Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 [506] 507 508 509 510 511 512 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792604 alkalommal)
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7575 Dátum: 2022. Október 26. - 00:19:42 »

Belul is van hely boven:


Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7576 Dátum: 2022. Október 26. - 08:18:43 »


Nezegettem én Hilux L200 Ranger dmaxot de a matek majd mond valamit.


Az Isuzut nyugodtan húzd ki a a listáról. Aránylag jól fogyaszt, jó a terepen, de irtó kemény a rugózása, úgy pattog a magyar utakon, mint kecskeszar a deszkán. Ehhez képest az L200 luxuslimuzin volt.
Illetve nem volt, megvan még mindig, éppen most lakatoltatják ki a fiaim erdőre járó, kertek aljai autónak. A maga több mint fél millió kilométerével, néhány koccanásával, szép pályát tudhat maga mögött.
Szóval van a cégben L200, Hilux, magam is belehajtottam az L200-ba vagy 350 e km-t, a VT-nél meg egy Dmax fut.
Megvan a praktikumuk, de magamnak még egyszer nem vennék.
Azt vallom, hogy országútra országúti autó kell, terepre meg kemény terepjáró.   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7577 Dátum: 2022. Október 26. - 08:37:06 »

Céges autóként mindenképpen pickup. Nézz körül, a pickupok országa vagyunk…. Vajon miért? Visszaigényelhető áfa, kocsiból, üzemanyagból, fenntartásból, létező és nem létező javításból, mindenvacakból. Költségként minden elszámolható. Lízingelhető ( ami az eddigi kamatkörnyezetben ajándék volt, most sem rossz) és miután 5 év múlva nullára írod - jelen állás szerint - nominálisan többet ér mint újkorában… Jó, pályán csak 90-el mehetsz papíron. Használhatósága, nyilván kompromisszum ha mindenre kell. Fogyasztása ( a szokványos 2,2-2,5-ösöknek) 10-11,5 liter gázolaj, pályán kevesebb, nyilván a nettó ár azért javító tényező. A V6-osok nyilván többet esznek. Gumi. Amire írtad hogy kell, kétségtelen valami A/T verzió, szerintem a legjobb a jó öreg Bfg. Aszfalton elmegy, pályán is jó, terepen elboldogulsz. Csúnya helyen persze nem, de ha ez üzemszerű, akkor kell egy csere nehézvas vmi durva M/T,traktor/fenyő akármigumival. Állandóra az M/T jellegű nem való, aszfalton irtózatosan hangos, főleg télen a fékút miatt -is- életveszélyes!!! Méret. Ok, nagy, nem lehet könnyen forgolódni, lavírozni lénián, szálasban. Az újabbakban már egészen jól el is férni hátul is. Plató. Szvsz egy főnyeremény, nem is hinnéd ha lesz pickapod, mi mindent (is) tudsz és fogsz szállítani…..Vadászat szempontjából, jó csörlő rá és mindent behozol magad, ami megfizethetetlen előny. Nem kell segítség éjjel, tudsz tervezni másnapra, nem kell reggel futkosni, stb. Ez megfizethetetlen, legalábbis én ( tudod Te is mostanság milyen - úgymond - intenzíven vadászom)  tönkremennék nélküle. Nem utolsó szempontként jól néznek ki, jól felszereltek ( pl. szélvédő, kormány, ülés fűtés, ilyenek ami az öregedő téli jágernek aranyat ér)  és elég kényelmesek hosszú úton is. Ami meg tényleg igaz, hogy nem igen van alternatívája. A jó öreg pajerók, landcruiserek, patrolok kiöregedtek, újak -ha van egyáltalán- megfizethetetlenek.  Suv? Az meg suv. 
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7578 Dátum: 2022. Október 26. - 09:01:19 »


Nezegettem én Hilux L200 Ranger dmaxot de a matek majd mond valamit.

Már a 4. Rangert koptatom, voltak közte még jó vasak is - nemigaz Jani - 😀😀
de ez a mostani nagyon hiba-érzékeny. Az elektronikáját szinte kompletten cserélték már garanciában, van benne 25 ezer ( tulképpen csak terep) km és porlasztócsúcsokat kellett cserélni?  Milyen autó ez kérem?😀😀😂😂
A következő Toyota lesz, sok fut körülöttem, azok kétségtelen jobbak.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7579 Dátum: 2022. Október 26. - 09:56:58 »

A következő Toyota lesz, sok fut körülöttem, azok kétségtelen jobbak.

Most vagyunk a cégnél egy L200-ról Hilux-ra csere előtt.
Csak most, csak önnek Áfa-val 18 miska, minden fölösleges kutykurutty nélkül.
Nem most, nem önnek másfél év várakozás, az áráról mély hallgatás.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #7580 Dátum: 2022. Október 26. - 10:48:36 »

Már a 4. Rangert koptatom, voltak közte még jó vasak is - nemigaz Jani - 😀😀


Tényleg nagyon jó volt. BFG MT gumikkal mindenhol elment és nem is emlékszem, hogy bármi baja lett volna.

Lajos 18 milla áfával egy Hilux???? Ezek után már nem csodálkozom a 150 Ft-os tojáson, meg 1000 Ft-os kenyéren.

Tegnap kíváncsiságból ránéztem a használtautón, hogy mennyiért mennek 4 üléses Jimnyk. Olyan 12 milla az átlagár, úgy hogy több mint egy éve nem kapható. Az enyém nagyjából 10,5-11-et érhet, ami kicsit fura, mert 7-ért vettem több, mint két éve. Imádom, de 7-et sem ér, nemhogy 11-et használtan.

Kezd egyre inkább szürreálissá válni ez az ország.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7581 Dátum: 2022. Október 26. - 10:59:57 »

Most vagyunk a cégnél egy L200-ról Hilux-ra csere előtt.
Csak most, csak önnek Áfa-val 18 miska, minden fölösleges kutykurutty nélkül.
Nem most, nem önnek másfél év várakozás, az áráról mély hallgatás.

A mienk a VT-nél a héten jött meg, cca 1 év késéssel. Az még 9 nettó volt…..
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #7582 Dátum: 2022. Október 26. - 15:43:03 »

Azért azt se hagyjuk a pozitívumok felsorolásából, hogy a pick-up vidéken egyfajta státuszszimbólum is.
Messziről látszik, milyen évet zárt a "termelő", hogy mikor és milyen vasra cserélte az előzőt.
Azt mondják a szalonokban, hogy egész évben nem adnak el annyi autót, mint decemberben, amikor szembesül a gazda az adófizetési helyzettel, meg amikor a hivatal 29.-én utalja a támogatást.
Erre az évre nem biztos, hogy fennáll ez a veszély... S.Peti
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7583 Dátum: 2022. Október 27. - 12:00:06 »

Azért azt se hagyjuk a pozitívumok felsorolásából, hogy a pick-up vidéken egyfajta státuszszimbólum is.
Messziről látszik, milyen évet zárt a "termelő", hogy mikor és milyen vasra cserélte az előzőt.
Azt mondják a szalonokban, hogy egész évben nem adnak el annyi autót, mint decemberben, amikor szembesül a gazda az adófizetési helyzettel, meg amikor a hivatal 29.-én utalja a támogatást.
Erre az évre nem biztos, hogy fennáll ez a veszély... S.Peti

Ez a tényező nálam nem játszik.
Befektetésnek sose tekintettem az autót - mert nem az -, státuszszimbólumnak meg már vagy 30 éve szintén nem.
Nem mondom, a 90-es évek elején, a "kapitalizmus hajnalán"  még számított valamelyest, de gyorsan túl lettem ezen.
Azóta használati eszköz. Vigyen el A-ból B-be viszonylagos műszaki biztonsággal és a lehető legolcsóbban.
Aki abból ítél meg, hogy egy 20 éves Suzuki Swifttel állok be a parkolóba, azon csak mosolygok.
Ahogy azon is, hogy közúti ellenőrzés során akár ezzel, akár a párom, ennél kicsit idősebb fehér Opel Astrájával megyünk, rendszeresen kivesznek a rendőrök a sorból.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7584 Dátum: 2022. Október 27. - 12:13:02 »

"Aki abból ítél meg, hogy egy 20 éves Suzuki Swifttel állok be a parkolóba, azon csak mosolygok.
Ahogy azon is, hogy közúti ellenőrzés során akár ezzel, akár a párom, ennél kicsit idősebb fehér Opel Astrájával megyünk, rendszeresen kivesznek a rendőrök a sorból."

Csak szólok!  A rendőri ellenőrzés legtöbbször nem az autóról, hanem a benne ülőkről szól!   Hordjál mosolygós álarcot!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #7585 Dátum: 2022. Október 27. - 12:48:08 »

"Aki abból ítél meg, hogy egy 20 éves Suzuki Swifttel állok be a parkolóba, azon csak mosolygok.
Ahogy azon is, hogy közúti ellenőrzés során akár ezzel, akár a párom, ennél kicsit idősebb fehér Opel Astrájával megyünk, rendszeresen kivesznek a rendőrök a sorból."

Csak szólok!  A rendőri ellenőrzés legtöbbször nem az autóról, hanem a benne ülőkről szól!   Hordjál mosolygós álarcot!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Vagy ne mutassál be minden rendőrnek!  Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #7586 Dátum: 2022. Október 27. - 21:18:28 »

Csak szólok!  A rendőri ellenőrzés legtöbbször nem az autóról, hanem a benne ülőkről szól!   Hordjál mosolygós álarcot!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Tökéletesen jó a viszonyunk a rendőrökkel. A járás összes rendőrét ismerjük személyesen.
Ők csak továbbot szoktak inteni.
A zalaegerszegiek, meg a Damjanich piros sipkásai szoktak kiszemelni bennünket, szinte biztosan az autó miatt.
Csak gondold végig, kik szoktak vén Suzukiban, meg Opel Astrában közlekedni...

Két történet.
Megyek végig az orosztonyi főutcán. Ifj. B. Joke erősen integet.
- Mi a helyzet Józsi?
- Lajos bácsi, Lajos bácsi, itt vannak a rendőrök!
- Hála Istennek, teszik a dolgukat!
Talán még mindig ott áll, kikerekedett szemmel, tátott szájjal.

Jövünk hazafelé Margittal a méhesből, ránk esteledett. Margit vezetett és pipázgattam békésen.
A falu közepén nénó, nénó, piros-kék, piros-kék.
Megállunk, a járőr is, Margit kiszáll, adja az okmányait és meg keresem erősen a kesztyűtartóban a forgalmit. Megtalálom, kiszállok én is, nyújtom az okmányt, erre a rendőr:
- Köszönöm, nem kellenek papírok, csak egy kérdésem lenne a hölgyhöz. Tudja-e, mi a különbség a kocsi eleje, meg a hátulja között?
Margit néz értetlenül, eleinte én is, aztán leesik. De már mondja is a járőr:
- Az elején égnek a lámpák, hátul egyik sem. Így bizony nem mehetnek tovább.
- Pedig csak haza kéne menni valahogyan, mert hogy én itt az út szélén, szerszám (és persze tartalék izzó) nélkül meg nem javítom, az biztos.
- Hova mennek?
- Ide a szomszéd faluba.
- Úgyis arra van utunk, elkísérjük magukat, nehogy valaki hátulról maguknak ütközzön.
Így mentünk haza, rendőri kísérettel. Azóta találgatja a falu, hogy el akarták-e vinni a polgármester asszonyt, vagy annyira fél a helyiek haragjától, hogy rendőri őrizetet kért.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7587 Dátum: 2022. Október 27. - 22:26:20 »

.......Azóta találgatja a falu, hogy el akarták-e vinni a polgármester asszonyt, vagy annyira fél a helyiek haragjától, hogy rendőri őrizetet kért.


   Igen  Mosolyog  Mondjátok, hogy ti vezettétek fel a rendőröket, hogy odataláljanak!   Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7588 Dátum: 2022. Október 28. - 08:54:59 »

Tökéletesen jó a viszonyunk a rendőrökkel. A járás összes rendőrét ismerjük személyesen.
Ők csak továbbot szoktak inteni.
A zalaegerszegiek, meg a Damjanich piros sipkásai szoktak kiszemelni bennünket, szinte biztosan az autó miatt.
Csak gondold végig, kik szoktak vén Suzukiban, meg Opel Astrában közlekedni...

Két történet.
Megyek végig az orosztonyi főutcán. Ifj. B. Joke erősen integet.
- Mi a helyzet Józsi?
- Lajos bácsi, Lajos bácsi, itt vannak a rendőrök!
- Hála Istennek, teszik a dolgukat!
Talán még mindig ott áll, kikerekedett szemmel, tátott szájjal.

Jövünk hazafelé Margittal a méhesből, ránk esteledett. Margit vezetett és pipázgattam békésen.
A falu közepén nénó, nénó, piros-kék, piros-kék.
Megállunk, a járőr is, Margit kiszáll, adja az okmányait és meg keresem erősen a kesztyűtartóban a forgalmit. Megtalálom, kiszállok én is, nyújtom az okmányt, erre a rendőr:
- Köszönöm, nem kellenek papírok, csak egy kérdésem lenne a hölgyhöz. Tudja-e, mi a különbség a kocsi eleje, meg a hátulja között?
Margit néz értetlenül, eleinte én is, aztán leesik. De már mondja is a járőr:
- Az elején égnek a lámpák, hátul egyik sem. Így bizony nem mehetnek tovább.
- Pedig csak haza kéne menni valahogyan, mert hogy én itt az út szélén, szerszám (és persze tartalék izzó) nélkül meg nem javítom, az biztos.
- Hova mennek?
- Ide a szomszéd faluba.
- Úgyis arra van utunk, elkísérjük magukat, nehogy valaki hátulról maguknak ütközzön.
Így mentünk haza, rendőri kísérettel. Azóta találgatja a falu, hogy el akarták-e vinni a polgármester asszonyt, vagy annyira fél a helyiek haragjától, hogy rendőri őrizetet kért.


khmm... Ördög

Nos akkor egy gondolat- kísérlet, hogy az ország másik felében, hogy végződne ez a történet.

Értesítés Szabóhuszonhárom János r. őrmester részére, beosztása kormányos-nélküli kettes külsőkörletes járőrparancsnok.
Feladó: Megyei Bíróság katonai tanácsa.
Ekkor és ekkor jelenjen meg meghallgatáson az ön által elkövetett kötelesség szegés szolgálatban  b.cs miatt, mivel elmulasztotta az intézkedést az ön által igazoltatott és bizonyosan szabálysértést elkövetett polgári személlyel szemben a polgári személy által elkövetett szabálysértés biztonságos közlekedésre alkalmatlan jármű vezetése. meg nem jelenése esetén elővezetés kényszerintézkedést foganatosítok.

(és ez nem biztos, hogy vicc) Stoel     Ördög  Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #7589 Dátum: 2022. Október 28. - 10:04:02 »

khmm... Ördög

Nos akkor egy gondolat- kísérlet, hogy az ország másik felében, hogy végződne ez a történet.

Értesítés Szabóhuszonhárom János r. őrmester részére, beosztása kormányos-nélküli kettes külsőkörletes járőrparancsnok.
Feladó: Megyei Bíróság katonai tanácsa.
Ekkor és ekkor jelenjen meg meghallgatáson az ön által elkövetett kötelesség szegés szolgálatban  b.cs miatt, mivel elmulasztotta az intézkedést az ön által igazoltatott és bizonyosan szabálysértést elkövetett polgári személlyel szemben a polgári személy által elkövetett szabálysértés biztonságos közlekedésre alkalmatlan jármű vezetése. meg nem jelenése esetén elővezetés kényszerintézkedést foganatosítok.

(és ez nem biztos, hogy vicc) Stoel     Ördög  Wave
Lehet ilyennel buziskodni de akkor a következő " rendőrnapon" gázolt borzból lesz a pörkölt... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 [506] 507 508 509 510 511 512 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: