Oldalak: 1 ... 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... 570   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lőszer márkák, típusok, tapasztalatok  (Megtekintve 1147423 alkalommal)
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2460 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 11:01:03 »

Szervusztok,

Érdeklődöm, aki használ/t  30-06 ban Siroki töltényt, mi különbséget tapasztalt az SP-11,7 g és az FPJ-M-11,4 g lövedék hatása között, ill. melyik milyen esetre célszerű (ritka a "bőség zavara" de most midkettő kapható a Frommer-ben...)

Köszönöm, ha kapok választ,


 :buba
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2461 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 12:17:45 »

Szervusztok,

Érdeklődöm, aki használ/t  30-06 ban Siroki töltényt, mi különbséget tapasztalt az SP-11,7 g és az FPJ-M-11,4 g lövedék hatása között, ill. melyik milyen esetre célszerű (ritka a "bőség zavara" de most midkettő kapható a Frommer-ben...)

Köszönöm, ha kapok választ,
 :buba

Mind a kettő jó töltény! Kacsint
Naplózva
gardiner
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #2462 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 17:20:39 »

Mind a kettő jó töltény! Kacsint

 gyozo Kicsi bővebben ?  gyozo


 :buba
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2463 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 18:54:02 »

Ezeket a képeket én nagyon értelmes és tanulságos dolognak tartom, érdemes jól megnézni őket. Minél több hasonló még jobb lenne, mert nagyobb biztonsággal lehetne belőlük jó következtetéseket levonni.
Én igazából csak a 375-höz értek valamilyen szinten, és a fotón levő maradványról csak annyit szeretnék mondani, hogy felülete csak azért ekkora, mert ilyen felépítésű maga a lövedék. Nem gombásodik, hanem, a lövedék hátsó része kúp alakú, erre van ültetve az elülső, lágyabb rész, ami becsapódáskor leválik. Én is használtam ezt a típust, de egy-két lövés után lemondtam róla, mert nekem egyáltalán nem vált be. KS-el kezdtem, és mára, miután kipróbáltam az RWS TUG-ot, a Norma Oryxot és a Swift A-Frame-t, újra az RWS KS-nél tartok, mert ehhez a kaliberhez teljesen felesleges európai (és megkockáztatom, a nagy ötön kívül szinte bármilyen) nagytestű vadra "tudományos" lövedékeket használni. Jó SP kell és kész. Felteszek két képet egy KS magról. A maradványtest gímbikából került elő, és mint az elején látszik, meglehetősen viseltes. Szépen gombásodott, tömege 11 g, tehát több, mint az eredeti fele. Azt mondanom sem kell, a bika tűzben rogyott, és egyet sem rúgott. A távolság kb. 40 méter volt, kicsit rézsút állt, a belövés kicsit a vállbúb mögé esett.
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2464 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 18:56:39 »

Egyik kép:
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2465 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 18:58:27 »

Üdv.
L.
[/URL
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2466 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 19:03:29 »

Ezeket a képeket én nagyon értelmes és tanulságos dolognak tartom, érdemes jól megnézni őket. Minél több hasonló még jobb lenne, mert nagyobb biztonsággal lehetne belőlük jó következtetéseket levonni.
Én igazából csak a 375-höz értek valamilyen szinten, és a fotón levő maradványról csak annyit szeretnék mondani, hogy felülete csak azért ekkora, mert ilyen felépítésű maga a lövedék. Nem gombásodik, hanem, a lövedék hátsó része kúp alakú, erre van ültetve az elülső, lágyabb rész, ami becsapódáskor leválik. Én is használtam ezt a típust, de egy-két lövés után lemondtam róla, mert nekem egyáltalán nem vált be. KS-el kezdtem, és mára, miután kipróbáltam az RWS TUG-ot, a Norma Oryxot és a Swift A-Frame-t, újra az RWS KS-nél tartok, mert ehhez a kaliberhez teljesen felesleges európai (és megkockáztatom, a nagy ötön kívül szinte bármilyen) nagytestű vadra "tudományos" lövedékeket használni. Jó SP kell és kész. Felteszek két képet egy KS magról. A maradványtest gímbikából került elő, és mint az elején látszik, meglehetősen viseltes. Szépen gombásodott, tömege 11 g, tehát több, mint az eredeti fele. Azt mondanom sem kell, a bika tűzben rogyott, és egyet sem rúgott. A távolság kb. 40 méter volt, kicsit rézsút állt, a belövés kicsit a vállbúb mögé esett.

Üdv!
Az Oryx is túl kemény volt ebben a kaliberben?
Vagy miért nem jött be?
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2467 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 19:13:58 »

Üdv!
Az Oryx is túl kemény volt ebben a kaliberben?
Vagy miért nem jött be?

Igen, az sokkolt, mikor egy gímtehén, amit kb 25 méterről lőttem tökéletesen blatton, elszáguldott vagy 80 métert a lövés után. Ilyen nem szokott előfordulni, és nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy mivel a lövedéktömeg közel 95%-át az Oryx megtartja, átszáguldott a vad testén, és nem adott le elegendő energiát. Az Oryx szerintem kiváló lehet bivalyra, első lövéshez, de mivel ebben semmi tapasztalatom nincs, csak a neten olvasott infókra alapozom, ezért ezt ne vedd kp-nek.
Amit szívesen kipróbálnék, mert igen biztatónak tűnik, az a 270 graines Nosler Ballistic Tip. A Federal szereli. Ez szintén egy SP tipusú mag, aminek hatásmechanizmusa hasonlítható valamilyen szinten az RWS Kegelspitzéhez. Ha többet megtudok róla, feltétlen referálok, de ezt kérném mástól is, mert amennyit én mostanság vadászok, hát egy darabig biztosan várhatsz rá.
Üdv.
L.
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2468 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 19:16:16 »

Bocs, mert hülyeséget írtam. A Nosler Accubond-ra gondoltam!
L.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2469 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 19:29:48 »

Igen, az sokkolt, mikor egy gímtehén, amit kb 25 méterről lőttem tökéletesen blatton, elszáguldott vagy 80 métert a lövés után. Ilyen nem szokott előfordulni, és nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy mivel a lövedéktömeg közel 95%-át az Oryx megtartja, átszáguldott a vad testén, és nem adott le elegendő energiát. Az Oryx szerintem kiváló lehet bivalyra, első lövéshez, de mivel ebben semmi tapasztalatom nincs, csak a neten olvasott infókra alapozom, ezért ezt ne vedd kp-nek.
Amit szívesen kipróbálnék, mert igen biztatónak tűnik, az a 270 graines Nosler Ballistic Tip. A Federal szereli. Ez szintén egy SP tipusú mag, aminek hatásmechanizmusa hasonlítható valamilyen szinten az RWS Kegelspitzéhez. Ha többet megtudok róla, feltétlen referálok, de ezt kérném mástól is, mert amennyit én mostanság vadászok, hát egy darabig biztosan várhatsz rá.
Üdv.
L.

Értem, köszi! Emelem
Az Accubondról más kaliberben jókat olvastam itt a fórumon.
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2470 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 19:37:14 »

Értem, köszi! Emelem
Az Accubondról más kaliberben jókat olvastam itt a fórumon.


Minden tipusú lövedék minden kaliberben, minden vadnál és minden távolságon máshogyan viselkedik, ezért nincs más lehetőségünk, mint lassan, lépésről-lépésre kitapogatni azt a kombinációt, amitől elégedettek leszünk, de ami még ennél is sokkal fontosabb, hogy amivel a leghatékonyabban, a legkevesebb szenvedést okozva tudjuk terítékre hozni a vadat.
Ezért tartom jó dolognak az ilyen jellegű infók megosztását. Egy jó kép többet mond ezer szónál, ezért én csak arra tudok biztatni mindenkit, hogy ha ilyen van birtokában, tegye közkinccsé.

Üdv mindenkinek Emelem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2471 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 19:56:52 »

Minden tipusú lövedék minden kaliberben, minden vadnál és minden távolságon máshogyan viselkedik, ezért nincs más lehetőségünk, mint lassan, lépésről-lépésre kitapogatni azt a kombinációt, amitől elégedettek leszünk, de ami még ennél is sokkal fontosabb, hogy amivel a leghatékonyabban, a legkevesebb szenvedést okozva tudjuk terítékre hozni a vadat.
Ezért tartom jó dolognak az ilyen jellegű infók megosztását. Egy jó kép többet mond ezer szónál, ezért én csak arra tudok biztatni mindenkit, hogy ha ilyen van birtokában, tegye közkinccsé.

Üdv mindenkinek Emelem

 Igen Igen
 Emelem
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #2472 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 22:22:25 »

Sziasztok!

 Ma voltam kipróbálni először a TOZ 8-as kis oroszt. A lőszer a jól bevált Rem "darázs", és meg kell mondjam nem csalódtam benne, pedig eddig más típusokkal gyakoroltam. A hang a nevéhez jól illő süvítő, kicsit élessen zümögő , gyönyörűen visszhangzó volt. Egy gyors próbakörre mentem csak ki, egy kis kinyomtatott, habtáblára erősített céltáblával, és mindössze 4 lövéssel. Persze ez csak a kezdet. A 4 lövésből az első nem a nyomtatott lapot érte, hogy őszinte legyek, nem is tudtam célozni, a ravasz nagyon érzékenyen reagált. Aztán a 2. alá, a 3-ra 6 pontot, a 4. 8-at lőttem. Még állítanom kell mindkét célzón, mert jobbra és alávisz. Ettől függetlenül nagyon kezes kis puska és a töltény is csendes az eddigiekhez képest. Képet nem tudok a lövedékekről mutatni, elnyelte őket a föld-domb.
 Szép estét! Wave
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2473 Dátum: 2010. Augusztus 22. - 22:31:38 »

"Minden tipusú lövedék minden kaliberben, minden vadnál és minden távolságon máshogyan viselkedik"---Így van! De ha a kaliber elég nagy és van ereje ahhoz, hogy átlője a vadat, két oldalról vérezzen, akkor nagy baj nem lehet! Érdemes ezen elgondolkozni! Vagy nem! Szomorú
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2474 Dátum: 2010. Augusztus 23. - 10:06:34 »

Mi az a folytacél?
Lövedék köpeny anyagánál olvastam ezt. Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 [165] 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 ... 570   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: