Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 513   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Terepjárók  (Megtekintve 792580 alkalommal)
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #990 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 10:21:38 »

Nálunk van egy a cégnél a rövidből már másfél éve, bár sajnos nem én hajtom! Ha megy akkor nagyon jó, dicsérik is, erős a motorja (az Iveco Daily-é van benne), jó terepjáró képességekkel bír!
Sajnos sokat van szervízben, ami a nagyon kemény igénybevételnek is köszönhető! 24 órás folyamatos műszak terepen! A váltónak van valami konstrukciós hibája, mert amikor hátramenetbe teszik berezonál az egész kocsi! Nem tudnak vele semmit csinálni a szakszervízben sem!
A fékjeire is állandóan panaszkodnak és hátul szabadon a csomagtérben hagyott kobak terepezés közben össze-vissza horpasztotta a bádogot belül! Nem valami vastag lemezből van!
A leírtak nem saját, hanem munkatársak tapaszatlatai!


Köszi!  Wave
Ezek szerint nem lesz egy Defender verő...
Naplózva

Renkecz Rafael
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #991 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 20:51:25 »

Köszi!  Wave
Ezek szerint nem lesz egy Defender verő...

Hát nem! Egyébként Defenderhez van némi köze! A spanyolok koppintották le elsőnek a defit és árusítják is valamilyen néven és ennek a licencét vette meg a Fiat (Iveco)! De mivel nem is sokkal olcsóbb, ezért akkor már érdemesebb az eredetit venni, a jó öreg 90-es Defendert!
Naplózva

Üdv: Bence
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #992 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 20:59:22 »

Nem értem, hogy mit vacakoltok  itt a Defenderrel. Mindenki, aki használja, előtte Nívát hajtott, és visszasírják. Miben jobb a LRover? Fejvakarás
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #993 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 21:06:14 »

 Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás Vállat von :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #994 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 21:32:35 »

Miben jobb a LRover? Fejvakarás

Ha véletlenül eltévednél vele, akkor könnyen visszatalálsz a helyes útra ha követed az útra hullott olajcseppeket.  Wave
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #995 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 21:37:46 »

Ha véletlenül eltévednél vele, akkor könnyen visszatalálsz a helyes útra ha követed az útra hullott olajcseppeket.  Wave

Nagyon vicces, de sajnos tényleg igaz! Ördög Rííí
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #996 Dátum: 2010. Szeptember 14. - 22:11:58 »

Bocs, hogy beleszóltam, mert eddig én nívánál újabbat, defendernél olcsóbbat használtam, de akiknél lényeg a valódi terepes teljesítmíny, és tapasztalatuk van mindkettőben, azok a nívát dícsérik, nem is kevéssé.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Steve
Vendég
« Új üzenet #997 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 07:29:40 »

Bocs, hogy beleszóltam, mert eddig én nívánál újabbat, defendernél olcsóbbat használtam, de akiknél lényeg a valódi terepes teljesítmíny, és tapasztalatuk van mindkettőben, azok a nívát dícsérik, nem is kevéssé.

Én Nivát nyomtam 6 évíg.
Nem sírom vissza egyetlen másodpercét sem. S.Peti
Soha nem hagyott ott sehol, de minden terepezés után szerelni kellett azt a szart. Végül is az UAZ-ommal is ezért lett tele a kukker. A két típusról zengett ódák csak mérsékelten fedik a valóságot az én tapasztalataim szerint.... S.Peti
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #998 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 07:57:49 »

Nem értem, hogy mit vacakoltok  itt a Defenderrel. Mindenki, aki használja, előtte Nívát hajtott, és visszasírják. Miben jobb a LRover? Fejvakarás

Abban jobb, hogy elférsz benne. Abban jobb, hogy magasabb. Abban jobb, hogy alvázas. Abban jobb, hogy sokkal erősebb a hajtáslánca.
Abban jobb, hogy egy nyomatékos dízelmotor van benne amit nem kell szétpörgetni, hogy leadjon valami kis teljesítményt.
Tény, hogy ugyanolyan trehány módon van összerakva mint a niva, de legalább nem havibaj nála a kardánkereszt, gömbfej, kerékcsapágy, első féltengely...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #999 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 08:04:04 »

Hát nem! Egyébként Defenderhez van némi köze! A spanyolok koppintották le elsőnek a defit és árusítják is valamilyen néven és ennek a licencét vette meg a Fiat (Iveco)! De mivel nem is sokkal olcsóbb, ezért akkor már érdemesebb az eredetit venni, a jó öreg 90-es Defendert!
Nem lekoppintották...megvették a licenszet...
A Defi csak céges autóban jó...sajátnak akkor sem vennék, ha lenne rá pénzem...akkor már inkább a jó öreg osztrák Steyr...vagy G.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1000 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 08:26:29 »

Nem lekoppintották...megvették a licenszet...
A Defi csak céges autóban jó...sajátnak akkor sem vennék, ha lenne rá pénzem...akkor már inkább a jó öreg osztrák Steyr...vagy G.

Nem írtam eddig a saját véleményem, de ezzel s hozzászólásoddal szó szerint egyetértek! Nekem is ez a kétfajta kellene leginkább!
Naplózva

Üdv: Bence
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #1001 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 09:43:43 »

Nem lekoppintották...megvették a licenszet...
A Defi csak céges autóban jó...sajátnak akkor sem vennék, ha lenne rá pénzem...akkor már inkább a jó öreg osztrák Steyr...vagy G.


Itt a régebbi típusokra gondolsz?
Ezektől az új díszdobozoktól a hideg kiráz. Annyira illenek a sárba, mint a zsíroskenyérre a kutyasz@r.
Ebben az évben két olyan bak vadásztatáson voltam jelen, ahol puccos terepjáróval mentünk.
Az egyik egy Grand Cherokee volt. Elment az mindenhol, de amikor nyakig sarasan beültem a vajszínű bőrülésbe elég kényelmetlenül éreztem magam.
A másik egy zsír új Toyota Landcruiser volt. Arany színű metálfény csilli-villi. A hivatásos vadásszal halk diskurálásba kezdtünk, hogy na most ezt a vendéget merre vigyük, hogy kíméljük az autóját. Meghallotta a delikvens, és közölte velünk, azzal ne törődjünk, sár nem számít. No, gondoltuk akkor jól van... Sikerült is kivitelezni egy kisebb elakadást. Szerencsére megoldotta önerőből, mert azt a böszme gépet csak traktor szedte volna ki.
A lényeg az, hogy terepjáróba az én izlésemnek a puritán gépek felenek meg.  Mondjuk jelenleg ilyen sincs Mosolyog. De ha egyszer...
Naplózva

Renkecz Rafael
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1002 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 10:01:31 »


Itt a régebbi típusokra gondolsz?
Ezektől az új díszdobozoktól a hideg kiráz. Annyira illenek a sárba, mint a zsíroskenyérre a kutyasz@r.
Ebben az évben két olyan bak vadásztatáson voltam jelen, ahol puccos terepjáróval mentünk.
Az egyik egy Grand Cherokee volt. Elment az mindenhol, de amikor nyakig sarasan beültem a vajszínű bőrülésbe elég kényelmetlenül éreztem magam.
A másik egy zsír új Toyota Landcruiser volt. Arany színű metálfény csilli-villi. A hivatásos vadásszal halk diskurálásba kezdtünk, hogy na most ezt a vendéget merre vigyük, hogy kíméljük az autóját. Meghallotta a delikvens, és közölte velünk, azzal ne törődjünk, sár nem számít. No, gondoltuk akkor jól van... Sikerült is kivitelezni egy kisebb elakadást. Szerencsére megoldotta önerőből, mert azt a böszme gépet csak traktor szedte volna ki.
A lényeg az, hogy terepjáróba az én izlésemnek a puritán gépek felenek meg.  Mondjuk jelenleg ilyen sincs Mosolyog. De ha egyszer...
Egy autó annyit ér csak, amennyire használni lehet...
Én használom a Samut. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #1003 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 10:05:26 »

Nem lekoppintották...megvették a licenszet...
A Defi csak céges autóban jó...sajátnak akkor sem vennék, ha lenne rá pénzem...akkor már inkább a jó öreg osztrák Steyr...vagy G.

Hát Petikém én nem tom...! Fejvakarás
Mi Defenderrel Somával meg jártuk a - szó szerint - hadak útját, egy terepen kivitelezett kerékcserével együtt.(Lásd az ide vonatkozó beszámolót az érintett, többek között veled is eltöltött hétvégéről)
Azt gondolom az nagyon beszédes volt.
Bizton állíthatom, hogy az a terep, amit ott leküzdöttünk az egyszerűen sok lett volna a terepjárók döntő többségének.

Azon felül a Defi olyan egyszerű jármű, mint a 100-as szög. Kacsint S.Peti
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1004 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 10:06:02 »

Egy autó annyit ér csak, amennyire használni lehet...
Én használom a Samut. Ördög

Nem, nem....
Egy autó annyit ér, amennyiért megveszik! Nyihi Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... 513   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: