Oldalak: 1 ... 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 [470] 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792612 alkalommal)
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #7035 Dátum: 2019. Január 17. - 22:00:31 »

Tisztában vagyok vele,hogy a Hrv inkább személyautó,csak tényleg elgondolkodtatott,hogy mostanában láttam párat,illetve oceanwave fórumtárs is hasonlóban törte a fejét. Gondoltam-ez nem lehet véletlen,de lassan eleresztem ezt a vonalat.
Csak azt kell mérlegelni, mire fogod használni az autót.
A crv komfortos, de esetlenebb, pl. homokon a hrv pont elég, a tőzeges meg a gémercit is meg tudja szívatni. Errefelé egy területen belül is előfordul a két említett talajtípus.
Mindkét Honda jó könnyű terepre, nagyon megbízható és szerintem még jól is néz ki, de ha igazán univerzálisat akarsz, válassz valami masszívabbat.

Én így gondolom, más majd hozzá teszi a saját tapasztalatát, és reméljük, hogy Te kihozod az egészből a  lehető legjobbat...  Mosolyog
Naplózva

Üdv,
Barna
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7036 Dátum: 2019. Január 17. - 22:40:19 »

Csak azt kell mérlegelni, mire fogod használni az autót.
A crv komfortos, de esetlenebb, pl. homokon a hrv pont elég, a tőzeges meg a gémercit is meg tudja szívatni. Errefelé egy területen belül is előfordul a két említett talajtípus.
Mindkét Honda jó könnyű terepre, nagyon megbízható és szerintem még jól is néz ki, de ha igazán univerzálisat akarsz, válassz valami masszívabbat.

Én így gondolom, más majd hozzá teszi a saját tapasztalatát, és reméljük, hogy Te kihozod az egészből a  lehető legjobbat...  Mosolyog

Hosszú vajúdás már ez. Mosolyog Egyszer végre csak megszülöm.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7037 Dátum: 2019. Január 18. - 08:26:20 »

A volt munkahelyemen volt egy ilyen Honda.
Terepgumik soha nem voltak rajta, de jó minőségű téli gumikon egész virgonc volt könnyebb terepen.
Pár alkalommal vendégállítós autónak is befogtuk kerti hajtásokon, ott mindig készenlétben állt egy vontató a bakhátasabb részeknél.
Volt is rá szükség, mert a hasmagassága az nagyon gyatra.
Nekem még egy élményem van a kocsival, egyszer Bécsbe kellett gyorsan kiérnem, majd onnan haza is tempóztam rendesen.
Az üzemanyagmérő mutatója olyan ütemben tartott lefelé az autópályán, hogy tankoláskor alánéztem, nem lukas-e valahol a tankja Ördög
Nem volt lukas.....úgy zabált, mint egy disznó!
Illetve ami nem tetszett rajta (nem tudom ez általánosan van-e így), hogy a fékje igen gyengusz volt, mint ha alulméretezték volna a nagy kasznihoz képest.
Többször vezettem az Alpokban, lejtmenetben hamarabb elfogyott belőle a fék, mint az Oktáviámból, pedig az is egy nagy kalap szar volt.
Ha nem viszed komolyabbnak tűnő terepre és nem száguldozol vele, akkor nem lehet vele nagy probléma.
 Wave

Köszi a tapasztalatokat Csaba! A fogyasztással tisztában vagyok, Talán egy Vitara vagy Jimny kevesebből is kijön, de utóbbi háromajtós, előbbi meg ebben az árkategóriában szinte mind klíma nélküli. A kilométereket 70 százalékban autóúton teszem majd bele, nem nagyon szoktam 110 fölé menni. A többi meg város és könnyebb terep. Most 90%-os téligumik vannak rajta, nyárra meg félterep gumikat tervezek rátenni. A próba során nekem nem volt gondom a fékekkel, de elhiszem amit mondasz. Amúgy azon lepődtem meg, hogy mikor hátra beültem, szembesültem vele, hogy ott maximum 175 cm-es embernek fér el a feje.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #7038 Dátum: 2019. Január 18. - 09:16:43 »

Hosszú vajúdás már ez. Mosolyog Egyszer végre csak megszülöm.

Vegyél egy Pinin-t!
Nyáron találtunk egymásra, nagy a szerelem...  ÖrömNeked Azt hiszem megtaláltam az igazit.

Amilyen terep itt van, arra tökéletes. AT-s gumik vannak alatta, ismerem a korlátainkat, a leggrízesebb részt meg ki tudom kerülni.  Ördög
A fogyasztása nyáron és ősszel nagyon meglepett (7-8 liter), most, hogy hidegben megyek rövideket és folyamatos az összkerék, megeszi a 10-11 litert.

Mondtam neked, hogy egyszer egymásra találunk a nekem való ótóval, hát úgy látom bejött.  Táncol
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7039 Dátum: 2019. Január 18. - 09:58:01 »

Vegyél egy Pinin-t!
Nyáron találtunk egymásra, nagy a szerelem...  ÖrömNeked Azt hiszem megtaláltam az igazit.

Amilyen terep itt van, arra tökéletes. AT-s gumik vannak alatta, ismerem a korlátainkat, a leggrízesebb részt meg ki tudom kerülni.  Ördög
A fogyasztása nyáron és ősszel nagyon meglepett (7-8 liter), most, hogy hidegben megyek rövideket és folyamatos az összkerék, megeszi a 10-11 litert.

Mondtam neked, hogy egyszer egymásra találunk a nekem való ótóval, hát úgy látom bejött.  Táncol
Örülök.  Igen
Tényleg évek óta vajúdok,de ugye először nem voltam rászorulva,utána abba akartam hagyni az egészet,aztán -míg a Skoda nálam volt- az új helyen is kijutottam vele,ahová kellett. Most viszont már nincs a hűséges Skoda,így csak kellene valami, mert ha még egyszer belevágok a kutyázásba, ( Rííí) akkor szükségem lesz rá,illetve ősszel a napszámosokat hurcolni,ilyenkor metszőket szállítani szükséges egy plusz jármű az apósom L200-asa mellé.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #7040 Dátum: 2019. Január 18. - 10:38:26 »

Örülök.  Igen
Tényleg évek óta vajúdok,de ugye először nem voltam rászorulva,utána abba akartam hagyni az egészet,aztán -míg a Skoda nálam volt- az új helyen is kijutottam vele,ahová kellett. Most viszont már nincs a hűséges Skoda,így csak kellene valami, mert ha még egyszer belevágok a kutyázásba, ( Rííí) akkor szükségem lesz rá,illetve ősszel a napszámosokat hurcolni,ilyenkor metszőket szállítani szükséges egy plusz jármű az apósom L200-asa mellé.

Vegyél platóst, neked az kell. Sőt, apósod vegyen magának neki való autót, neked meg ott a platós  Vigyorog (vagy vegyél neki új Vitarát, az még jó is)

Egy pinibe hogy a répába feszegeted bele magad? Pláne kutyástól?  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #7041 Dátum: 2019. Január 18. - 10:47:08 »

Vegyél platóst, neked az kell. Sőt, apósod vegyen magának neki való autót, neked meg ott a platós  Vigyorog (vegyél neki új Vitarát, az még jó is)

Egy pinibe hogy a répába feszegeted bele magad? Pláne kutyástól?  :Mosolyog

Ha én beleférek (ráadásul három ajtós!), akkor Balázs még viheti magával Boar-t is...  Ördög
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7042 Dátum: 2019. Január 18. - 11:39:05 »

Ha én beleférek (ráadásul három ajtós!), akkor Balázs még viheti magával Boar-t is...  Ördög

Hammerbe !    Röhög
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7043 Dátum: 2019. Január 18. - 14:45:34 »

 Röhög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7044 Dátum: 2019. Január 18. - 18:13:35 »

Dacia Duster 4x4-ről írnátok valamit?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7045 Dátum: 2019. Január 18. - 18:20:19 »

Dacia Duster 4x4-ről írnátok valamit?
 Emelem
Az Stefi asztala.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7046 Dátum: 2019. Január 18. - 18:24:49 »

Az Stefi asztala.
Stefikém, pusszantalak,írj valamit

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #7047 Dátum: 2019. Január 18. - 18:27:14 »

Idézetet írta: schpeter ink=topic=87.msg348827#msg348827 date=1547804828
Ha én beleférek (ráadásul három ajtós!), akkor Balázs még viheti magával Boar-t is...  Ördög
Ki kell venni a két első ülést!
Tonó is így járt régen a kis Polskival
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7048 Dátum: 2019. Január 18. - 19:13:31 »

Dacia Duster 4x4-ről írnátok valamit?
 Emelem

A benzines 9 körül eszik.
Igaz zömmel anya jár vele városban rövid távokra.

Terepre nagyon óvatosan vittem csak, de nincs rossz tapasztalatom. Nem sok helyen húzta a hasát (ott meg kb. a Toyota is húzta volna  Vállat von ).

 Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #7049 Dátum: 2019. Január 18. - 22:22:02 »

Dacia Duster 4x4-ről írnátok valamit?
 Emelem
Hamar meleg az ülésfűtése.  Ördög
1.5 dci, 2018 augusztusi. Egész kényelmes, egész ügyes, elöl szép, hátul ronda, alapvetően szeretem.
Mire vagy kíváncsi?
 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Oldalak: 1 ... 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 [470] 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: