Oldalak: 1 ... 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 [462] 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792604 alkalommal)
hegyomlás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #6915 Dátum: 2018. December 15. - 22:10:05 »

És azzal jársz vadászni?
Legtöbbször nem azzal megyek csak a terület szeleig ott atulok egy régi hiluxba és hajrá! amúgy ha megvan fagyva a legtöbb helyen simán elmegy csak sajnálom a fényezést!
kerestem rá 17es felnit de arany áron mérik és nem letszukseg!A toyo gumikkal meg bárhová bementem ésszerű keretek között!egy kis séta meg belefér! Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #6916 Dátum: 2018. December 15. - 23:58:38 »

egy kis séta meg belefér! Emelem
Nem a séta a baj, hanem
-hol merje az ember hagyni az autót
-munka után a rövid téli délutánban tényleg "belefér"-e a séta
-ha lősz valamit, hogy hozod ki?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6917 Dátum: 2018. December 16. - 06:41:30 »

Érdemes szétnézni a kínai és orosz gumik között szerintem...fillérekért adják és eddig nagyon jól produkál sokaknál.

Volt már orosz abronccsal tapasztalatom .  Rííí  Nem véletlenül alacsonyak azok az árak . A hidegben úgy kikeményedett hogy  nulla tapadást produkált . Különbséget kell tenni hogy hóban , sárban vagy jégen ( az útra taposott hó gyakorlatilag az ) hogyan működik . A helyzetnek megfelelően nem válthatok gumik . Ezek az orosz kínai csodák mély barázdával a hóban jól működnek de jégen életveszélyesek . Már nem nem kérek tanácsot a vételhez BFG KO2 lesz 40.000 / db .  Nem szól szám :Mosolyog Rííí   de egy elakadás , árokba landolás elkerülésével már megéri .  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6918 Dátum: 2018. December 16. - 09:44:04 »

Ezek az orosz kínai csodák mély barázdával a hóban jól működnek de jégen életveszélyesek .
Ma reggel hasonló tapasztalatot gyűjtöttem a Kaiman gumikkal Ördög
Visszahozták a fiatalságomat, amikor egy közösen fenntartott 1200-essel, diagonál gumikon
csapattunk a Kurd-Lengyel szerpentinen a haverokkal Nyihi
Szegény Taro többet ment kilinccsel előre, mint az orrával Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #6919 Dátum: 2018. December 16. - 18:05:40 »

Hankook Dynapro RF 10 A/T nekem nagyon bejött! Hiluxon 80000 km-t futott hiba nélkül/most kb 60%-os lehet/. Kapott hideget meleget,havat és igen sok sarat,nagyon bírja. Nem nagyon kopik aszfalt használatnál sem. Vitarámra is ezt vettem mivel megbízhatónak tartom,persze az ára is jó. Féltengely gyilkolás nélkül szinte mindenhol használható,csak ajánlani tudom!!!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #6920 Dátum: 2018. December 17. - 10:45:41 »

Hankook Dynapro RF 10 A/T nekem nagyon bejött! Hiluxon 80000 km-t futott hiba nélkül/most kb 60%-os lehet/. Kapott hideget meleget,havat és igen sok sarat,nagyon bírja. Nem nagyon kopik aszfalt használatnál sem. Vitarámra is ezt vettem mivel megbízhatónak tartom,persze az ára is jó. Féltengely gyilkolás nélkül szinte mindenhol használható,csak ajánlani tudom!!!

Nekem is a Mazda B2500-on.
Előtte BF M/T gumi volt rajta. Ami nyilván jó arra amire...de ahogy és ahol én használtam semmi hozzáadott értéke nem volt. Sőt. Mikor áttettem a Hankook A/T gumit egy megváltás volt, hóban meglepően jó volt.
Most az L200-ast Falken Wildpeak A/T gumikkal vettem. Ha már vegyes használat, akkor ez inkább annak jó szerintem aki közúton megy többet. Egyelőre most nem költök rá többet, de jövőre sztem kap gy új A/T gumit (Hankook, Goodyear, BF...).
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6921 Dátum: 2018. December 17. - 13:45:27 »

Nem a séta a baj, hanem
-hol merje az ember hagyni az autót
-munka után a rövid téli délutánban tényleg "belefér"-e a séta
-ha lősz valamit, hogy hozod ki?

Én pl úgy csinálom, hogy:

-hol merje az ember hagyni az autót: A legforgalmasabb erdei úton, nyitva, tövig lehúzott ablakokkal (nem tűnt el belőle semmi).  Ördög
-munka után a rövid téli délutánban tényleg "belefér"-e a séta: Ha nem, akkor inkább otthon maradok és játszok a gyerekkel, vagy teszem a dolgom. Amíg nem volt gyerek, mindig tudtam úgy intézni, hogy beleférjen a délutánba egy délutáni vadászat, ha azt terveztem.
-ha lősz valamit, hogy hozod ki? Van egy erre a célra kialakított fogantyús vaskampóm. Meg barátaim, akiknek alkalomadtán tudok telefonálni, hogy kéne segítség.

Minden más esetre kell egy terepjáró, amit nem sajnál az ember. Mert pl. nagyon csöcs érzés lehet annak, aki nem tud átmenni a hófújáson, hogy kijusson a lesre, miközben a többiek telehordják a hűtőt.

Amúgy mi a gond a sima téligumival? Én még életemben nem használtam terepgumit, mégsem akadtam el sehol (Hilux, L200, RAV4).
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6922 Dátum: 2018. December 17. - 14:20:24 »

Én pl úgy csinálom, hogy:

-hol merje az ember hagyni az autót: A legforgalmasabb erdei úton, nyitva, tövig lehúzott ablakokkal (nem tűnt el belőle semmi).  Ördög
-

Ja ja - ha a lesről oda tudsz lőni !    Röhög
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #6923 Dátum: 2018. December 17. - 14:24:19 »

 : OKOS
Én pl úgy csinálom, hogy:

-hol merje az ember hagyni az autót: A legforgalmasabb erdei úton, nyitva, tövig lehúzott ablakokkal (nem tűnt el belőle semmi).  Ördög
-munka után a rövid téli délutánban tényleg "belefér"-e a séta: Ha nem, akkor inkább otthon maradok és játszok a gyerekkel, vagy teszem a dolgom. Amíg nem volt gyerek, mindig tudtam úgy intézni, hogy beleférjen a délutánba egy délutáni vadászat, ha azt terveztem.
-ha lősz valamit, hogy hozod ki? Van egy erre a célra kialakított fogantyús vaskampóm. Meg barátaim, akiknek alkalomadtán tudok telefonálni, hogy kéne segítség.

Minden más esetre kell egy terepjáró, amit nem sajnál az ember. Mert pl. nagyon csöcs érzés lehet annak, aki nem tud átmenni a hófújáson, hogy kijusson a lesre, miközben a többiek telehordják a hűtőt.

Amúgy mi a gond a sima téligumival? Én még életemben nem használtam terepgumit, mégsem akadtam el sehol (Hilux, L200, RAV4).
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #6924 Dátum: 2018. December 17. - 14:25:27 »

 Wave
Minden szavad igaz Emelem
Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #6925 Dátum: 2018. December 17. - 14:26:19 »

Köszi! Imádom. (A fogyasztását kevésbé. Vigyorog) 1.6 benzin és igen, BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 215/70 R16 100/97R.

Szia,
és mennyi az annyi? Azért kérdem, mert nálam van a klónja (a gumi csak azért "sima" téli, hogy meglehessen különböztetni  Vigyorog) és zenét kell hallgatnom mindig, hogy ne halljam a szürcsölést  Röhög. Na jó nekem ez az első aszfalton túli próbálkozásom ...
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6926 Dátum: 2018. December 17. - 14:33:24 »

Apropó! Pajero Pinin 1.8 benzin, esetleg Nissan Xtrail 2.0 vagy 2.5 benzin van valakinek tapasztalata?  Ördög A terepjáró + "kis szaladgálósból" akarok egy autót csinálni. Ami nem eszi meg a gatyámat, de mondjuk a hófújáson meg a traktorkerék csapán átmegy, ha úgy van... Jimny, Terrano, tehát a háromajtósok és dízelek nem játszanak...
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6927 Dátum: 2018. December 17. - 14:51:57 »

Apropó! Pajero Pinin 1.8 benzin, esetleg Nissan Xtrail 2.0 vagy 2.5 benzin van valakinek tapasztalata?  Ördög A terepjáró + "kis szaladgálósból" akarok egy autót csinálni. Ami nem eszi meg a gatyámat, de mondjuk a hófújáson meg a traktorkerék csapán átmegy, ha úgy van... Jimny, Terrano, tehát a háromajtósok és dízelek nem játszanak...

Pinnin 2000 es jó 5 ajtósba . super selekt váltó .  Az 1.8 ba nem az van és a háromajtósok is állítólag jók 1.8 ban .   A Nissan benzinesekről azt hallottam hogy termelik az üzemanyagot ( befelé )  Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #6928 Dátum: 2018. December 17. - 16:22:40 »

Apropó! Pajero Pinin 1.8 benzin, esetleg Nissan Xtrail 2.0 vagy 2.5 benzin van valakinek tapasztalata?  Ördög A terepjáró + "kis szaladgálósból" akarok egy autót csinálni. Ami nem eszi meg a gatyámat, de mondjuk a hófújáson meg a traktorkerék csapán átmegy, ha úgy van... Jimny, Terrano, tehát a háromajtósok és dízelek nem játszanak...
Terrano van ötajtós benzines is.
Étvágya az mondjuk van neki.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #6929 Dátum: 2018. December 17. - 17:53:20 »

Én pl úgy csinálom, hogy:

-hol merje az ember hagyni az autót: A legforgalmasabb erdei úton, nyitva, tövig lehúzott ablakokkal (nem tűnt el belőle semmi).  Ördög
-munka után a rövid téli délutánban tényleg "belefér"-e a séta: Ha nem, akkor inkább otthon maradok és játszok a gyerekkel, vagy teszem a dolgom. Amíg nem volt gyerek, mindig tudtam úgy intézni, hogy beleférjen a délutánba egy délutáni vadászat, ha azt terveztem.
-ha lősz valamit, hogy hozod ki? Van egy erre a célra kialakított fogantyús vaskampóm. Meg barátaim, akiknek alkalomadtán tudok telefonálni, hogy kéne segítség.

Minden más esetre kell egy terepjáró, amit nem sajnál az ember. Mert pl. nagyon csöcs érzés lehet annak, aki nem tud átmenni a hófújáson, hogy kijusson a lesre, miközben a többiek telehordják a hűtőt.

Amúgy mi a gond a sima téligumival? Én még életemben nem használtam terepgumit, mégsem akadtam el sehol (Hilux, L200, RAV4).
 Csodalk  Csodalk  Csodalk
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 [462] 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: