Oldalak: 1 ... 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 [278] 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792567 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #4155 Dátum: 2014. Október 14. - 10:25:47 »

2, de mikor egyiket eltörtem, már oda is adták  Vigyorog
Kettőn? Akkor elemet nem adtak hozzá. Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #4156 Dátum: 2014. Október 14. - 10:36:01 »

A "Bóvli" meg nem tudom mi az  Mosolyog ?!

bóvli = shit

 Figyelmes olvasás Okos
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4157 Dátum: 2014. Október 14. - 10:37:31 »

Bibíí, az én apukámnak meg CSÉB-je van! Vigyorog

Az Észak-Amerikaiak szerint a Világ ott van, ahol ők vannak, a többi "indultak még" kategória.
Feltétlen le kell nekünk is mennünk eddig a szintig? Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4158 Dátum: 2014. Október 14. - 11:51:19 »

Bibíí, az én apukámnak meg CSÉB-je van! Vigyorog

Az Észak-Amerikaiak szerint a Világ ott van, ahol ők vannak, a többi "indultak még" kategória.
Feltétlen le kell nekünk is mennünk eddig a szintig? Fejvakarás
 Emelem
Direkt nem szóltam hozzá,mert már többször leírtam,voltak kanadai és amerikai osztálytársaim. Gyerekkoromban megszoktam ezt a stílust,így engem nem idegesít. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4159 Dátum: 2014. Október 14. - 12:25:37 »

Kettőn? Akkor elemet nem adtak hozzá. Vigyorog

P..csába, na mindegy most már megtartom.  Kacsint
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4160 Dátum: 2014. Október 14. - 12:30:23 »

Direkt nem szóltam hozzá,mert már többször leírtam,voltak kanadai és amerikai osztálytársaim. Gyerekkoromban megszoktam ezt a stílust,így engem nem idegesít. Wave

Már engem sem idegesít.
De a pro és kontra érveknek, ellenérveknek semmi értelme. Más ország, más szokások, más lehetőségek.
Balgaság azt mondani, hogy az amerikai autók ilyenek, vagy olyanok, ott abból van sok millió, arra van ráállva az emberek agya, elvárásai, vagy pl. szervízhálózat.... stb.
Általában az egyszerű amerikai szerint három féle autó van. Volt kollégáimtól (Connecticut) tudom, eleget faggattam őket a témáról. (15 éves info, ha változott valami - amit alig hiszek - akkor nem igaz amit írok)
Az autó az a "V8".
A sixcilinders, az a "it's not bad", és "not too bad on gas", mikor az autó erejéről és fogyasztásáról érdeklődsz.
A fourcilinders az a "good on gas".
Tök mindegy igazából, hogy a négyhengeres 280 lovas, és kieszik a nadrágodból, a négyhengeres az kisautó, és hogy milyen és mennyit eszik a kocsi, ez így szépen el van könyvelve.
Igazából nem is foglalkoznak vele. Hol érdekli őket a felfüggesztés, a laprugó/spirálrugó probléma... Az a mérnökök dolga, a vevő megveszi és használni akarja!
Az amcsi autó pedig hogy lenne rossz, egy átlag közép szintű családnak is van vagy három-öt belőle. Autó nélkül nincs semmi, megáll az élet.
Hogy melyik a jobb autó, a Merci, vagy a Jeep? Az a melyik ki van fizetve, és nem a banké.... Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #4161 Dátum: 2014. Október 14. - 12:39:55 »

P..csába, na mindegy most már megtartom.  Kacsint
Majd rájössz. Pl. Sanyi távcsöve még átlósan sem fér el benne, el kell fűrészelni... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #4162 Dátum: 2014. Október 14. - 12:46:24 »

Mi a bánatnak akkora távcső. A csillagokat nézni ott van a Hubble!  Ördög

A kocsi pedig az én igényeimnek tökéletesen megfelel és ez a lényeg. Olyannyira, hogy jövőre új gumikat is kap.  Vigyorog
Lehet még csörlőben is gondolkodom, bár arra csak a nagy batároknak van szüksége (terrano, hilux, navara, ranger, stb). Gondolom a Jeep-ek csörlőt esznek reggelire így nekik tökre felesleges a használatuk. 
Valszeg úgy lehetnek a tereppel, mint Chuck N. a vízcsappal.  Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4163 Dátum: 2014. Október 14. - 14:01:39 »

Mi a bánatnak akkora távcső. A csillagokat nézni ott van a Hubble!  Ördög

A kocsi pedig az én igényeimnek tökéletesen megfelel és ez a lényeg. Olyannyira, hogy jövőre új gumikat is kap.  Vigyorog
Lehet még csörlőben is gondolkodom, bár arra csak a nagy batároknak van szüksége (terrano, hilux, navara, ranger, stb). Gondolom a Jeep-ek csörlőt esznek reggelire így nekik tökre felesleges a használatuk. 
Valszeg úgy lehetnek a tereppel, mint Chuck N. a vízcsappal.  Röhög
Néhány hete a 4-es főúton haladt előttünk egy Jeep Wrangler. Különleges fényezése felkeltette a feleségem figyelmét: -Mi ez a szép autó apa?-kérdezte életem párja.  -Jeep.-mondom.  -Tetszik...Mennyibe kerül?..kérdezte tovább. -Hááát vagy 12 misi ilyen állapotban...feleltem. -Miiii??? EEEEEz a kis SZar? Röhög Röhög Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #4164 Dátum: 2014. Október 14. - 14:22:31 »

- Idesanyám', kinek keni azt a baszomadta' nagy kenyeret?
- Neked, édes fiam.
- Ezt a kis picikét?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4165 Dátum: 2014. Október 14. - 16:48:55 »

...... többször leírtam,voltak kanadai és amerikai osztálytársaim.

Akkor te nagyon  fel lehetsz vilagositva, ezek szerint nagyon jobb ha halgatok.... Mosolyog  Amugy nekem is, szerelo itt a Honda-nal. O is tanacsolta, hogy vegyek Jeep-et.
Konnyu, es olcso javitani ha szetcseszem mondta. A tobbi tucat magyar akiket ismerek nemigen foglalkoznak terepjarokkal.

Boar

Az Aztec az tenyleg rohadt csunya, volt egy az utcamba, a tulaja szerette zsebpenzbol vette hasznaltan. Minden belefer azt mondja, es jo camping kocsi gyerekkel....gumi matrac van benne, kihuzhato asztal, beepitett sator, osszkerek meghajtasos (az ove).... OOO.  A "Breaking Bad " Tv szeria utan jobban keresik hasznaltan is. Lehet, hogy meglep, de de a leirasok (reviews) nagyon jok roluk.

...nocsak, nehogy nagyon megtetszedjen ..... Ördög



......es egy "arannyal befujt"..... Röhög Röhög Röhög





A GWagenek nem tartjak az arokat. A nemet autok altalaba nem. Egy 10 eves harminc ezer korul van.

http://www.cargurus.com/Cars/l-Used-Mercedes-Benz-G-Class-d78
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4166 Dátum: 2014. Október 15. - 05:02:57 »

Más ország, más szokások, más lehetőségek.
Az autó az a "V8".
A sixcilinders, az a "it's not bad", és "not too bad on gas", mikor az autó erejéről és fogyasztásáról érdeklődsz.
A fourcilinders az a "good on gas".
Tök mindegy igazából, hogy a négyhengeres 280 lovas, és kieszik a nadrágodból, a négyhengeres az kisautó, és hogy milyen és mennyit eszik a kocsi, ez így szépen el van könyvelve.
Igazából nem is foglalkoznak vele. Hol érdekli őket a felfüggesztés, a laprugó/spirálrugó probléma... Az a mérnökök dolga, a vevő megveszi és használni akarja!
Az amcsi autó pedig hogy lenne rossz, egy átlag közép szintű családnak is van vagy három-öt belőle. Autó nélkül nincs semmi, megáll az élet.
Hogy melyik a jobb autó, a Merci, vagy a Jeep? Az a melyik ki van fizetve, és nem a banké.... Vigyorog

 Emelem

Van igazsag benne. Igen, masak az igenyek, nagyon masak. Vadaszok korebe olyan nincs is, hogy "auto"  Mosolyog  autokat, kis SUV-ket, nok hasznalnak.Vigyorog  Vadaszok -horgaszok "truck"-okat hasznalnak. Es ez igy van, viccen kivul.
Igen a negy hengeresnek nincs nagy becsuje altalaba. Ha elnezed a kepeket megerted miert nincs. Nem birnak, es foleg a hegyekbe, mikor egy orat, kettot mesz folfele vontatva.
Igen V8, vagy a dizelek (Cummins, Duramax, Powerstroke)

Itt igy vadasznak, tele az orszagutak ilyen rig-ekkel foleg most osszel. Nyilvan campingre is hasznaljak ezeket maskor. A vadaszok altalaba nagy tavolsagokat utaznak be altalaba keletrol nyugatra, vagy fel ide Kanadaba. Jok ilyenkor a nagy kobcentik, foleg mikot huzod ezeket fel 3- 4 ezer meterre, a hegyekbe.








 







Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #4167 Dátum: 2014. Október 15. - 19:48:25 »


Lehet még csörlőben is gondolkodom, bár arra csak a nagy batároknak van szüksége (terrano, hilux, navara, ranger, stb).


?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #4168 Dátum: 2014. Október 15. - 19:50:53 »

?
Mit nem értesz?
Kihúzza az ablakon a biztonsági öveket, belebújik mint egy hátizsákba oszt kiviszi. Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #4169 Dátum: 2014. Október 15. - 20:00:31 »

Mit nem értesz?
Kihúzza az ablakon a biztonsági öveket, belebújik mint egy hátizsákba oszt kiviszi. Ördög

Azt nem értem, miért kéne a Terranonak, vagy épp egy Hiluxnak csörlő?  Fejvakarás

Egyébként napok óta csak kapkodom a fejem a topik láttán... Mindenkinek van fixa ideája, amit istenít, minden más sz*r. A német über, az amcsi hulladék. Ez mindig és mindenütt így van az autós világban, építettem autókat, benne voltam, láttam, tapasztaltam. Én egyáltalán nem tartom rossznak az amerikai terepjárókat, és használtam is, az itteni komoly terepen, nem csak láttam a rokon ismerősétől, hogy..... A G-től nem ájulok el, csakúgy nem mint a törpeterepjáróktól. Nem hiszem, hogy a Terranonal, Pajeronal nincs jobb, de jó kompromisszum a mai "terepjárók" közt, sőt... Az Unimog vagy a Samurai, netán épp egy portálagyas UAZ felújított motorral-hajtással nagyon sokat tud terepen, de az autópályán mit csinálsz velük? A GrandCherokee még ott is egész jól elmegy, de a tereptől sem ijedezett sosem, lévén elől-hátul merev híd, önzáró diffi (2), automata, blabla. De ezek mind-mind egyéni meglátások, és a mai fejemmel sosem jutna eszembe, hogy bárkit is győzködjek a magam igazáról, mert nincs igazam! Egy dolog igaz: ahogy írtam, mindenkinek van fixa ideája, biztosan amellett dönt ha megteheti és tapasztal, tapasztal, tapasztal. Jót-rosszat.
Ne bántsátok egymást Mosolyog Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 [278] 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: