Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Felületkezelés  (Megtekintve 102202 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #120 Dátum: 2010. Július 29. - 22:54:14 »

Tisztel Fórumozok.
Amit kereskedeli forgalomban lehet kapni baritó folyadékot a fegyver fém részeinek barnitására.
Kinek mi a véleménye erről.
Tudtommal belekel dörszölni a fémrészekbe.
Ha valaki csinált ilyent kérem segítsen.
Ettől milyen barnulás várható?
Egy Kalappal
Felejtős. Egy-egy karcolás eltüntetésére esetleg, de nagyobb felületet nem fogsz tudni megcsinálni vele. Az egész alfája és omegája a zsírtalanítás, de denszesszel nem fogod tudni rendesen megcsinálni, ki trisós vizet, ki szalmiákszeszt javasolt. Ha az nem tökéletes, le fog kopni a barnításod.
Egyébként ha jól emlékszem, Juszuph leírta itt a hidegbarnítás mikéntjét, nem olyan egyszerű az mint a méregdrága szerek használati utasításán olvasható.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
tzotyu
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #121 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 13:32:39 »

Tisztelt fórumozók!
Én nem vadászok, de van itthon egy kis 15 éves légpuskám és elég csúnya a fa felülete. Nekiálltam lecsiszolni, hogy újrafestem, de nincs tapasztalatom, hogy milyen festékeket, szereket érdemes használni. Így gondoltam ez a legjobb hely, ahol feltehetem kérdéseimet.

Kérem, aki csinált már hasonló műveletet, ossza meg velem tapasztalatait. Nem túl értékes fegyver, tehát nem költenék rá túl sokat, csak házilag, könnyen beszerezhető eszközökből próbálnám meg feljavítani az állapotát. Maga a fa alapanyaga elég gyatra, tehát nincs szép erezete, így olyan festékre gondoltam, ami jól fedne és rá egy matt lakk...

Köszönöm!
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #122 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 14:24:10 »

Tisztelt fórumozók!
Én nem vadászok, de van itthon egy kis 15 éves légpuskám és elég csúnya a fa felülete. Nekiálltam lecsiszolni, hogy újrafestem, de nincs tapasztalatom, hogy milyen festékeket, szereket érdemes használni. Így gondoltam ez a legjobb hely, ahol feltehetem kérdéseimet.

Kérem, aki csinált már hasonló műveletet, ossza meg velem tapasztalatait. Nem túl értékes fegyver, tehát nem költenék rá túl sokat, csak házilag, könnyen beszerezhető eszközökből próbálnám meg feljavítani az állapotát. Maga a fa alapanyaga elég gyatra, tehát nincs szép erezete, így olyan festékre gondoltam, ami jól fedne és rá egy matt lakk...

Köszönöm!
Már minden le van írva, olvass vissza!
Naplózva

hunter55
tzotyu
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #123 Dátum: 2010. Augusztus 08. - 14:26:53 »

Rendben, köszönöm!  Emelem
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #124 Dátum: 2012. Február 23. - 17:04:43 »

Sziasztok.
Van egy steyer mannlicher-s puskám, az idők folyamán megkopott rajta a barnítás. Szeretném lebarníttatni, de egy másik fórumon azt írták, hogy a steyer fegyvereknél ez nem megy, mert utólag foltosra fog kopni. Érdekelne, hogy közületek barníttatott-e valaki ilyen puskát, és az, hogy sikerült.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #125 Dátum: 2012. Március 10. - 18:34:04 »

Üdv Urak!
Úgí döntöttem, hogy 10 év után újból felújítom a kakasos Tulámat.
Szegénykémen nyomot hagyott a sok utánkeresés, ázás-fagyás.
Olyan eretnek gondolatom támadott, hogy ha már neki állok, akkor valami egyedi legyen a végtermék.
A fa részeket magam csinálom, de barníttatni a szexárdi fegyvemesterhez viszem a fémrészeket.
És itt jutott eszembe, hogy ha a barnítást a lehető legsötétebbre kérem, akkor néhány alkatrésze a fegyvernek lehetne arany, vagy ezüst színű.
Gondolok itt a sárkányokra, elsütő billentyűkre, előagy nyitókulcsára, csavarokra.
Milyen eljárással lehet pl. tartós aranyszínű felületet nyerni? Mennyire lehet ez költséges mutatvány?
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #126 Dátum: 2012. Március 10. - 18:36:11 »

Üdv Urak!
Úgí döntöttem, hogy 10 év után újból felújítom a kakasos Tulámat.
Szegénykémen nyomot hagyott a sok utánkeresés, ázás-fagyás.
Olyan eretnek gondolatom támadott, hogy ha már neki állok, akkor valami egyedi legyen a végtermék.
A fa részeket magam csinálom, de barníttatni a szexárdi fegyvemesterhez viszem a fémrészeket.
És itt jutott eszembe, hogy ha a barnítást a lehető legsötétebbre kérem, akkor néhány alkatrésze a fegyvernek lehetne arany, vagy ezüst színű.
Gondolok itt a sárkányokra, elsütő billentyűkre, előagy nyitókulcsára, csavarokra.
Milyen eljárással lehet pl. tartós aranyszínű felületet nyerni? Mennyire lehet ez költséges mutatvány?
 Emelem

Keresd Anti Fórumtársunkat! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #127 Dátum: 2012. Március 11. - 09:08:24 »

Üdv Urak!
Úgí döntöttem, hogy 10 év után újból felújítom a kakasos Tulámat.
Szegénykémen nyomot hagyott a sok utánkeresés, ázás-fagyás.
Olyan eretnek gondolatom támadott, hogy ha már neki állok, akkor valami egyedi legyen a végtermék.
A fa részeket magam csinálom, de barníttatni a szexárdi fegyvemesterhez viszem a fémrészeket.
És itt jutott eszembe, hogy ha a barnítást a lehető legsötétebbre kérem, akkor néhány alkatrésze a fegyvernek lehetne arany, vagy ezüst színű.
Gondolok itt a sárkányokra, elsütő billentyűkre, előagy nyitókulcsára, csavarokra.
Milyen eljárással lehet pl. tartós aranyszínű felületet nyerni? Mennyire lehet ez költséges mutatvány?
 Emelem

Üdv Csaba!
A szekszárdi mester milyen áron dolgozik barnításügyileg?
Én is szeretném már teljesen felújíttatni a Mauserem, de (több dolog miatt is) most csupán a barnítás egyenlőre az elérhető opció.

 Emelem 
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2012. Március 11. - 11:21:03 »

Üdv Urak!
Úgí döntöttem, hogy 10 év után újból felújítom a kakasos Tulámat.
Szegénykémen nyomot hagyott a sok utánkeresés, ázás-fagyás.
Olyan eretnek gondolatom támadott, hogy ha már neki állok, akkor valami egyedi legyen a végtermék.
A fa részeket magam csinálom, de barníttatni a szexárdi fegyvemesterhez viszem a fémrészeket.
És itt jutott eszembe, hogy ha a barnítást a lehető legsötétebbre kérem, akkor néhány alkatrésze a fegyvernek lehetne arany, vagy ezüst színű.
Gondolok itt a sárkányokra, elsütő billentyűkre, előagy nyitókulcsára, csavarokra.
Milyen eljárással lehet pl. tartós aranyszínű felületet nyerni? Mennyire lehet ez költséges mutatvány?
 Emelem
Majd azzal az aranyozott,ezüstözött "kalapácsos darálóval"  Ördög mész a sűrűbe utánkeresni ? Politúroztasd ám a fa részeket is !  Stoel
Vagy utánkeresést már nem tervezel ?  Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #129 Dátum: 2012. Március 11. - 11:43:30 »

Majd azzal az aranyozott,ezüstözött "kalapácsos darálóval"  Ördög mész a sűrűbe utánkeresni ? Politúroztasd ám a fa részeket is !  Stoel
Vagy utánkeresést már nem tervezel ?  Ördög
Na hallod, arra vettem a Blázert!!  Ördög Ördög

A sörétes barnítása valahol 30-ban áll meg tokkal-vonóval.
Még azon gondolkodám, hogy ha nem bevonatot adnék az apró alkatrészeknek, hanem kipolíroztatnám őket, akkor hogy nézne ki a puska?
Persze akkor meg a rozsda elleni védelme nem lenne egyszerű... Fejvakarás

No mindegy, nehéz problémák ezek, aki nem vadászik, honnan is tudhatná.... Nyihi
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #130 Dátum: 2012. Március 11. - 11:55:42 »

Üdv!  Emelem
 A polírozott felülettől nem kell annyira félni,nekem egy sauer sörétesem van,annak a baszkülje van felpolírozva,illetve sátorvas és a nyitó kulcs.
A felújítás kb. 5 éve történt és semmi gond nincs vele,még a fényéből sem veszített. S ha jól tudom a Tulák nem olyan olajfüggők mint a német sörétesek.
Én személyes ízlésem szerint,nem ajánlom a polírozott felületet sörétesre. Kicsit figyelmesebben kell vele vadászni,mert a polírozott felület veszettül csillog,s eléggé megzavarja a főleg a gerlét,örvöst... (valszeg a libát is,de sajna erről nincs tapasztalatom).
S ha lehetséges pár fotó is felkerülhetne majd ,ha elkészül (azt hiszem rajtam kívül, jó pár fórumtárs is elgyönyörködne egy igényesen felújított Tulában).
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2012. Március 11. - 12:06:53 »

Na hallod, arra vettem a Blázert!!  Ördög Ördög

A sörétes barnítása valahol 30-ban áll meg tokkal-vonóval.
Még azon gondolkodám, hogy ha nem bevonatot adnék az apró alkatrészeknek, hanem kipolíroztatnám őket, akkor hogy nézne ki a puska?
Persze akkor meg a rozsda elleni védelme nem lenne egyszerű... Fejvakarás

No mindegy, nehéz problémák ezek, aki nem vadászik, honnan is tudhatná.... Nyihi
 Emelem

Szia!
Anti Mester ilyeneket tud: Mosolyog

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #132 Dátum: 2012. Március 11. - 12:10:55 »



 Igen
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #133 Dátum: 2012. Március 11. - 14:02:32 »


 A polírozott felülettől nem kell annyira félni,nekem egy sauer sörétesem van,annak a baszkülje van felpolírozva,illetve sátorvas és a nyitó kulcs.


Fogadni mernék, hogy Ásványrárón csinálták. Mint az enyémet.  Kacsint
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #134 Dátum: 2012. Március 11. - 23:51:04 »

Nyugodtan fogadhattál volna rá Pyrus!  Emelem
Még ki tudja,lehet,hogy már vadásztunk is együtt.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: