Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792568 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1650 Dátum: 2011. Február 08. - 12:06:19 »

Na na!! NoNo


A forduláskor meg mindegyik lánctalp "túr" ám rendesen.

Főleg amennyiben a főmasiniszta helyben óhajt manőverezni. Ha odafigyel - nagyobb ívben fordul, nem "sarkon" - lehet azzal szépen (is) fordulni. 85 centis mocsárjáró láncossal ment, mondjuk puha földön standard lánccal már nem biztos   Angyal  Stoel Vigyorog

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1651 Dátum: 2011. Február 08. - 14:46:16 »

Aki felszántotta a kövesutat az a mellettem lévő utcában lakik .Éjjel ködben szántotta az enyhén havas kissé fagyott földet ,az utat pályázatból építették ...Ezen röhög a falu ,de az nem röhög aki éjjel kimerülten belehúzott 200 méter hosszan mert 1 milla felett lesz a javítás.Akinél dolgozik annál nem a nyolc óra a munkaidő ...
Az viszont már bunkó aki direkt úgy beszánt a dűlő mellé,hogy a Samurai is éppen elfér ,hogy egy sorral több teremjen neki. Legszívesebben még az utat is bevetné ha tehetné.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1652 Dátum: 2011. Február 08. - 17:24:24 »

Igazad van. A tanklánctalp sokkal szélesebb,


Főként ha annak idején még a "Schnee-kette" is felkerült a lánctalpra.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1653 Dátum: 2011. Február 09. - 08:31:22 »

Aki felszántotta a kövesutat az a mellettem lévő utcában lakik .Éjjel ködben szántotta az enyhén havas kissé fagyott földet ,az utat pályázatból építették ...Ezen röhög a falu ,de az nem röhög aki éjjel kimerülten belehúzott 200 méter hosszan mert 1 milla felett lesz a javítás.Akinél dolgozik annál nem a nyolc óra a munkaidő ...

Azért valószínű, épp nem volt szomjas, amikor az utat szántotta...  OOO  Piál Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1654 Dátum: 2011. Február 09. - 15:42:20 »

Azért valószínű, épp nem volt szomjas, amikor az utat szántotta...  OOO  Piál Röhög
Ismerem jól és tudom,hogy amikor lehet akkor küzd a kiszáradás ellen mert tudja,hogy az egyik legrondább halálnem. OOO
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 09. - 15:53:10 írta Pyrus » Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1655 Dátum: 2011. Február 09. - 19:11:54 »

Terranosok figyelmébe ajánlom a ma délutáni "élményemet"!
Hátsó híd környékéről fémes,kattogó zaj hallatszott gázadáskor,terheléskor.Gondoltam jobb esetben hátsó difi kúpkerék csapágya,ha nincs szerencsém,akkor kúpkerék,tényérkerék fog(hézag) probléma...Hátsóhídnál 4 db kardáncsavar le,már húztam is le a tengelyt a terepváltó csonkjáról.Peremes agy nem lóg,ellenben a hátsó kereszt szárazon recseg-ropog,összeugrottak benne a tűgörgők.Már a nyáron se vette be a zsírt... Fejvakarás
Telefon autósboltba,van kereszt,egy ötösből megúszom. Igen Mit nekem az a 10 km oda-vissza,elsőhajtás be,elejével elballagok.Kiállok az udvarból,kiszállok kapu becsuk,autónak alánéz.... Rííí
De akkor már az asszony is emlegette a felmenőimet Tasli,mert a nyáron lerakott viacolorra csodálatos mintát varázsoltam az osztómű olajából,30 m hosszúságban... Stoel
Utána meg a szomszédok  Röhög-tek,hogy a hülyegyerek az úton fekszik a kocsi alatt,mikor kétállásos fűtött garázsa van...
Szóval hátsó kardán nélkül egy métert se,ugyanis a terepváltó hátsó szimeringjét semmi nem rögzíti,csak a felszerelt hátsó kardán!
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #1656 Dátum: 2011. Február 09. - 19:23:01 »

Terranosok figyelmébe ajánlom a ma délutáni "élményemet"!
Hátsó híd környékéről fémes,kattogó zaj hallatszott gázadáskor,terheléskor.Gondoltam jobb esetben hátsó difi kúpkerék csapágya,ha nincs szerencsém,akkor kúpkerék,tényérkerék fog(hézag) probléma...Hátsóhídnál 4 db kardáncsavar le,már húztam is le a tengelyt a terepváltó csonkjáról.Peremes agy nem lóg,ellenben a hátsó kereszt szárazon recseg-ropog,összeugrottak benne a tűgörgők.Már a nyáron se vette be a zsírt... Fejvakarás
Telefon autósboltba,van kereszt,egy ötösből megúszom. Igen Mit nekem az a 10 km oda-vissza,elsőhajtás be,elejével elballagok.Kiállok az udvarból,kiszállok kapu becsuk,autónak alánéz.... Rííí
De akkor már az asszony is emlegette a felmenőimet Tasli,mert a nyáron lerakott viacolorra csodálatos mintát varázsoltam az osztómű olajából,30 m hosszúságban... Stoel
Utána meg a szomszédok  Röhög-tek,hogy a hülyegyerek az úton fekszik a kocsi alatt,mikor kétállásos fűtött garázsa van...
Szóval hátsó kardán nélkül egy métert se,ugyanis a terepváltó hátsó szimeringjét semmi nem rögzíti,csak a felszerelt hátsó kardán!


"ugyanis a terepváltó hátsó szimeringjét semmi nem rögzíti,csak a felszerelt hátsó kardán!"

Ahogy írod nem egészen igaz. "Rögzítve" van a szimmeringházban, különben kiesett volna.
Tömítve nincs, ha nincs benne kardán. De mégis mit vártál?
Mivel a Terrano bordástengelyén nincs felszerelve menesztőtárcsa, a szimering belső futógyűrűjét kihúztad a helyéről.
Örülj neki, hogy még időben észrevetted, és most nem kell hozzá váltót is keresned!

Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Steve
Vendég
« Új üzenet #1657 Dátum: 2011. Február 09. - 19:24:57 »


"ugyanis a terepváltó hátsó szimeringjét semmi nem rögzíti,csak a felszerelt hátsó kardán!"

Ahogy írod nem egészen igaz. "Rögzítve" van a szimmeringházban, különben kiesett volna.
Tömítve nincs, ha nincs benne kardán. De mégis mit vártál?
Mivel a Terrano bordástengelyén nincs felszerelve menesztőtárcsa, a szimering belső futógyűrűjét kihúztad a helyéről.
Örülj neki, hogy még időben észrevetted, és most nem kell hozzá váltót is keresned!


Igen Kacsint
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1658 Dátum: 2011. Február 09. - 21:02:40 »


"ugyanis a terepváltó hátsó szimeringjét semmi nem rögzíti,csak a felszerelt hátsó kardán!"

Ahogy írod nem egészen igaz. "Rögzítve" van a szimmeringházban, különben kiesett volna.
Tömítve nincs, ha nincs benne kardán. De mégis mit vártál?
Mivel a Terrano bordástengelyén nincs felszerelve menesztőtárcsa, a szimering belső futógyűrűjét kihúztad a helyéről.
Örülj neki, hogy még időben észrevetted, és most nem kell hozzá váltót is keresned!


Így van,ahogy írod...a szimering vélhetően zégergyűrűvel van rögzítve a házban.Csak közben rámsötétedett,a stekklámpa meg nem ért ki a kapu elé... Vigyorog Örültem,hogy gyorsan egy rossz kesztyűvel megakadályoztam a további olajveszteséget (és az újabb absztrakt mintát a térkövön),ugyanis 2 hete cseréltem le a hajtóműolajakat,és a 10 l Hykomol LS90-ből maradt is,meg nem is.
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1659 Dátum: 2011. Február 09. - 21:13:45 »


Érdemes végignézni!
A lánctalp relatíve kis talajnyomása nem mindig elég a megboldoguláshoz!



Naplózva

Üdv: Bence
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #1660 Dátum: 2011. Február 09. - 22:55:02 »

Terranosok figyelmébe ajánlom a ma délutáni "élményemet"!
Hátsó híd környékéről fémes,kattogó zaj hallatszott gázadáskor,terheléskor.Gondoltam jobb esetben hátsó difi kúpkerék csapágya,ha nincs szerencsém,akkor kúpkerék,tényérkerék fog(hézag) probléma...Hátsóhídnál 4 db kardáncsavar le,már húztam is le a tengelyt a terepváltó csonkjáról.Peremes agy nem lóg,ellenben a hátsó kereszt szárazon recseg-ropog,összeugrottak benne a tűgörgők.Már a nyáron se vette be a zsírt... Fejvakarás
Telefon autósboltba,van kereszt,egy ötösből megúszom. Igen Mit nekem az a 10 km oda-vissza,elsőhajtás be,elejével elballagok.Kiállok az udvarból,kiszállok kapu becsuk,autónak alánéz.... Rííí
De akkor már az asszony is emlegette a felmenőimet Tasli,mert a nyáron lerakott viacolorra csodálatos mintát varázsoltam az osztómű olajából,30 m hosszúságban... Stoel
Utána meg a szomszédok  Röhög-tek,hogy a hülyegyerek az úton fekszik a kocsi alatt,mikor kétállásos fűtött garázsa van...
Szóval hátsó kardán nélkül egy métert se,ugyanis a terepváltó hátsó szimeringjét semmi nem rögzíti,csak a felszerelt hátsó kardán!
Kardánkereszt cserénél a kocsi hátuljával rá szoktam állni két ferdén lecsapott gerendavégre, úgy húzom ki a kardánt a terepváltóból. Eddig még nem folyt el az olaj.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1661 Dátum: 2011. Február 10. - 07:58:12 »

Kardánkereszt cserénél a kocsi hátuljával rá szoktam állni két ferdén lecsapott gerendavégre, úgy húzom ki a kardánt a terepváltóból. Eddig még nem folyt el az olaj.

A kolhozban MTZ TLT cserénél ezt én is így csináltatom,csak ott rámpára állíttatom a hátsó kereket,mert ott 40 l olaj a tét Ördög
Abban bíztam,hogy ez nem az a kategória... Vállat von
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #1662 Dátum: 2011. Február 12. - 12:00:25 »

Megtudná nekem valaki mondani, hogy milyen híd van a Pajeromban, ha 3000 fordulaton 110Km/h sebességet tud?

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1663 Dátum: 2011. Február 14. - 12:07:46 »

Megtudná nekem valaki mondani, hogy milyen híd van a Pajeromban, ha 3000 fordulaton 110Km/h sebességet tud?



Azt, hogy milyen híd van benne nem, de az adatokból azt kiszámoltam, hogy a kapitány 47 éves! Stoel Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1664 Dátum: 2011. Február 14. - 13:24:23 »

Megtudná nekem valaki mondani, hogy milyen híd van a Pajeromban, ha 3000 fordulaton 110Km/h sebességet tud?



Valószínű nem ponton...  Nyihi Stoel Stoel Stoel
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: