Oldalak: 1 ... 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792612 alkalommal)
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #3300 Dátum: 2013. November 18. - 19:14:07 »

Ne értsetek félre nem lopni vette  Mosolyog Lakossági tüzifa szedés magunknak apum tesójának nagy szülőknek. 40-50 m3
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3301 Dátum: 2013. November 18. - 20:13:12 »

Ne értsetek félre nem lopni vette  Mosolyog Lakossági tüzifa szedés magunknak apum tesójának nagy szülőknek. 40-50 m3

Várjálvárjál.. hogyisvanez?
Én veszem a fát, hasított akác, erdei köbmétere 29000 forint+kaloda 6 ropi, de azt visszaveszik...
Pedig nekem is, és a páromnak is van erdeje, na nem sok, de van........
Egy erdei köbméter 1,7-1,8 köbméter..
A lakossági tűzifa szedés az milyen intézmény?
Róbert bácsi mondá, hogy ember menj, és szedj az erdőmből 20 erdei köbméter fát, hogy ne fázzék a te tested és apudtesójáé se, meg nagyszüleidé se télen, és mondj el 40 miatyánkot?
Hol lakik Róbert bácsi?
Mert minden erdő VALAKIÉ!!!!!!!!!
És ki az aki ebben a qrva jó világban egy vadásznak, akik mint tudjuk a társadalom legrászorulóbb rétegéből kerülnek ki, odaad az ő erdejéből 20 köbméter fát??????????
Aki külön terepjárót bír venni "LAKOSSÁGI TŰZIFA SZEDÉS" céljára????????????

Csak úgy kérdezem.
Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #3302 Dátum: 2013. November 18. - 20:23:53 »

Erdészetnél van ilyen lehetőség amit letermelnek és bent hagynak gallyakat max 8-10 cm azt össze lehet szedni lakossági tűzifa gyűjtés keretében. Mivel fuvaros már nincs a környéken aki behozza meg mondta egy pár éve hogy befejezi elkezdtünk spórolni egy uazra 4 év alatt összejött az ára kemény 390.000 magyar forint. szóval félre ne érts nem arról van szó hogy k...va jól megy hanem így a számolgatások alapján kicsit olcsóbban tudjuk össze szedni mintha sarang mellől vennénk. Igaz meg kell érte dolgozni keményen erdőnk az nincs egyáltalán. Vegyes tüzelésű kazán van, a gáz nem ér semmit így meg kell próbálni a legolcsóbban beszerezni a tüzelőt.
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 19. - 04:27:52 írta Sakac » Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #3303 Dátum: 2013. November 18. - 20:27:20 »

Amúgy ha így szeded össze pár ezer forintot spórolsz meg mert az erdészet sem ingyen adja ám és alig hagynak benne a termelők fát. Nem tudom tudod e milyen így gyűjtögetni, de légyszíves ne ítélj meg e miatt hogy, ennyire telik mert be kell osztani minden fillért.
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 19. - 04:27:00 írta Sakac » Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3304 Dátum: 2013. November 18. - 20:34:43 »

és alig hagynak benne a termelők fát.

"Termelők" és erdésze válogatja.  Kacsint

Amúgy legyen az UAZ-ban víz, olaj, üzemanyag, kalapács, gyufa.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3305 Dátum: 2013. November 18. - 20:35:46 »

Szállításnál ne rakd nyakig.
Meséltem pár hete valamelyik rovaton, hogy egy ismerősöm pár éve, egy szezonban háromszor rúgatta szét a hátsó hidat, mire hazahordta azt a 40-50 m3 fát.
Pedig ez csak a Zalai dombvidék, nem a Mátra és csak gyérítési anyag volt, nem ölfa.
A helyedben gyorsan, jó áron eladnám, és vennék a pénzből egy aránylag jó állapotú, terepes IFA-t. Egy forduló nagyjából ugyanannyiba kerül, de négyszeresét elviszi. A kézi munka meg a fele, hiszen billent.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #3306 Dátum: 2013. November 18. - 20:40:50 »

Köszönöm! Mosolyog Hát erre már ha van elvétve 1-2 10 cm darab akkor örülünk leginkább gallyfa van de az is jó. Tudjátok szegény ember vízzel főz.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #3307 Dátum: 2013. November 18. - 20:43:55 »

Várjálvárjál.. hogyisvanez?

Teljesen legális, hétköznapi dolog ez.
Bizonyos vastagság alatt a tulajnak, vagy a kitermelést végző vállalkozónak nem éri meg az ágfával foglalkozni.
Ilyenkor vagy összeszedik egy forwarderrel, kihordják az út szélére és bedarálják erőművi aprítéknak, vagy aránylag olcsó pénzért kiadják a területet a "faszedőknek", akik összeszedik a javát és helyben eltüzelik azt a gallyat, amit már nekik sem éri meg hazavinni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #3308 Dátum: 2013. November 18. - 20:45:48 »

Teljesen legális, hétköznapi dolog ez.
Bizonyos vastagság alatt a tulajnak, vagy a kitermelést végző vállalkozónak nem éri meg az ágfával foglalkozni.
Ilyenkor vagy összeszedik egy forwarderrel, kihordják az út szélére és bedarálják erőművi aprítéknak, vagy aránylag olcsó pénzért kiadják a területet a "faszedőknek", akik összeszedik a javát és helyben eltüzelik azt a gallyat, amit már nekik sem éri meg hazavinni.

Jól esik hogy más is így tudja és nem csak én tudom így.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3309 Dátum: 2013. November 18. - 20:49:10 »

Amúgy ha így szeded össze pár ezer forintot spórolsz meg mert az erdészet sem indjen adja ám és alig hagynak benne a termelők fát. Nem tudom tudod e milyen így gyülytögetni de légyszives ne itélj meg e miatt hogy ennyire telik mert be kell osztani minden fillért.

Nem akarok senki zsebében turkálni, semmi közöm hozzá, hogy ki mennyiért vesz terepjárót, csak azt kérdeztem meg, hogy ki ad oda manapság 50-100 ezer forint ára fát – tekintsük a bennhagyott gallyakat egytized értékűnek az akáchoz képest. Nem ismerem az erdészetek tevékenységét, ezt beismerem. Stoel
Csak mert a múltkor az egyik „rászoruló” megkérdezte a páromtól, hogy szedhet-e össze lehulló gallyakat az erdejéből, és a másik tulaj aki látta(osztatlan közös erdőrész) ígért be súlyos pofonokat, miután a rászoruló autóhoz kötött UTÁNFUTÓN hordta ki az erdőből a combvastagságú frissen vágott, tehát valóban a földre „lehullott gallyakat”.
Ne haragudj, de valahogy szkeptikus vagyok a gallyakat összeszedő rászorulók tevékenységét illetően……
Nem akartalak megbántani, elsőre kissé furán hangzott, és hát érts meg…. én meg ezt tapasztaltam. És nem hallottam még a lakossági tűzifa szedés intézményéről..
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #3310 Dátum: 2013. November 18. - 20:50:11 »

A kézi munka meg a fele, hiszen billent.
Viszont jó magasra kell rakni... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #3311 Dátum: 2013. November 18. - 20:53:38 »

És nem hallottam még a lakossági tűzifa szedés intézményéről..
 Emelem
Mert megsüketültél a sok durrogtatástól, azért nem hallottad...az orvos is megmondta, hogy a süketszobát rólad nevezték el... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #3312 Dátum: 2013. November 18. - 20:56:12 »

Nem akarok senki zsebében turkálni, semmi közöm hozzá, hogy ki mennyiért vesz terepjárót, csak azt kérdeztem meg, hogy ki ad oda manapság 50-100 ezer forint ára fát – tekintsük a bennhagyott gallyakat egytized értékűnek az akáchoz képest. Nem ismerem az erdészetek tevékenységét, ezt beismerem. Stoel
Csak mert a múltkor az egyik „rászoruló” megkérdezte a páromtól, hogy szedhet-e össze lehulló gallyakat az erdejéből, és a másik tulaj aki látta(osztatlan közös erdőrész) ígért be súlyos pofonokat, miután a rászoruló autóhoz kötött UTÁNFUTÓN hordta ki az erdőből a combvastagságú frissen vágott, tehát valóban a földre „lehullott gallyakat”.
Ne haragudj, de valahogy szkeptikus vagyok a gallyakat összeszedő rászorulók tevékenységét illetően……
Nem akartalak megbántani, elsőre kissé furán hangzott, és hát érts meg…. én meg ezt tapasztaltam. És nem hallottam még a lakossági tűzifa szedés intézményéről..
 Emelem

Nem haragszom de itt felénk már ilyen hogy valaki értek itt a másik bőrszínre is nem viszik a fát mert a rendőrök rá vannak szállva és még ők sem merik bevállalni. Épp eszű embernek meg se fordul ilyen a fejében minden erdei út végén ott állnak szinte. Jó a gallyfa is gömbölyű lassan gyullad be elismerem a hasított jobban ég de ha megpakolod vékony gömbölyűvel az tartja a meleget igazán. Mosolyog
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #3313 Dátum: 2013. November 18. - 21:04:20 »

Így van, ahogy mondjátok, ez az ún. gazdaságtalan tüzifa intézménye.
Elvileg 6 centi fölött már tüzifába kellene rakni a tüzifát, de gyakorlatban ez azért nem így van...
Úgy működik, hogy valaki megkapja az engedélyt a szedésre, megmutatja neki az erdész, hol szedhet, megszedi kupacokba, azt az erdész felvételezi, utána a delikvens bemegy az erdészethez befizetni, és utána viheti el, saját fuvarossal, saját költségen.
Röviden ennyi. Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3314 Dátum: 2013. November 18. - 21:05:27 »

Mert megsüketültél a sok durrogtatástól, azért nem hallottad...az orvos is megmondta, hogy a süketszobát rólad nevezték el... Ördög
..de azt sem hallottam b+... és ezt is csak azért értem, mert írva vagyon... ha mondanád, csak egy összefüggéstelen, borízű, gurgulázó zagyvalékot hallanék. Azt hittem, hogy ez így természetes, mert már más is panaszkodott erre, de a süketszobában rájöttem, hogy igazságtalan voltam veled, nem is borízű. Meghajol
A többi persze olyan, amilyennek leírtam. Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 [221] 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: