Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150330 alkalommal)
ordasfarkas
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #225 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 00:27:19 »

Tisztelt Vadászok !

Köszönöm az épitő jellegű hozzászólásokat, igyekszem  megfogadni azokat. Nem vagyok nagyon beijedve a 300-as Weatherby hátrarúgásától, csak a viszonyittatni szerettem volna a 12/76-os Brennekéhez annak a 40 gramm fölötti súlyú lövedék  hátrarúgásához, mert az tiz gyakorlólövés után kékre verte a vállamat.Mint már az előzőekben irtam ,méregből vettem ezt a fegyvert,  de amúgy botrányosan olcsón, sokkal olcsóbban, mint  amibe egy Sako kerülne balkezes 338-as Win magnum kaliberben. A komlói szereléket, meg azért vettem, mert erre volt keretem de azért valamilyen szinten   előzőleg érdeklődtem róla máshol is, ahol elmondták hozzá a frankót. Ez egy olyan dolog, mint amikor a rendőrt kérdezik, hogy hogyan szerelmeskedik a felesége, mire azt válaszolja- " Van aki azt mondja nagyon jól, van aki azt mondja,hogy elég gyenge. Tehát mindenre van ellenpélda. Arról a farokhosszabbitásról  még irhatnátok valamit, mert még puskával nem csináltam,hátha beválik.  Sam6 Vadász Effendi

                                                                                                    Maradok tisztelettel: Ordas aki Farkas
Naplózva
ordasfarkas
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #226 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 22:03:25 »

Tisztelt 300-asok Klubja !

Ha nehezen is, de ma  késő délután választ kaptam a kérdéseimre, amit megosztanék veletek is. Azt látom,hogy rajtam kivül nem nagyon irkál mostanában senki, biztos mindenki bőgésen van. Belőttem a puskát. Lőpadból mindösszesen a 6 lövést adtam le.Majd gyakorlásképpen még négyet. 2lövést feltámasztva kettőt szabad kézből. Semmi különös nem történt, a Blaser kb olyat rúgott mint a 8x 57-es Rösslerem a13 grammos Sako lőszerrel, aminek nagyon örültem. Az örömnek azért lett egy kis böjtje is. Előszőr fülvédővel lőttem, majd kipróbáltam egy benzinkúton kapható un.madzagos füldugót, ami szintén jól csillapította a lövés zaját. Miközben áthurcolkodtam 50 méterről száz méterre , elfelejtettem visszadugni a füldugót a fülembe. Vesztemre, egy kisteherautó hátsó platójáról lőttem a lőlapra ami  ráadásul kiváló hangerősitő is. A lövés hangjának frenetikus hatása volt rám nézve. 1 percig nem hallottam  semmit, csak csengettek csengettek  egyfolytában, azután lassan viszajött minden. Később amikor  a puskát otthon betettem a fegyverszekrénybe akkor felkötöztem rá a füldugót, hogyha megyek vadászni otthon ne hagyjam. A fegyver lőképe nagyon jó, a lőpadból leadott lövések ötven méteren és száz méteren is összeakadtak, helyesebben az egyik esetben a 100 méteres lövésnél volt kb kettő milliméter  a két lövés között, de a lőlapot kisímitva látható csak a 2 mm.A feltámasztott karral leadott lövések között 3,5 cm volt a távolság ,ezt 100 méterről lőttem. Szabad kézből 50 méterről lőttem, az egyik bent volt a pisztoly lőlap középső részén, de a második elment vagy 15 centire balra.
A fentiek tudatában nagy reményekkel ülök ki a lesre már valószínűleg holnap késő délután a Gemenci erdő szélére. A fegyveren lévő komlói szereléket kétszer vettem le a belövés során
Egyenlőre precizen müködik.

Minden vadásznak egy kalappal!  Nagy Tisztelet !

 "Előre a megkezdett úton, határ a csillagos ég"  /Rosenfeld Mátyás/
Naplózva
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #227 Dátum: 2013. Szeptember 10. - 23:40:54 »



 Később amikor  a puskát otthon betettem a fegyverszekrénybe akkor felkötöztem rá a füldugót, hogyha megyek vadászni otthon ne hagyjam.



Leld benne örömöd, és kísérjen Diana jóindulata vadászataidon!

Ui.: Egy apróság: lehet, hogy nem vagyok korszerű vadász, de azért felböffent bennem egy mihaszna kérdés: füldugóval fogsz vadászni? Vagy ha megjelent a vad akkor gyorsan bedugod a füledbe??? Nekem is volt 300-asom, ( nagy sietve el is adtam), de eszembe nem jutott volna dugózni, mármint a fülem.
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #228 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 07:52:17 »

Leld benne örömöd, és kísérjen Diana jóindulata vadászataidon!

......de eszembe nem jutott volna dugózni, mármint a fülem.

Pedig nem butaság. Higgyétek el, a sok lövés igen csak tönkreteszi a fület!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #229 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 07:58:30 »

Eddig engem sem zavart a lövés, de a magnum az más kategória.  Ördög
Ha nem is füldugóban, de egy elektromos fülvédőben gondolkodom. Mindent lehet benne hallani és a lövés zaját remekül csillapítja  a lesen vagy máshol.
A Peltor annyira nem lehet szar.  Fejvakarás

http://www.hallali.hu/index.php?tid=9114
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #230 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 08:15:45 »

Eddig engem sem zavart a lövés, de a magnum az más kategória.  Ördög
Ha nem is füldugóban, de egy elektromos fülvédőben gondolkodom. Mindent lehet benne hallani és a lövés zaját remekül csillapítja  a lesen vagy máshol.
A Peltor annyira nem lehet szar.  Fejvakarás

http://www.hallali.hu/index.php?tid=9114

Cserébe nem hallod a becsapódást.  Ördög

Nekem is Peltor van, már legalább 10 éves, de még mindig kifogástalanul működik.  Igen
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #231 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 08:17:27 »

Szia pati!  Wave

Na akkor ezt túltárgyaltuk és annyi baj legyen.  Kacsint
 Piál Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #232 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 08:51:32 »

Cserébe nem hallod a becsapódást.  Ördög

Nekem is Peltor van, már legalább 10 éves, de még mindig kifogástalanul működik.  Igen
Nekem két mikrofonos peltorom van, ami vicces, hogy ha feltekerem a hangerőt, ami előttem van azt úgy hallom mint James Bond, ami mögöttem, azt nem nagyon, és a hangok iránya sem egyértelmű sokszor. Láttam valahol négymikrofonost is, ami külön figyel hátrafelé, na az lehet, hogy még jobb. A lövés zaját viszont zseniálisan levágja, az nem is kérdés.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #233 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 08:55:27 »

Nekem két mikrofonos peltorom van, ami vicces, hogy ha feltekerem a hangerőt, ami előttem van azt úgy hallom mint James Bond, ami mögöttem, azt nem nagyon, és a hangok iránya sem egyértelmű sokszor. Láttam valahol négymikrofonost is, ami külön figyel hátrafelé, na az lehet, hogy még jobb. A lövés zaját viszont zseniálisan levágja, az nem is kérdés.

Az enyimnek "fülenként" egy-egy mikrofonja van, és egészen jól hallok körbe, a távolságbecsléssel van baj, ilyenkor le szoktam venni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
forester73
Vendég
« Új üzenet #234 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 10:12:55 »

A 300 WM TIKKA-n volt egy Kotroczón féle csőszájfék . A lőtéren nem volt gond mert volt fülvédő , na az első éles bevetésen már volt ugyanis a lövés után v.5 percig nem hallottam és a szétterülő lőporfüsttől nem láttam v. egy percig . Mondanomse kell az első volt , hogy levettem , az után már nem volt gond . Szerintem a 9.3x62 észrevehetően hangosabb és "fényesebb " .

Üdv az OGRE
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #235 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 11:12:03 »

. Szerintem a 9.3x62 észrevehetően hangosabb és "fényesebb " .

Üdv az OGRE

Kell annak a 65 centis cső, gyorsabb égésű lőporral töltött házi muníció, és nem kell füldugó, se ragtapasz a gügyevágásra.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #236 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 13:44:26 »

A 300 WM TIKKA-n volt egy Kotroczón féle csőszájfék . A lőtéren nem volt gond mert volt fülvédő , na az első éles bevetésen már volt ugyanis a lövés után v.5 percig nem hallottam és a szétterülő lőporfüsttől nem láttam v. egy percig . Mondanomse kell az első volt , hogy levettem , az után már nem volt gond . Szerintem a 9.3x62 észrevehetően hangosabb és "fényesebb " .

Üdv az OGRE

Ne hagyd magadra rásózni a 300-as múlt évezredbeli feketeporos patronokat, és nem lesz baj a lőporfüsttel! Kacsint Ördög
Elég meghatározó hatása van Space Cowboy olvtársnak ezek szerint...... Vigyorog
Naplózva
ordasfarkas
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #237 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 19:55:48 »

Tisztelt 300-AS  klub !

Sajnos ömlik az eső , úgy hogy Jehova sehova, mondják mifelénk. Mire eláll lemegy a negyed hold, sötétben pedig nem vadászom sem lámpával sem mással   A puskám csöve 65 cm-es és a lőszerek hozzá kézi töltésűek, be is lett belőlük egypár sebességmérővel mérve 3-5 M/SEC a különbség a torkolatnál. Semmi füst nem volt amikor a lövéseket tettem vele, de amikor elkezdett sötétedni, akkor azért torkolattűz  volt rendesen. Egy lucerna körbálára raktam fel a lőlapot és onnan mértem visszafelé a távot 20 méteres mérőszalaggal.Később jutott eszembe, hogy milyet fog nézni majd a lucerna gazdája, amikor a tehéntrágyában Nosler Partition expandált göbecseket talál. Le fogja szedni a vadászokról a keresztvizet ha rájön,hogy mi az. Egyébként hazaérve kivettem a /zárat, azt a balos zárat, melyben tökéletesen működik a jobbos zárfej , nem is veszek bele kétszer annyiért balost/ és belenéztem a csőbe, azért,hogy filckoronggal kihúzom. Hát nem húztam ki egyenlőre, mert a cső teljesen fényes és szennyeződésmentes volt, amikor a fény felé tartottam.

 "Előre a megkezdett úton, határ a csillagos ég !"
                               Rákosi Rosenfeld Mátyás Vadász Rííí Sam6
 
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 14. - 22:17:24 írta Horrido » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #238 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 21:04:37 »

Ezt a kézi gyártású lőszert nem teljesen értem! Fejvakarás
Biztosan le akartad ezt írni? Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #239 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 21:28:35 »

Ezt a kézi gyártású lőszert nem teljesen értem! Fejvakarás
Biztosan le akartad ezt írni? Vállat von
Miért, a lucernabálás lőlapot is le akarta. Nyihi Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: