Oldalak: 1 ... 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 [243] 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792606 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #3630 Dátum: 2014. Február 26. - 19:45:13 »


Ahol tegnap a Terrano lejtmenetben meghasalt, ott ma úgy mentem vele fel, mint a zsírozott villám Igen

Nagyot szikkadt tegnap óta... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3631 Dátum: 2014. Február 26. - 19:54:41 »

Nagyot szikkadt tegnap óta... Ördög
Bammeg!!!! Annyira tudtam, kár, hogy nem írtam meg privátban valakinek!!!!!!!!! Ördög Vigyorog Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3632 Dátum: 2014. Február 26. - 20:04:11 »

Lassan műszakira kell vinni, pár apróság lesz rajta, de semmi nagy dolog.
30 éves lesz tavasszal, tavalyelőtt ősz óta belecsavartam kicsit több, mint 6 ezer kilométert.
Ebben benne van 2 teljes vadásszezon, szerencsére a terület szélén lakunk, alig kell betonon hajtanom.
Ehhez mérten nem nagy gáz, hogy kell bele egy világításkapcsoló és egy csapszeg a bal oldali ajtóhoz.......és azt hiszem ennyi Mosolyog
Ha gondolod,szólhatok a Tolna megyei Közlekedésfelügyeletre,hogy a vizsgán nézzék már meg azt az autót egy kicsit tüzetesebben...szigorúan csak a Te saját biztonságod érdekébe Kacsint Türelmetlenül
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3633 Dátum: 2014. Február 26. - 20:51:12 »

...... hát ez elég szégyen, hogy KÉT Terranonak kell összeállni, hogy megpróbáljanak legyűrni EGY Pandát.....  Vigyorog Angyal
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #3634 Dátum: 2014. Február 26. - 22:32:37 »

 Röhög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #3635 Dátum: 2014. Március 05. - 15:27:14 »

Hátsó kerékfékhenger csere Terranon (Níván)
17 év után könnyedzett a jobb hátsó.(2 éves korában reggelre a garázsban megellett ).
Megemelem,háromlábúval alábakolom.(Emelőfülnél horpad,nyúlik,kocsi marad a földön,tűzifa guriga alárugdos). 6 db kerékanya krova racsnival leszed.(5 db kerékcsavar keresztkulccsal nyikorogva távozik,egyről a menet  kerékagyban marad).Fékdob kézzel leemel,fékpor szájjal lefúj.(Fékdob húzatóval jön le,hozza magával rúgót-betétet,két marék olajsár).Fékcső hollander normál szerszámmal oldható.(Fékcső –1 napi  wd40-ben áztatás után-nyakban elcsavarodik,fékolaj ömlik).
Fékhenger felfogató 2 db csavar villáskulccsal kicsavar,menet tükörfényes.(Felfogató csavar csillag-villással lesarkal,kulcs leugrik,kézfej sárvédőívbe lebasz.Patentfogó rácsíp-nem a kézre!-,csavarfej szintbe leszakad.Csavar kifúr-dobtól nem férsz hozzá,asszony kiabál: vacsoraaaa!Új menet fúrása,megint nem férsz hozzá,asszony:hányszor szóljak még?).10 mátyásért új munkahenger nem jó,hosszabb is,csavarok se ott vannak.(Új mh. 2500-ért zsíros papírba csomagolva,nincs variáció).Jó alkatrész 2 nap múlva megjön rá kell fizetni 1500-at.(Van még belőle a padláson + 2 db).Alkatrész berak,fék beállít,légtelenít.(Alkatrész berak,fék utánállító berohadva,fékdob nem megy fel.Kalapács innen-onnan,csak felmegy).Kerék visszarak,kocsi leenged.(Kerék vissza,centír hiányzik-pedig nem is rázott,le van szarva,kocsi tuskóról lelök).Próbakör: fék satu,boldogság,vasárnap perselybe papírpénz.(Próbakör:fékpedál padlóig beesik,új munkahenger elfossa magát,viacoloron kéttenyérnyi fékolaj)….ajaj,már anyós is kiabál! Délutáni litánián 3 Miatyánk a tervezőmérnök lelki üdvéért...)
A méteres káromkodásokat kihagytam,de minden zárójeles mondatba beillesztendő!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Március 05. - 19:01:40 írta Sakac » Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #3636 Dátum: 2014. Március 05. - 16:21:55 »

Hátsó kerékfékhenger csere Terranon (Níván)
17 év után könnyedzett a jobb hátsó.(2 éves korában reggelre a garázsban megellett ).
Megemelem,háromlábúval alábakolom.(Emelőfülnél horpad,nyúlik,kocsi marad a földön,tűzifa guriga alárugdos). 6 db kerékanya krova racsnival leszed.(5 db kerékcsavar keresztkulccsal nyikorogva távozik,egyről a menet  kerékagyban marad).Fékdob kézzel leemel,fékpor szájjal lefúj.(Fékdob húzatóval jön le,hozza magával rúgót-betétet,két marék olajsár).Fékcső hollander normál szerszámmal oldható.(Fékcső –1 napi  wd40-ben áztatás után-nyakban elcsavarodik,fékolaj ömlik).
Fékhenger felfogató 2 db csavar villáskulccsal kicsavar,menet tükörfényes.(Felfogató csavar csillag-villással lesarkal,kulcs leugrik,kézfej sárvédőívbe lebasz.Patentfogó rácsíp-nem a kézre!-,csavarfej szintbe leszakad.Csavar kifúr-dobtól nem férsz hozzá,asszony kiabál: vacsoraaaa!Új menet fúrása,megint nem férsz hozzá,asszony:hányszor szóljak még?).10 mátyásért új munkahenger nem jó,hosszabb is,csavarok se ott vannak.(Új mh. 2500-ért zsíros papírba csomagolva,nincs variáció).Jó alkatrész 2 nap múlva megjön rá kell fizetni 1500-at.(Van még belőle a padláson + 2 db).Alkatrész berak,fék beállít,légtelenít.(Alkatrész berak,fék utánállító berohadva,fékdob nem megy fel.Kalapács innen-onnan,csak felmegy).Kerék visszarak,kocsi leenged.(Kerék vissza,centír hiányzik-pedig nem is rázott,le van szarva,kocsi tuskóról lelök).Próbakör: fék satu,boldogság,vasárnap perselybe papírpénz.(Próbakör:fékpedál padlóig beesik,új munkahenger elfossa magát,viacoloron kéttenyérnyi fékolaj)…
A méteres káromkodásokat kihagytam,de minden zárójeles mondatba beillesztendő!


 Röhög Nagyon nagy.  Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3637 Dátum: 2014. Március 05. - 17:50:28 »

Hátsó kerékfékhenger csere Terranon (Níván).....
A méteres káromkodásokat kihagytam,de minden zárójeles mondatba beillesztendő!
Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög
 Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3638 Dátum: 2014. Március 05. - 19:07:18 »


A méteres káromkodásokat kihagytam,de minden zárójeles mondatba beillesztendő!


A következő gyónásnál igen nagy bajban leszel..... Ördög Vigyorog
Annyira jó volt a történet, hogy ilyen jót régen nevettem! Igen Taps
 Emelem Wave
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #3639 Dátum: 2014. Március 05. - 21:22:04 »

Hátsó kerékfékhenger csere Terranon (Níván)
17 év után könnyedzett a jobb hátsó.(2 éves korában reggelre a garázsban megellett ).
Megemelem,háromlábúval alábakolom.(Emelőfülnél horpad,nyúlik,kocsi marad a földön,tűzifa guriga alárugdos). 6 db kerékanya krova racsnival leszed.(5 db kerékcsavar keresztkulccsal nyikorogva távozik,egyről a menet  kerékagyban marad).Fékdob kézzel leemel,fékpor szájjal lefúj.(Fékdob húzatóval jön le,hozza magával rúgót-betétet,két marék olajsár).Fékcső hollander normál szerszámmal oldható.(Fékcső –1 napi  wd40-ben áztatás után-nyakban elcsavarodik,fékolaj ömlik).
Fékhenger felfogató 2 db csavar villáskulccsal kicsavar,menet tükörfényes.(Felfogató csavar csillag-villással lesarkal,kulcs leugrik,kézfej sárvédőívbe lebasz.Patentfogó rácsíp-nem a kézre!-,csavarfej szintbe leszakad.Csavar kifúr-dobtól nem férsz hozzá,asszony kiabál: vacsoraaaa!Új menet fúrása,megint nem férsz hozzá,asszony:hányszor szóljak még?).10 mátyásért új munkahenger nem jó,hosszabb is,csavarok se ott vannak.(Új mh. 2500-ért zsíros papírba csomagolva,nincs variáció).Jó alkatrész 2 nap múlva megjön rá kell fizetni 1500-at.(Van még belőle a padláson + 2 db).Alkatrész berak,fék beállít,légtelenít.(Alkatrész berak,fék utánállító berohadva,fékdob nem megy fel.Kalapács innen-onnan,csak felmegy).Kerék visszarak,kocsi leenged.(Kerék vissza,centír hiányzik-pedig nem is rázott,le van szarva,kocsi tuskóról lelök).Próbakör: fék satu,boldogság,vasárnap perselybe papírpénz.(Próbakör:fékpedál padlóig beesik,új munkahenger elfossa magát,viacoloron kéttenyérnyi fékolaj)….ajaj,már anyós is kiabál! Délutáni litánián 3 Miatyánk a tervezőmérnök lelki üdvéért...)
A méteres káromkodásokat kihagytam,de minden zárójeles mondatba beillesztendő!

Megtanít alázatra stb..................azt hiszem Németh Lajostól idéztem... Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3640 Dátum: 2014. Március 05. - 22:07:18 »

Az ilyen gépezet apósomnak való.Nagy emberismerő vagyok,de ilyen türelem nem létezik mint az övé.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3641 Dátum: 2014. Március 06. - 14:03:32 »

jahúúúúúúúúúhúhúúhúhúhúhúhúúh...

Éreztem a fájdalmat és kilátástalannak tűnő küzdelmet.... Rííí OOO Rííí Stoel

 Wave



Naplózva

Üdv End
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #3642 Dátum: 2014. Március 07. - 22:44:18 »

Biza'  Vigyorog
Ma is bemutatkozott a kis vacak.
Ahol tegnap a Terrano lejtmenetben meghasalt, ott ma úgy mentem vele fel, mint a zsírozott villám Igen

Lassan műszakira kell vinni, pár apróság lesz rajta, de semmi nagy dolog.
30 éves lesz tavasszal, tavalyelőtt ősz óta belecsavartam kicsit több, mint 6 ezer kilométert.
Ebben benne van 2 teljes vadásszezon, szerencsére a terület szélén lakunk, alig kell betonon hajtanom.
Ehhez mérten nem nagy gáz, hogy kell bele egy világításkapcsoló és egy csapszeg a bal oldali ajtóhoz.......és azt hiszem ennyi Mosolyog

Terepen egy személynek, vagy max. kettőnek nagyon jó kis masina.
Ha sík vidékre kellene választani, még a 4x4-et sem tartanám feltétlen szükségesnek.
2 jó gumival az elején szinte bárhol elmegy, ahol nem hasal fel.
A hátulját csak nagyon ritkán és csak hegymenetben, vagy nagyon mély sárban kellett eddig bekapcsolni.
110 kg-os bikatest volt rajta hátul a legnehezebb szállítmány, de azt minden további nélkül vitte terepen.

Köszi Csabi!
Ma hoztam haza a kis pandát egyébként. Taps
Na gyors teszt a bükki hegyekben: meg sem kottyant neki a hegymenet.
Aztán vissza Fejérbe cirka 350 km-t pakoltam bele alap hangon szakadó esőben végig.
Hát na: tetszik. Vigyorog
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #3643 Dátum: 2014. Március 08. - 20:30:38 »

A tegnapi komolyabb eső apropójából (és mert a navigátorom olyan jól elhúzta az időt, hogy ránk esteledett) kimentünk egy kis esti sárdagasztásra az új jövevénnyel.
Iszonyatosan nagy sár volt és iszonyatosan sok mély traktornyomon kellett áthaladnunk. Szóval megmondom őszintén kissé kételkedtem is a dologban, kell -e ez nekünk?

De aztán győzött a hülyebogár (erre illene már egy smiley-t találni, nemde?) és nekivágtunk.
Jó kis lendülettel sikeresen vette a legmélyebb pocsolyát és szintkülönbséget is, mire megálltam egy igen mély gödör szélén megörökíteni a pillanatot.
Okos ember ilyenkor mit csinál? Félreáll a "rendes" útra, füves részre és ott fotóz..., nem úgy a szenvedélytől fűtött új Pandás. Mire a második fotót készítettem és a vakuval szórakoztam, elkezdett beomlani a part, a kis Panda pedig szépen alvázig merült a trutyiban, amin a "sima" téli gumik a legkevésbé sem segítettek.  Ördög

Mire kis kézimunkával kitoltuk a katlanból, tolatás közben megismétlődött a dolog, csak ezúttal hátul omlottunk.  Vigyorog Innen viszont kis kerékbűvészkedéssel nagyobb gond nélkül kitaláltunk és indultunk is haza.

Összegezve: élmény az megvolt, de némi helyzetfelismerő képesség és pár jó terepgumi még elférne a fegyvertáramban.  Vigyorog
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3644 Dátum: 2014. Március 08. - 20:39:33 »

A Pandának nem kellene egy új topikot nyitni:"-Ez vagy valami vagy megy valahova???" Illetve "Valami olyasmi" lehetne a címe.... Stoel
Viccet félretéve,muszáj lesz egy ilyenbe beleülnöm,ha beleférek,mert szimpatikus kis járgány.Egészséggel használd Gewehr!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 [243] 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: