Oldalak: 1 ... 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 [508] 509 510 511 512 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792563 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7605 Dátum: 2022. Október 29. - 23:31:39 »


"A dolgozó népet szolgálom!"


Hol találsz már ilyet a rendőr esküben?

"A RENDŐRI ESKÜ SZÖVEGE:
(Mindenki döntse el, hogy vajon a rendőreink az ESKÜJÜK MELY RÉSZÉT FOGJÁK MEGSZEGNI május 8-án... 😕
"Én, (…) a Magyar Köztársaság (szerv megnevezése) tagja esküszöm, hogy a Magyar Köztársaság alkotmányához, törvényeihez és más jogszabályaihoz híven, becsületesen teljesítem kötelességemet.
Elöljáróim és feljebbvalóim parancsainak engedelmeskedem.
Esküszöm, hogy hazám alkotmányos és törvényes rendjét, nemzetünk biztonságát, ha kell, életem kockáztatásával is hűségesen megvédem.
Mindenkor az állampolgári jogok érvényesítését tartom szem előtt, és a nép érdekeinek megfelelően járok el.
Esküszöm, hogy elöljáróimat, munkatársaimat megvédem, fegyveremet, felszerelésemet megóvom.
A szolgálati ismereteket elsajátítom.
A rendet és fegyelmet minden törvényes eszközzel fenntartom. Alárendeltjeimről a legjobb tudásom szerint gondoskodom, őket öntudatos hazafiakká, a népek kölcsönös tiszteletére nevelem.
Minden erőmmel, törekvésemmel, tudásommal a Magyar Köztársaság fejlődését szolgálom.
Az állam- és szolgálati titkot híven megtartom. Szolgálatban és szolgálaton kívül példamutatóan viselkedem."
LÁBJEGYZET:
(Az új esküben az alaptörvény nevű TÁKOLMÁNYRA tesznek esküt, valamint NEM a Magyar Köztársaságra, HANEM Magyarországra...

Érdekes, hogy a JELENLEGI eskü szövegét nem találtam az interneten. 🤔🤨
Csupán egy részletét a YouToube-on:

"Becsületemre és lelkiismeretemre fogadom, hogy Magyarországhoz és annak alaptörvényéhez hű leszek, szolgálati kötelezettségemet ha kell, életem kockáztatásával is teljesítem.
Isten engem úgy segéljen! "
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7606 Dátum: 2022. Október 30. - 09:16:07 »

Hol találsz már ilyet a rendőr esküben?

A szlogenjük viszont a mai napig a "szolgálunk és védünk".
Ez tökéletesen visszaadja azt, ami a feladat. Nemcsak a rendőrhatóságé, valamennyié.
Az második történetem szerintem ennek a célnak az ideális gyakorlatba ültetése.
A harmadik már határeset.
Az a fikció, ami itt, mint lehetséges kimenetel előkerült, nevezetesen hogy egy, a társadalom rendjére teljesen veszélytelen eset kapcsán elhangzott élesebb mondat miatt bevigyenek, aztán agyba-főbe verjenek, nos ez az én számomra elképzelhetetlen. Ha mégis megtörténne, ettől zengene hetekig a magyar sajtó és nagyjából Hágáig érne a per.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7607 Dátum: 2022. Október 30. - 09:37:08 »

A szlogenjük viszont a mai napig a "szolgálunk és védünk".
Ez tökéletesen visszaadja azt, ami a feladat. Nemcsak a rendőrhatóságé, valamennyié.
Az második történetem szerintem ennek a célnak az ideális gyakorlatba ültetése.
A harmadik már határeset.
Az a fikció, ami itt, mint lehetséges kimenetel előkerült, nevezetesen hogy egy, a társadalom rendjére teljesen veszélytelen eset kapcsán elhangzott élesebb mondat miatt bevigyenek, aztán agyba-főbe verjenek, nos ez az én számomra elképzelhetetlen. Ha mégis megtörténne, ettől zengene hetekig a magyar sajtó és nagyjából Hágáig érne a per.
Butaság,meddő vita. Ilyesmiért sosem agyabugyáltak meg senkit. Még a nyolcvanas években sem.  Rég nem így működik a rendőrség. A régi tisztek mind nyugdíjba mentek,az újak pedig nem kockáztatnak széket hülyeségekért. Sokkal enyhébb kilengésekért is ügyészségi vizsgálat indul. Amúgy már sokszor elmondtam,eddig minden beszélgetésem a rendőrökkel pozitív lezárású volt. Nagyon egyszerű megértetni magunkat velük. (Könnyű nekem,a családban is van zsaru...de nem ezen múlik. )Ha megállít,elfogadom,ez a dolga. Ha csesztet valami hiányosságért,az is a dolga. Nem adok nagy támadási felületet sosem,ami meg akad,azt értelmesen meg tudom beszélni. 2 bírságom volt eddig, 1 balesetem.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7608 Dátum: 2022. Október 30. - 12:31:44 »

De jót beszélgettünk a k.vaéletbe Ördög

(csak halkan jegyzem meg, hogy a helyi vadételfőzőn előkelő helyezése volt a borzpörköltnek)

Amúgy tudja valaki, hogy mi volt az eredeti kérdés, ja tudom milyen gumit használnak a rendőrök a járőrautón terepen vagy valami ilyesmi Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7609 Dátum: 2022. Október 30. - 17:22:50 »


Amúgy tudja valaki, hogy mi volt az eredeti kérdés, ja tudom milyen gumit használnak a rendőrök a járőrautón terepen vagy valami ilyesmi Ördög

Eperízűt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #7610 Dátum: 2022. Október 31. - 09:45:06 »

Eperízűt.
Azt nem a papok használnak?
(Persze csak ha a ministráns is engedi)
 Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7611 Dátum: 2022. November 04. - 17:56:36 »

ESKÜJÜK MELY RÉSZÉT FOGJÁK MEGSZEGNI május 8-án... 😕

Mi lesz május 8.-án?  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7612 Dátum: 2022. November 04. - 19:34:20 »

Mi lesz május 8.-án?  Vállat von

Hol találtad amit idéztél???
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7613 Dátum: 2022. November 04. - 21:02:54 »

Mi lesz május 8.-án?  Vállat von

Egy éves lesz ezen a napon az unokám!   Táncol
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7614 Dátum: 2022. November 07. - 13:24:26 »

Hol találtad amit idéztél???


A Te 2022. Október 29. - 23:31:39-i hozzászólásodban.  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7615 Dátum: 2022. November 07. - 17:15:18 »

A Te 2022. Október 29. - 23:31:39-i hozzászólásodban.  Vállat von

OK, megtaláltam!  Ez egy idézet volt a netről, én sem tudom mi volt akkor! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7616 Dátum: 2022. November 07. - 22:01:46 »

OK, megtaláltam!  Ez egy idézet volt a netről, én sem tudom mi volt akkor! Mosolyog

45-ben Németország kapitulálása és az európai háború vége. Talán ez a legnevesebb évforduló. Vállat von
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7617 Dátum: 2022. November 08. - 06:40:54 »

45-ben Németország kapitulálása és az európai háború vége. Talán ez a legnevesebb évforduló. Vállat von
2018. májusi volt Attila idézete. 2018.05.08-án tett esküt az akkor újraválasztott parlament. Arra utal az eredeti írás.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7618 Dátum: 2022. November 12. - 20:11:23 »

Egy spíszert szépen akkurátusan be lehetett hajtogatni a csomagtartóba (nem kombi!) csak a pótkereket kellett kivenni. Valamint beültünk hárman, 1q+/fő és tökön, babon át hazahozott minket a maga délceg 26 lóerejével. 86-ban vettem rá négy, az akkori trendnek megfelelő téligumit (aki emlékszik rá olyanok voltak, mint most a kemêny terep gumik) és amíg a kereke földet ért, addig ment. Csak akkor állt meg ha felhasalt.

Ha már felültünk a nisztalgiás hullámra..... és mert most csak hagyni kell forrni a vadast... és mert már elévült🤣
1989/90. Tele, irgalmatlan hideg, Hőgyész, évzáró disznóhajtás ünnepek előtti utolsó munkanapon.
Véletlenül eltettünk a bokrok alá egy jóképű szarvastehenkét, amiert teríték után a fagyos erdei úton minden gond nélkül
kivagtattam a kollégával az én Trabimmal.
Kicsit már dermedt volt, de betapostuk hátra ahogyan mondád, pótkerék az utasülés mögé, minden mas kacat a hátsó ülesre....
Aztán kielőtt hazaértünk volna, elénkmugrott a csibráki kicsma. Vesztünkre még hangos volt....
És jó hosszasan még az is maradt, mert beindult a "nem megyünk haza, amíg nem fizetünk mindenkinek egy ünneoi kört" amit természetesen
az újabb "megsértetek azzal, hogy nem fizethetek nektek én is egyet?!" körök követtek.
Szóval bőven éjfél után rúgott ki minket Magdi néni, de mi addigra már nem haragudtunk senkire, könnyes szemmel énekeltük együtt
a Székely Himnuszt és a szomszédos szülőfalumig egy szememet letakarva vezettem, mert az a kurva második, raadásul váltakozó szögben
a látómezőmbe betolkodó úttest nagyon zavart a helyes koordinációban.
Annyi volt csak a bajság, hogy szerencsétlen szarvas a -20 körüli hidegben ugy belefagyott a csomagtartóba, hogy képtelenek voltunk
a kollégám(nyugodjon békében, már nagyon rég itthagyott minket) pajtájában előcsalogatni.
Tibi nem esett kétségbe, berántotta a nagy Stihl fűrészt és két vágással mozdíthatóvá tette a szarvast😁
Igaz, közben cafatosfa vágta a hátsó ülés támláját és a láncot is kivégezte, mert többször belevágott a keresztmerevítőbe és
a padlólemezbe, de ezt mind szentesítette a karácsonyi vadas ígérete....🤣
De jó is volt fiatalnak lenni.
Még ha csak egy Trabant volt is a terepjáróm😇

Lóri meg vegyen csak platóst.
Az életben mindent ki kell próbálni🤩👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #7619 Dátum: 2022. November 13. - 16:12:02 »

Anno' én a szarvastehenet a Trabant motorháztetőn vittem be. Vontatókötéllel összekötöttem az első- és hátsó lábát,de az utastéren keresztül. A kötél miatt csak a lefelé való sebességek voltak (1,3,R) és a kormány is szorult. Éjszaka egyszerre értem be vele a faluba az esti munkásjárattal. A produkciómmal 40 fáradt bányásznak vittem színt az életébe... Röhög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 [508] 509 510 511 512 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: