Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432309 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #645 Dátum: 2010. Október 20. - 23:37:12 »

Ezeknek az öreg lőszereknek is van azért egy "minőségmegőrzési idejük", a lőpor is degradálódik, a csappantyú is, ki tudja mennyi párát kapott a hosszú tárolás folyamán, szóval az óvatosság sosem árt, mert mindig a legnagyobb kannál lesz csettes a töltény, vagy, ami még rosszabb, utángyújtásos baleset is előfordulhat. Én nem szívesen használnék vadászni 20-30 évesnél öregebb lőszert, még lőtéren sem, mert a felsorolt hibák találati pontatlanságokhoz is vezethetnek, ami okán a vadász csak elkezdi keresni a hibát a távcsőben-szerelékben, kilőtt csőben, szóval jobb a frissebb, mégha nem is olyan tetszetős a csomagolása.  Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #646 Dátum: 2010. Október 21. - 08:28:08 »

...de ollan szép volt az a doboz Vigyorog
Meg aztán mint mondtam tetszenek ezek a patinás lövedékek...

Ebben 100%-ig egyet értek!  Kacsint
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #647 Dátum: 2010. Október 21. - 09:46:34 »

Ezeknek az öreg lőszereknek is van azért egy "minőségmegőrzési idejük", a lőpor is degradálódik, a csappantyú is, ki tudja mennyi párát kapott a hosszú tárolás folyamán, szóval az óvatosság sosem árt, mert mindig a legnagyobb kannál lesz csettes a töltény, vagy, ami még rosszabb, utángyújtásos baleset is előfordulhat. Én nem szívesen használnék vadászni 20-30 évesnél öregebb lőszert, még lőtéren sem, mert a felsorolt hibák találati pontatlanságokhoz is vezethetnek, ami okán a vadász csak elkezdi keresni a hibát a távcsőben-szerelékben, kilőtt csőben, szóval jobb a frissebb, mégha nem is olyan tetszetős a csomagolása.  Wave

Félreértettél!!!
Vagy én fogalmaztam félreérthetően.  Kacsint
Ezek ÚJ töltények, csak olyanok, mint a régi könyvek reprint kiadása Kacsint Ennyire régi patronokkal én sem vadásznék, van jópár "múzeumi" darab brennekém, postám, Ideál lövedékem stb, hagyatékból kaptam, de eszembe nem jutna kilőni őket. Főleg, hogy van közöttük eredeti rézhüvelyes a végén sztearinnal beöntött orosz házi gyártmányú gyöngygolyó is. Abba bele sem merek gondolni milyen módon és milyen minőségű lőport töltöttek bele.......... Vigyorog Hogy megint drága nagypapámra utaljak, mmindig aszondta: A bátorságot, meg a hülyeséget nem szabad összekeverni.  Kacsint
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #648 Dátum: 2010. Október 24. - 19:23:06 »

Félreértettél!!!
Vagy én fogalmaztam félreérthetően.  Kacsint
Ezek ÚJ töltények, csak olyanok, mint a régi könyvek reprint kiadása Kacsint Ennyire régi patronokkal én sem vadásznék, van jópár "múzeumi" darab brennekém, postám, Ideál lövedékem stb, hagyatékból kaptam, de eszembe nem jutna kilőni őket. Főleg, hogy van közöttük eredeti rézhüvelyes a végén sztearinnal beöntött orosz házi gyártmányú gyöngygolyó is. Abba bele sem merek gondolni milyen módon és milyen minőségű lőport töltöttek bele.......... Vigyorog Hogy megint drága nagypapámra utaljak, mmindig aszondta: A bátorságot, meg a hülyeséget nem szabad összekeverni.  Kacsint


Szia Gabi!
Miféle furcsaságokkal spannolod itt a fórumozókat.
A DWM lőszereket 1972-óta nem gyártják. Addig is csak 17 grammban gyártották a 9,3x74R-t. Volt ugyan akkoriban a DWM-nek egy olyan stratégiája, hogy gyártott adott nagyobb kaliberhez alacsonyabb gáznyomású és kissebb lövedéksúllyal töltényeket, azért, hogy ne kelljen 4-5 ezres energiákkal az őzecskéket elfújni. Lehet ilyesmibe futottál bele a 15 grammos 9,3-assal?

Új töltényként mostanság a Roomey gyárt patronokat Starkmantel néven, de ezek már nem az eredieti lövedékkel szereltek, inkább Woodleigh Weldcore SP-okkal vannak töltve. Degol is szereti használni a Starkmantel megnevezést a töltényeire.

Egyébként a DWM Starkmantel+ vágóél és torpedófar = a mai Brenneke TOG. Ez nyílt titok, sőt minden mai modern kötött (nálunk jobban hozzáértők szerint forrasztott  Ördög) lövedék őse a Starkmantel Verbundskern!

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #649 Dátum: 2010. Október 25. - 22:33:56 »


A DWM lőszereket 1972-óta nem gyártják. Addig is csak 17 grammban gyártották a 9,3x74R-t. Volt ugyan akkoriban a DWM-nek egy olyan stratégiája, hogy gyártott adott nagyobb kaliberhez alacsonyabb gáznyomású és kissebb lövedéksúllyal töltényeket, azért, hogy ne kelljen 4-5 ezres energiákkal az őzecskéket elfújni. Lehet ilyesmibe futottál bele a 15 grammos 9,3-assal?

Szia Hansi!

Gondoltam, hogy erre felkapod a fejedet és válaszolsz  Kacsint
Nos én is így tudtam, hogy a DWM nem gyárt már lőszert.
Ha jól nézem a Tőletek megkapott vadásznaptárt nov 14-én találkozunk, akkor meg is mutatom a "furcsaságot"  Kacsint  ( A Társaságotok meghívásáért köszönet itt is!)
Nos a dobozon ez áll:
Első oldal:

10 Patronen
DWM
9,3x74 R
Büchsenpatronen
15,22g/235gr.
Starkmantel Verbundkern

Hátsó oldal:

Hersteller: DWM  32469 Petershagen Deutschland
Geschoss
V0 800 m/sec
GEE 170 m
E0 4870 Joule
100m + 4,0 cm
200m - 7,2 cm
250m - 22,2 cm
300m - 42,7 cm

Ennek alapján nem egy csökkentett teljesítményű őzező töltény az biztos. Csornán vettem, rendelésre hoz is a Misi.
(Remélem ez még nem reklám...) Állati kíváncsi vagyok mit fog mutatni a gyakorlatban. Meg tényleg kíváncsi volnék arra ia, hogy valójában ki gyártja, meg mikor készült, de ez a dobozról nemigen derül ki. Egyébként a neten találtam hasonló csomagolásban 8x64-es töltény is, valami hirdetésben, ha jól emlékszem. (Most tudok egy leharcolt 8x64-est eladót, hát az is piszkálja a fantáziámat rendesen Vigyorog, de ez itten off...)

Üdv: G.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #650 Dátum: 2010. Október 26. - 09:02:09 »

Szia Hansi!

Gondoltam, hogy erre felkapod a fejedet és válaszolsz  Kacsint
Nos én is így tudtam, hogy a DWM nem gyárt már lőszert.
Ha jól nézem a Tőletek megkapott vadásznaptárt nov 14-én találkozunk, akkor meg is mutatom a "furcsaságot"  Kacsint  ( A Társaságotok meghívásáért köszönet itt is!)
Nos a dobozon ez áll:
Első oldal:

10 Patronen
DWM
9,3x74 R
Büchsenpatronen
15,22g/235gr.
Starkmantel Verbundkern

Hátsó oldal:

Hersteller: DWM  32469 Petershagen Deutschland
Geschoss
V0 800 m/sec
GEE 170 m
E0 4870 Joule
100m + 4,0 cm
200m - 7,2 cm
250m - 22,2 cm
300m - 42,7 cm

Ennek alapján nem egy csökkentett teljesítményű őzező töltény az biztos. Csornán vettem, rendelésre hoz is a Misi.
(Remélem ez még nem reklám...) Állati kíváncsi vagyok mit fog mutatni a gyakorlatban. Meg tényleg kíváncsi volnék arra ia, hogy valójában ki gyártja, meg mikor készült, de ez a dobozról nemigen derül ki. Egyébként a neten találtam hasonló csomagolásban 8x64-es töltény is, valami hirdetésben, ha jól emlékszem. (Most tudok egy leharcolt 8x64-est eladót, hát az is piszkálja a fantáziámat rendesen Vigyorog, de ez itten off...)

Üdv: G.


Ha kipróbáltad, majd légyszíves írd meg, hogy viszi a puskád! Kacsint
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #651 Dátum: 2010. Október 26. - 11:28:10 »

Ha kipróbáltad, majd légyszíves írd meg, hogy viszi a puskád! Kacsint

Látom Neked is piszkálja a fantáziád Kacsint
Megírom ha végre kijutok a lőtérre!

Üdv: G.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #652 Dátum: 2010. Október 26. - 15:01:26 »

Hersteller: DWM  32469 Petershagen Deutschland


Itt a titok nyitja!!! Wolfgang Romey székhelye van itt.
Gratulálok! Az igen bevált Woodleigh lövedékekkel töltött prémium töltényekre tettél szert.
Majd megszemlélem!

Üdv.H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #653 Dátum: 2010. Október 26. - 21:00:23 »

Itt a titok nyitja!!! Wolfgang Romey székhelye van itt.
Gratulálok! Az igen bevált Woodleigh lövedékekkel töltött prémium töltényekre tettél szert.
Majd megszemlélem!

Üdv.H


Tudtam én, hogy tőled fogom megtudni a frankót!!!  Okos
Ha már végre Ma 98 - alias a druszám - össze bírja hozni a komlói szerelékel a nála lévő puskát, akkor végre lemegyünk a lőtérre. Egy "kosszal" elintézünk több dolgot is legalább. Azt tervezem, hogy átlövöm erre a S&B távcsövet. A Docter sight meg az Oryx-hoz lesz beállítva hajtásra. Annak tényleg nem gond, ha útba esik egy kisebb fa. Ez a 15,22 grammos lövedék meg jó lesz mindenre szerintem aminek leér a lába a földig  Kacsint De a puding próbája ugyi az evés, majd elválik. Még ott motoszkál bennem az is amit Wetzlar is emlegetett, hogy milyen lesz a szórása a csönek ezzel a könnyebb lövedékkel... De ki fog derülni.
Köszönöm a felvilágosítást Hansi!
Sőt remélem jól írom: Erhalten Sie meinen warmen Dank!  Ördög Ördög Ördög

Üdv: G.

Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Turpi
Vendég
« Új üzenet #654 Dátum: 2010. Október 26. - 22:21:23 »

Ha meg szabad kérdezni menyiért és honnan sikerült ezt beszerezni!
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #655 Dátum: 2010. Október 26. - 22:40:49 »

Ha meg szabad kérdezni menyiért és honnan sikerült ezt beszerezni!

Elküldtem privátban a kért infót.
Bocs ha ez így kissé körülményes, de nem tudom pontosan mi minősül reklámnak, így nem akarok ezért kapni a fejemre Kacsint
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Turpi
Vendég
« Új üzenet #656 Dátum: 2010. Október 28. - 05:09:49 »

Meg kaptam köszönöm !
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #657 Dátum: 2010. Október 28. - 22:07:34 »

Nem semmi lehet akár 9,3x62, akár 74R.ben:

http://www.hornady.com/store/9.3-x-74R-286-gr-SP-RP/
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #658 Dátum: 2010. December 15. - 00:04:47 »

Valaki használt közületek 9,3x62 Breneke Tog. lőszert elég jók az adatai és ráadásul találtam egy boltot ahol elégé jó áron lehet kapni!

Szóval ha valaki használta akkor írja már le a tapasztalatait?

Előre is köszönöm! Emelem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #659 Dátum: 2010. December 15. - 22:38:27 »

A 9,3-as kalibernek van egy előnye, van benne ólom rendesen és keményen odavág, én használtam egy-két féle lőszert, mindegyik jó volt Ördög
Norma-Prvi-SB mindegy, üt mindegyik Táncol Táncol Táncol
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: