Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőfegyver átadása  (Megtekintve 72907 alkalommal)
Sako
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 199


« Új üzenet #150 Dátum: 2015. November 11. - 19:09:34 »

Az új törvény alapján meghatározott vadgazdálkodási tájegységek elérhetőek valahol részletes térképen? Az a krix-krax Pdf. amit a nyáron kiadtak semmire se jó,nem lehet eligazodni rajta Vállat von.

Bocsánat,ezt a másik témához akartam írni!
Naplózva
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #151 Dátum: 2016. Január 07. - 17:31:49 »

Sziasztok!

Ha javításra átadok egy fegyvert a boltban, amit tovább visznek majd egy másik városba, azt milyen módon tehetem meg? Milyen papírt kérjek, illetve mi az amivel a rendőrség felé biztosítom magam?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #152 Dátum: 2016. Január 07. - 17:56:22 »

Sziasztok!

Ha javításra átadok egy fegyvert a boltban, amit tovább visznek majd egy másik városba, azt milyen módon tehetem meg? Milyen papírt kérjek, illetve mi az amivel a rendőrség felé biztosítom magam?

Minden üzlet, javító cég, fegyvermester köteles hivatalos papírt adni arról, hogy a fegyveredet javításra, eladásra, stb. átvette. Neked ez az igazolás elég!  Az, hogy utána kinek hogyan adja tovább, azért ő felel.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
barigabi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #153 Dátum: 2016. Január 13. - 19:24:36 »

Kedves Fórumozók!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok lőfegyver átadással kapcsolatosan, de előtte röviden felvázolnám a helyzetet. A családban többen vadásznak  Vadász így volt egy kis időm és én is megcsináltam a vadászvizsgát még tavaly. Munkámból adódóan most nyílt újra alkalmam foglalkozni a dologgal, így beszereztem a pszichológiai alkalmasságit, az egészségügyi alkalmasságit (amit már 10 évre és nem 5 évre adnak, ahogy tavaly  Taps ), a kamarai tagságit, a vadászjegyet és a biztosítást. Na és itt jön az első kérdés, a lőfegyver tárolóhelyét illetően.

Az én lakcímemen (történetesen édesapámnak) van egy jó kis fegyverszekrénye, benne különböző ,,lakosokkal". Ennek ellenére nekem be kell szereznem egy fegyverszekrényt, szépen beállítani a már meglévő mellé és türelmesen megvárni amíg kijön a KMB lepapírozni amit kell az én nevemre is? Lehet, hogy amatőr kérdés, de mivel az vagyok, engedtessék meg: nem használhatunk egy közös fegyverszekrényt?

És akkor itt jön a fegyver átengedéssel kapcsolatos kérdés: rendeződik a fegyverszekrény kérdése így vagy úgy. Ahhoz, hogy mondjuk valamelyik családtagom átengedhesse nekem a sörétes fegyverét hosszabb időre, nekem is vennem kell egy sörétest és végigcsinálni minden velejárót vagy van valamilyen lehetőség arra az átengedésen kívül, hogy én más lőfegyverét használjam minden, a fegyvertartáshoz szükséges dokumentummal és fegyverszekrénnyel csak éppen saját lőfegyver nélkül?

A válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #154 Dátum: 2016. Január 13. - 19:36:00 »

Kedves Fórumozók!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok lőfegyver átadással kapcsolatosan, de előtte röviden felvázolnám a helyzetet. A családban többen vadásznak  Vadász így volt egy kis időm és én is megcsináltam a vadászvizsgát még tavaly. Munkámból adódóan most nyílt újra alkalmam foglalkozni a dologgal, így beszereztem a pszichológiai alkalmasságit, az egészségügyi alkalmasságit (amit már 10 évre és nem 5 évre adnak, ahogy tavaly  Taps ), a kamarai tagságit, a vadászjegyet és a biztosítást. Na és itt jön az első kérdés, a lőfegyver tárolóhelyét illetően.

Az én lakcímemen (történetesen édesapámnak) van egy jó kis fegyverszekrénye, benne különböző ,,lakosokkal". Ennek ellenére nekem be kell szereznem egy fegyverszekrényt, szépen beállítani a már meglévő mellé és türelmesen megvárni amíg kijön a KMB lepapírozni amit kell az én nevemre is? Lehet, hogy amatőr kérdés, de mivel az vagyok, engedtessék meg: nem használhatunk egy közös fegyverszekrényt?

És akkor itt jön a fegyver átengedéssel kapcsolatos kérdés: rendeződik a fegyverszekrény kérdése így vagy úgy. Ahhoz, hogy mondjuk valamelyik családtagom átengedhesse nekem a sörétes fegyverét hosszabb időre, nekem is vennem kell egy sörétest és végigcsinálni minden velejárót vagy van valamilyen lehetőség arra az átengedésen kívül, hogy én más lőfegyverét használjam minden, a fegyvertartáshoz szükséges dokumentummal és fegyverszekrénnyel csak éppen saját lőfegyver nélkül?

A válaszokat előre is köszönöm!
Igen.
Nem.
Igen.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #155 Dátum: 2016. Január 13. - 19:45:01 »

És akkor itt jön a fegyver átengedéssel kapcsolatos kérdés: rendeződik a fegyverszekrény kérdése így vagy úgy. Ahhoz, hogy mondjuk valamelyik családtagom átengedhesse nekem a sörétes fegyverét hosszabb időre, nekem is vennem kell egy sörétest és végigcsinálni minden velejárót ...
A válaszokat előre is köszönöm!
Csak olyan kategóriát engedhet át, ami szerepel a fegyvertartásidban.
És kell szekrény külön.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #156 Dátum: 2016. Január 13. - 20:10:13 »

Igen.
Nem.
Igen.

Peti, hogy a fenébe viseli el a környezeted a kibírhatatlan szószátyárkodásodat? Vigyorog
 Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #157 Dátum: 2016. Január 13. - 20:35:10 »

Peti, hogy a fenébe viseli el a környezeted a kibírhatatlan szószátyárkodásodat? Vigyorog
 Wave
Így. Ördög


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #158 Dátum: 2016. Január 13. - 22:22:22 »

Mi van azzal, aki nem akar fegyvert venni, pedig mindenből megvan a vizsgája, vadászjegye is? Ez esetben ugye nincs fegyvertartásija. Ilyen esetben nem is kérhet kölcsön fegyvert?! Tehát kell rendelkezzem fegyverrel, hogy kölcsönkérhessek fegyvert... Jól értem?  Vigyorog
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #159 Dátum: 2016. Január 13. - 22:22:30 »

Átengedés vagy átadás? Nem mindegy...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
ptibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #160 Dátum: 2016. Január 13. - 22:24:05 »

Átadásra gondoltam.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #161 Dátum: 2016. Január 13. - 22:30:13 »

Átadásra gondoltam.

Még az előzőekhez írtam, de akkor itt van pontosan:

A 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 1. § (1) bek. szerint
8. lőfegyver átadása: amikor a lőfegyver a tartási engedéllyel rendelkező felügyelete alól kikerül;
9. lőfegyver átengedése: amikor a lőfegyvert a tartási engedéllyel rendelkező felügyelete alatt használják.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #162 Dátum: 2016. Január 13. - 22:32:03 »

Még az előzőekhez írtam, de akkor itt van pontosan:

A 253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet 1. § (1) bek. szerint
8. lőfegyver átadása: amikor a lőfegyver a tartási engedéllyel rendelkező felügyelete alól kikerül;
9. lőfegyver átengedése: amikor a lőfegyvert a tartási engedéllyel rendelkező felügyelete alatt használják.

 Emelem

Lőfegyver, lőszer átadása, átengedése
37. § (1) Lőfegyver, lőszer ? a (6)?(7) bekezdésben foglaltak kivételével ? lőfegyver-kereskedőnek, a fegyver és a lőszer vizsgálatára kijelölt szervezetnek és annak adható át, aki az átadott lőfegyvertartási céljának és jellegének megfelelő lőfegyver tartására jogosító engedéllyel rendelkezik.
(2) A fegyver és a lőszer vizsgálatára kijelölt szervezet és a lőfegyver-kereskedő részére történő átadás kivételével a lőfegyver átadását az átadás helye szerinti illetékes rendőrkapitányságnak írásban be kell jelenteni. A bejelentés átvételéről a rendőrkapitányság igazolást ad ki, melynek egy példányát az átadó, egy példányát az átvevő az átadás időtartama alatt köteles megőrizni.
(3) Vadászlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer vadászatra vadászlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető.
(4) Sportlőfegyver és a hozzá tartozó lőszer sportlövészetre sportlőfegyver tartására jogosultnak átengedhető.
(5) A lőtér üzemeltetője lőfegyverét, lőszerét a lőtéren átengedheti lőgyakorlatot is magába foglaló szakképzésben részt vevő személynek és annak a tizennyolcadik életévét betöltött személynek, aki a lőfegyver megszerzéséhez szükséges tanfolyamon, lőgyakorlaton vesz részt.
(6) A sportegyesület lőfegyverét és lőszerét a sportegyesület igazolt sportolójának a sporttevékenység (edzés, verseny), illetve az ezekre történő szállítás időtartamára átadhatja.
(7) A 28. § (1) bekezdésében meghatározott szervezet lőfegyverét, lőszerét a 35. § (2) bekezdés szerinti határozatban feltüntetett, a vele írásban foglalt szerződés alapján munkaviszonyban vagy munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyban lévő, a lőfegyver megszerzéséhez és tartásához szükséges ? e rendeletben meghatározott ? feltételekkel rendelkező személynek, a szerződésben meghatározott feladat tényleges ellátásának időtartamára átadhatja.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #163 Dátum: 2016. Január 13. - 22:39:26 »

Kedves Fórumozók!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok lőfegyver átadással kapcsolatosan, de előtte röviden felvázolnám a helyzetet. A családban többen vadásznak  Vadász így volt egy kis időm és én is megcsináltam a vadászvizsgát még tavaly. Munkámból adódóan most nyílt újra alkalmam foglalkozni a dologgal, így beszereztem a pszichológiai alkalmasságit, az egészségügyi alkalmasságit (amit már 10 évre és nem 5 évre adnak, ahogy tavaly  Taps ), a kamarai tagságit, a vadászjegyet és a biztosítást. Na és itt jön az első kérdés, a lőfegyver tárolóhelyét illetően.

Az én lakcímemen (történetesen édesapámnak) van egy jó kis fegyverszekrénye, benne különböző ,,lakosokkal". Ennek ellenére nekem be kell szereznem egy fegyverszekrényt, szépen beállítani a már meglévő mellé és türelmesen megvárni amíg kijön a KMB lepapírozni amit kell az én nevemre is? Lehet, hogy amatőr kérdés, de mivel az vagyok, engedtessék meg: nem használhatunk egy közös fegyverszekrényt?

És akkor itt jön a fegyver átengedéssel kapcsolatos kérdés: rendeződik a fegyverszekrény kérdése így vagy úgy. Ahhoz, hogy mondjuk valamelyik családtagom átengedhesse nekem a sörétes fegyverét hosszabb időre, nekem is vennem kell egy sörétest és végigcsinálni minden velejárót vagy van valamilyen lehetőség arra az átengedésen kívül, hogy én más lőfegyverét használjam minden, a fegyvertartáshoz szükséges dokumentummal és fegyverszekrénnyel csak éppen saját lőfegyver nélkül?

A válaszokat előre is köszönöm!

A fenti részletes szabályozás ebben az esetben nem igazán alkalmazható logikusan, ugyanis a gyakorlat nyelvére lefordítva azt jelenti, hogy ha mindketten rendelkeztek vadászlőfegyverre tartási engedéllyel, akkor az, akinek van kettő fegyvere, kimehet vadászni a másikkal, akinek mondjuk nincs ugyanolyan fegyvere és átengedi neki a sajátjai közül az egyiket. Vagy aki átengedi, annál nem marad fegyver. Nem igazán tudom a szabályozást ide adaptálni. Mindegyikőtöknek kell rendelkeznie vadászlőfegyverrel, ez tény. Annak is, akinek átengedik, de ha van neki, akkor minek neki másik? Esetleg ha elromlott a sajátja és javítják. De akkor mivel vadászik az, aki a saját fegyverét átengedte? Mert neki az átengedés helyszínén kell lennie, de ha nincs nála fegyver, akkor mivel vadászik, vagy ha nem vadászik, akkor mit csinál?
 Az átadás egyszerűbben értelmezhető, hiszen olyan személy, aki nem akar vagy nem tud kimenni vadászni, ideiglenesen átadja a fegyverét olyan személynek, akinek van vadászlőfegyver-tartási engedélye, de ezt előzetesen a rendőrhatóságnál írásban be kell jelenteni.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #164 Dátum: 2016. Január 13. - 22:42:20 »

Mi van azzal, aki nem akar fegyvert venni, pedig mindenből megvan a vizsgája, vadászjegye is? Ez esetben ugye nincs fegyvertartásija. Ilyen esetben nem is kérhet kölcsön fegyvert?! Tehát kell rendelkezzem fegyverrel, hogy kölcsönkérhessek fegyvert... Jól értem?  Vigyorog

Jelenleg aki nem vesz fegyvert az nem is kaphat kölcsön, mert csak annak engedhető- illetve adható át akinek hasonló lőfegyverre tartási engedélye VAN.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: