Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1150545 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 09:37:07 »

Szevasztok!
Igen Remington, csak szeretnék valami tapasztalatot róla! Érdemes-e vele vadásznom vagy nem, főleg a célballisztikája érdekel,mert a pontosságát a puskám csövétől fogom megkérdezni! Eröltetni nem fogom, mert a silvertipnél még hatásosabb lőszert még nem lőttem. /pedig már sok félét kipróbáltam/

Szia!

Ha a Silvertip így bevált neked, de nem csak neked vált ám be, akkor amíg kapsz ilyen lőszert, szerintem ne válts, főleg ne Remingtonra.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #376 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 09:46:08 »

Váltani nem akarok, csak kaptam néhány dobozzal! De ennyi negatív kritika után lehet,hogy ki sem próbálom!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #377 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 09:52:27 »

Váltani nem akarok, csak kaptam néhány dobozzal! De ennyi negatív kritika után lehet,hogy ki sem próbálom!

Azért nyugodtan kipróbálhatod, ha a fegyvered szereti, akár még jó is lehet. Az én fegyverem nem szerette, össze-vissza dobálta, pedig két féle Remington lőszert is próbáltam. Fel is hagytam a Remingtonnal. Úgy látom, hogy nem csak én jártam így vele, de a másik oldala a dolognak, hogy sokan viszont szeretik, jól is hordja a fegyverük, vagy csak azt hiszik? Vigyorog
Ha több dobozzal kaptál, akkor a Silvertip elfogyása előtt, próbáld ki a szórást és ha megfelelő, akkor állítsd rá a céltávcsövet. Próbáld ki, hogy miképpen muzsikál vadászaton, tehát hogy öl. Ha megfelelőnek tartod, akkor miért is ne használd.
Kíváncsi vagyok a tapasztalataidra. Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #378 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 09:58:52 »

Váltani nem akarok, csak kaptam néhány dobozzal! De ennyi negatív kritika után lehet,hogy ki sem próbálom!

Hát ha kaptad akkor ajándékozd tovább, de lehetőleg elenségnek... Bion
A silver után csalódás lesz neked. Egy igen puha töltény...
Naplózva

Üdv End
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #379 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 09:59:55 »

Sziasztok! Én 10 éve használok silvertipet és tuti jó lőszer. Nem mindíg viszi át a vadat, de a legmesszebb 20 métert viszik azt is ritkán, legtöbbször helyben marad a vad! Kaptam PSP-t valaki mondjon már róla valamit!
A silvertip durván kilenc éve van jelen a magyar piacon. Az első dobozok egyikét vettem meg a kaposvári vadászboltban.
Én inkább azt tapasztaltam, hogy a kisebb testű vadon(süldőkön) átsuttyan és nem ad vért. 20 méter az az én tapasztalataim szerint fikció, ha a gerincet érte a lövés akkor tűzbe rogyott a vad, ha nem, akkor többet ment, mint húsz méter.
30-06-ban használtam.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #380 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 11:27:37 »

[
Én még a labancoktól hozattam kipróbálásra, mert akkor nagyon jó árban volt még. 4 doboz volt egybe csomagolva, és meggyőzött a tudománya.30 06 ba használom én is, és számtalan lapocka lövésnél helyben maradt a vad ez főként disznóra értendő. Közelről nem mindíg veri át, de akkora a stophatása, hogy látványos. Kár hogy már nem gyártanak 14.3- ban. Amióta használom két hátracsúszott lövésem volt máj környéki, azt sem vitte egyik sem 20-nál tovább. 300WM- mal is lőttem hajtásba az is igen jó hatású volt.Előtte MFS-t használtam legfőképp és meggyőződésem, hogy egy igen jó lőszer. Most hogy tiszta tombak a mag kíváncs vagyok mennyit változott?
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #381 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 11:29:23 »

Ja, és a bemeneti oldal is nagyon jól vérzik, ami más magokra nem jellemző!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #382 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 11:34:28 »

[
Én még a labancoktól hozattam kipróbálásra, mert akkor nagyon jó árban volt még. 4 doboz volt egybe csomagolva, és meggyőzött a tudománya.30 06 ba használom én is, és számtalan lapocka lövésnél helyben maradt a vad ez főként disznóra értendő. Közelről nem mindíg veri át, de akkora a stophatása, hogy látványos. Kár hogy már nem gyártanak 14.3- ban. Amióta használom két hátracsúszott lövésem volt máj környéki, azt sem vitte egyik sem 20-nál tovább. 300WM- mal is lőttem hajtásba az is igen jó hatású volt.Előtte MFS-t használtam legfőképp és meggyőződésem, hogy egy igen jó lőszer. Most hogy tiszta tombak a mag kíváncs vagyok mennyit változott?
Ja kérem, a 14.3-as piros-fehér dobozos silvertip az egy legenda... Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #383 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 11:35:39 »

Ja, és a bemeneti oldal is nagyon jól vérzik, ami más magokra nem jellemző!

De jellemző pl. a TIG, TUG, DK. Ahol van vágóél, ott azért elég jellemző a bemeneti oldali vérzés. Kacsint
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #384 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 11:38:35 »

Egyébként meg lehet akár milyen jó a célballisztika, ha rosszul hordja a fegyver!
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #385 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 15:54:08 »

Helló Forend !
Olvastam hogy Codyval lővöd a sertét, mi a véleményed róla?
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1488


« Új üzenet #386 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 17:50:12 »

Sziasztok! Én 10 éve használok silvertipet és tuti jó lőszer. Nem mindíg viszi át a vadat, de a legmesszebb 20 métert viszik azt is ritkán, legtöbbször helyben marad a vad! Kaptam PSP-t valaki mondjon már róla valamit!
A silvertip durván kilenc éve van jelen a magyar piacon. Az első dobozok egyikét vettem meg a kaposvári vadászboltban.
Én inkább azt tapasztaltam, hogy a kisebb testű vadon(süldőkön) átsuttyan és nem ad vért. 20 méter az az én tapasztalataim szerint fikció, ha a gerincet érte a lövés akkor tűzbe rogyott a vad, ha nem, akkor többet ment, mint húsz méter.
30-06-ban használtam.

Nem is tudom pontosan hány éve kezdtem el a Silvertippel vadászni! Először a németek ajánlották, aztán volt nálunk a kamara megyei vezetője és én kísértem -eredményesen-, aztán Ő is nagyon dícsérte! Nem sokkal később egy német vendégvadásztól kaptam pár darabot kipróbálásra és alig 2-3 cm-t vitte fölé a puskám, mint az addíg használt cseh lőszert! (Közben visszakerestem a vadásznaplómban és 2000-ben már ezt használtam!) Lőttem vele pár gím tarvadat, meg egy disznót és mindet átütötte, jó vérrel! (Búzában, vagy sás közt álló disznónál sincs gond!) A cseh lőszerhez képest szuper volt, így bevásároltam és azóta ezt használom.
Boar! Jópár vadat (disznót, szarvast) lőttem vele 20 méterről, sőt közelebbről és pár méter után volt vér! (Egy vadásztársam egyébként szintén azt mondja, hogy nem mindíg talál vért!) A közelben mind meglett, kivétel volt egy ünő, ami nyílt tarlón elfutott jó 100 métert tüdőlövéssel! Nekem bevált!
A Remington meg csak nyílt terepen jó, szarvast, disznót 40 kg felett nem üt át! Vagy add tovább, vagy őzre lődd el télen!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #387 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 20:13:13 »

Sziasztok! Én 10 éve használok silvertipet és tuti jó lőszer. Nem mindíg viszi át a vadat, de a legmesszebb 20 métert viszik azt is ritkán, legtöbbször helyben marad a vad! Kaptam PSP-t valaki mondjon már róla valamit!
A silvertip durván kilenc éve van jelen a magyar piacon. Az első dobozok egyikét vettem meg a kaposvári vadászboltban.
Én inkább azt tapasztaltam, hogy a kisebb testű vadon(süldőkön) átsuttyan és nem ad vért. 20 méter az az én tapasztalataim szerint fikció, ha a gerincet érte a lövés akkor tűzbe rogyott a vad, ha nem, akkor többet ment, mint húsz méter.
30-06-ban használtam.

Nem is tudom pontosan hány éve kezdtem el a Silvertippel vadászni! Először a németek ajánlották, aztán volt nálunk a kamara megyei vezetője és én kísértem -eredményesen-, aztán Ő is nagyon dícsérte! Nem sokkal később egy német vendégvadásztól kaptam pár darabot kipróbálásra és alig 2-3 cm-t vitte fölé a puskám, mint az addíg használt cseh lőszert! (Közben visszakerestem a vadásznaplómban és 2000-ben már ezt használtam!) Lőttem vele pár gím tarvadat, meg egy disznót és mindet átütötte, jó vérrel! (Búzában, vagy sás közt álló disznónál sincs gond!) A cseh lőszerhez képest szuper volt, így bevásároltam és azóta ezt használom.
Boar! Jópár vadat (disznót, szarvast) lőttem vele 20 méterről, sőt közelebbről és pár méter után volt vér! (Egy vadásztársam egyébként szintén azt mondja, hogy nem mindíg talál vért!) A közelben mind meglett, kivétel volt egy ünő, ami nyílt tarlón elfutott jó 100 métert tüdőlövéssel! Nekem bevált!
A Remington meg csak nyílt terepen jó, szarvast, disznót 40 kg felett nem üt át! Vagy add tovább, vagy őzre lődd el télen!
Ha jól emlékszem, 2000 áprilisában, kukoricavetés táján váltottam silvertipre. Akkor két hét alatt tizenhárom disznót lőttem, csupa süldőt, felét sallerbélával, felét silvertippel. Nem tünt föl, hogy a silvertip jobban teljesített volna. Ennek ellenére használtam sokáig, jóval száz fölött lőttem vele nagyvadat, de a vége az lett, hogy kalibert váltottam...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1488


« Új üzenet #388 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 20:37:55 »

Nincs is azzal a sallerbélával semmi baj, csak kicsi legyen a disznó, közel legyen és lövés után ne ugorjon be a nádba. Mert, ha nem ütötte át, nem volt vér! A Silvertip meg -nálam- legtöbbször átütötte a vadat!
Mindkettővel lőttem én is száz nagyvad felett, (Silvertippel többet) tehát nem 1-2 elejtett vad után vontam le az általam írt következtetéseket! Süldőnél sosem volt probléma, csak mikor októberben meglősz egy nád szélében leskelődő, nagy, kövér disznót, nem mindegy ,hogy belelősz és a háj rögtön eltömíti a bemenetet, vagy keresztüllövöd és szépen keni -vagy szórja- a vért. Erdőben szerintem könnyebb, mint a mocsárban, mikor ott megy előtted pár lépésre és szőrét sem látod, csak hallod.
Egyébként mindenkinek más a lőszerekről a véleménye!
Ja, a Silvertipet 11.7grammos súlyban, 30-06-os kaliberben használom, még ma is! (Holnaptól ismét bizonyíthat, ha találok valami lőhetőt!)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #389 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 10:43:26 »


Mondjon már valaki véleményt a Cody-ról! Nagyon kíváncsi vagyok!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: