Oldalak: 1 ... 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 [491] 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792569 alkalommal)
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #7350 Dátum: 2020. Február 27. - 18:25:42 »


Független

VS
Merev
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Timberjack
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #7351 Dátum: 2020. Február 29. - 18:18:34 »

Ha csak a bódéról van szó, én nem foglalkoznék sokat vele, mert ott nem okozhat sérülést ha nem az eredeti biztonságibüveg van benne.
Kivágod plexiglas-ból, behúzod a régi helyére és kész vagy.
 Emelem


Köszönöm az ötletet!  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #7352 Dátum: 2020. Február 29. - 18:41:24 »

Az ugye megvan, hogy a Baldwin féle vas az hátsókerék meghajtásos(ahol persze merev híd van) vagyis itt nem kell számolni a független felfüggesztés féltengelyproblémáival...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
3szekivahur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Új üzenet #7353 Dátum: 2020. Március 19. - 13:28:15 »

   Tisztelt fórumtársak!
Van egy Suzuki Jimnym( 1998-as régi vas, de jó), ami évekkel ezelőtt futóműemelést kapot. Négy rugót és négy lengéscsillapítót vásároltam csomagban egy "szakitól", aki azóta teljesen eltünt, nem tudok sehogy kapcsolatba lépni vele. A gyári magassághoz képest kb 7-8 centimétert emelte meg az autót az új szett, ami eddig hibátlanul tette a dolgát, nincs panaszom rá.  Amikor a csomagot vásároltam tőle, nem tünt fel, de a lengéscsillapítókról teljesen eltüntette az azonosító kódokat, és ezt csak most vettem észre, mikor kéne cserélni azokat. Tehát a problémám az, hogy nem tudom milyen lengéscsillapítók, illetve rugók vannak az autón, mert nem az eredetiek, az biztos. Mindkettő hosszabb a gyári méretnél(amit levettem az autóról anno,az is megvan, azzal már ősszehasonlítottam, de azt nem szeretném visszatenni az autóra). Sokszor olvastam itt a forumon is, hogy az ehez hasonló kérdésekre hamarább kapok választ a Suzuki 4x4.hu honlapon, ahová már kétszer is regisztráltam, de sajnos még máig nem sikerült az.
 Kérdésem az lenne, hogy van valaki itt a fórumon, aki segíteni tudna nekem valami információval, akár az alkatrészekkel kapcsolatosan, akár a Suzuki4x4.hu -ra való regisztrálásban?   

                                                                                                                                                                   Üdv, Attila Háromszékről
Naplózva

A medve nem játék...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #7354 Dátum: 2020. Március 19. - 13:42:22 »

   Tisztelt fórumtársak!
Van egy Suzuki Jimnym( 1998-as régi vas, de jó), ami évekkel ezelőtt futóműemelést kapot. Négy rugót és négy lengéscsillapítót vásároltam csomagban egy "szakitól", aki azóta teljesen eltünt, nem tudok sehogy kapcsolatba lépni vele. A gyári magassághoz képest kb 7-8 centimétert emelte meg az autót az új szett, ami eddig hibátlanul tette a dolgát, nincs panaszom rá.  Amikor a csomagot vásároltam tőle, nem tünt fel, de a lengéscsillapítókról teljesen eltüntette az azonosító kódokat, és ezt csak most vettem észre, mikor kéne cserélni azokat. Tehát a problémám az, hogy nem tudom milyen lengéscsillapítók, illetve rugók vannak az autón, mert nem az eredetiek, az biztos. Mindkettő hosszabb a gyári méretnél(amit levettem az autóról anno,az is megvan, azzal már ősszehasonlítottam, de azt nem szeretném visszatenni az autóra). Sokszor olvastam itt a forumon is, hogy az ehez hasonló kérdésekre hamarább kapok választ a Suzuki 4x4.hu honlapon, ahová már kétszer is regisztráltam, de sajnos még máig nem sikerült az.
 Kérdésem az lenne, hogy van valaki itt a fórumon, aki segíteni tudna nekem valami információval, akár az alkatrészekkel kapcsolatosan, akár a Suzuki4x4.hu -ra való regisztrálásban?   

                                                                                                                                                                   Üdv, Attila Háromszékről
Egy fényképet a rugókról, gátlókról?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kardi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Új üzenet #7355 Dátum: 2020. Március 20. - 07:36:22 »

Sziasztok!
Van egy 2003as Lada Nivám. Nemrég óta van nálam (5 hónapja) egyelőre nem is nagyon volt alkalmam használni. Az autó összeségében rendben is van viszont egy valami zavar aggaszt.
Abban reménykedem, hogy van itt a fórumon valaki szaki, aki ért hozzá vagy legalábbis van tapasztalata e „remekművekkel”.
A hűtéssel volna némi kételyem. Ha országúton használom a hőmérséklet beáll kb. 90 fokra (a mutató egy kicsivel van fentebb a 90es jelzéstől). Viszont terepen, még száraz talajon is 2-3 fokozatban kb. 5-6 percenként bekapcsolnak a hűtőventillátórok kb. 30 másodpercre.
Ilyenkor a mutató a piros jelzés előtt van, mint ahogy a képen is látható:

Ugyanez a helyzet, ha az autó áll egyhelyben és alapjáraton megy a motor. Kb. 3-4 percenként kapcsolnak a ventik a piros tartomány előtt egy picivel.
Összeségében elmondhatom, hogy a minden teszi a dolgát, viszont nekem nem tetszik, hogy ilyen magas hőmérsékleten megy a vas, gondolom gyárilag sem igy van kitalálva. Nem is az a probléma hogy a piros előtt egy kicsivel kapcsol hanem, hogy nagyon gyakran van erre szükség.
Kérdeztem egy autószerelőt (nem hiszem hogy lenne niva tapasztalata) szerinte ez igy ok. Nem volt valami meggyőző.
A hűtő minden része valamint a csövek egyaránt melegek tehát nem mondható el, hogy nagy volna a hőkülőmbség tehát gondolom a hűtő nincs elzáródva vagy eldugulva. A kiegyenlítő tartályban mindig ugyanannyi fagyálló van.
Van esetleg valakinek ötlete hogy mi okozhatja ezt? Én személy szerint kizárnám a termosztátot mivel ha az rossz volna akkor a hütő nem volna ugyan olyan meleg mindenhol, volna eltérés. A hőgomba meg ha rossz volna akkor be sem kapcsolnának a venti.
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv
Attila


Sziasztok!

Néhány hónappal ezelőtt feltettem egy kérdést Lada Niva vízhőmérsékletével kapcsolatban. Többen is adtak öteleteket mit kellenne megnézni.
Végül úgy döntöttem, hogy mindent cserélek, vizhűtő, termosztát, vízhőfokjeladó. Így már ritkábban kapcsolnak a ventik és a hőmérséklet is némivel alacsonyabb.

Köszönöm mindenkinke az ötleteket.  Emelem
Üdv
Attila
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #7356 Dátum: 2020. Március 20. - 12:02:36 »

   Tisztelt fórumtársak!
Van egy Suzuki Jimnym( 1998-as régi vas, de jó), ami évekkel ezelőtt futóműemelést kapot. Négy rugót és négy lengéscsillapítót vásároltam csomagban egy "szakitól", aki azóta teljesen eltünt, nem tudok sehogy kapcsolatba lépni vele. A gyári magassághoz képest kb 7-8 centimétert emelte meg az autót az új szett, ami eddig hibátlanul tette a dolgát, nincs panaszom rá.  Amikor a csomagot vásároltam tőle, nem tünt fel, de a lengéscsillapítókról teljesen eltüntette az azonosító kódokat, és ezt csak most vettem észre, mikor kéne cserélni azokat. Tehát a problémám az, hogy nem tudom milyen lengéscsillapítók, illetve rugók vannak az autón, mert nem az eredetiek, az biztos. Mindkettő hosszabb a gyári méretnél(amit levettem az autóról anno,az is megvan, azzal már ősszehasonlítottam, de azt nem szeretném visszatenni az autóra). Sokszor olvastam itt a forumon is, hogy az ehez hasonló kérdésekre hamarább kapok választ a Suzuki 4x4.hu honlapon, ahová már kétszer is regisztráltam, de sajnos még máig nem sikerült az.
 Kérdésem az lenne, hogy van valaki itt a fórumon, aki segíteni tudna nekem valami információval, akár az alkatrészekkel kapcsolatosan, akár a Suzuki4x4.hu -ra való regisztrálásban?   

                                                                                                                                                                   Üdv, Attila Háromszékről

Szia! Ha jól emlékstem a 120-as skoda hátsó lengéscsillapítója jó bele a 8cm-es emeléshez. De ebbe nem vagyok biztos de úgy emlékszem.
Naplózva

Jó szelet!
Bobakos
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #7357 Dátum: 2020. Március 20. - 18:01:22 »

Szia! Ha jól emlékstem a 120-as skoda hátsó lengéscsillapítója jó bele a 8cm-es emeléshez. De ebbe nem vagyok biztos de úgy emlékszem.

Nem mostanában javítottam utoljára 120-as Skodát, de az biztos hogy a hátsó csillapítója az szemes-csavaros. Ez alapján ha a hossza jó, előre jó lehet. Hátul, ha jól emlékszem, a Jimny mindkét vége szemes.
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #7358 Dátum: 2020. Március 22. - 07:55:13 »

https://www.4x4magazin.hu/egyeb/kamiont-mentenek-a-land-rover-defenderek-video?fbclid=IwAR2Kd8DkFVu3peJO1v4xDYE7JfAW0gD6TY_tejG6J1POwTWdM9mAndw8nxQ
Naplózva
3szekivahur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Új üzenet #7359 Dátum: 2020. Március 22. - 08:19:49 »

Egy fényképet a rugókról, gátlókról?
Nem mostanában javítottam utoljára 120-as Skodát, de az biztos hogy a hátsó csillapítója az szemes-csavaros. Ez alapján ha a hossza jó, előre jó lehet. Hátul, ha jól emlékszem, a Jimny mindkét vége szemes.
 

  Üdvözletem fórumtársak!
Úgy néz ki, hogy találtam valami infót az emelésnél használt alkatrészekre vonatkozóan, reméllem hamarosan a végére érek a dolognak. Ha sikerűl befejezni, megosztom veletek a  részleteket! 
Naplózva

A medve nem játék...
catfish01
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #7360 Dátum: 2020. Március 22. - 10:37:47 »

Üdv! Ha a YouTubeon beütöd hogy Suzuki jimny modositásaim 1 rész, talán megkapod a választ. Még a cikk száma is ott lesz.
Elől vitára hátul niva. Talán a magasága nem stimmel nálad.
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #7361 Dátum: 2020. Március 25. - 12:23:35 »

Nagyon szomorú vagyok Rííí :
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #7362 Dátum: 2020. április 03. - 18:26:52 »

https://www.4x4magazin.hu/prognozis/keszul-az-otajtos-suzuki-jimny?fbclid=IwAR2JU9LwsW140uO4yNlJJ_UfsZzVhOFOfe6Wsi5A9TmVmUg8FknD5ov6sMs

így sem csúnya
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #7363 Dátum: 2020. április 03. - 19:09:45 »


 Igen Sokat javít a használhatóságán. De nem úgy volt, hogy a környezetvédelmi normák stb stb. miatt leáll a gyártás?
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7364 Dátum: 2020. április 03. - 19:16:11 »

De nem úgy volt, hogy a környezetvédelmi normák stb stb. miatt leáll a gyártás?

De, csak találtak egy programozót és alakított a szoftveren.   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 [491] 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: