Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792581 alkalommal)
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1395 Dátum: 2010. Október 25. - 21:52:39 »

És még merevhidas is a "kicsike", meg rejtett csörlő:
http://www.flickr.com/photos/ppz/2826186078/

meg Lara Croft a tetején  'Girl  Ördög
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1396 Dátum: 2010. Október 26. - 10:34:28 »

Ha beteszed a csomagtérbe összevérezel mindent. (persze lehet alá tenni nylont, de biztos, hogy pont akkor fog befolyni alá, amikor holnap a kocsival olyan helyre kell menni, ahol a véres és bebüdösödött csomagtartó gáz.

Tudod, van egy olyan fantasztikus találmány XXI. századunkban, amit úgy hívnak, hogy műanyagláda...  Ördög
Még a vadat is könnyebb benne betenni. Az enyémben volt már 3 nagyvad is egyszerre (rajtam kívül  Ördög) és nem gányolódott össze semmi.
Vadőrködtem a Tercsivel. Erős szőnyegből beleszabtam kárpitot előre-hátra, ami keresztülfutott a kardánboxon, a hátsó ülések hátfalára és a csomagtérre vastag ponyvát vágtam be, erre került a láda. A lőtt vadon, a kutyákon kívül még a vendégeknek is jutott hely, és még most is megnézheted milyen állapotban van lassan 15 évesen.  Kacsint
Naplózva

Erdő az én templomom...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1397 Dátum: 2010. Október 26. - 10:44:06 »

Tudod, van egy olyan fantasztikus találmány XXI. századunkban, amit úgy hívnak, hogy műanyagláda...  Ördög
Még a vadat is könnyebb benne betenni. Az enyémben volt már 3 nagyvad is egyszerre (rajtam kívül  Ördög) és nem gányolódott össze semmi.
Vadőrködtem a Tercsivel. Erős szőnyegből beleszabtam kárpitot előre-hátra, ami keresztülfutott a kardánboxon, a hátsó ülések hátfalára és a csomagtérre vastag ponyvát vágtam be, erre került a láda. A lőtt vadon, a kutyákon kívül még a vendégeknek is jutott hely, és még most is megnézheted milyen állapotban van lassan 15 évesen.  Kacsint

Tegyél bele a műanyag ládába egy nagyobb gím tarvadat, vagy nagyobb disznót, netán bikát.
Mindezt utána tedd bele a csomagtartóba, vidd el a mázsához, ott vedd le, és mérd meg...mindezt egyedül.  Kacsint
Avagy megfordítva.
A csomagtartóban lévő műanyag ládába tedd bele a bikát, disznót, egyebet és csináld végig a fentieket. Kacsint
Ne haragudj, de nem vagyok meggyőzhető arról, hogy egy Terrano van olyan alkalmas MINDENNAPI vadászati célokra, mint egy jó Níva, vagy egy platós. Vigyorog
Szerintem a Nívához és platóshoz sokkal kevesebb kompromisszum kell, mint egy Terranohoz.
Ennyi az én véleményem erről a kérdésről.

(Persze ez csak az én véleményem, de láttam egyszer, hogy mit küzdött az egyik vadásztársam, mire egyedül betett egy tehenet a Terranoba.  Ördög)
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1398 Dátum: 2010. Október 26. - 10:47:36 »

láttam egyszer, hogy mit küzdött az egyik vadásztársam, mire egyedül betett egy tehenet a Terranoba.  Ördög)

Te meg csak nézted, nézted...  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1399 Dátum: 2010. Október 26. - 10:49:54 »

Te meg csak nézted, nézted...  Ördög
S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1400 Dátum: 2010. Október 26. - 10:52:21 »

Wetzlar, nekem volt Nivám is. Minden sarkon háromszor szétesett, többet költöttem rá 1 év alatt, mint a Tercsire 5 év alatt...és még kisebb is belülről...

De ha jobbnak találod, hát használd egészséggel.   Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #1401 Dátum: 2010. Október 26. - 10:54:19 »

Azt meg nem írtam, hogy használhatóbb a mindennapi vadőri feladatokra, mint egy platós autó...

Tudod, "a figyelmes olvasás csodákra képes!"...
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 26. - 11:28:00 írta Németh Lajos » Naplózva

Erdő az én templomom...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1402 Dátum: 2010. Október 26. - 11:32:59 »

No akkor nyelvészkedjünk.  Ördög

1. Níva esetében azt írtam, hogy "jó Níva"...nem a hulladékokról beszéltem. Kacsint

2. Nem írtad le, hogy használhatóbb mint a platós. De én hol írtam ezt le?  Vállat von
Annyit jegyeztem meg, hogy engem nem tudsz meggyőzni arról, hogy a Terrano van olyan alkalmas.
Ha mást meg tudsz győzni erről, akkor már akár lehet jobb is. (tudod a kompromisszumok, amikről beszéltünk.  Kacsint)
Én tehát nem kész tényként írtam le, hanem felvetettem, hogy esetemben a meggyőzés nem lehetséges.
Nagy különbség ám. Kacsint

3. Hol írtam le azt konkrétan, hogy a Nívát jobbnak tartom, mint a Terranot?
Azt írtam le, hogy szerintem kevesebb kompromisszum kell a Nívához/platóshoz.
Ez is nagy különbség ám.

Hát ennyit a figyelmes olvasásról.  Vigyorog

(...és ha lenne pénzem, akkor akkor sem a Terrano jutna eszembe az biztos. Ördög
Inkább egy régebbi merev hidas Hilux, vagy egy Isuzu motoros Campo). Kacsint)

Pati!

Igen, csak néztem, mert a nagyeszű pontosan ezzel érvelt.
Azt mondta, hogy majd ő megmutatja egyedül.
Tiszta vér lett a ruhája, verte a víz, míg én kényelmesen felhúzogattam 2 tarvadat a Campo platójára. (sajnos nem az én autóm volt.)
Se vér, se megizzadás a 2 vad gyötrelmek nélkül felkerült a platóra.

Na én befejeztem a további fejtegetését a témának!
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1403 Dátum: 2010. Október 26. - 13:00:55 »

Gondolom műbizonylat is van róla, mert ellenkező esetben ez pénztárca terhelő lehet.
Nekem is volt egy vadásztársam, akinek a Patrolján szuper vadrács volt...csak volt egy jóakarója és keményem megfizette egy KPM igazoltatást követően az árát.
Mivel gépészmérnök-,és törvénytisztelő vagyok,természetesen be van minősítve,le van dokumentálva a dolog.Műszaki vizsgán a biztosúr félóráig nyálazta a paksamétát,végül csak rábólintott.Igaz,hogy egy komolyabb büntetés árát fizettem a védjegyeztetésért,de legalább egyedi és mindennemű másolását és koppintását védi a paragrafus! Wave
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1404 Dátum: 2010. Október 26. - 13:03:11 »

(...és ha lenne pénzem, akkor akkor sem a Terrano jutna eszembe az biztos.
Inkább egy régebbi merev hidas Hilux, vagy egy Isuzu motoros Campo). )

Gondolom abból is a hosszú,a duplakabinos! Na az lenne igazán nagy csalódás Neked a Níva után,nem a Terrano...A harmaton nem tudnál vele egyenesen menni,nemhogy a sárban...
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1405 Dátum: 2010. Október 26. - 13:07:19 »

(...és ha lenne pénzem, akkor akkor sem a Terrano jutna eszembe az biztos.
Inkább egy régebbi merev hidas Hilux, vagy egy Isuzu motoros Campo). )

Gondolom abból is a hosszú,a duplakabinos! Na az lenne igazán nagy csalódás Neked a Níva után,nem a Terrano...A harmaton nem tudnál vele egyenesen menni,nemhogy a sárban...
Hosszú autó kemény terepre nem alkalmas...sár, csatornák, árkok, szűk fordulók...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1406 Dátum: 2010. Október 26. - 13:13:39 »

Itt meg egy Isuzu motoros Isuzu!

Velem egyidős és megy! Ez vadászautó amit nem sajnálok! És van mellette utcai, munkába járós autó amit sajnálnék ha ez nem lenne!





Naplózva

Üdv: Bence
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1407 Dátum: 2010. Október 26. - 13:17:05 »

Itt meg egy Isuzu motoros Isuzu!

Velem egyidős és megy! Ez vadászautó amit nem sajnálok! És van mellette utcai, munkába járós autó amit sajnálnék ha ez nem lenne!


 Igen

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1408 Dátum: 2010. Október 26. - 13:18:31 »

(...és ha lenne pénzem, akkor akkor sem a Terrano jutna eszembe az biztos.
Inkább egy régebbi merev hidas Hilux, vagy egy Isuzu motoros Campo). )

Gondolom abból is a hosszú,a duplakabinos! Na az lenne igazán nagy csalódás Neked a Níva után,nem a Terrano...A harmaton nem tudnál vele egyenesen menni,nemhogy a sárban...

Vadőrünk 5 éve nyúz egy Campot és bizony nem olyan rossz. Kacsint (el akarta adni, hogy majd vesz ő is valami jobbat, de végülis úgy döntött marad.)
Hozzáteszem nálunk az apróvadas részünk csak a fekete föld, de oda ha lezuttyan az eső, max. traktorral lehet csak lemenni, bármelyik terepjáró megadja ott magát.
A nagyvadas részünk zöme homokosabb.

Nekem elsősorban nem a vadászat miatt, hanem a futózás végett kellett a Níva.
A tüzifámat véghasználatok után ágfából szedem össze, és bizony néha olyan helyre kell bemenni akár futóval is, ahol a hosszú autó egyszerűen már "sok".
Na ilyenkor látom, hogy ki mire megy XY terepjáróval.  Kacsint
Naplózva
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #1409 Dátum: 2010. Október 26. - 14:25:18 »

Wetzlar, nekem volt Nivám is. Minden sarkon háromszor szétesett, többet költöttem rá 1 év alatt, mint a Tercsire 5 év alatt...és még kisebb is belülről...

De ha jobbnak találod, hát használd egészséggel.   Emelem

Miénk lassan 3 éve megy úgy, hogy 1 gömbcsukló törött el benne télen a legnagyobb hidegbe, ahogy fordultunk le a léniáról, szóval nem minden Niva ilyen.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: