Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432308 alkalommal)
stucni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #660 Dátum: 2010. December 16. - 01:21:56 »

Üdv!
Egy kérdés a 9.3-asokhoz. Kaliber: 9.3x62. Tegyük fel, hogy a pénz nem számít (de kisipari csodák kizárva). Mit választanátok, pl Steyr, M03, Sako, Krico, Blaser, Sauer stb közül és miért? Gondolom az Überklasséban is vannak finom különbségek és kíváncsi volnék hogy e kaliberben melyiket tartjátok a legharmonikusabbnak, legkiegyensúlyozottabbnak? Pl volt már itt szó róla hogy a Krico-nak milyen jól eltalált az agyazása stb. Előre is köszönöm a válaszokat!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #661 Dátum: 2010. December 16. - 08:20:57 »

Üdv!
Egy kérdés a 9.3-asokhoz. Kaliber: 9.3x62. Tegyük fel, hogy a pénz nem számít (de kisipari csodák kizárva). Mit választanátok, pl Steyr, M03, Sako, Krico, Blaser, Sauer stb közül és miért? Gondolom az Überklasséban is vannak finom különbségek és kíváncsi volnék hogy e kaliberben melyiket tartjátok a legharmonikusabbnak, legkiegyensúlyozottabbnak? Pl volt már itt szó róla hogy a Krico-nak milyen jól eltalált az agyazása stb. Előre is köszönöm a válaszokat!

M98 Mauser! Kacsint Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #662 Dátum: 2010. December 16. - 08:40:51 »

Üdv!
Egy kérdés a 9.3-asokhoz. Kaliber: 9.3x62. Tegyük fel, hogy a pénz nem számít (de kisipari csodák kizárva). Mit választanátok, pl Steyr, M03, Sako, Krico, Blaser, Sauer stb közül és miért? Gondolom az Überklasséban is vannak finom különbségek és kíváncsi volnék hogy e kaliberben melyiket tartjátok a legharmonikusabbnak, legkiegyensúlyozottabbnak? Pl volt már itt szó róla hogy a Krico-nak milyen jól eltalált az agyazása stb. Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!

Új puskára gondolsz, vagy használt is szóba jöhet?
Ha "a pénz nem számít" miért nem csináltatsz magadnak egy egyedi puskát valamelyik neves magyar puskaművessel? (Én ezt tennén, ill. tettem.)
Egyébként nem fogsz drágábban kijönni, mintha a fennti tipusok valamelyikét vennéd újonan.
Ebben a kaliberben szerintem ne válassz valami pillekönnyű puskát. Legyen benne anyag, tömeg. Az agyazás is számít, de ezt leginkább lövés közben tudod tesztelni, új mordály vásárlása esetén viszont ez nem kivitelezhető. Esetleg ha ugyanabból a tipusból egy imerősével lősz.

A felsorolt márkák közül én a Mauser M03-at választanám. A Sauerek is szóba jöhetnének, de ilyen még nem volt a kezemben. A Sako-nak ebben a kaliberben szerintem túl vékony a csöve (sajnos a Kodiak tipus nincs ebben a öbnagyságban Rííí).
A Krico új tipusait nem ismerem, a régebbiek - amilyen Boar-nak is van - az  Igen
A Blaser R93 nálam elvből nem jönne szóba, a Steyr neg szintén túl karcsú az én ízlésemnek.

Használtban meg nálam a MAUSER M66 lenne a favorit. (-Nem is tudom míért? Vigyorog Kacsint)

 Wave

 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #663 Dátum: 2010. December 16. - 08:54:43 »

Nekem járt ebből a kaliberből egy Steier. Hosszú és vastag csövű kivitel volt.
Naplózva
stucni
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #664 Dátum: 2010. December 16. - 09:25:57 »

Anti!
Nagyon köszönöm, épp egy ilyen válaszra vártam! Azt nem gondoltam volna, hogy csinaltatott puskával olcsóbban is ki lehet jönni?! A "pénz nem számít" félmondatot nem azért írtam, mert engem felvet a pénz, hanem csak hogy ne az árra gondolva hasonlítsunk most. Amúgy az ízlésünk elég hasonló!
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #665 Dátum: 2010. December 16. - 10:36:35 »

Valaki használt közületek 9,3x62 Breneke Tog. lőszert elég jók az adatai és ráadásul találtam egy boltot ahol elégé jó áron lehet kapni!

Szóval ha valaki használta akkor írja már le a tapasztalatait?

Előre is köszönöm! Emelem

Én kaptam pár darabot kipróbálásra, még az első szériából. Van belőle 5db, azokat elrettentő példaként mutogatom mindenkinek, mert ahány annyiféle. Nevezetesen nincs kettő, amelyiknek egyforma átmérőjű lenne a csúcsán levő nyílása, másrészt az ólom teljesen különböző mélységben van benne. Van amelyiknek a csúcstól 1,5mm-re kezdődik az ólom, van amelyiknek 3,5mm-re, a többi a kettő között valahol. És akkoriban volt kb 1000Ft darabja, azóta ha jól tudom kevesebb lett.

Tettem fel fotókat is, csak már nem emlékszem hogy erre a fórumra, vagy még az előzőre.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #666 Dátum: 2010. December 16. - 10:43:06 »

Én kaptam pár darabot kipróbálásra, még az első szériából. Van belőle 5db, azokat elrettentő példaként mutogatom mindenkinek, mert ahány annyiféle. Nevezetesen nincs kettő, amelyiknek egyforma átmérőjű lenne a csúcsán levő nyílása, másrészt az ólom teljesen különböző mélységben van benne. Van amelyiknek a csúcstól 1,5mm-re kezdődik az ólom, van amelyiknek 3,5mm-re, a többi a kettő között valahol. És akkoriban volt kb 1000Ft darabja, azóta ha jól tudom kevesebb lett.

Tettem fel fotókat is, csak már nem emlékszem hogy erre a fórumra, vagy még az előzőre.

1000 Ft-os lőszertől szép teljesítmény... Szégyen!!! Ha lehetne saját töltésű lőszert használni biztos nem vennék egy darabot sem készen!
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #667 Dátum: 2010. December 16. - 10:46:50 »

Üdv!
Egy kérdés a 9.3-asokhoz. Kaliber: 9.3x62. Tegyük fel, hogy a pénz nem számít (de kisipari csodák kizárva). Mit választanátok, pl Steyr, M03, Sako, Krico, Blaser, Sauer stb közül és miért? Gondolom az Überklasséban is vannak finom különbségek és kíváncsi volnék hogy e kaliberben melyiket tartjátok a legharmonikusabbnak, legkiegyensúlyozottabbnak? Pl volt már itt szó róla hogy a Krico-nak milyen jól eltalált az agyazása stb. Előre is köszönöm a válaszokat!

Nekem Steyr, Sauer, Mauser és Blaser puskákkal van tapasztalatom, nem ebben a kaliberben. Nekem legjobban a Sauer 90-es jött be, utána a Steyr aztán a Mauser. Blasert nem vennék (legópuska). De ez ugye mind-mind szubjektív. Kaliberben a Steyr áll a legközelebb hozzá, 9,3X64, még a régi, S típus, gyengéje a műanyag tár és tártok a sátor"vas"sal. A Sauer jól kiegyensúlyozott fegyver, biztonságos kezeléssel (jelzi a töltött fegyvert, biztosított állapotban is ürithető), fém alkatrészei vannak, A Mauserből a "zászlósbiztosításúval" vannak tapasztalataim, nekem bejött, viszont a "zászlót" eléggé macerás jobbre-balra forgatni, nagy a kezem, nehezen fér oda a távcső alá, viszont ő is ürithető biztosított állapotban. A Blaser nekem legópuska, gyerekjáték, konstrukciós hibával (ha nem figyelsz oda, akkor előfordulhat, hogy nem tolod eléggé előre a zárdugattyút, s lövés helyett csak csettenés lesz).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #668 Dátum: 2010. December 16. - 11:20:49 »

M98 Mauser! Kacsint Emelem
Csak is, de vizszintes biztositóval.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #669 Dátum: 2010. December 16. - 18:33:49 »

Üdv!
Egy kérdés a 9.3-asokhoz. Kaliber: 9.3x62. Tegyük fel, hogy a pénz nem számít (de kisipari csodák kizárva). Mit választanátok, pl Steyr, M03, Sako, Krico, Blaser, Sauer stb közül és miért? Gondolom az Überklasséban is vannak finom különbségek és kíváncsi volnék hogy e kaliberben melyiket tartjátok a legharmonikusabbnak, legkiegyensúlyozottabbnak? Pl volt már itt szó róla hogy a Krico-nak milyen jól eltalált az agyazása stb. Előre is köszönöm a válaszokat!

Ha van bennük anyag (nehéz, vastag csőfal, min. 55cm hosszú cső), akkor szerintem mindegy, amelyik jobban kézre áll.
Természetesen kivéve az R93 -már ha erre a típusra gondoltál.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #670 Dátum: 2010. December 16. - 18:56:25 »

9,3x62-es Frankonia Favoritot használtam 10 évig, elejtettem vele sok vadat, főként dámot, de gímet és disznót is, sőt jó pár őzet.
Mikor Afrikába vetett a jószerencsém, oda is őt vittem magammal és nem is bántam meg. Használtam hozzá a következő lőszereket: Norma Vulcan 15g, Norma Alaska 18,5g és S&B 18,5g. Kollégám ugyan ilyen fegyverrel vadászott, lényegesen kevesebb vadat lőtt vele és csak 19 grammos TUG-ot használt.
Saját tapasztalataim a következők: Legtöbbet a cseh lőszerrel vadásztam. A többi softpoint lőszerükhöz képest igen kemény, kistestű vadban nem ütközik kellő ellenállásba és csak keresztül üti, mint a krepp-papírt. Ugyanakkor jó vérnyomot hagyott, szinte minden esetben. 100 méter körüli távon a srégen keresztben álló, középkorú szeptemberi gímbikát is keresztül ütötte, a vékonyán bemenő  és a nyaktőnél távozó lövedék. Amikor nagyritkán benne maradt a testben, akkor visszamérésnél 15 gramm alatti maradványtest soha sem maradt. Őz tarvadat is lőttem vele jó párat, általában mindenféle jelentős roncsolás nélkül csak ledöntötte őket.
Sokat használtam még az Alaskából is. Lényegesen puhább a cseh lőszernél, nagyobb kimeneti nyílásokat produkált kisebb testű vadban is, de nála is szinte mindig volt kimenet. Több volt vele az azonnal elesett vad, ha mégis tovább állt a lövés után, igen jó vérnyomot hagyott a kereséshez.
A Vulcan-t nem szerettük. Sem én, sem a fegyver. Nagyon rossz szórásképet lőtt vele és az átütő erejével sem voltam megelégedve. Talán 2 dobozzal használtam és aztán fel is hagytam vele. Talán a lövedék rövidsége miatt nem volt ideális számára a cső huzagolása és ezért nem tudott megfelelő stabil röppályára állni.
A TUG 19 grammos torpedója egyszerűen túl soknak bizonyult a hazai vadhoz, még a felnőtt gímbika, vagy a sok éves kan sem okoz neki kellő leküzdeni való ellenállást, így az energiájának jelentős részét továbbvitte magával, átütve a vad testét. Kollégám minden afrikai vadja nagyobb távot ment még a lövés után, a rendes lövések elenére. Igaz ezek a lövések normál bordalövések voltak és nem törekedett a csonttörő, magas vállap lövésekre. Én nem használtam, de a látottak alapján a cseh lőszer állt hozzá legközelebb tulajdonságaiban. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Steve
Vendég
« Új üzenet #671 Dátum: 2010. December 16. - 19:17:45 »

Csak is, de vizszintes biztositóval.
Igen
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #672 Dátum: 2010. December 16. - 20:38:44 »

Nekem Blaser R93-s van, ha nem lennétek előitéletesek akkor elhinnétek nekem, hogy egy nagyon pontos és jól kezelhető fegyver én ha fizetnének érte sem cserélném le. 10 éve ezt használom és még soha nem volt gondom vele.Igen meg kell minden fegyvert tanulni kezelni, de ez így van a többivel is. A mauser zárasoknál pl. ha nem biztositod ki(nem a zászlós biztositásnal) Akkor szintén csak egy cset lesz az eredmény!!! Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #673 Dátum: 2010. December 16. - 20:44:19 »

A puska biztos jó, ez az én saját problémám, hogy érc-konservativ vagyok.
Egy puskán legszivessebben három alapanyagot látok: elöször is acélt, azonkivül acélt és talán még egy kis acélt Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

Don´t eat yellow snow
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #674 Dátum: 2010. December 16. - 20:47:52 »

A puska biztos jó, ez az én saját problémám, hogy érc-konservativ vagyok.
Egy puskán legszivessebben három alapanyagot látok: elöször is acélt, azonkivül acélt és talán még egy kis acélt Nyihi Nyihi Nyihi
Hát, én nem szívesen használnék acél tusás puskát, inkább látnék rajta egy kis fát is! Kacsint Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: