Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 188   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 9.3-as nagyvasak  (Megtekintve 432301 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #630 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 21:55:11 »

Végre hazahoztam a 9.3x62 váltó csövet, szerdán megyek beíratni, utánna irány a bolt lőszerér.Kértem kölcsön az egyik barátomtól 6db-t és előttük most délután célba, futóvad lövő nyiltirányzékkal, 50 m-re a kispuska lőlap feketéjében volt az összes lövés!  Ördög
Most olvasgatom a hsz-aidat miért nem hoztad el a csövet kölcsönadási papírral már régen használhatnád. Jó csöveket gyárt a Blaser azzal nem lesz gondod, a kaliber meg parádés, egy ismerősöm még Afrikába is ezt a puskáját viszi,gondolom nem mindenre ott sem, hogy milyen lőszerrel azt nem tudom de nagyon eredményes volt vele. Sok vadászélményt vele. Nekem is volt egy fél évet.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #631 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 08:11:35 »

Szerintem is az az alapvető probléma, hogy valaki fél-e a lövéstől vagy sem... A .22-es Magnum is nagyot szól...
Nekem van Magnaport a csőszájon, ezzel szinte nem is rúg a puska - a hangja viszont veszedelmes (Sauer 90, 9,3x64 RWS TM).
Mondjuk néha szoktam lőtéren bohóckodni 458 Win Mag-al könnyű puskával. Na, az belenyomja az agytalp mintáját a bőrbe...
 Ördög

p
Nagyon sok múlik az agyazáson, milyen a puska kiegyensúlyozása. Volt egy M98-asom valahol németországban készült, 56cm-es csővel, nem rúgott de a hangja az üvöltős volt, pedig először féltem tőle de az első pár lövés után a lőtéren kiderült, hogy kezes kis szerkezet. Most az  M66-osom teljesen szolid csendes puska, jó agyazás, hosszú cső, elég a lőpor mire kiér a mag a csőböl. Már többször megtörtént, hogy a barátommal kimentünk vadászni, ő egy távolabbi lesre ült fel, majd mikor hívtam hogy lőttem egy disznót, azt hitte ugratom, hallott ugyan lövést de olyan halkan azt hitte távolabb lőttek.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #632 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 20:30:25 »

Anti felfedezését közzéteszem, a 9,3x64-es Barnaul lőszer nem rézhüvelyes hanem rezezett vashüvelyes de már lőtéren ellőttem egy dobozzal is és olyan szépen van rezezve hogy fel sem tűnt. Most, hogy írta nekem,  akkor néztem meg mágnessel és ragad!!! :S.Petike
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #633 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 07:52:55 »

Anti felfedezését közzéteszem, a 9,3x64-es Barnaul lőszer nem rézhüvelyes hanem rezezett vashüvelyes de már lőtéren ellőttem egy dobozzal is és olyan szépen van rezezve hogy fel sem tűnt. Most, hogy írta nekem,  akkor néztem meg mágnessel és ragad!!! :S.Petike
Igen Emelem
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Turpi
Vendég
« Új üzenet #634 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 22:30:45 »

Ma sikerült beíratni a csövet és vettem is hozzá egy doboz 16,5g-os  Geco lőszert( csak ennyi volt a boltban belőle).Holnap ha végre megállna az eső jöhetne egy kis gyakorlás. Ördög gyozo
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #635 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 23:30:47 »

Ma sikerült beíratni a csövet és vettem is hozzá egy doboz 16,5g-os  Geco lőszert( csak ennyi volt a boltban belőle).Holnap ha végre megállna az eső jöhetne egy kis gyakorlás. Ördög gyozo
Jó válaaztás! Nem fogsz csalódni benne és nem csak a lőtéren!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kalamar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Új üzenet #636 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 20:35:13 »

Használ valaki közületek Cz 550 medium lux 9,3x62 es kaliberben?milyenkek a tapasztalataitok?30-06 osomat szeretném lecserélni ilyen kaliberűre?mennyivel erősebb a visszarúgása?
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #637 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 21:32:02 »

Használ valaki közületek Cz 550 medium lux 9,3x62 es kaliberben?milyenkek a tapasztalataitok?30-06 osomat szeretném lecserélni ilyen kaliberűre?mennyivel erősebb a visszarúgása?

Nekem ilyenem van (sima Medium az, nem Lux).
.30-06-os CZ-vel nem lőttem, csak Zastavával, de attól ez nem rúg érezhetően nagyobbat.
Mondjuk elég nehéz is a puska. Komlói szerelékkel, variábel, 56-os Meoptával 4,5kg!
Persze mindenki máshogy érzi a visszarúgásokat, úgyhogy a "frankót" nem fogja megmondani neked senki.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #638 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 22:53:23 »

Használ valaki közületek Cz 550 medium lux 9,3x62 es kaliberben?milyenkek a tapasztalataitok?30-06 osomat szeretném lecserélni ilyen kaliberűre?mennyivel erősebb a visszarúgása?
Szasz,
Röviden, nem rúg nagyobbat.
Hosszan, ha mondjuk ideális az agyazás mind a két fegyvernél akkor az a kaliber rúg nagyobbat (30-06--9,3x62 esetében) amelyiknél a hüvelynyak jobban le van szűkítve, a 9,3x62-es inkább csak tol egyet, használtam egy darabig.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Turpi
Vendég
« Új üzenet #639 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 13:36:15 »

Nekem Blaser offroad (remélem most jól írtam) van mindkét kaliberhez csővem de én nem éreztem különbséget a két kaliber vissza rugása között, talán annyit hogy a 9,3-s inkább csak tol nem pedig üt! Kacsint
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #640 Dátum: 2010. Október 20. - 14:38:18 »

Üdv a Vadásznak!

Egy kis segítség kellene. Vettem a 9,3x74-esemhez DWM lőszert 15,22 gr. súlyú Starkmantel Verbundkern-t.
Két dolog érdekelne: Van-e tapasztalata valakinek a lövedékről, illetve ballisztikai táblázat érdekelne ha hozzáférhető. Én nem leltem a neten, de lehet csak ügyetlen vagyok...
A dobozon megadottak szerint az optimális belövési távolság 170 m. 100m-re 4 cm pluszt ír ehhez. Ötven méterre azonban nem ad meg semmit, én pedig csak ötven méteres lőtérhez férek hozzá itt. Mondjuk megoldom ha nem lesz más adat, de kíváncsi lennék.
Előre is köszöm ha tud valaki segíteni!
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #641 Dátum: 2010. Október 20. - 14:51:29 »

Üdv a Vadásznak!

Egy kis segítség kellene. Vettem a 9,3x74-esemhez DWM lőszert 15,22 gr. súlyú Starkmantel Verbundkern-t.
Két dolog érdekelne: Van-e tapasztalata valakinek a lövedékről, illetve ballisztikai táblázat érdekelne ha hozzáférhető. Én nem leltem a neten, de lehet csak ügyetlen vagyok...
A dobozon megadottak szerint az optimális belövési távolság 170 m. 100m-re 4 cm pluszt ír ehhez. Ötven méterre azonban nem ad meg semmit, én pedig csak ötven méteres lőtérhez férek hozzá itt. Mondjuk megoldom ha nem lesz más adat, de kíváncsi lennék.
Előre is köszöm ha tud valaki segíteni!

Szia!

Táblázatban nem tudok segíteni, de:
Szerintem semmi értelme gyártó által megadott ballisztikai táblázatot bújnod. Valószínű más a csöved hossza, a távcső szerelési magassága, mint a tesztpuskának, ami alapján a táblázatot csinálták, ráadásul a te csövedből nem biztos, hogy ugyanolyan sebességgel repül ki a meggymag...
Ha belövöd 50m-en +1,5-2cm magaslövéssel nem tévedhetsz sokat. Aztán, ha egyszer lehetőséged lesz, leellenőrzöd messzebbre is.
A Verbundkern-el nincs saját tapasztalatom, de olvasmányaim alapján egy régi, jól bevált kemény lövedék.
Használd eredményesen!

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #642 Dátum: 2010. Október 20. - 17:37:02 »

Szia!

Táblázatban nem tudok segíteni, de:
Szerintem semmi értelme gyártó által megadott ballisztikai táblázatot bújnod. Valószínű más a csöved hossza, a távcső szerelési magassága, mint a tesztpuskának, ami alapján a táblázatot csinálták, ráadásul a te csövedből nem biztos, hogy ugyanolyan sebességgel repül ki a meggymag...
Ha belövöd 50m-en +1,5-2cm magaslövéssel nem tévedhetsz sokat. Aztán, ha egyszer lehetőséged lesz, leellenőrzöd messzebbre is.
A Verbundkern-el nincs saját tapasztalatom, de olvasmányaim alapján egy régi, jól bevált kemény lövedék.
Használd eredményesen!

 Wave

Köszönöm a választ, én is erre jutotam magamban, hogy 2 cm körüli magaslövést állítok be 50m-re oszt jónapot. Kacsint Ez kb. jó kell legyen. Olvasni már én is olvastam erről a lövedékről, egyik ismerősöm már használja is, ő nagyon dícsérte.
És nevessetek ki érte nyugodtan, de a csomagolása is megfogott Vigyorog Igazi a két világháború közötti éveket idéző, egyszerű fehér kartondoboz, ráragasztott zöld vékony cimkével ami le is zárja. Nagypapa fiókjában lapult néhány ilyen annakidején...
Lehet ahogy öregszem úgy leszek egyre szentimentálisabb? Vagy csak hülyülök?  :Mosolyog
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #643 Dátum: 2010. Október 20. - 18:07:22 »

Üdv a Vadásznak!

Egy kis segítség kellene. Vettem a 9,3x74-esemhez DWM lőszert 15,22 gr. súlyú Starkmantel Verbundkern-t.
Két dolog érdekelne: Van-e tapasztalata valakinek a lövedékről, illetve ballisztikai táblázat érdekelne ha hozzáférhető. Én nem leltem a neten, de lehet csak ügyetlen vagyok...
A dobozon megadottak szerint az optimális belövési távolság 170 m. 100m-re 4 cm pluszt ír ehhez. Ötven méterre azonban nem ad meg semmit, én pedig csak ötven méteres lőtérhez férek hozzá itt. Mondjuk megoldom ha nem lesz más adat, de kíváncsi lennék.
Előre is köszöm ha tud valaki segíteni!


Én azért lőnék először egy szórásképet, mert a 9.3x74R-esek csöve nem kifejezetten a könnyű lövedékekhez készült. Kacsint
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #644 Dátum: 2010. Október 20. - 20:52:29 »

Én azért lőnék először egy szórásképet, mert a 9.3x74R-esek csöve nem kifejezetten a könnyű lövedékekhez készült. Kacsint

Igen! Nekem is ez volt az egyik aggályom eddig, de ollan szép volt az a doboz Vigyorog
Próba-cseresznye, oszt meglátjuk....
Ha bejön, és egyik ismerősöm már használja megelégedéssel, akkor nyerő lehet a dolog, mert kicsit nyújtja a lőtávolságot. Igaz ritkán van szükség 150 fölé lőni, de már volt rá példa. Meg aztán mint mondtam tetszenek ezek a patinás lövedékek...
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 188   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: