Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792612 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #5190 Dátum: 2015. November 18. - 22:17:18 »

Köszönöm!
Addig gyúrtam a dolgot, kötöttem kompromisszumokat és pipáltam ki az elvárás-listát a leendő járgány kapcsán,
hogy egy ehhez hasonló sárkányért indulok holnap Hannoverbe.


Ebben 2 ülés van elől és hátul egy kárpitozott pad, afféle szükséghelyként.
A német papírjai szerint LKW vagyis tehergépjármű.
Ezt az ülés mizériát amúgy nem értem.
Egy nagy fülkés-platós Transporter az talán nem tgk?
Csak azért, mert egy kisebb kőműves brigád el tud vele menni dolgozni? Vállat von

Menetlevél és tachograf nem kell bele és ezek szerint regadója sincs.
Azt talán akkor kell rá megfizetni, ha eladom, vagy ha átminősíttetném szgk-ra??


Jól néz ki. Ezzel a család nem fog veled menni kempingezni, a hátsó ülés nagyjából kínpad kategória olyannak, aki már kinőtte a gyerekülést.
Ugyanilyen vasa volt a haveromnak is, benzinmotorral.
Autópályán csak nyolcvannal mehetsz vele.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5191 Dátum: 2015. November 18. - 22:22:57 »

Jól néz ki. Ezzel a család nem fog veled menni kempingezni,

Lehet hogy ez a cél .   Fejvakarás
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5192 Dátum: 2015. November 18. - 22:26:41 »

Jól néz ki. Ezzel a család nem fog veled menni kempingezni.....
Autópályán csak nyolcvannal mehetsz vele.
Fura vagy sem, de nekem kimondottan tetszik....olyan autó formájú autó.

A családi funkció kilőve...ez a legnagyobb kompromisszum Stoel
De majd arra is találunk valami megoldást, csak később.

A csigatempóra már gyúrok, ha elhozom a vasat, akkor Hannoverből Tamásiig 1100 kilométernyi, szép hosszú útnak nézek elibé....sok sok kávészünettel és tornaórával tarkítva Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5193 Dátum: 2015. November 18. - 22:42:25 »

Fura vagy sem, de nekem kimondottan tetszik....olyan autó formájú autó.

A családi funkció kilőve...ez a legnagyobb kompromisszum Stoel
De majd arra is találunk valami megoldást, csak később.

A csigatempóra már gyúrok, ha elhozom a vasat, akkor Hannoverből Tamásiig 1100 kilométernyi, szép hosszú útnak nézek elibé....sok sok kávészünettel és tornaórával tarkítva Ördög
Egészséget hozzá!
(Mondjuk attól tartok,hogy a hazaútról készült élménydús beszámoló után, némi fotódokumentált tereptesztet követően-melyekben megismerhetjük DAS WAGEN kitűnő terepjáró képességeit,családbarát fogyasztását és a semmihez sem hasonlítható vezetési élményt amelyet nyújt...Szóval február környékén számítok egy csak itt és csak most ajánlatra tőled Csabikám!!! Vigyorog)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5194 Dátum: 2015. November 18. - 23:03:25 »

(Mondjuk attól tartok,hogy a hazaútról készült élménydús beszámoló után, némi fotódokumentált tereptesztet követően-melyekben megismerhetjük DAS WAGEN kitűnő terepjáró képességeit,családbarát fogyasztását és a semmihez sem hasonlítható vezetési élményt amelyet nyújt...Szóval február környékén számítok egy csak itt és csak most ajánlatra tőled Csabikám!!! Vigyorog)
Látom figyeltél Okos......de pszt Nem szól szám.....a többieknek egy szót se Tasli!
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #5195 Dátum: 2015. November 19. - 05:06:42 »

Valaki hozzáértő erősítsen meg, vagy vegye el a kedvem Ördög
Ha tgk. vizsgás terepjárót hozok be külföldről, akkor tényleg nincs regadó?


Tényleg. Se Áfa.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5196 Dátum: 2015. November 19. - 11:06:11 »

Köszönöm!
Addig gyúrtam a dolgot, kötöttem kompromisszumokat és pipáltam ki az elvárás-listát a leendő járgány kapcsán,
hogy egy ehhez hasonló sárkányért indulok holnap Hannoverbe.


Ebben 2 ülés van elől és hátul egy kárpitozott pad, afféle szükséghelyként.
A német papírjai szerint LKW vagyis tehergépjármű.
Ezt az ülés mizériát amúgy nem értem.
Egy nagy fülkés-platós Transporter az talán nem tgk?
Csak azért, mert egy kisebb kőműves brigád el tud vele menni dolgozni? Vállat von

Menetlevél és tachograf nem kell bele és ezek szerint regadója sincs.
Azt talán akkor kell rá megfizetni, ha eladom, vagy ha átminősíttetném szgk-ra??



Na és mi lett a Terrano projekttel?  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #5197 Dátum: 2015. November 19. - 11:58:08 »


Autópályán csak nyolcvannal mehetsz vele.

?? Miért?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5198 Dátum: 2015. November 19. - 12:42:17 »

Na és mi lett a Terrano projekttel?  Vállat von

 Emelem
Megfúrta egy hülyebogár.... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5199 Dátum: 2015. November 19. - 15:56:15 »

Fura vagy sem, de nekem kimondottan tetszik....olyan autó formájú autó.

A családi funkció kilőve...ez a legnagyobb kompromisszum Stoel


Csak lett egy fa@a vadászautód !    Röhög   Így kell ezt csinálni ! A család meg üljön biciklire ! Egészséges és olcsó.   Igen 
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5200 Dátum: 2015. November 19. - 15:59:27 »

Csak lett egy fa@a vadászautód !    Röhög   Így kell ezt csinálni ! A család meg üljön biciklire ! Egészséges és olcsó.   Igen 

Persze ha csak a Tamási kempingfürdőig vontatod le a lakókocsit a család is beülhet .   Stoel
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #5201 Dátum: 2015. November 19. - 18:27:14 »

Köszönöm!
Addig gyúrtam a dolgot, kötöttem kompromisszumokat és pipáltam ki az elvárás-listát a leendő járgány kapcsán,
hogy egy ehhez hasonló sárkányért indulok holnap Hannoverbe.


Ebben 2 ülés van elől és hátul egy kárpitozott pad, afféle szükséghelyként.
A német papírjai szerint LKW vagyis tehergépjármű.
Ezt az ülés mizériát amúgy nem értem.
Egy nagy fülkés-platós Transporter az talán nem tgk?
Csak azért, mert egy kisebb kőműves brigád el tud vele menni dolgozni? Vállat von

Menetlevél és tachograf nem kell bele és ezek szerint regadója sincs.
Azt talán akkor kell rá megfizetni, ha eladom, vagy ha átminősíttetném szgk-ra??


Gratulálok!Baleset mentesen használd és egészséggel!
Ha átminősíted akkor fizetni kell a regadót is,ha eladod akkor nem!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #5202 Dátum: 2015. November 20. - 00:37:19 »

?? Miért?
Mert elfelejtették eltörölni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5203 Dátum: 2015. November 20. - 00:52:52 »

Jo, es alaposan megmagyarazo video. Mindet egyforman csinalnak a ket autoval es mindketto szeria. A tesztelok vezetik oket es utana a tulajdonosaik. A Jeep difizarat nem is hasznaltak mivel a Defendernek nem volt csak kozepzara.  A Wrangler-t valasztjak "gyoztesnek" a vegen a jobb off road kepessegei miatt. Lefele folfele maszast konnyebben jobban csinalta difizar nelkul is mint a Defender.  "Overland" turakra a Land Rover jobb a nagyobb benzin tankja miatt. A Wrangler "csomagtartojaba" a hangfal (subwoofer) amire mutatjak, hogy utba van oldalt az mar azota nincs ott....a 2014-15 evjaratuakba el van fektetve a csomagtartoba vizszintesen.  

Egy nagyon fontos dolgot a del afrikaiak nem tesztelnk es nem emlitenek.....(honnan is tudnak?) A Defendert telen nagy minuszokba (ami nem -15, 20 fok (habar az is eleg) hanem -30 -35 fok) nem lehet hasznalni. Egyszeruen a melegites nem jo bennuk.....nem letezo.  Megfagysz bennuk.....ha egyaltalan beiindul a kis dizel. Itt a Defender klub nem hasznalja oket telen ....toluk hallottam ezt legeloszor. A fagyos ablakot nem birja lefujni a melegito....20 perc utan "olvaszt" ra ket lyukat a fagyos szelvedon, es bent meg mindig - 10 fok van.
A Wrangler miutan egesz ejszaka allt -30 fokba, inditas utan 3 perc alatt meleget fuj legyen akarmilyen hideg, 5 perc alatt a kezed nem birod a levego kifujoknal tartani olyan forro a levego. Ilyen autom meg sosem volt ami ilyen gyorsan ilyen forro levegot fuj, fogalmam nincs hogyan csinaljak. A haverem 2012 V6 Toyota 4Runner-je mig jol bemelegszik -25 fokba, kell 10 perc (es hasonloan sok mas  auto) mindig amul mikor velem van, hogy hogyan lehetseges ez a gyors forro meleg.  Nem vagyok elfogult, es nem elfogultsagbol irom mindezt.





Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #5204 Dátum: 2015. November 20. - 06:47:55 »

?? Miért?

Ezt egyébként én sem értem.
2010.január 01. óta a 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsikra, (és ebbe beletartozik szinte az összes furgon és pickup, függetlenül attól, hogy személy avagy tehergépkocsinak van-e vizsgáztatva), ugyanazok a sebesség határok vonatkoznak mint a személygépkocsikra.

26. § (1) Az egyes járművekkel − ha e rendelet másként nem rendelkezik − legfeljebb a következő sebességgel szabad közlekedni:
a) személygépkocsival, motorkerékpárral, 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival
aa) autópályán 130 km/óra,
ab) autóúton 110 km/óra,
ac) lakott területen kívül egyéb úton 90 km/óra,
ad) lakott területen 50 km/óra,


 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: