Oldalak: 1 ... 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 [454] 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792568 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #6795 Dátum: 2018. November 07. - 21:36:49 »

Így fest alatta. Szerintem nem rossz.  Vigyorog Vigyorog  Wave




 Igen  Tecccik!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #6796 Dátum: 2018. November 07. - 22:40:25 »

Ez tényleg így van, Rangerre a Dotz Dakar 25+ Fa.
Azt én is szeretem, de 16”-osban csak 7”-est találtam, 8” szélest sajnos nem!
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #6797 Dátum: 2018. November 07. - 22:55:33 »

Így fest alatta. Szerintem nem rossz.  Vigyorog Vigyorog  Wave



Valóban jól néz ki! Talán ilyen volt a Nissanon is, nem emlékszem, de felrakom a fotót.
Tetszik az autód is, több pick upom is volt, de a Mitsu volt a legjobb! Most is egy rövid Pajerom van.  STT szuper gumi, nekem is van a másikon, meg korábban a Nissanon is az volt (meg BFG AT gyári méretben másik felnin). MT-ben nagyon jó volt a BFG (csak nedvesen csúszott), AT-ben viszont nekem sokkal jobban bejött a Cooper. A General X3-at is dícsérik külföldön, nekem még a Toyo MT is bejött.
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6798 Dátum: 2018. November 08. - 03:15:25 »

Ezek milyen oldalfalas gumik, valoszinu" load rate E " (three ply) A gumik sulyat veszitek figyelembe ?  az SST Pro nehez gumi, a Toyo M/T Open Country meg nehezebb. Szvsz Mo-ra szerintem nem kell tripla oldalfalas gumi,
( E) ha csak nem sziklas terepen off roadoztok, vagy ha a kocsi nincs legalabb 4 ezer kilo, mert ezek arra valok. En nehezebb gumikat mint pld a Good Year Duratrac es azt is csak C oldalfallal (dupla) nem is szamitok be. Egyszeruen mire ? Az E oldalfalas gumik nehezek, az auto tobbet zabal veluk es jobban raz.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #6799 Dátum: 2018. November 08. - 07:43:19 »

Ezek milyen oldalfalas gumik, valoszinu" load rate E " (three ply) A gumik sulyat veszitek figyelembe ?  az SST Pro nehez gumi, a Toyo M/T Open Country meg nehezebb. Szvsz Mo-ra szerintem nem kell tripla oldalfalas gumi,
( E) ha csak nem sziklas terepen off roadoztok, vagy ha a kocsi nincs legalabb 4 ezer kilo, mert ezek arra valok. En nehezebb gumikat mint pld a Good Year Duratrac es azt is csak C oldalfallal (dupla) nem is szamitok be. Egyszeruen mire ? Az E oldalfalas gumik nehezek, az auto tobbet zabal veluk es jobban raz.
Szia Márk, nálunk ezt másként jelölik, a terhelési indexet számokkal jelölik, amihez tartozik egy adott nyomáson (pl. 2.5 bar, illetve extra esetben 2.9) egy maximális kg-ban kifejezett súly amit elbír. Továbbá nem igazán van LT jelölés, mint nálatok, néha helyette XL-t azért használnak. Utcai autókon van a súlynak (felni+gumi) komoly szerepe, vadász autón kevésbé. Ráadásul vannak terep, félterep gumik amik csak “3ply” kapható, tök mindegy a terhelhetősége. Ha ráraksz egy acél lököst, csörlőt a kocsira, máris kell az extra terhelhetőség, plusz a nyomást is alacsonyabban tartod, mint amire a terhelhetőségi indexet megadták (pl 2.9 helyett 1.Menő. Mi a PSI-t nem használjuk, 10psi nálunk 0.7 bar, hogy át tudd számolni. Azt se felejtsd el, hogy kis hazánk 3-ad rendű piac, itt a kínálat töredéke a tiéteknek, örülünk ha méretet esetleg megfelelő sebesség indexűt tudunk találni....
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #6800 Dátum: 2018. November 08. - 08:41:22 »

Szia Csaba, sikerült megrendelni az aktív lámpákat Lengyelországból (E jeles, bár valamiért mégis off road use only). Köszi a tippet 🥂🍾w
URL=http://kepkezelo.com/][/URL]
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #6801 Dátum: 2018. November 08. - 11:18:39 »

Azt én is szeretem, de 16”-osban csak 7”-est találtam, 8” szélest sajnos nem!
http://4x4webshop.hu/termek/acel-kerektarcsa-r16-8j-6x1397-et-25/
Nem Dotz de erősített.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #6802 Dátum: 2018. November 08. - 13:32:29 »

Köszi Feri! Azon filozófálgatok, ha már új felni, akkor ne legyen e inkább 17”? Pl 17X8. Az utódján már gyárilag 18”-as volt.
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #6803 Dátum: 2018. November 08. - 15:47:59 »

Azon filozófálgatok, ha már új felni, akkor ne legyen e inkább 17”? Pl 17X8. Az utódján már gyárilag 18”-as volt.
Elvileg van olyan is.
http://4x4webshop.hu/termek/acel-kerektarcsa-r17xj8-5x150-et-25/
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #6804 Dátum: 2018. November 08. - 16:50:19 »

Szia Csaba, sikerült megrendelni az aktív lámpákat Lengyelországból (E jeles, bár valamiért mégis off road use only). Köszi a tippet 🥂🍾w
URL=http://kepkezelo.com/][/URL]

 Szia! Igazán nincs mit!  Wave   Igen
Naplózva

Jó szelet!
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #6805 Dátum: 2018. November 11. - 07:54:10 »



Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #6806 Dátum: 2018. November 11. - 08:55:48 »

Szia Zoli. Nem vagyok oda erte mivel a platon nincs hely. En meg  legalabbis ha platost veszek akkor azert veszek azt. Amikor pickupom volt quadot snowmobilet azon hordtam.
Nekem az Eszak Amerikai Toyota Tacoma-k jobban tetszednek valahogyan, kicsivel nagyobbak is mint az europai Hilux....(egyeni tudom)



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #6807 Dátum: 2018. November 11. - 09:13:55 »




A küszöb rögzítésére kíváncsi lennék.
A hatvan literes víztartály a tusolóval biztos jó dolog egy expedíciós autón de egy vadász pickupra minek? Kezet mosni egy ötliteres kanna is elég, azt ráadásul simán kiüríted vagy beviszed a házba stb., a hatvan literes tartályba meg az első hidegebb éjszakán belefagy a víz és onnantól a téli szezonban teljesen esetleges a használhatósága, cserébe baromi sok helyet foglal.
Ahogy Mark is írja, normális esetben azért vesz pickupot az ember mert kell a plató(rendben, a magyar azért vesz mert olcsóbb meg azért, mert visszaigényli az áfát). Az, hogy az alját agyonburkolják, szintén jó ötletnek tűnik amíg rá nem jön a gazdi, hogy onnan az életben nem tudja kimosni a sarat vagy legalábbis csápos emelő nélkül nem igazán. Jó az a burkolat egy sziklamászó vashoz de itt, európa talán legvastagabb termőrétegén szaladgálva ez többet árt mint használ.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #6808 Dátum: 2018. November 11. - 16:23:43 »

A küszöb rögzítésére kíváncsi lennék.
A hatvan literes víztartály a tusolóval biztos jó dolog egy expedíciós autón de egy vadász pickupra minek? Kezet mosni egy ötliteres kanna is elég, azt ráadásul simán kiüríted vagy beviszed a házba stb., a hatvan literes tartályba meg az első hidegebb éjszakán belefagy a víz és onnantól a téli szezonban teljesen esetleges a használhatósága, cserébe baromi sok helyet foglal.
Ahogy Mark is írja, normális esetben azért vesz pickupot az ember mert kell a plató(rendben, a magyar azért vesz mert olcsóbb meg azért, mert visszaigényli az áfát). Az, hogy az alját agyonburkolják, szintén jó ötletnek tűnik amíg rá nem jön a gazdi, hogy onnan az életben nem tudja kimosni a sarat vagy legalábbis csápos emelő nélkül nem igazán. Jó az a burkolat egy sziklamászó vashoz de itt, európa talán legvastagabb termőrétegén szaladgálva ez többet árt mint használ.

Nekem egy 5 literes, de műanyag csapos tartályom van, meleg vízzel töltöm fel, még 3 óra múlva is langyos, ami jól tud esni a kéznek😉 (is)
5 pick upom volt már, mind dupla kabinos, egy kivétellel doboz nélkűl, soha többet dobozt! Nagyon jó minőségű redőnyök vannak, vadászni az praktikusabb.3 pick upomon volt kisebb, egyen pedig nagyobb alsó védelem, a végig lemezelés alól  nem lehet kimosni a sarat. Minden japán hajlamos rohadni, különösen sár alatt. A részleges, célzott védelem nekem többet ér (pl arb diffi védő, stb).
3 éves landcruiseren komoly kezdődő rozsdanyomok vannak a haspáncél alatt, ráadásúl zajosabb is lett egy vadásztárs autója. Most szedette le, csináltak egy komplett cinkes, rücsis alváz és üreg védelmet a 3 éves autón....
Én a 15 éves Pajerot kaptam szét, 3 rétegű amcsi cinkes, meg rücsis védelmet kap, plusz minden rozsdát megszűntettünk, rohadt sok mindent cseréltünk (horror pénzért még voltak minőségi gyári cuccok). Kb 2 hét és készen leszünk, persze kívűl is telibe lesz fújva szín+amerikai lakkal.
Ahogy számolgattam 30kg-al lesz nehezebb, de talán még csöndesebb is lehet.
Most próbáljon meg rohadni😈💩
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
S.Zoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



« Új üzenet #6809 Dátum: 2018. November 11. - 16:37:31 »

Szia Zoli. Nem vagyok oda erte mivel a platon nincs hely. En meg  legalabbis ha platost veszek akkor azert veszek azt. Amikor pickupom volt quadot snowmobilet azon hordtam.
Nekem az Eszak Amerikai Toyota Tacoma-k jobban tetszednek valahogyan, kicsivel nagyobbak is mint az europai Hilux....(egyeni tudom)


Márk, Ez brutál, talán kicsit hasonlít az europai Fordra. Gondolom nem a toyota harmatgyenge dízele kerreg alatta.... Nem értem a Toyotat, miért nem rak egy komoly kb 550 Nm dízelt a Hiluxba!
Thundra pickup is van még felétek? TRD felszereltség választható?
Megrendeletd az új Rubicont? Milyen quadod van? Az enyémet pénteken vittem a szervízbe, sajnos egész évben nem ment 600km-t...
Naplózva

🦆🐗🐺🦁🐘🐐🐏🐇
Oldalak: 1 ... 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 [454] 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: