Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792582 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #1125 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 07:53:36 »

ti valahogy nem beszelgettek roluk ami szamomra  eleg furcsa volt mindig is ha terepjarokrol volt szo, ...es nem tudtam-tudom  vajon miert is nem??)

Ez szvsz. azért van, mert nálunk nem sok van belőle. Nem hiszem, hogy pár ezer darabnál több lenne az országban.
Olyan Jeep-pel meg még nem is találkoztam, amit vadászatra használnak.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1126 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 08:01:37 »

Ez szvsz. azért van, mert nálunk nem sok van belőle. Nem hiszem, hogy pár ezer darabnál több lenne az országban.
Olyan Jeep-pel meg még nem is találkoztam, amit vadászatra használnak.
Annyi pénzért épkézláb terepjárót is lehet venni... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1127 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 08:17:58 »

Hello Anti!
Egyik barátom hasonló "gondokkal" küzdött,mint Te.Ő a Suzuki Jimny (benzin)mellett döntött,bár a Toyota Rav4 (benzin) 3 ajtósban is nagyon jó kompromisszum lett volna neki.Egyébként meg próbálj minnél fiatalabb autót venni...mondja ezt Neked egy volt Niva tulajdonos,aki nem régen ült át egy '98-as rövid Terrano II. 2,7TDI-be,akinél anno egy tankolás áráért voltál disznóhajtáson a Mátrában! Wave

Szia!

A Suzuki Jimny nálam nincs a listában. Lehet, hogy jó terepen, de nagyon fapadnak tűnik, meg aszfalton se túl stabil szerintem. A sógorom nemrég borult fel egy ilyennel, a családban nem lenne túl népszerű. Fejvakarás
A Terranóról neked milyen tapasztalataid vannak eddig?
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1128 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 08:41:02 »

Szia!

A Suzuki Jimny nálam nincs a listában. Lehet, hogy jó terepen, de nagyon fapadnak tűnik, meg aszfalton se túl stabil szerintem. A sógorom nemrég borult fel egy ilyennel, a családban nem lenne túl népszerű. Fejvakarás
A Terranóról neked milyen tapasztalataid vannak eddig?
 Wave


Szia!
Én láttam Erdőjárót, hogy megy terepen az Ignissel, bár én utálom ezt a kocsit (nekünk is van) de szerintem idehaza jó választás! Mindenhol kapni olcsón alkatrész, értenek hozzá a szerelők!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1129 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 09:27:11 »

Ez szvsz. azért van, mert nálunk nem sok van belőle. Nem hiszem, hogy pár ezer darabnál több lenne az országban.
Olyan Jeep-pel meg még nem is találkoztam, amit vadászatra használnak.

Az autószerelő haveromnak kettő is van, és nem kell őket szerelni, még...
Igaz az is hogy nálunk nem van komoly terep, így igazából csak az a bajuk, hogy nehezen férnek el az erdei utakon..., mert szélesek.
Az A/T miatt barkácsolni nem igazán jó velük, vagyis hozzá kell szokni... a Berzintemető elmegy a gazolinnal is  Nyihi Nyihi Nyihi 130-ért, igaz kel is belőle neki vagy 16-20 lityi... Fejvakarás Stoel Rííí Ördög
A diesel-nek csak az a baja, hogy hangos... Stoel
A hiedelmekkel ellentétben mint Balázs is mondta nem drága az alkatrész, amúgy a Sógorok rakják össze, bár nem az összes tipust.

Anti Én csak azt mondanám neked, hogy ne 3 ajtós autót vegyél a gyerkőc miatt, mert meg fogod bánni.
Én többek között ezért adtam el a Terrano-t, meg nem volt benne klima...
Ha Terrano-t veszel, a küszöböt nézd meg mert, vagy már megcsinálták azért nem rohad (ez állt. lefújják rücsivel eladásra), vagy még nem bírt elrohadni, és az első futómű felújítása sem kevéske pénz.
A 5 ajtós Vitara lenne talán a kézenfekvő, csak komoly terepre egyszerűen nem való, nálunk a homokon most a legjobb megoldások egyike.
A kis Daihatsu, nagyon jó autó, és nem is igen romlik, de ha romlik akkor néha lehetetlen alkatrészt találni.
A Honda, meg a  Kia jó megoldás lehet még, csak én még normális állapotút ilyen ár környékén nem láttam Stoel Stoel

Volt egy kettő napos körutunk, egyszerűen amit megnéztünk az mind hulladék volt, persze tel.-on nem dohányzó, nem törött stbbb. mikor megláttuk az autót, majd sírva fakadtunk  Rííí Rííí , de sajnos ez jellemző a mai használt autó piacra, és borzasztóan  köcsögök a kereskedők, pedig mindegyiknél úgy kezdtük, hogy mi is kereskedők vagyunk, és nem akarunk elmenni 2-300 km egy szarért, mond meg milyen az autó... Woest Woest Stoel Stoel Rííí Rííí

Naplózva

Üdv End
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1130 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 11:56:51 »

A Terranóról neked milyen tapasztalataid vannak eddig?
Sikerült kifognom egy megkímélt darabot! Hát...amennyire istenítették a terepjáró tulajdonságait...őszintén szólva egyelőre nem vagyok tőle nagyon elájulva...tény hogy nyomatékosabb,magasabb,kényelmesebb,megbízhatóbb.Ugyanazokon a helyeken,ugyanolyan körülmények között használom,mint az elődjét,de ha egy emelkedőn sárban el kell indulni álló helyzetből,akkor a Niva nem gondolkodott,ez meg...
Pedig vadi új 235/75/15-ös MT-s papucsok vannak rajta... Vállat von.Keskenyebb /215,vagy 205-ös/ gumi kellene rá,de azzal meg idétlenül néz ki.
Kiváncsi vagyok a hóban majd hogy muzsikál Türelmetlenül,ha nem lesz megnyerő,akkor szégyen-szemre visszatérek az orosz csodához....
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1131 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 12:05:05 »

Pedig vadi új 235/75/15-ös MT-s papucsok vannak rajta... Vállat von.Keskenyebb /215,vagy 205-ös/ gumi kellene rá,de azzal meg idétlenül néz ki.
Kiváncsi vagyok a hóban majd hogy muzsikál Türelmetlenül,ha nem lesz megnyerő,akkor szégyen-szemre visszatérek az orosz csodához....

Inkább próbáld meg a hozzá illő 31x10,5R15-ös MT-s gumival és lehet, hogy rá sem ismersz.
A Terranohoz nem ilyen vékony virslik kellenek, mert nehéz az autó, ezekhez a szélesebb papucs való.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1132 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:00:04 »

Inkább próbáld meg a hozzá illő 31x10,5R15-ös MT-s gumival és lehet, hogy rá sem ismersz.
A Terranohoz nem ilyen vékony virslik kellenek, mert nehéz az autó, ezekhez a szélesebb papucs való.

 Igen valahol ott a megoldás, de Boar többet tud, erről nyilatkozni, mert ő keményebb terepen is használja.
Én csak egy dolgot nem szerettem benne, az hogy nagyon orr-nehéz volt, és a fossssó homokban is kérte a 4 kereket.
Itt felénk szinte teljesen sík minden, a tavalyi nagy havakban sima kopottas nyári gumival elmentem a szűz terepen is, és nem kételkedtem benne, hogy haza érek... Ördög Ördög
Ha emelkedik a terep akkor kell a jó gumi.
 Wave
Naplózva

Üdv End
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1133 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:02:52 »

Igen valahol ott a megoldás, de Boar többet tud, erről nyilatkozni, mert ő keményebb terepen is használja.
Én csak egy dolgot nem szerettem benne, az hogy nagyon orr-nehéz volt, és a fossssó homokban is kérte a 4 kereket.
Itt felénk szinte teljesen sík minden, a tavalyi nagy havakban sima kopottas nyári gumival elmentem a szűz terepen is, és nem kételkedtem benne, hogy haza érek... Ördög Ördög
Ha emelkedik a terep akkor kell a jó gumi.
 Wave
Vagy esetleg traktorjárta területen...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1134 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:09:41 »

Igen valahol ott a megoldás, de Boar többet tud, erről nyilatkozni, mert ő keményebb terepen is használja.
Én csak egy dolgot nem szerettem benne, az hogy nagyon orr-nehéz volt, és a fossssó homokban is kérte a 4 kereket.
Itt felénk szinte teljesen sík minden, a tavalyi nagy havakban sima kopottas nyári gumival elmentem a szűz terepen is, és nem kételkedtem benne, hogy haza érek... Ördög Ördög
Ha emelkedik a terep akkor kell a jó gumi.
 Wave
Én csak Nógrádban és Tolnában nyúztam jó pár évig a Terranot, úgy, hogy csak hátul volt fent az említett méretű MT-s gumi, elöl csak kopott AT-s, de menteni nem kellett soha, pedig egyszer-kétszer nagyon komoly helyeken nyomtam.
Ezekkel a széles MT-s gumikkal szerintem elmegy mindenhol, ahol az vezetője neki meri engedni. (Persze nem mindegy, hogy gyakorlott terepező vagy sem)! Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1135 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:11:49 »

Én csak Nógrádban és Tolnában nyúztam jó pár évig a Terranot, úgy, hogy csak hátul volt fent az említett méretű MT-s gumi, elöl csak kopott AT-s, de menteni nem kellett soha, pedig egyszer-kétszer nagyon komoly helyeken nyomtam.
Ezekkel a széles MT-s gumikkal szerintem elmegy mindenhol, ahol az vezetője neki meri engedni. (Persze nem mindegy, hogy gyakorlott terepező vagy sem)! Ördög
Komolyabb helyekre Zoli begyalogolt... :Mosolyog

 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1136 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:17:28 »

Komolyabb helyekre Zoli begyalogolt... :Mosolyog

 Ördög

Volt egy párszor olyan is, amikor már én is azt mondtam, hogy ide nem megyek be, és biza' gyalogoltam eleget. (Ha rémlik, a Szennyvíztisztítótól a 29-es vége, 28-as körzetbe.)
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1137 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:18:52 »

Volt egy párszor olyan is, amikor már én is azt mondtam, hogy ide nem megyek be, és biza' gyalogoltam eleget. (Ha rémlik, a Szennyvíztisztítótól a 29-es vége, 28-as körzetbe.)
Ugye-ugye...

 Ördög
 S.Peti

Én is.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #1138 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 13:24:14 »

"a hozzá illő 31x10,5R15-ös MT-s gumival és lehet, hogy rá sem ismersz."-nem bízok benne.Ez még szélesebb lenne 32 mm-rel,mint ami most van rajta...pont az a bajom,hogy nem vágja úgy bele magát a sárba,mint a "virsli"-gumi.Nekem nem előny a szélesség!
"Persze nem mindegy, hogy gyakorlott terepező vagy sem"-7 év Nívázás után nem mondanám magamat gyakorlatlannak.
Egyelőre a tapasztalat ezt mutatja,aminek nagyon nem örülök!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1139 Dátum: 2010. Szeptember 21. - 18:48:49 »

Ez szvsz. azért van, mert nálunk nem sok van belőle. Nem hiszem, hogy pár ezer darabnál több lenne az országban.
Olyan Jeep-pel meg még nem is találkoztam, amit vadászatra használnak.

Nekem ez az autó volt a "fertőzés"





Csak kizárólag vadászatra használták/használtuk, én személy szerint egy szűk fél évig használtam napi/heti rendszerességgel, ősszel-télen, itt a Böryzönyben és környékén. Egy kézifékgomb ellövésen kívül sosem volt baja, talán egyszer szedett be valamit a fék ami miatt befogott, de nagyon könnyen orvosolható volt. Egyébként könnyen szerelhető, egyszerű szerkezet.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: