Oldalak: 1 ... 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1147315 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2490 Dátum: 2010. Szeptember 03. - 21:36:23 »

...és pont ezen a képen látszik, hogy mennyire nem a lassú kaliberek lövedéke az Oryx.
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #2491 Dátum: 2010. Szeptember 03. - 22:02:08 »

...és pont ezen a képen látszik, hogy mennyire nem a lassú kaliberek lövedéke az Oryx.

Na ezt részletesebben ha lehetne. Kíváncsi volnék a véleményedre mi jót és mi rosszat fedeztél fel a képek alpján?
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2492 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 14:31:29 »

Na ezt részletesebben ha lehetne. Kíváncsi volnék a véleményedre mi jót és mi rosszat fedeztél fel a képek alpján?

Nagyon egyszerű, nézz rá a képre és látod, hogy ebben a lövedékben még "van energia".
Nem "működött el" még kellően, hosszú a hátsó far rész, kicsi a deformálódott rész átmérője. Kacsint

Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy az oryx rossz lövedék, sőt!
...de nem a lassú, régi, germán kaliberek muníciója. Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2493 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 17:29:25 »

De jó kis vita kerekedik ebből, pedig én még hozzá sem szóltam!  Nyihi Nyihi Nyihi
Azért régen egyszerűbben mentek a dolgok, a hadi patront megreszeltük kicsit, olyan volt, mint a piros hetes, mindent vitt!  Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2494 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 17:38:14 »

A sörétessel sem volt gond! Vagy kaptál, vagy nem. Vadászati idény kezdetekor soha!  Vigyorog
Na akkor jött elő a peremező, a gyutacsoló, mérleg, .... és mikor a család (főleg a gyerekek) elaludt lehetett tölteni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2495 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 18:38:29 »

De jó kis vita kerekedik ebből, pedig én még hozzá sem szóltam!  Nyihi Nyihi Nyihi
Azért régen egyszerűbben mentek a dolgok, a hadi patront megreszeltük kicsit, olyan volt, mint a piros hetes, mindent vitt!  Ördög Ördög Ördög

Szerintem egyáltalán nem kerekedett vita... Vállat von  Mosolyog
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2496 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 19:19:45 »

Sziasztok,

Senki nem használ/t Wolf töltényt ???


 :S.Petike
Naplózva
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #2497 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 20:39:31 »

Hello!

Én ellőttem 2 dobozzal .223 Rem. 4 gramm-os FMJ-t. A szórása 100 m-en 5-6 cm CZ 527-ből lőve, ami nekem soknak tűnt, mert más lőszerrel tud 1-2 cm-t. A hüvely valami acélféleség szürkére lakkozva. Lövés után nagyon piszkos a furat és lagalább 2x annyi energiába/időbe tellik a pucolás mint más normális lőszernél. Csütörtökös nem volt, midig tette a dolgát, de ha csontot ért /lapocka/ akkor ugyan úgy viselkedett mint más SP, különben /lap mögött/ csak luk-luk. Főleg télen használtam rókákra és egyéb dúvadra.
 Legnagyobb pozitivuma talán az , hogy nagyon olcsó.
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2498 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 21:48:15 »

De jó kis vita kerekedik ebből, pedig én még hozzá sem szóltam!  Nyihi Nyihi Nyihi
Azért régen egyszerűbben mentek a dolgok, a hadi patront megreszeltük kicsit, olyan volt, mint a piros hetes, mindent vitt!  Ördög Ördög Ördög

Szerintem Monticolának teljesen igaza van, mert egy nagyon szépen gombásodott lövedéket mutatott.
Wetzlarnak is, mert tényleg úgy tűnik, mintha lenne még benne kraft. Csakhogy nem volt, mivel megakadt a vállbúbban, magyarán minden energiát kiadott magából, azaz tökéletesen működött ebben az esetben ennél a kalibernél. Más esetben nem biztos, hogy így lesz. A forma tényleg nem a szokásos SP, de ha a testben benn marad az a néhány ezer KJ, üsse kő.
Tanulság: az Oryx maradványteste alig veszít a tömegéből, és így néz ki. Ebben az esetben kiválóan működött, de lehet, hogy ha kevesebb utat kell megtennie a vad testében, már nem lesz ilyen jó, mert egy csomó energiát kivisz. Én így jártam.
Ismét egy nagyon tanulságos történet, és ismét csak biztatni tudok mindenkit a hasonló tapasztalatok megosztására, hadd tanuljunk!
Üdv.
L.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2499 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 21:58:29 »

Szerintem egyáltalán nem kerekedett vita... Vállat von  Mosolyog

Majd fog Nevet
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2500 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 22:07:33 »

Szerintem Monticolának teljesen igaza van, mert egy nagyon szépen gombásodott lövedéket mutatott.
Wetzlarnak is, mert tényleg úgy tűnik, mintha lenne még benne kraft. Csakhogy nem volt, mivel megakadt a vállbúbban, magyarán minden energiát kiadott magából, azaz tökéletesen működött ebben az esetben ennél a kalibernél. Más esetben nem biztos, hogy így lesz. A forma tényleg nem a szokásos SP, de ha a testben benn marad az a néhány ezer KJ, üsse kő.
Tanulság: az Oryx maradványteste alig veszít a tömegéből, és így néz ki. Ebben az esetben kiválóan működött, de lehet, hogy ha kevesebb utat kell megtennie a vad testében, már nem lesz ilyen jó, mert egy csomó energiát kivisz. Én így jártam.
Ismét egy nagyon tanulságos történet, és ismét csak biztatni tudok mindenkit a hasonló tapasztalatok megosztására, hadd tanuljunk!
Üdv.
L.

Szerintem meg mindenkinek igaza van, de ez így együtt is egy nagy semmi! Amíg nem határozzuk meg egzakt módon a szakszavak értelmét, addig mindig vita lesz!
Szerintem ezzel a lövedékkel semmi gond nincs, tökéletesen gombásodott, jobban nem is szabad! Nem szeretem a teljesen széteső magokat!
Szerintem a kaliber legyen jó nagy, inkább két számmal nagyobb, mint egyel kisebb, a lövedék legyen tömör és sok por legyen mögötte! Akkor nagy baj nem lehet! Szerintem! Mosolyog
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #2501 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 22:10:29 »

Szerintem egyáltalán nem kerekedett vita... Vállat von  Mosolyog

Szerintem sem vita ez, csak kíváncsi voltam Wetzlar véleményére, mert általában igen megfontolt és jó dolgokat mond.
Nos szerintem is lehet, hogy fogalmazzunk így: "lett volna benne még kraft" Meg gombásodhatott volna jobban. De nem tette, mert csontot csak a végén ért a gyomor, belek lefékezték de átütötte még a tüdőt, bordákat tört a végin és megakadt a bőr alatt a vállbúbnál. Ja a lapockát is lerendezte de nem törte szanaszét mint az Alaszka tette volna. A lőtáv is kb 150 méter volt, itt meg az "öreg germán kaliber" meg má nem olyan gyorsan ballag Mosolyog
Szóval szerintem jó ez. Én nem szeretem a palacsintává lapult gombákat amik elveszítik a tömegük nagy részét, aztán lehet keresgélni itt-ott a szilánkokat. Kaliber méret kétszerese már jó, meg elég is, csak azért ha lehet menjen át a vadon. Persze biztos nem a leginkább ideális, meg olyan nincs is mint már többször megállapítottuk Vigyorog
Nekem  tetszik a hatásmechanizmusa egyelőre. Ha útba esik hajtásban egy két ág, kisebb törzs az sem lehet ennek gond. Persze egy kristálytiszta lágylövésnél jobban jönne egy bucifejű Teilmantel az biztos, vagy mondjuk a H-Mantel, hogy maradjunk a jó öreg germánoknál  Vigyorog
Most próbálkozom ezzel aztán majd kiderül, lehet fogok még mérgelődni is miatta, de remélem inkább örülni fogok.
Ha lesz érdemi történés akkor megosztom!
Üdv mindenkinek!
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #2502 Dátum: 2010. Szeptember 04. - 22:12:42 »

Idézet
Szerintem a kaliber legyen jó nagy, inkább két számmal nagyobb, mint egyel kisebb, a lövedék legyen tömör és sok por legyen mögötte! Akkor nagy baj nem lehet! Szerintem! Mosolyog


Na ez tökbiztos Igen
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 05. - 10:40:11 írta Pyrus » Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #2503 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 08:21:03 »

Szia hlajos!
Van amiben egyetértek veled, van amiben nem. Azért hogyha van kimenetel. akkor " egy csomó energát  kivisz" ez a dolgok nagyon leegyszerűsítése. Véleményem szerint nagyon fontos a kétoldali sokkhatás, és utánkeresésnél nagyon fontos a vér,  így előnyös ha a lövedék átüti a vadat.
Én a magam részéről mindig olyan tőltényt használok, ami 99%-bean átüti a vadat.  Persze ez csak az én véleményem. Mosolyog
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2504 Dátum: 2010. Szeptember 05. - 10:25:29 »

Szia hlajos!
Van amiben egyetértek veled, van amiben nem. Azért hogyha van kimenetel. akkor " egy csomó energát  kivisz" ez a dolgok nagyon leegyszerűsítése. Véleményem szerint nagyon fontos a kétoldali sokkhatás, és utánkeresésnél nagyon fontos a vér,  így előnyös ha a lövedék átüti a vadat.
Én a magam részéről mindig olyan tőltényt használok, ami 99%-bean átüti a vadat.  Persze ez csak az én véleményem. Mosolyog
Szia Ruger!

Igazad is van, meg nem is. Ez éppen attól függ, melyik kalibert nézzük. Pl. a kedvenc 375-ösöm viszi a maga 6000 KJ-ját, ezért tök mindegy, átüti-e a vadat, vagy nem, mert ha nem üti, és ez a mennyiség "bennszorul", annak egyértelmű a következménye. Mellesleg pontosan azért döntöttem anno vagy húsz éve e mellett a kaliber mellett, amit éppen Te mondtál. Azóta rájöttem, ennél a kalibernél nem kell kétoldali sokkhatás, elég az egyoldali is. Vigyorog Sőt, talán jobb is.
Itt utalnék Sanyoo álláspontjára, amivel teljesen egyetértek. Igen (mellesleg jegyzem meg, a 375 még középkaliber)
A kisebb kaliberek esetében viszont kívánatos a kétoldali sokkhatás, a kilövés pedig nagymértékben elősegíti az utánkeresést is, ez egyértelmű, tehát itt ezt nem kell tovább ragozni.
Az egy nagyon szép pillanat, amikor mindenki állítása igaz, mégsem látszik annak. Ez a fórumok működésének alapja. gyozo
Üdv.
L.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: