Oldalak: 1 ... 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792601 alkalommal)
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #3795 Dátum: 2014. Március 29. - 20:32:37 »

Köszi ! Nem túl biztató...  Vigyorog 

De igazából gyalogoltam vissza a Patrol-ból is..... (azon király terepgumi volt, mondjuk megsokszorozta a terepképességeket a gumi, de egy markoló szedett ki miután sikerült kinyitni az ajtót Mosolyog itt az én hibám volt talán az 50 cm es sár nem a legjobb, oda lánctalpas kell Mosolyog )
A hasmagasságon mindenképpen emelnék.... és úgy gondolom, hogy ezekre azért költeni kell hiszen nem mai gyerekek....

de köszi, hogy írtál talán azért mégis veszek egyet Mosolyog
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3796 Dátum: 2014. Március 29. - 21:08:06 »

Köszi ! Nem túl biztató...  Vigyorog 

De igazából gyalogoltam vissza a Patrol-ból is..... (azon király terepgumi volt, mondjuk megsokszorozta a terepképességeket a gumi, de egy markoló szedett ki miután sikerült kinyitni az ajtót Mosolyog itt az én hibám volt talán az 50 cm es sár nem a legjobb, oda lánctalpas kell Mosolyog )
A hasmagasságon mindenképpen emelnék.... és úgy gondolom, hogy ezekre azért költeni kell hiszen nem mai gyerekek....

de köszi, hogy írtál talán azért mégis veszek egyet Mosolyog
Nem szeretnék bele vauzni ,de a brutális terepjáráshoz MTZ82 -felfelé ezek ott is elmennek amit én még csukott szemmel sem mernék meg közelíteni egy hamvival sem .A személy terepjárást komprumiszív képességgel kell átgondolni .......
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3797 Dátum: 2014. Március 29. - 21:21:49 »

Nem szeretnék bele vauzni ,de a brutális terepjáráshoz MTZ82 -felfelé ezek ott is elmennek amit én még csukott szemmel sem mernék meg közelíteni egy hamvival sem .A személy terepjárást komprumiszív képességgel kell átgondolni .......
Van egy barátom,talán már írtam: ő minden vadászatra egy Zetorral megy ki...Amikor megláttam ,hogy hol vannak a szórói,megértettem miért nem indul el ide terepjáróval... Vigyorog (Apróvadazni is simán elmegy a traktorral...A kutya úgy ugrik be mellé mint a parancsolat.) Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3798 Dátum: 2014. Március 29. - 21:29:44 »

Van egy barátom,talán már írtam: ő minden vadászatra egy Zetorral megy ki...Amikor megláttam ,hogy hol vannak a szórói,megértettem miért nem indul el ide terepjáróval... Vigyorog (Apróvadazni is simán elmegy a traktorral...A kutya úgy ugrik be mellé mint a parancsolat.) Vigyorog
A barátodnak Emelem. Szóval olyan a közeg,amit a nagynyomású szennymarófej is csak ugat .Veszel egy nyugati pickupot,tercsijárcsit aztaán az mtz huzogat .Félpénzért veszel egy jó összkerekes traktort aztán minden megoldva (vad,személy száll..) Vigyorog Wave
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #3799 Dátum: 2014. Március 29. - 21:59:06 »

Sziasztok!
Érdeklődnék a tapasztalataitokról Suzuki Vitara 5 ajtós 1997-2000 körüli évjárat. Milyen terepen, igényei, hibái.....

Vadászatra is használnám, de térdig érő sárba biztos nem mennék vele csak könnyű ésszerű terepre. A kérdés igazából az, hogy erre alkalmas e?
 köszi D

Szia!

Országúton sem elviselhetetlen, könnyű terepen szerintem jó, bár én megemeltem a sajátomat öt centit, meg a gumik rátettek még hármat  Angyal- azért az sokat segít, nem húzgálta mindenhol a hasát. Nem sokban különbözik belbecsre a grand és a kocka Vitara, utóbbinál a karosszériaelemekhez is több javítóalkatrészt találsz. Az 1.6 bevált motor, nemigen szokott kényeskedni.
Szerintem (ár és kor)kategóriájában nem találsz jobbat.

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3800 Dátum: 2014. Március 30. - 08:50:10 »

Van egy barátom,talán már írtam: ő minden vadászatra egy Zetorral megy ki...Amikor megláttam ,hogy hol vannak a szórói,megértettem miért nem indul el ide terepjáróval... Vigyorog (Apróvadazni is simán elmegy a traktorral...A kutya úgy ugrik be mellé mint a parancsolat.) Vigyorog

A Zetorok egy részében pótülés is van, akár vendéget is vihet.  Vigyorog
Olyan terep még nem volt, ahol MTZ-vel szólóban elakadtam volna, igaz, pótkocsit már hagytam ott egyszer, rostaaljjal rakottan.
Jeges, fagyott földön és partnak viszont tehetetlenebb, mint a terepjáró. A traktorgumi csak akkor fog, ha a minta belenyomódik a talajba.
Egy jó állapotban lévő, 50-60 lovas, összkerekes Zetor szerintem is egy reális kompromisszum annak, aki 10 km-en belülre jár ki.
Egy 552-es, vagy 82-es MTZ is, csak azzal kell kezdeni, hogy egy áttételes önindítóra kell cserélni a gyárit, meg egy jó akksi kell bele. Kurva szar dolog mínusz 10 fokban, éjjel átfagyva hazagyalogolni, aztán másnap spekulálni a jármű hazajuttatásán. Állítólag amelyiken nem központi izzítás van, hanem hengerenkénti, az jobban bírja a hideget.
Mondjuk a Zetor sem túl fickósan indul el télen, ilyen traktorom még nem volt, de van egy Desta targonca a telepen, néha azzal is ki kell várni a kikeletet, hogy életet leheljünk bele.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #3801 Dátum: 2014. Március 30. - 09:11:18 »

Jó ez a zetor dolog  Igen   csak mire elérek vele 100 km-re vadászni kicsit elfáradok  OOO meg akik utánam jönnek libasorban azok is... ja és a legnagyobb gond, hogy Budapesten sok helyre be sem mehetek vele Mosolyog Na akkor inkább egy vitara (amúgy öregapámnak van egy 82-es majd ha nagy a gáz szólok neki, hogy húzzon ki)
Köszi D.   Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3802 Dátum: 2014. Március 30. - 09:12:48 »


Mondjuk a Zetor sem túl fickósan indul el télen, ilyen traktorom még nem volt, de van egy Desta targonca a telepen, néha azzal is ki kell várni a kikeletet, hogy életet leheljünk bele.


Nekünk is volt terepes is, meg kiskerekű is. Bekapcsolt dúsítóval azért indulgattak, bár a kiskerekű azért a fűtött garázsban aludt.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3803 Dátum: 2014. Március 30. - 09:30:49 »

Mondjuk a Zetor sem túl fickósan indul el télen, ilyen traktorom még nem volt, de van egy Desta targonca a telepen, néha azzal is ki kell várni a kikeletet, hogy életet leheljünk bele.

Kicsit nagyobb vasak is nehezen indulnak hidegben.  Ördög

Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Antallacika
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #3804 Dátum: 2014. Március 30. - 09:33:25 »

Szia!

Országúton sem elviselhetetlen, könnyű terepen szerintem jó, bár én megemeltem a sajátomat öt centit, meg a gumik rátettek még hármat  Angyal- azért az sokat segít, nem húzgálta mindenhol a hasát. Nem sokban különbözik belbecsre a grand és a kocka Vitara, utóbbinál a karosszériaelemekhez is több javítóalkatrészt találsz. Az 1.6 bevált motor, nemigen szokott kényeskedni.
Szerintem (ár és kor)kategóriájában nem találsz jobbat.

 Emelem
Szia!
Hogy emelted meg?
Milyen gumik vannak alatta?
Jó ideje görcsölök az emelésével eredménytelenül.


Köszi!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3805 Dátum: 2014. Március 30. - 10:17:34 »

Csak a csendet megtörendő... Mosolyog





Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #3806 Dátum: 2014. Március 30. - 10:30:08 »

Csak a csendet megtörendő... Mosolyog




Azért van egy nagy baja: túl tiszta (még?)  Ördög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #3807 Dátum: 2014. Március 30. - 10:32:53 »

Kicsit nagyobb vasak is nehezen indulnak hidegben.  Ördög

Hááát, ja..    Ez van, mikor kevés a petróleum, a sütőolajban..  Stoel ..
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #3808 Dátum: 2014. Március 30. - 10:36:16 »

Csak a csendet megtörendő... Mosolyog

Szép-szép...csak az a független kerékfelfüggesztés ne lenne.
A tisztaság meg ennyi szélesítéssel egy sima pocsolyával a közúton ecccerre megszűnik... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3809 Dátum: 2014. Március 30. - 11:12:12 »

Szép-szép...csak az a független kerékfelfüggesztés ne lenne.
A tisztaság meg ennyi szélesítéssel egy sima pocsolyával a közúton ecccerre megszűnik... Ördög

Egyetértek Petya, pláne félterep gummával: egy parketta a dágványban és mindjárt ráfrecsog két taliga sárgejzír... Mosolyog De úgy a szép!
A független eleje valóban a leggyengébb pont Szomorú Bár, a merev hídon is bír lógni a függőcsap, de az valóban kemény terepen is gondtalan autózást biztosít, ahol ez már esetleg szakad. Sokszor beszéltük már, tökéletes nincs (sajnos) - azaz van, pl. egy HZJ Toyo, de "kedv" meg nincs hozzá  Röhög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 [254] 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: