Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1147299 alkalommal)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1860 Dátum: 2010. Január 22. - 20:22:45 »

Délután kimentem cserkelni egyet! Őzet, vagy rókát akartam csak lőni, ezért elég lett volna a 243-as, de mivel ezen a részen -ahová íratkoztam- igen fedett a terep, így a 30-06-ost vittem! (Hozzá a 11,7-es Winchester Silvertip lőszert.)
Az úton ballagtam és pár száz méter után észrevettem egy sutát, meg egy középkorú bakot egy 2-3 éves szürkenyár erdősítés sarkán. Éppen eltűntek előlem, ezért feléjük indultam. Félúton jártam, amikor egy róka bukkant elő kb. 150 méterre, majd pár másodperc múlva a suta a sarkon és felém indult! A puska már kézben volt és mozdulatlanul vártam. Közben gondolkodtam, hogy melyiket is lőjem?
A suta persze kiszúrt és beugrott az erdősítésbe, de a másfél méteres száraz növényzet, meg a facsemeték között láttam a körvonalait. Szabad kézből meglőttem, egyet fordult és vége volt! Alig 25-30 méterre volt tőlem és az erdősítés 5. sorában állt! A lövedék oda ment ahova céloztam, picit lapocka mögé. Csak azért írtam le a történetet, mert ezt a sutát a 243-assal nem tudtam volna elejteni, sőt egy 30-06-os soft point lövedékkel sem! (Illetve nagyon nagy a sebzés lehetősége!)
Kezdő vadász koromban volt hasonló esetem, mikor még nem tapasztaltam ki a krumplifejű cseh lőszer hátrányait. Hasonló szituáció után jó darabig kerestem egy sutát, ugyanis csak a hasfalát szakította fel a kórók közt eltérült lövedék!
Saját hibáimból tanultam és váltottam a Silvertipre, amit azóta is megelégedéssel használok!

(Jöhet a hideg-meleg!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1861 Dátum: 2010. Január 22. - 20:30:38 »

Nem.
Steve!

Úgy gondolom, hogy igazad van.
De inkább nyugodj meg, és kerüld az "obszcén", és "alpári" megnyilatkozást. Ördög
Csizmapárlat...miegymás... Piál


Gomba!
Csak ismételni tudnám magam...
Kicsit óvatosabban is eldönthetnéd emberekről, hogy mennyit érnek. Vállat von
Nem bántani akarlak, de egy kicsit finomabban is fogalmazhatnál.

peti

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1862 Dátum: 2010. Január 22. - 20:33:47 »

Délután kimentem cserkelni egyet! Őzet, vagy rókát akartam csak lőni, ezért elég lett volna a 243-as, de mivel ezen a részen -ahová íratkoztam- igen fedett a terep, így a 30-06-ost vittem! (Hozzá a 11,7-es Winchester Silvertip lőszert.)
Az úton ballagtam és pár száz méter után észrevettem egy sutát, meg egy középkorú bakot egy 2-3 éves szürkenyár erdősítés sarkán. Éppen eltűntek előlem, ezért feléjük indultam. Félúton jártam, amikor egy róka bukkant elő kb. 150 méterre, majd pár másodperc múlva a suta a sarkon és felém indult! A puska már kézben volt és mozdulatlanul vártam. Közben gondolkodtam, hogy melyiket is lőjem?
A suta persze kiszúrt és beugrott az erdősítésbe, de a másfél méteres száraz növényzet, meg a facsemeték között láttam a körvonalait. Szabad kézből meglőttem, egyet fordult és vége volt! Alig 25-30 méterre volt tőlem és az erdősítés 5. sorában állt! A lövedék oda ment ahova céloztam, picit lapocka mögé. Csak azért írtam le a történetet, mert ezt a sutát a 243-assal nem tudtam volna elejteni, sőt egy 30-06-os soft point lövedékkel sem! (Illetve nagyon nagy a sebzés lehetősége!)
Kezdő vadász koromban volt hasonló esetem, mikor még nem tapasztaltam ki a krumplifejű cseh lőszer hátrányait. Hasonló szituáció után jó darabig kerestem egy sutát, ugyanis csak a hasfalát szakította fel a kórók közt eltérült lövedék!
Saját hibáimból tanultam és váltottam a Silvertipre, amit azóta is megelégedéssel használok!

(Jöhet a hideg-meleg!)
B+...a rókát kellett volna lőni! Igen :buba

 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #1863 Dátum: 2010. Január 22. - 20:35:58 »

Steve!

Úgy gondolom, hogy igazad van.
De inkább nyugodj meg, és kerüld az "obszcén", és "alpári" megnyilatkozást. Ördög
Csizmapárlat...miegymás... Piál


Gomba!
Csak ismételni tudnám magam...
Kicsit óvatosabban is eldönthetnéd emberekről, hogy mennyit érnek. Vállat von
Nem bántani akarlak, de egy kicsit finomabban is fogalmazhatnál.

peti



Peti!

Persze, hogy igazad van......,így hát sz... bele az egészbe. Nem
 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 22. - 20:55:42 írta Sziju » Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1864 Dátum: 2010. Január 22. - 21:18:47 »

Délután kimentem cserkelni egyet! Őzet, vagy rókát akartam csak lőni, ezért elég lett volna a 243-as, de mivel ezen a részen -ahová íratkoztam- igen fedett a terep, így a 30-06-ost vittem! (Hozzá a 11,7-es Winchester Silvertip lőszert.)
Az úton ballagtam és pár száz méter után észrevettem egy sutát, meg egy középkorú bakot egy 2-3 éves szürkenyár erdősítés sarkán. Éppen eltűntek előlem, ezért feléjük indultam. Félúton jártam, amikor egy róka bukkant elő kb. 150 méterre, majd pár másodperc múlva a suta a sarkon és felém indult! A puska már kézben volt és mozdulatlanul vártam. Közben gondolkodtam, hogy melyiket is lőjem?
A suta persze kiszúrt és beugrott az erdősítésbe, de a másfél méteres száraz növényzet, meg a facsemeték között láttam a körvonalait. Szabad kézből meglőttem, egyet fordult és vége volt! Alig 25-30 méterre volt tőlem és az erdősítés 5. sorában állt! A lövedék oda ment ahova céloztam, picit lapocka mögé. Csak azért írtam le a történetet, mert ezt a sutát a 243-assal nem tudtam volna elejteni, sőt egy 30-06-os soft point lövedékkel sem! (Illetve nagyon nagy a sebzés lehetősége!)
Kezdő vadász koromban volt hasonló esetem, mikor még nem tapasztaltam ki a krumplifejű cseh lőszer hátrányait. Hasonló szituáció után jó darabig kerestem egy sutát, ugyanis csak a hasfalát szakította fel a kórók közt eltérült lövedék!
Saját hibáimból tanultam és váltottam a Silvertipre, amit azóta is megelégedéssel használok!

(Jöhet a hideg-meleg!)

A Silvertip egy kiváló lövedék. Csak biztosabb lenne az ellátás belőle.... :'(
Én 30-06-ból, és .300WM-ből lőttem méghozzá a nagyon nehezebbik verziót. 14,3g! Vigyorog
Oda b....s egy gyönyör volt. Egyszer sikerült vennem belőle 100db-ot de utána égen-földön nem találtam Silvertipet se 11,7-t, se 14,3-t...,sajnos!
Használd megelégedéssel és szar a zsaákba hozzá! Wave Emelem
Naplózva
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #1865 Dátum: 2010. Január 22. - 22:21:20 »

Vitaindítóként annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy 4-5 éves fórumos jelenlétem alatt még nem keveredtem ilyen vitába, de most nem tudom szó nélkül hagyni a történteket. Igaz nem használtad a "hülye" kifejezést /gomba/, de a hozzászólásaidból nyilvánvaló, hogy így vélekedsz rólunk. "Szemtelen lövés"? Nem. Teljesen megfontolt, tudatos lövés volt, kellő tapasztalatal rendelkező, saját és fegyvere képességeivel tisztába levő Vadász részéről optimális lőpozícióból.
Nálunk az Alföldön nemritkán lövünk ilyen távolságra. A disznó nem zsigerelve, hanem élő súlyban volt 70 kg.
A 243 nem disznós kaliber? Na ebben igazad van, de nálunk kevesen birtokolnak két különböző kaliberű golyós fegyvert.
Tisztelem a tapasztalatodad, de a ledorongolós hangnemet nehezen tűröm. Nyilván sokat lehet tanulni tőled, de ez így furcsa.
Egyébként a kaliber nem mindenható. Fontosabb, hogy hova megy. Itt van egy maradványtest. 3006 cseh lőszer sebzett őzsutából. A fentebb említett disznóhoz hasonlóan ferdén érte a lövés, hasfalon hatolt be, a túloldali lapckában állt meg. Lőtáv 70m /nem 250/.



Nosler-el kapcsolatban. Nem sok vadat lőttem vele a saját kaliberemben / 7mm rem. mag./, de rosszat nem tudok mondani róla. Hirtemberger 11.3g. Egyszer lőttem vele egy disznót 50 m-röl szemből. Gerinc lövés volt, ez volt az egyetlen alkalom, hogy nem volt kimenet, maradványtestet sem találtam. Egyébként minden vad helyben maradt.




Naplózva

Renkecz Rafael
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #1866 Dátum: 2010. Január 23. - 07:53:29 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy 9.3*62 kaliberhez milyen lőszert tudtok ajánlani a tapasztalataitok alapján.
Vannak saját élményeim is ( de ezek csak belövési ), a katalógusok is sok mindent írnak, de az "élő" gyakorlat is érdekelne.

Előre is köszönöm: Ma-98 Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1867 Dátum: 2010. Január 23. - 08:06:37 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy 9.3*62 kaliberhez milyen lőszert tudtok ajánlani a tapasztalataitok alapján.
Vannak saját élményeim is ( de ezek csak belövési ), a katalógusok is sok mindent írnak, de az "élő" gyakorlat is érdekelne.

Előre is köszönöm: Ma-98 Emelem


Valami jó kis SP-t. (Alaska, TMR, Mega...)  Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1868 Dátum: 2010. Január 23. - 15:05:32 »

Cortez!
Azt hidtem a téma le lett zárva,de valaki mindig megtalál! Semmilyen kioktató stílust nem képviselek. Megjegyeztem valamit és elmondtam a véleményem.Ha kijelenti valaki,hogy 70kg azt ne haragudj,de zsigerelt súlynak gongolom!Amennyiben élősúly akkor max. becsülni tudsz. Mindegy  hol vadászik  az ember ,nem hatalmazza fel az "nekem csak ez van".Lehet kalibert is váltani,nem kell hozzá több fegyver.Sokan vadásznak 243-al disznóra tény és való,de az optimális lőtávot betartják, legalábbis akiket én ismerek.Direktbe viszont nem ülnek disznóra ezzel a kaliberrel....,tudod én mindig arra gondolok,mi van,ha... A biztos kéz és,hogy ismeri a fegyverét nagyon régi és uram bocsá gyenge érv! Hidd el nagyon ismerem és szeretem a puskámat,a kalibar sem rossz,a lőszerről ne is beszéljünk,de az ördög nem alszik.A Sakom meleg csővel 100-150m-en három,de akár több lövést összeszakít!Ez csak céltábla, de a vadászati szituációk lehetnek egészen mások. Hallottál már a "bele lépet"kifejezésrő gondolom .Nem mindegy ,hogy mibe lép a vad bele ,ne mond,hogy a "meggyvágó" tud annyit, mint 7mm-ed, ezt Te sem gondolhatod komolyan. Egyébként a 7mmRem Mag a kedvenc kaliberem, sajnos nem tudtam venni,így maradok a 30-06 illetve  a 7.62x54R-nél.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1869 Dátum: 2010. Január 23. - 15:19:14 »

...Sakom meleg csővel 100-150m-en három,de akár több lövést összeszakít!

Erről tehetnél fel képet, mert amelyik Sako puska gyári tölténnyel 150 m-en 4-5 egymás után tett lövést egybe szakít, az szinte már a "hihetetlen" kategória.
Láttam már olyat, hogy a 3 lövés egymásba szakadt 150 m-en, de azt nem "mezei" vadászpuskából adták le.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1870 Dátum: 2010. Január 23. - 15:21:17 »

ezt a sutát a 243-assal nem tudtam volna elejteni...

Hát cseh tölténnyel biztosan nem... Ördög Kacsint
Naplózva
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1871 Dátum: 2010. Január 23. - 15:36:52 »

Nem is cseh lőszert lövök.Képet nem fogok feltenni,hiszed vagy nem ez az igazság.Nem is mondta senki,hogy Sako csővel van szerelve. A vadászat egyik alapja a bizalom,tehát ha akarod elhiszed , ha nem nekem úgy is jó!
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1872 Dátum: 2010. Január 23. - 15:43:45 »

Nem is cseh lőszert lövök.Képet nem fogok feltenni,hiszed vagy nem ez az igazság.Nem is mondta senki,hogy Sako csővel van szerelve. A vadászat egyik alapja a bizalom,tehát ha akarod elhiszed , ha nem nekem úgy is jó!

Bár megint külföldi példát hozok fel , de azt hiszem ez nálunk is megállná a helyét.  Ördög
Közkívánatra lefordítom, de szerintem így is érti mindenki. Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1873 Dátum: 2010. Január 23. - 17:15:04 »

A vadászat egyik alapja a bizalom,tehát ha akarod elhiszed , ha nem nekem úgy is jó!

Szevasz Gomba!

Ne haragudj, de az előző hozzászólásaidból Te pont erre a bizalomra cáfoltál rá.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #1874 Dátum: 2010. Január 23. - 18:13:45 »

Az a gond,hogy /megfigyeltem már/ vannak dolgok amit egyeseknek elnéznek,más meg ha rávilágít egy "hibára" le van hurrogva.Pl.:moderátor által fel vagyok szólítva a szóköz használatára,esetleges helyesírási hibákra.Sebaj,de akkor a faszozást és hasonlókat is fórumon kellene helyre igazítani.A szóközzel nincs annyi baj,mint pl. a göbeccsel.Ha magyarul beszélünk akkor ne használjon szlenget senki,mégha menő is a "kazánba lövés"... Ha neked az jött le ,amit emlegetsz nagyon sajnálom,nem akarom én,hogymeghalgasson bárki is.Tudom,hogy igazam van abban ámiben állást foglaltam, még ha a stílus egyeseknek nem tetszik.Úgy érzem sokszor, hogy egyes emberek  egóját sértettem meg,de minnél többet foglalkozom a témával annál jobban úgy érezem itt már nem lehet az én állásfoglalásom mellett kiállni.Mit szólnak a régi társak,hiszen eddig ittam a szavait és most elene szóljak..na azt nem.Ezt látom,bocsi,ha valakit ok nélkül megbántottam.Már régebben leírtam,nem akartam hozzá szólni semmihez,de néhány dolog kiverte a biztosítékot.Nem kell kétes dolgokat leírni,mint pl az éjszakai lámpázást.Na ehhez nem szóltam,mert akkor tuti,hogy belemászok egyesek lelkébe.
Sziasztok:Gomba
Naplózva
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: