Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792568 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1335 Dátum: 2010. Október 20. - 20:32:18 »

Nézegettem ezt az Amarokot én is a vadásznapon.
Háát, nem hiszem hogy ez itt valaha is el fog terjedni erdészek-vadászok, földművelők stb. köreiben.
Túl sok benne az elektronika.
Az összkereket, felezőt, meg mindent egy-egy gombnyomással tudsz bekapcsolni.
Nekem kifejezetten nem tetszett!

(Ja, sógoromnak egy Passat kombija van, 1.8 vagy 1.9 PDTDI motorral. Használja már pár éve, de azzal még gond nem volt.)
Üdv! Emelem
1-2 hónapja az AutoBild-ben volt egy 6-oldalas teszt az amarokról. A lényege terepen használhatóság szempontjából: az első mélyebb dagonyában annyi lett a motor vmelyik részének (nem tudom már melyiknek, emlékezetből írom, már nem találom az újságot), +extraként még a sáros lötty is befolyt az ajtó és a küszöb között. Erről kép is volt. A mi szempontunkból nem túl bizalomgerjesztő. Szerintem pénzesebb embereknek jó lesz a vadászházig + tescoba menni (mint a mai új terepjárók többsége, tisztelet a kivételnek), de a terepre jó ha tartanak még egy pl. samurait is.
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1336 Dátum: 2010. Október 20. - 20:44:40 »

Opel Frontéra 2.4 vélemények tapasztalatok?
Hali !
Nekem tetszik . Erős , tágas komoly panasszal még nem találkoztam .
Ha meg valami tönkremegy bármelyik típuson akkor az biztosan drága és rosszkor történik , de az élet az ilyen ! Ördög
Én is gondolkodtam már , hogy ilyen kell terepre.
Üdv RZOLI
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1337 Dátum: 2010. Október 25. - 08:52:43 »

 Emelem

Ismét egy pickup teszt!

http://totalcar.hu/tesztek/haszon/2010/10/25/mezitlabas_melos/

Az alábbi idézet azért sok mindent elárul!

"Csodákat ne várjunk tőle, hiszen ez nem egy G-Mercedes..."
Naplózva

Üdv: Bence
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1338 Dátum: 2010. Október 25. - 14:02:05 »

Emelem

Ismét egy pickup teszt!

http://totalcar.hu/tesztek/haszon/2010/10/25/mezitlabas_melos/

Az alábbi idézet azért sok mindent elárul!

"Csodákat ne várjunk tőle, hiszen ez nem egy G-Mercedes..."
Hát, ettől tényleg ne várjunk csodákat! nem is néz ki jól, én biztos nem vennék ilyet.
Ha már ennyi pénzem lenne, inkább vennék hiluxot, vagy rangert. Ilyet semmiképp... inkább áldoznék rá párszázezerrel többet
Egyszer láttam egy ilyet kb. suzuki swift- méretű kerekekkel. Na, az azért már kicsit erős volt! Ördög
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1339 Dátum: 2010. Október 25. - 14:10:33 »

Hát, ettől tényleg ne várjunk csodákat! nem is néz ki jól, én biztos nem vennék ilyet.
Ha már ennyi pénzem lenne, inkább vennék hiluxot, vagy rangert. Ilyet semmiképp... inkább áldoznék rá párszázezerrel többet
Egyszer láttam egy ilyet kb. suzuki swift- méretű kerekekkel. Na, az azért már kicsit erős volt! Ördög
 Emelem
Pedig elég jó. Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1340 Dátum: 2010. Október 25. - 14:20:27 »

Bárki bármit mond, terepre: niva, samurai, vagy egy '95-os Hilux, amit én el tudok képzelni, rendszeres, nagy igénybevételre. Sokszor már az az érzésem, ma már nem gyártanak igazán terepre való terepjárót, amit az ember kedve szerint nyúzhat. Jó, persze, egy Q7-est is lehet nyúzni, csak nem érdemes. Vagy nagyon szívtelennek kell lenni hozzá. vagy baromisok pénzed kell legyen Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #1341 Dátum: 2010. Október 25. - 14:41:20 »

Hát, ettől tényleg ne várjunk csodákat! nem is néz ki jól, én biztos nem vennék ilyet.
Ha már ennyi pénzem lenne, inkább vennék hiluxot, vagy rangert. Ilyet semmiképp... inkább áldoznék rá párszázezerrel többet
Egyszer láttam egy ilyet kb. suzuki swift- méretű kerekekkel. Na, az azért már kicsit erős volt! Ördög
 Emelem

A Ranger-t terepre nem érdemes megvenni! Nem fog ott elmenni, ahol egy Niva/Hilux elmegy. Még a nedves füvön is elkapar.
Én ilyen téren egy jó Nivára esküdnék...azt terepre tervezték, igaz, kicsit sokat eszik, de én még erdőben nem süllyedtem meg vele sehol.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1342 Dátum: 2010. Október 25. - 14:44:44 »

A Ranger-t terepre nem érdemes megvenni! Nem fog ott elmenni, ahol egy Niva/Hilux elmegy. Még a nedves füvön is elkapar.
Ezt nem mondanám... Fejvakarás

Én ilyen téren egy jó Nivára esküdnék...azt terepre tervezték, igaz, kicsit sokat eszik, de én még erdőben nem süllyedtem meg vele sehol.
Ezt sem... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1343 Dátum: 2010. Október 25. - 14:48:05 »

Én ilyen téren egy jó Nivára esküdnék...azt terepre tervezték, igaz, kicsit sokat eszik, de én még erdőben nem süllyedtem meg vele sehol.

Mindennek eljön az ideje.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1344 Dátum: 2010. Október 25. - 14:55:56 »

A Ranger-t terepre nem érdemes megvenni! Nem fog ott elmenni, ahol egy Niva/Hilux elmegy. Még a nedves füvön is elkapar.
Én ilyen téren egy jó Nivára esküdnék...azt terepre tervezték, igaz, kicsit sokat eszik, de én még erdőben nem süllyedtem meg vele sehol.

Ez most komoly? Ha igen, akkor cserélj rajta gumit. Az enyém még nem kapart el nedves füvön sohasem  Ördög

De szerintem sem tudnék vele mindenütt elmenni ott, ahol Nivával igen, elsősorban azért, mert fordulóköre egy repülőgép-anyahajóéhoz hasonló. Bár szerintem ez nagyjából minden pickupra igaz, a Hiluxtól az L200-ig
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1345 Dátum: 2010. Október 25. - 15:08:23 »

Szerintem alapvetően hibás dolog összehasonlítani a Nivát, Samut, bármelyik Pickup-al!
Másra valók! Míg az előbbiek jó gumikkal extrém helyeken is elmennek, de 2 embernél több nem fér el benne felszereléssel együtt!
A Pickup-ok pedig méretükből adódóan kevesebb helyen mennek el, de ha kell akkor 4 fő elfér és még pakolhatsz is bőven!
Nincs terepjáró kompromisszumok nélkül!
Naplózva

Üdv: Bence
Sonic
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195


« Új üzenet #1346 Dátum: 2010. Október 25. - 15:10:04 »

Gondoltam, hogy nagy port fog kavarni ez  hozzászólásom, de nekem ez a tapasztalatom volt vele.
Lehet, hogy valami normálisabb gumi kellene rá...
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1347 Dátum: 2010. Október 25. - 15:22:38 »

Gondoltam, hogy nagy port fog kavarni ez  hozzászólásom, de nekem ez a tapasztalatom volt vele.
Lehet, hogy valami normálisabb gumi kellene rá...

Egy BFG MT, mint az én Rangeremen, aranyat ér. Nem kaparja a nedves füvet, hanem "felszántsa" Táncol Táncol... Ördög Ördög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1348 Dátum: 2010. Október 25. - 15:24:11 »

Egy BFG MT, mint az én Rangeremen, aranyat ér. Nem kaparja a nedves füvet, hanem "felszántsa" Táncol Táncol... Ördög Ördög Ördög

 Ördög Ördög Ördög

És országúton sem olyan gáz, mint vártam volna
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1349 Dátum: 2010. Október 25. - 15:39:15 »

Ez most komoly? Ha igen, akkor cserélj rajta gumit. Az enyém még nem kapart el nedves füvön sohasem  Ördög

De szerintem sem tudnék vele mindenütt elmenni ott, ahol Nivával igen, elsősorban azért, mert fordulóköre egy repülőgép-anyahajóéhoz hasonló. Bár szerintem ez nagyjából minden pickupra igaz, a Hiluxtól az L200-ig

Megfordulás a sógorom Rangerével szűk erdei földúton.
Párbeszéd a kocsiban:
-Misi, látod a tuskót mögöttünk jobbra?
-És? Nem tudom kiborítani?

Csak eszembe jutott.


 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: