Oldalak: 1 ... 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 [392] 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1147346 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5865 Dátum: 2014. Május 30. - 21:26:35 »

Vigyorog Naaa, egy picit többet légyszi! Könnyebb lövedéken egy 9 g-os sst-re vagy interlockra gondoltam, de lehet, hogy a geco sem lenne rossz választás ebben a kaliberben.
Azt láttam, hogy Te sakot használtál. Tényleg érdekelne bővebben miket tapasztaltál. Előre is köszönöm! Emelem

Csak a 11 grammos Sako-t használtam (ha jól tudom, már nem gyártják), nekem az az alapelvem, hogy minnél "nehezebb" lőszert az adott kaliberhez, így az általad említettekkel nincs gyakorlati tapasztalatom. Lőtéri van, de az itt nem fontos.

Nekem nem okozott csalódást, tudja, amit tudnia kell. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy én a Csabus által zölddel és pirossal jelzett helyre lövök, így utánkeresési tapasztalatom a "teszt"-en kívül nem nagyon van. Hivatkozhatnék egyik néhai "vadásztanítómra", aki ezzel a kaliberrel vadászta végig szinte a teljes "vadászpályafutását", teljes megelégedéssel. Mindezt egy zalai nagyvadas területen, ma szinte hihetetlennek tűnő "vadmennyiséget" elejtve. Lőszerválaszték akkor még nem nagyon volt, így a "sallerbéla" lőszert lőtte (többször cseréltek csövet a puskáján). Amit jól meglőtt, az megvolt, amit rosszúl, abból nem mind.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5866 Dátum: 2014. Május 30. - 21:39:43 »

Csak a 11 grammos Sako-t használtam (ha jól tudom, már nem gyártják), nekem az az alapelvem, hogy minnél "nehezebb" lőszert az adott kaliberhez, így az általad említettekkel nincs gyakorlati tapasztalatom. Lőtéri van, de az itt nem fontos.

Nekem nem okozott csalódást, tudja, amit tudnia kell. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy én a Csabus által zölddel és pirossal jelzett helyre lövök, így utánkeresési tapasztalatom a "teszt"-en kívül nem nagyon van. Hivatkozhatnék egyik néhai "vadásztanítómra", aki ezzel a kaliberrel vadászta végig szinte a teljes "vadászpályafutását", teljes megelégedéssel. Mindezt egy zalai nagyvadas területen, ma szinte hihetetlennek tűnő "vadmennyiséget" elejtve. Lőszerválaszték akkor még nem nagyon volt, így a "sallerbéla" lőszert lőtte (többször cseréltek csövet a puskáján). Amit jól meglőtt, az megvolt, amit rosszúl, abból nem mind.
Köszönöm! Azért érdekel a téma gyakorlati oldala, mert egyesek dicsérik, sokan meg gyöngének tartják ezt a kalibert. Egy ismerősöm is elég eredményesen használta, mégis cserélt. A hallottakból úgy gondolom, hogy a nagyvadas kaliberek alsó határán egyensúlyoz ez a kaliber, de a Te véleményedből is azt szűröm le, hogy "elégséges".
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5867 Dátum: 2014. Május 30. - 21:45:07 »

Köszönöm! Azért érdekel a téma gyakorlati oldala, mert egyesek dicsérik, sokan meg gyöngének tartják ezt a kalibert. Egy ismerősöm is elég eredményesen használta, mégis cserélt. A hallottakból úgy gondolom, hogy a nagyvadas kaliberek alsó határán egyensúlyoz ez a kaliber, de a Te véleményedből is azt szűröm le, hogy "elégséges".

Nincs mit.

Mint minden kaliberrel, ezzel is meg kell lőni a vadat, nem pedig belelőni, ha ehhez tartja magát a vadász, nagy probléma már nem lehet.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5868 Dátum: 2014. Május 30. - 22:05:58 »

Nincs mit.

Mint minden kaliberrel, ezzel is meg kell lőni a vadat, nem pedig belelőni, ha ehhez tartja magát a vadász, nagy probléma már nem lehet.
Igen Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5869 Dátum: 2014. Május 30. - 23:03:32 »

Azért érdekel a téma gyakorlati oldala, mert egyesek dicsérik, sokan meg gyöngének tartják ezt a kalibert............a Te véleményedből is azt szűröm le, hogy "elégséges".
Üdv és elnézést a belevau-ért.
Akik sokan gyengének tartják, azoknak nyilván az életben semmi közük sem volt hozzá.
De, hogy Kittenbergerről nem hallottak az 100%.
Ő ugyan is több afrikai nagyvadat, köztük oroszlánt lőtt 7x57 kaliberrel.
Bell elefántjairól már ne is beszéljünk......

Nem elégséges ez a kaliber, hanem bármilyen európai nagyvadra teljesen megfelelő.
Ugyan azokkal a kívánalmakkal, mint bármilyen más kalibernél: jó lövedékválasztás és biztos kéz.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5870 Dátum: 2014. Május 31. - 05:25:58 »

Üdv és elnézést a belevau-ért.
Akik sokan gyengének tartják, azoknak nyilván az életben semmi közük sem volt hozzá.
De, hogy Kittenbergerről nem hallottak az 100%.
Ő ugyan is több afrikai nagyvadat, köztük oroszlánt lőtt 7x57 kaliberrel.
Bell elefántjairól már ne is beszéljünk......

Nem elégséges ez a kaliber, hanem bármilyen európai nagyvadra teljesen megfelelő.
Ugyan azokkal a kívánalmakkal, mint bármilyen más kalibernél: jó lövedékválasztás és biztos kéz.
 Wave
KÖSZÖNÖM!
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5871 Dátum: 2014. Május 31. - 11:52:26 »

Hivatkozhatnék egyik néhai "vadásztanítómra", aki ezzel a kaliberrel vadászta végig szinte a teljes "vadászpályafutását", teljes megelégedéssel. Mindezt egy zalai nagyvadas területen, ma szinte hihetetlennek tűnő "vadmennyiséget" elejtve.
 Amit jól meglőtt, az megvolt, amit rosszul, abból nem mind.

Nem szabad elfelejteni, hogy ti ketten pont az átlagtól sokkal többet, ráadásul hivatásból vadásztok! Így a gyakorlati lőtudásotok is átlag feletti, tehát nem szabad olyannak ajánlani ezt a kalibert, akinek évente néhány nagyvad elejtésére lesz lehetősége. Abból pedig pár darab végleg elveszik kissé elcsúszott lövéssel!
Nálunk volt az egyik tagnak jópár évig egy ilyen kaliberű fegyvere, de elég sok vadat(disznó, szarvas) elvesztett!
Szerintem válasszon inkább egy számmal nagyobbat! (8x57)  Kacsint
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5872 Dátum: 2014. Május 31. - 13:30:15 »

Nem szabad elfelejteni, hogy ti ketten pont az átlagtól sokkal többet, ráadásul hivatásból vadásztok! Így a gyakorlati lőtudásotok is átlag feletti, tehát nem szabad olyannak ajánlani ezt a kalibert, akinek évente néhány nagyvad elejtésére lesz lehetősége. Abból pedig pár darab végleg elveszik kissé elcsúszott lövéssel!
Nálunk volt az egyik tagnak jópár évig egy ilyen kaliberű fegyvere, de elég sok vadat(disznó, szarvas) elvesztett!
Szerintem válasszon inkább egy számmal nagyobbat! (8x57)  Kacsint
Igen Emelem



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #5873 Dátum: 2014. Május 31. - 13:35:28 »

Nem szabad elfelejteni, hogy ti ketten pont az átlagtól sokkal többet, ráadásul hivatásból vadásztok! Így a gyakorlati lőtudásotok is átlag feletti, tehát nem szabad olyannak ajánlani ezt a kalibert, akinek évente néhány nagyvad elejtésére lesz lehetősége. Abból pedig pár darab végleg elveszik kissé elcsúszott lövéssel!
Nálunk volt az egyik tagnak jópár évig egy ilyen kaliberű fegyvere, de elég sok vadat(disznó, szarvas) elvesztett!
Szerintem válasszon inkább egy számmal nagyobbat! (8x57)  Kacsint

Én nem a kalibereket erősíteném, hanem a lőtudásomat, amennyiben nem elég. Aki nem tud lőni, annak a 700-as Nitro Expresszel is lesz megpiszkolt és soha meg nem talált vadja. Hogy személyesen kinek mi való, azt Ő és a barátai tudják megmondani, innen ez lehetetlen. De ez csak az én véleményem.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5874 Dátum: 2014. Május 31. - 14:07:30 »

Én nem a kalibereket erősíteném, hanem a lőtudásomat, amennyiben nem elég. Aki nem tud lőni, annak a 700-as Nitro Expresszel is lesz megpiszkolt és soha meg nem talált vadja. Hogy személyesen kinek mi való, azt Ő és a barátai tudják megmondani, innen ez lehetetlen. De ez csak az én véleményem.  Vállat von
Szerencsére egyre többen erősítik a lőtudásukat.
De aki innen ismeri meg a 7x57-et, az ne vegye meg...szerintem.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
nils holgerson
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #5875 Dátum: 2014. Május 31. - 16:16:41 »

Sziasztok! 8x57JS kaliberben használ valaki Brenneke TIG ill. TOG tipusú lőszereket? Milyen tapasztalatok vannak vele? Főkèppen a vadtestre gyakorolt hatása és a fedett terepen való használhatósága érdekelne. Leginkább disznóra használnám. Válaszaitokat előre is köszönöm!
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5876 Dátum: 2014. Május 31. - 16:37:21 »

Szerencsére egyre többen erősítik a lőtudásukat.
De aki innen ismeri meg a 7x57-et, az ne vegye meg...szerintem.


 S.Peti
Üdv. Második fegyver szerep lenne ráosztva, nagy szükségem nincs rá, csak megtetszett, maga a fegyver. Ha jól muzsikál a próbán, magamat ismerve, alighanem hazaviszem.... Vigyorog Már csak a kaliber "patinája" miatt is. Estére, azért marad a 06-é a főszerep...
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #5877 Dátum: 2014. Május 31. - 17:51:23 »

Ha meglessz óvatosan osonj be egy állatkertbe és kérd meg az egyik oroszlánt , hogy rágja meg . Csak úgy a patina kedvéért! Stoel Wave
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #5878 Dátum: 2014. Május 31. - 18:01:34 »

Ha meglessz óvatosan osonj be egy állatkertbe és kérd meg az egyik oroszlánt , hogy rágja meg . Csak úgy a patina kedvéért! Stoel Wave
Hogyisne! Még feljelentenének állatkínzásért, ha beletörne a foga a jugó vasba... Nyihi
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #5879 Dátum: 2014. Május 31. - 21:09:07 »

Kis mai élmény, talán ebben a topikban van a legjobb helyen:
Reggel átmentem a lőtérre, ki szerettem volna próbálni a mágneses szerelék+ fegyverlámpa hatását a lőképre. Első lövés- ahova kell. Második, lámpával- húsz centivel arrébb. Beljebb húzom a szereléket, megpróbálnám úgy is. Fordítanám a zárkart- semmi!  Meglepődött Próbálom erővel felfeszíteni, mintha be lenne hegesztve! Felballagtam a fegyvermesterhez, nem kevés vesződség árán, háromnegyed óra alatt sikerült neki a zárdugattyút elfordítani és kivenni a kilőtt hüvelyt:


A csappantyú a műtét közben esett ki belőle.
Mellette egy, még "gyári állapotban":


Nem maradt idő kipróbálni, mit csinál a következő lőszerrel, jövő héten próba. Be kell lőjem újra a puskát mert a távcsövet is le kellett róla venni.

Sako 6,5x55 + Mauser M96.

 Emelem


Szia!

A fotódon látható jelenség az alábbi okokból következhet be:

1. nagy zárhézag (fegyverhiba)
2. magas gáznyomás (lőszerhiba)
3. a fentiek kombinációja
4. valami volt a csőben, (víz, tisztítórongy, stb.)amit kilőttél a lövedékkel együtt és felvitte a gáznyomást (ekkor a cső lehet, hogy dudorosa is lett)

5. nagyon lágy hüvelyfenék (egyszer szaladtam bele ilyenbe, az újratöltő valamire rosszul emlékezett, és gázlánggal kilágyatotta a hüvelyfeneket ...)

Ha a lőszer gyári, nem otthonn töltött, én azt javasolnám, hogy juttasd el a fegyvert további kísérletek helyett a PKLV-hez, kb. pár perc alatt meg tudnak győződni a fegyvdered zárolásának megfelelőségéről, illetve arról, hogy nem dudoros-e a csöved. Ha ezek rendben, akkor a lőszeredet nem kellene tovább használni....

Üdv: r1
Naplózva
Oldalak: 1 ... 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 [392] 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: