Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 103   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Távcsőszerelékek  (Megtekintve 234881 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #585 Dátum: 2015. November 17. - 14:27:02 »

Ha nincs ütköző stift rajta, és úgyis csak a csavarerő tartja a helyén, akkor inkább hátra told, mert minél messzebb egymástól a két szerelék, annál stabilabb a tartás. Persze van-e ehhez elég hely a távcső tubusán, ismétléskor nem-e pont oda esik a gyűrűt összefogó csavar, hogy pont véresre vered vele a hüvelykujjad percét kívülről, stb...

...meg az se biztos, hogy ha az elülső gyűrűt teljesen előre tolod (ott is stift kérdése többek közt), akkor a távcső a harang kezdete miatt nem kerül eleve túl messze az ideális szemtávolsághoz képest. Én először rápróbálnám épp hogy csak meghúzott csavarokkal...
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #586 Dátum: 2015. November 17. - 14:36:32 »

A lövési energia illetve elmozdulás miatt kérdezem csak. Az első az ugyebár fix, azt rosszul fel sem lehet rakni, azt egyértelmű, hogy ütközésig előre kell tolni a talpon. A hátsónál a talp mindkét végén van egy ütköző, ennél nem tudom hogy előre kell tolni vagy hátra. kb 2mm-t lehet tologatni előre hátra csak azt nem tudom hogy előre ütköztessem vagy hátulra.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #587 Dátum: 2015. November 17. - 14:48:00 »

A lövési energia illetve elmozdulás miatt kérdezem csak. Az első az ugyebár fix, azt rosszul fel sem lehet rakni, azt egyértelmű, hogy ütközésig előre kell tolni a talpon. A hátsónál a talp mindkét végén van egy ütköző, ennél nem tudom hogy előre kell tolni vagy hátra. kb 2mm-t lehet tologatni előre hátra csak azt nem tudom hogy előre ütköztessem vagy hátulra.

Ha van stift és normálisan el is fér, akkor egyértelműen azt is előre koppanásig. Onnan jön a rúgás elvégre.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #588 Dátum: 2015. November 17. - 15:59:37 »

A lövési energia illetve elmozdulás miatt kérdezem csak. Az első az ugyebár fix, azt rosszul fel sem lehet rakni, azt egyértelmű, hogy ütközésig előre kell tolni a talpon. A hátsónál a talp mindkét végén van egy ütköző, ennél nem tudom hogy előre kell tolni vagy hátra. kb 2mm-t lehet tologatni előre hátra csak azt nem tudom hogy előre ütköztessem vagy hátulra.

Ajaj.

Jobb lenne szakember, mert a teljesen egyértelművel gondok vannak!

Hátsó esetében a talpazat rögzítő csavarja egy idomba van az illeszkedik a tokozat bal oldali kimarásába és az egyben a hátsó megcsúszásgátló is.
Első talpazatot logikusan ütközésig kell, azért is van rajta. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #589 Dátum: 2015. November 17. - 16:05:13 »

Ajaj.

Jobb lenne szakember, mert a teljesen egyértelművel gondok vannak!

Hátsó esetében a talpazat rögzítő csavarja egy idomba van az illeszkedik a tokozat bal oldali kimarásába és az egyben a hátsó megcsúszásgátló is.
Első talpazatot logikusan ütközésig kell, azért is van rajta. Emelem

Ja,hogy ez nem CZ fegyver!

Ebben az esetben sem lehet ekkora tűrés, annak nem lehet holtjátéka.

Ott is van kimarás tudtommal ami az alsó részben rögzít.

Céltávcsövek előre hajlamosak megcsúszni elsőként.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #590 Dátum: 2015. November 17. - 16:09:37 »

Ja,hogy ez nem CZ fegyver!

Ebben az esetben sem lehet ekkora tűrés, annak nem lehet holtjátéka.

Ott is van kimarás tudtommal ami az alsó részben rögzít.

Céltávcsövek előre hajlamosak megcsúszni elsőként.

Ha Zasti vagy M-98-as tokozat akkor figyelni kell, mert láttam én már ford8tva felhelyezett hátsó talpat is, de nem zavarta, hogy gebasz van. Vigyorog
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #591 Dátum: 2015. November 17. - 16:46:47 »


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Csak, hogy tisztább legyen a dolog. A jobb oldali részről van szó a képen. Ott van ugyebár a talpazat amit a fegyverre kell rögzíteni és arra kerül rá a bilincses felső rész. A kérdésem pontosan úgy hangzott volna hogy ezt a felső részt előre kell tolni  ütközésig a fegyveren lépő talpazaton avagy hátra ütközésig? Az enyémen mindkét végén van egy perem még a talpazaton aminek neki lehet ütköztetni csak ezt nem tudtam hogy a talpazat elejéhez kell avagy a hátuljához kell nekinyomva rögzíteni.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #592 Dátum: 2015. November 17. - 17:24:01 »


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Csak, hogy tisztább legyen a dolog. A jobb oldali részről van szó a képen. Ott van ugyebár a talpazat amit a fegyverre kell rögzíteni és arra kerül rá a bilincses felső rész. A kérdésem pontosan úgy hangzott volna hogy ezt a felső részt előre kell tolni  ütközésig a fegyveren lépő talpazaton avagy hátra ütközésig? Az enyémen mindkét végén van egy perem még a talpazaton aminek neki lehet ütköztetni csak ezt nem tudtam hogy a talpazat elejéhez kell avagy a hátuljához kell nekinyomva rögzíteni.

Teljesen mindegy hogy. elol vagy hatul utkozik!
Az utkozot azert raktak ra hogy, ne lehessen tulnyomni azon a hataron ahol a teljes feluleten csatlakoznak egymashoz.
Azt mar remelen kideritetted hogy a kepen levo jobboldali, a hatso gyuru. A baloldali az elso es a nyulvany hatrafele (feled) nez. Ez azert van igy hogy elege hatra lehessen huzni a tavcsovet - a szemtavolsag beallitasara - annelkul hogy, a tubos kiszelesedo resze azt medakadalyozna.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #593 Dátum: 2015. November 17. - 17:49:17 »


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Csak, hogy tisztább legyen a dolog. A jobb oldali részről van szó a képen. Ott van ugyebár a talpazat amit a fegyverre kell rögzíteni és arra kerül rá a bilincses felső rész. A kérdésem pontosan úgy hangzott volna hogy ezt a felső részt előre kell tolni  ütközésig a fegyveren lépő talpazaton avagy hátra ütközésig? Az enyémen mindkét végén van egy perem még a talpazaton aminek neki lehet ütköztetni csak ezt nem tudtam hogy a talpazat elejéhez kell avagy a hátuljához kell nekinyomva rögzíteni.

Eleje. Emelem
Lövési energia hatására a fegyver hátra, a céltávcső meg előre kényszerül.
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #594 Dátum: 2015. November 17. - 17:50:01 »

Teljesen mindegy hogy. elol vagy hatul utkozik!
Az utkozot azert raktak ra hogy, ne lehessen tulnyomni azon a hataron ahol a teljes feluleten csatlakoznak egymashoz.
Azt mar remelen kideritetted hogy a kepen levo jobboldali, a hatso gyuru. A baloldali az elso es a nyulvany hatrafele (feled) nez. Ez azert van igy hogy elege hatra lehessen huzni a tavcsovet - a szemtavolsag beallitasara - annelkul hogy, a tubos kiszelesedo resze azt medakadalyozna.


A többi részével tisztában vagyok, csak ez nem volt teljesen egyértelmű, de így már világos. Azt hittem, hogy a hátsó talpazatnál a két kis ütközőnek szerepe van a z elmozdulás megakadályozásánál,de akkor az csak egyféle határoló.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #595 Dátum: 2015. November 17. - 17:55:55 »

Teljesen mindegy hogy. elol vagy hatul utkozik!
Az utkozot azert raktak ra hogy, ne lehessen tulnyomni azon a hataron ahol a teljes feluleten csatlakoznak egymashoz.
Azt mar remelen kideritetted hogy a kepen levo jobboldali, a hatso gyuru. A baloldali az elso es a nyulvany hatrafele (feled) nez. Ez azert van igy hogy elege hatra lehessen huzni a tavcsovet - a szemtavolsag beallitasara - annelkul hogy, a tubos kiszelesedo resze azt medakadalyozna.



"Teljesen mindegy hogy. elol vagy hatul utkozik! "


Láttál már gyakorlatban ilyen szereléket, tettél fel fegyverre ?

Nem, mert ha igen, akkor nem mondanál butaságot.

Képen nem látható, de az elsőnek is van ütközője a felső rész alsó felületén az előrecsúszást megakadályozva.

Hátsónak is van megcsúszásgátlója.

" Ez azert van igy hogy elege hatra lehessen huzni a tavcsovet - a szemtavolsag beallitasara "

Ez valóban ezért van, de jobban az első az oka, ezért is nevezzük elnyújtott szereléknek.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #596 Dátum: 2015. November 17. - 18:02:05 »

A többi részével tisztában vagyok, csak ez nem volt teljesen egyértelmű, de így már világos. Azt hittem, hogy a hátsó talpazatnál a két kis ütközőnek szerepe van a z elmozdulás megakadályozásánál,de akkor az csak egyféle határoló.

 Igen
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #597 Dátum: 2015. November 17. - 18:04:33 »

Akkor a lényeg, hogy mindkettőt teljesen előre kell nyomni ütközésig és így rögzíteni?!
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #598 Dátum: 2015. November 17. - 18:08:59 »

Akkor a lényeg, hogy mindkettőt teljesen előre kell nyomni ütközésig és így rögzíteni?!

Részben, mert ezzel nincs vége, mert előtte az alsó bilincsrögzítő 1-1 csavart lazán kell hagyni, így belehelyezni a céltávcsövet, azt rögzíteni, majd a lehúzni és ekkor meghúzni és rögzíteni az alsó bilincs csavarokat.

Ezzel elkerüljük, hogy feszüljön, megroppanjon, sérüljön a céltávcső a bilincsekben.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #599 Dátum: 2015. November 17. - 18:12:36 »

Részben, mert ezzel nincs vége, mert előtte az alsó bilincsrögzítő 1-1 csavart lazán kell hagyni, így belehelyezni a céltávcsövet, azt rögzíteni, majd a lehúzni és ekkor meghúzni és rögzíteni az alsó bilincs csavarokat.

Ezzel elkerüljük, hogy feszüljön, megroppanjon, sérüljön a céltávcső a bilincsekben.

És akkor még nem is említettük a tényleg inkább vájtfülűeknek való gyűrű hónolást...  Táncol Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 103   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: