz 10 euro.
No és mindez odakint, mire ideérne, szerinted a drága magyar kereskedő mennyiért adná???  Vigyorog
Odakint a középkategóris töltények sem 350-400 ft körüliek, hanem alig 1 euro darabjuk, sőt!
...ja és ne feledd, hogy ehhez a töltényhez valószínűleg új csövet is kellene felrakatnod, mert a KJG olyan könnyű minden kaliberben, hogy nincs olyan gyártó aki a széria vadászpuska csövet ilyen könnyű tömeghez huzagolná. (más drall...stb.)

Sanyooo!

Nem értelek félre, beszélgessünk erről, mert ezekből lesz az értelmes esszmecsere.
Én azt gondolom, hogy akinek van pénze nagykaliberre, meg ilyen speciális munícióra, annak tán tellik egy nagy, meg egy kisebb kaliberű puskára.
Persze amit az előbb leírtam az csak az én szubjektív véleményem.
Azt kétlem, hogy mondjuk 9,3x64-esben egyetlen mindenes puska jó lenne, mert kíváncsi lennék, hogy mit művel ez a piszokul gyors muníció a kis testű 6-12 kilós gidákkal.
Persze ha ez valakit nem érdekel lelke rajta, de egy társaságnak nagyon sok múlik a húspénz bevételén.
No, a másik pedig, hogy akár 9,3-asban egy 14,6-16,5 gr körüli lövedék is lehet mindenes lövedék, a vadászias - vagy kicsit azon túli - távon megtanulva lőni vele. (pl. 14,6-os DK, 15 gr-os Oryx.)
Nekem van egy cimborám aki a 15 gr-os Oryx-szal 9,3x62-esben símán őzezik és nagyvadra is vadászik vele, a puskája jól viszi.

Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy ezelőtt 30 évvel nem volt itt semmi cirkusz, volt a 7,62-es Russ., a 7x57/64, a 30-06, meg pár darab 8x57-es, a maguk kis cseh, magyar, meg pár féle drágább töltényeivel.
Aztán mi már hisztizünk, nekünk már olyan speciális muníció/puska kell amivel 400 m-ről el tudjuk találni a vadat, ahelyett, hogy rámennénk és mndjuk 200-220 m-ről egy hagyományos kaliberrel /tölténynel elejtenénk.
Aztán az évek múltával jöttek azok a vadászok akik inkább elsősorban sportlövők, tehát jelen vannak mindkét területen, de elsősorban a lőtéren.
Aztán ugye vadászni kéne menni, ahol nem minden esetben elegendő a lőtudás, mert a vadászathoz nem csak ez kell, mert néha messze van az a vad.
Ezt meg küszöböljük ki azzal, hogy nem megyünk ám oda hozzá, hanem meglőjük 400 m-ről.
...és ezentúl nem csak 1-2 alkalommal, hanem feltechnikázzuk magunkat és MINDIG tudun kilyen messziről "vadászni".

Én természetesen tiszteletben tartom mindenki vadászati eszközét, de aki Maderschpach, Molnár Gábor, vagy hasonló könyveken nőtt fel, annak ez egy kicsit távol áll, kicsit túl sok már a hókuszpók, meg a technika bevonása.

Egyébként ha jól emlékszem Kondor a 338LM-hoz teljesen egyszerű Sierra GK-et tölt és TÖKÉLETESEN elégedett vele, legalábbis egy éve még ezt írta...persze gondolom, ha a KJG "piacra tör" már nem lesz olyan jó az a Sierra GK és váltani kell.
Persze ha Kondor mondja, akkor biztos az a jó...

...és egy kis figyelemfelketőnek.
Mondjatok példát olyan vadászíróra a "nagyok" óta, mégegyszer VADÁSZÍRÓRA, aki azzal vivta ki magának az olvasók tiszteletét, hogy kiválóan értette a szakmáját, jó vadász volt.
Hány könyvetek van a "modern" világból, és hányat olvastatok rongyosra.
Hány olyan vadászíró nevelkedett ki ebből az elkurvult vadászvilágból mondjuk 1970 óta, akiknek könyveiben az ember érzi az alázatot?

Ma a "legnagyobb" magyarokról mit tudunk?
50 évesen gondolja, hoyg vadász lesz, pumákat fáról lövöldüzzük lefelé, a másik szuper távmérőt használ, ilyen távcsővel meg amolyan kompenzátorral, meg kick-soppal, meg mittudomén mivel.
Hol vannak a XXI. század Fekete Istvánjai, Kittenbergerjei, Molnár Gáborjai, Maderschpach-jai...hát sehol, mert azok az értékek amiket ők képviseltek elvesztek.
Ma a vadászíró azt írja: lézeres távmérővel megmértem, kiválasztottam a távcsövön a kellő osztás, betettem a hozzá való töltényt és lőttem...ha meg netán nem ezt írja, akkor vagy hamukál, vagy megmarad "underground" írónak.

Elnézést, hogy idáig mentem el, de azt hiszem minden - így a legújabb fejlesztésű szupertöltények, szuperpuskák, meg távcsövek - összefügg a mai kor "vadászatával".

Véleményem szerint minden egyéb...csak parasztvakítás.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #177 Dátum: 2008. Július 06. - 14:09:01 »

Sok szenvedély van benned Wetzlar, de ez jó!
De! Mert mindíg van egy de! Te területes vadász vagy, ezért nem érted meg a másikat, aki nem olyan szerencsés, mint Te! Én, mint bérkilövő ha kijutok vadászni, mindenért, mondom MINDENÉRT keményen fizetek, ezért kicsit más a nézőpontom mint neked! Ha sebzek, mert ugye néha előfordul, sajnálatos, de van ilyen is, akkor nem mindegy, hogy milyen kaliberrel-lövedékkel lőttem! Tudom, hogy utálod a magnumokat, de bizony nekem, mint bérkilövőnek nem mindegy, hogy csak bemenet van-e, vagy kétoldalt vérzik a vad! Az se mindegy, hogy 7 mm-es a lyuk, vagy 9,55-ös! Bizony nem! (bár nekem nincs magnumom) De a kutya könnyebben találja meg a sebzettet!
Volt olyan "öreg vadász" ismerősöm, aki büszkén mesélte, hogy este jól beb@szva a vadászház tornácáról átlőttek a szembeni domboldalba 280-300 méterre, és 2 tehenet is hasbalőttek, egyik sem lett meg! Szóval az, hogy valaki öreg vadász, még nem garancia arra, hogy nem törném össze a hátán a saját puskáját!
a 22-250-es is eléggé megtépi az őzet, oszt mégis sokan használják, dícsérik! Mosolyog
Én Molnár Gábor könyvein nőttem fel, de halkan jegyzem meg, Őt senki sem látta vadászni! No, lehet megint rám köpködni! 
Amúgy sokmindenben igazad van, tán nem mindenben, de sokban!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2008. Július 06. - 17:19:09 »

Kb 1.000 Ft darabja
http://www.vadaszat.net/mobilker/impala/impala.doc
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #179 Dátum: 2008. Július 06. - 17:27:43 »

Sok szenvedély van benned Wetzlar, de ez jó!
De! Mert mindíg van egy de! Te területes vadász vagy, ezért nem érted meg a másikat, aki nem olyan szerencsés, mint Te! Én, mint bérkilövő ha kijutok vadászni, mindenért, mondom MINDENÉRT keményen fizetek, ezért kicsit más a nézőpontom mint neked! Ha sebzek, mert ugye néha előfordul, sajnálatos, de van ilyen is, akkor nem mindegy, hogy milyen kaliberrel-lövedékkel lőttem! Tudom, hogy utálod a magnumokat, de bizony nekem, mint bérkilövőnek nem mindegy, hogy csak bemenet van-e, vagy kétoldalt vérzik a vad! Az se mindegy, hogy 7 mm-es a lyuk, vagy 9,55-ös! Bizony nem! (bár nekem nincs magnumom) De a kutya könnyebben találja meg a sebzettet!
Volt olyan "öreg vadász" ismerősöm, aki büszkén mesélte, hogy este jól beb@szva a vadászház tornácáról átlőttek a szembeni domboldalba 280-300 méterre, és 2 tehenet is hasbalőttek, egyik sem lett meg! Szóval az, hogy valaki öreg vadász, még nem garancia arra, hogy nem törném össze a hátán a saját puskáját!
a 22-250-es is eléggé megtépi az őzet, oszt mégis sokan használják, dícsérik! Mosolyog
Én Molnár Gábor könyvein nőttem fel, de halkan jegyzem meg, Őt senki sem látta vadászni! No, lehet megint rám köpködni! 
Amúgy sokmindenben igazad van, tán nem mindenben, de sokban!

Sanyooo!

Te milyen kaliberrel vadászol?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: