Oldalak: 1 ... 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 [377] 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1147345 alkalommal)
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #5640 Dátum: 2014. Január 02. - 23:13:16 »

Picit még a lőszerekről, a lőszeres topikban ...

A Geco lőszerekről osztanék meg némi tapasztalatot, tudom sokan használják, mivel főleg olcsó.

243 win -hez a sláger 6,8 grammos SP
308 win -hez az új Plus maggal szerelt változat

Az ismerősöm úgy döntött, hogy lőszert vált a két fenti kaliberben, és kimentünk a lőtérre tesztelni a portékát.

A 308-assal kezdtük a próbát, amit egy Voere 2155 -ös fegyverből lőtt, talán 60cm-es csőből. Ez azért érdekes, mert ezzel a lőszerrel marha nagy torkolat tűz volt még a mondhatni hosszú cső ellenére is. Az eredmény lehangoló volt, tragikus szórást produkált a lőszerrel a puska. 3 dobozzal sikerült bevásárolni, amiből 2doboz aztán be lett cserélve Norma lőszerre. A nagy torkolat tűz arra enged következtetni, hogy picit mint ha több lőport használnának, mint a Csehek, vagy a Finnek.
Ezt egy másik cimborám 8x57 -es kaliberben is tapasztalta, hogy a 12,7 grammos SPCE-vel a puskája lényegesen komfortosabb, mint az egyébként könnyebb maggal szerelt Geco maggal töltött lőszerrel. (magyarán kisebbet rúg a fegyver)

Az igazi érdekesség, ami szintén némi túltöltöttségre utalhat, hogy eztán a 243-as belővése is elakadt, miután a 3. lövés némi meglepetést hozott. Hátrafelé kicsapó gázok, némi füst, ilyedt kolléga. Talán kép is készült, amit most nem tudok feltenni, de a lényeg, hogy a csappantyú "kirepült" a hüvelyből, így vágta pofán a gáz a lövést leadót. Mondanom sem kell, nem sok kedve maradt a kollégának a további lövöldözéshez, és maradt ennél a kalibernél a bevált Cseh lőszernél. A fegyver CZ volt.

Ezt, mint egyszerű tapasztalatot osztottam meg, ugyan a magam részéről nem vettem, is nem is szándékozom Geco lőszert használni, de tudom, hogy sokan megelégedéssel használják, így nem kívánom az ő tapasztalataikat megkérdőjelezni, vagy ezt vitatni, ezt szimplán mi tapasztaltuk.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #5641 Dátum: 2014. Január 03. - 01:10:15 »

Picit még a lőszerekről, a lőszeres topikban ...

A Geco lőszerekről osztanék meg némi tapasztalatot, tudom sokan használják, mivel főleg olcsó.

243 win -hez a sláger 6,8 grammos SP
308 win -hez az új Plus maggal szerelt változat

Az ismerősöm úgy döntött, hogy lőszert vált a két fenti kaliberben, és kimentünk a lőtérre tesztelni a portékát.

A 308-assal kezdtük a próbát, amit egy Voere 2155 -ös fegyverből lőtt, talán 60cm-es csőből. Ez azért érdekes, mert ezzel a lőszerrel marha nagy torkolat tűz volt még a mondhatni hosszú cső ellenére is. Az eredmény lehangoló volt, tragikus szórást produkált a lőszerrel a puska. 3 dobozzal sikerült bevásárolni, amiből 2doboz aztán be lett cserélve Norma lőszerre. A nagy torkolat tűz arra enged következtetni, hogy picit mint ha több lőport használnának, mint a Csehek, vagy a Finnek.
Ezt egy másik cimborám 8x57 -es kaliberben is tapasztalta, hogy a 12,7 grammos SPCE-vel a puskája lényegesen komfortosabb, mint az egyébként könnyebb maggal szerelt Geco maggal töltött lőszerrel. (magyarán kisebbet rúg a fegyver)

Az igazi érdekesség, ami szintén némi túltöltöttségre utalhat, hogy eztán a 243-as belővése is elakadt, miután a 3. lövés némi meglepetést hozott. Hátrafelé kicsapó gázok, némi füst, ilyedt kolléga. Talán kép is készült, amit most nem tudok feltenni, de a lényeg, hogy a csappantyú "kirepült" a hüvelyből, így vágta pofán a gáz a lövést leadót. Mondanom sem kell, nem sok kedve maradt a kollégának a további lövöldözéshez, és maradt ennél a kalibernél a bevált Cseh lőszernél. A fegyver CZ volt.

Ezt, mint egyszerű tapasztalatot osztottam meg, ugyan a magam részéről nem vettem, is nem is szándékozom Geco lőszert használni, de tudom, hogy sokan megelégedéssel használják, így nem kívánom az ő tapasztalataikat megkérdőjelezni, vagy ezt vitatni, ezt szimplán mi tapasztaltuk.

Üdv!
HZ


Érdekes tapasztalatok.A fizikai jelenségek valóban sok mindenre engednek következtetni,azonban ha valami mérhető, azt egy műszaki ember meg méri,adatokat hasonlít s következtet.Semmi esetre sem menekül, vagy össze vissza csereberél mindent.Sok igen nagy névvel rendelkező lőszergyár egyes terméke vizsgázott már elégtelenre mert nem megfelelő volt adott sorozatnál a gyártási minőség.Mutatok neked olyan norma 9.3x62-es lőszert amely színültig van töltve puderral ennek ellenére pontosan azokat a paramétereket hozza mint amit feltüntetnek a dobozon.
A másik ami életszerűtlen számomra,a teljesen zárt CZ kamra s az abban elhelyezkedő lőszerhüvelyből hátra kirepülő csappantyú.Ez lehetetlen.Az lehetséges hogy ki "likad" s kifúj hátra de az előbbi az nem.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #5642 Dátum: 2014. Január 03. - 08:52:06 »


Érdekes tapasztalatok.A fizikai jelenségek valóban sok mindenre engednek következtetni,azonban ha valami mérhető, azt egy műszaki ember meg méri,adatokat hasonlít s következtet.Semmi esetre sem menekül, vagy össze vissza csereberél mindent.Sok igen nagy névvel rendelkező lőszergyár egyes terméke vizsgázott már elégtelenre mert nem megfelelő volt adott sorozatnál a gyártási minőség.Mutatok neked olyan norma 9.3x62-es lőszert amely színültig van töltve puderral ennek ellenére pontosan azokat a paramétereket hozza mint amit feltüntetnek a dobozon.
A másik ami életszerűtlen számomra,a teljesen zárt CZ kamra s az abban elhelyezkedő lőszerhüvelyből hátra kirepülő csappantyú.Ez lehetetlen.Az lehetséges hogy ki "likad" s kifúj hátra de az előbbi az nem.

Szia!

Mint látod, az idézőjel nem volt véletlen a "kirepült" szó miatt, de a helyzet, hogy mikor ürítettük a fegyvert, a csappantyú nem volt a hüvelyben, ezt a tokból szedtük ki, majd illesztettük a lőszerbe, amit később fényképeztünk is. Szóval, ez nem "kilikad", fogalmazd, ahogy csak szeretnéd.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #5643 Dátum: 2014. Január 03. - 08:57:45 »


Semmi esetre sem menekül, vagy össze vissza csereberél mindent.

Ilyen lőszer után, szerintem többen "menekülnének" ...

Esetünkben a mérhető a szórás lett volna a 308-as esetében, de ennek meg maxumum ellrettentési célja lehetett volna. (össze vissza cserélgetés?? - a pénzéért akart valami használhatót cserébe ...)

Ha esetleg nem vitte vissza a boltba a kolléga a 243-as lőszert, szívesen felajánlom így látatlanban is, sokat biztos nem kér érte ...

 
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #5644 Dátum: 2014. Január 03. - 09:15:04 »

Ilyen lőszer után, szerintem többen "menekülnének" ...

Esetünkben a mérhető a szórás lett volna a 308-as esetében, de ennek meg maxumum ellrettentési célja lehetett volna. (össze vissza cserélgetés?? - a pénzéért akart valami használhatót cserébe ...)

Ha esetleg nem vitte vissza a boltba a kolléga a 243-as lőszert, szívesen felajánlom így látatlanban is, sokat biztos nem kér érte ...

 

Szevasz hoho

Gyere be ültetlek abba a csónakba amiben én izmozok az evezőlapátokkal,mert ha folyamatosan másfele evezgetünk csak a Michigan tavat járjuk körbe annak pedig jelen esetben nem sok értelme van.
Tehát.
Amikor arra gondoltam s jeleztem hogy méregetünk, nem a szóráskörre gondoltam.A lőszerhüvelyből kellett volna ki emelni a lövedéket, majd a powdert kiönteni egy tálkára maradéktalanul, s egy pár ezer forintért be szerezhető digitális levél mérlegen lemérni.Ezt követően adott kaliber hez reloading manuálok, adott konkrét lövedéktömeget figyelembe véve s ha van ilyen a Geco honlapján hogy mit , mivel, mennyivel tölt ezt összevetni.Lőpor tömege,annak típusa az adott kaliber illetve lövedéktömeg mellett.
Az,hogy egy csappantyú oly módon deformálódik ahogy jelezted annak elég érdekes okai lehetnek ezt azonban ott a helyszinen élesben látva,tapasztalva lehet csak igazándiból ki okoskodni.Megvizsgálni a lőszerhüvelyt,a fegyvert magát,s nem utolsósorban egy épp, még el nem lőtt lőszert stb.Összetett dolgok ezek,de nem bonyolultak.Ámbátor ezt mindenki saját személyére le osztva tarthatja fontosnak, vagy kevésbé annak.
Naplózva

Amat Victoria Curam.
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #5645 Dátum: 2014. Január 03. - 09:41:47 »

Próbáld a dolgot egy átlagos vadász szemével megközelíteni, aki nem akar mást, csak bemenni a boltba, venni valamilyen gyári lőszert, és ezzel pontosan, biztonságosan szeretne vadászni. Nem akar lőszert szétszedni, lőport méricskélni, még csak a sebességére sem kíváncsi, hogy az adott lőszer esetében ez mennyivel tér a katalógus adattól. Én úgy gondolom, hogy ez nem is egy vadász dolga. Ha valami nem működik rendeltetés szerűen, visszaviszi a boltba, ahol vásárolta.

Lehet mindenből tutományos kérdést csinálni, csak szerintem erre nincs szüksége egy átlagos vadásznak.

Üdv!
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #5646 Dátum: 2014. Január 03. - 10:17:43 »

Próbáld a dolgot egy átlagos vadász szemével megközelíteni, aki nem akar mást, csak bemenni a boltba, venni valamilyen gyári lőszert, és ezzel pontosan, biztonságosan szeretne vadászni. Nem akar lőszert szétszedni, lőport méricskélni, még csak a sebességére sem kíváncsi, hogy az adott lőszer esetében ez mennyivel tér a katalógus adattól. Én úgy gondolom, hogy ez nem is egy vadász dolga. Ha valami nem működik rendeltetés szerűen, visszaviszi a boltba, ahol vásárolta.

Lehet mindenből tutományos kérdést csinálni, csak szerintem erre nincs szüksége egy átlagos vadásznak.

Üdv!



I am' sorry, nem próbálom meg.S ezzel vagyunk még így páran.Mert kis kiváncsiak arra hogy valójában mi is az ok/okozat az, ami ezt a problémát generálta.Ez pedig egy fórum ahol beszélgetünk.Te ide hoztál egy történetet amire én a magam olvasatában reagáltam.Nem tudományosan,csak a magam szekeréről.Az hogy kinek mennyire van is az a "messzi",Mátyás óta tudjuk furmányos kérdés.Én a magam részéről azt gondolom, hogy egy átlagos vadásznak ha már egyszer jogosultsága vagyon egy gyilkoló eszközt birtokolni,akkor jogosultsága van arról s minden porcikájáról ön maga épülésére minél több ismeretet szerezni.Egyébb iránt igazad van, nincs szükséged rá, működjön az a cuccos az elvárhatóak szerint.Ha ez mégsem realizálódik akkor .......Óhatatlan fel vetül bennem az a felvétel amikor meg interjuvolják a 9 osztályt végzett öntelt kokeró gyereket mi a véleménye a majálisról?
-Jó meg szuper csak sok itt a köcsög.-
Rendeltetés szerűen. Angyal Wave
Naplózva

Amat Victoria Curam.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #5647 Dátum: 2014. Január 03. - 10:46:11 »


Amikor arra gondoltam s jeleztem hogy méregetünk, nem a szóráskörre gondoltam.A lőszerhüvelyből kellett volna ki emelni a lövedéket, majd a powdert kiönteni egy tálkára maradéktalanul, s egy pár ezer forintért be szerezhető digitális levél mérlegen lemérni.Ezt követően adott kaliber hez reloading manuálok, adott konkrét lövedéktömeget figyelembe véve s ha van ilyen a Geco honlapján hogy mit , mivel, mennyivel tölt ezt összevetni.Lőpor tömege,annak típusa az adott kaliber illetve lövedéktömeg mellett.

Azt, hogy gyárilag mivel töltik, nem fogod megtudni. A reloading manual ad neked agy ajánlást különféle lőporokra de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a gyár is azt teszi bele amit neked leghatékonyabbnak leír.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #5648 Dátum: 2014. Január 03. - 11:09:53 »

... megaztán ha:
- megállapítom hogy kevesebb/több a lőpor
- és/vagy hibás a csappantyú, vagy bármi más a lőszer kapcsán

akkor mi van? Gondolom visszaviszi a kíváncsi "vadász" a boltba a lőszert, aztán kér helyette használhatót ...

Éljen!
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5649 Dátum: 2014. Január 03. - 11:11:57 »

Próbáld a dolgot egy átlagos vadász szemével megközelíteni, aki nem akar mást, csak bemenni a boltba, venni valamilyen gyári lőszert, és ezzel pontosan, biztonságosan szeretne vadászni. Nem akar lőszert szétszedni, lőport méricskélni, még csak a sebességére sem kíváncsi, hogy az adott lőszer esetében ez mennyivel tér a katalógus adattól. Én úgy gondolom, hogy ez nem is egy vadász dolga. Ha valami nem működik rendeltetés szerűen, visszaviszi a boltba, ahol vásárolta.

Lehet mindenből tutományos kérdést csinálni, csak szerintem erre nincs szüksége egy átlagos vadásznak.

Üdv!


Kedves hoho!
Teljesen igazad van. De emlékeim szerint Te értékelted a dolgokat műszaki szempontból: "A nagy torkolat tűz arra enged következtetni, hogy picit mint ha több lőport használnának, mint a Csehek, vagy a Finnek."
Ezzel a kijelentéssel erősen lehetne vitatkozni. Csupán szakmai érvekkel. Merthogy ez a jelenség elsősorban nem a lőpor mennyiséggel függ össze......
Mindenesetre Te kezdted el a dolgokat "műszaki tartalommal" megtölteni.

A kieső csappantyú problémájára. Én is hallottam már ilyet, de egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan történhet meg.
Valószínű a csappantyú végig bent van (merthogy nincs hely, ahova kieshet), de a hüvely oldalra kifordításnál eshetett ki, talán mert annyira meglazult(?).
 Emelem

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5650 Dátum: 2014. Január 03. - 11:51:53 »

Azt, hogy gyárilag mivel töltik, nem fogod megtudni. A reloading manual ad neked agy ajánlást különféle lőporokra de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a gyár is azt teszi bele amit neked leghatékonyabbnak leír.
Kimodottan saját felhasználásra csak nekem a Hornady elárulta a Superformance összetételét... Röhög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #5651 Dátum: 2014. Január 03. - 11:54:32 »

Kimodottan saját felhasználásra csak nekem a Hornady elárulta a Superformance összetételét... Röhög
Persze...jó duma...
Te, Peti, ez egy nonprofit fórum, itt nincs reklám. Eddig a Deltát reklámoztad, most jön a Hornady? Nem lesz ebből baj?
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5652 Dátum: 2014. Január 03. - 12:08:11 »

Persze...jó duma...
Te, Peti, ez egy nonprofit fórum, itt nincs reklám. Eddig a Deltát reklámoztad, most jön a Hornady? Nem lesz ebből baj?
 Ördög Ördög Ördög

Neeem...ösmerek valami főhajjakendet... Ördög
Azt mondta itt mindent lehet...még a KTM-et is dzabad fikázni... Röhög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5653 Dátum: 2014. Január 03. - 12:15:36 »

Ha már lőszeres topik, leírom, hogy mit tapasztaltam a Lapu(h)a 155 graines (kb. 10 gramm) Silver Jacket (molibdén diszulfiddal össze trutymákolt Scenar göbecs) lövedékével szerelt lőszerrel.
900 m/sec-es induló sebességgel, 220-230 méter távolságra kb 750 m/sec-es becsapódó sebességgel őzsuta vadászaton.
Mivel „konyha” célú felhasználásra történt a lövés megpróbáltam egy kicsit hátrébb tenni lap mögé a lövést. Végülis ez legalább sikerült....

Féltem egy kicsit tőle, mert panaszkodott az egyik cimborám, hogy nála a nehezebb testvér a 185-ös nem elég „expanzív” sem őzre, sem rókára…..ki is szeretett belőle. Pedig disznóra, nagy testű kanra is jól muzsikált. 30-06-ból.
Hát tisztelettel jelentem, ha valaki ilyenben gondolkodik a pockozó puskájában, akkor nagyon nem nyúl mellé. Szegény suta kirúgott, 2-3 méter lendület után össze is esett. Iszonyatos nagy volt a becsapódás hangja, és hát a lövedéké is repülés közben, merthogy jónagy marha luk van az elejében. Egy gombostűvel méregettem, hatalmas nagy „légzsák” van a lövedékorrban, sokkal nagyobb, mint a 185-nél és a 167-esnél.
Az én Tikkámból meglehetősen repül a könnyű Scenar, vadászni mindenesetre bőven elég pontosság tekintetében.
A lövedék szétesett, sok időm nem volt keresgélni, de egy szilánk eltörte a túlsó oldali lábát is, tehát belül valamelyik leszakadt rész önállósította magát, és annak ellenére, hogy tiszta lövés volt a cél, irányt változtatva a mellső lábat a lapocka alatt eléggé „megcsúnyálta” a szilánk. Az ólom szerintem - miután teljesen kieshetett a lövedékből - teljesen szanaszét szakadhatott, semmit nem találtam belőle, valőszíműleg a zsigerben lehetett valami, kilövés nem volt......
Gondolom, rókára is jól muzsikálna, és ha lesz tapasztalat "pockozás" terén, majd megírom.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16605



« Új üzenet #5654 Dátum: 2014. Január 03. - 12:19:19 »

Neeem...ösmerek valami főhajjakendet... Ördög
Azt mondta itt mindent lehet...még a KTM-et is dzabad fikázni... Röhög

No csak vigyázz...meglepő dolgok történnek mostanában... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 [377] 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: