Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Labrador  (Megtekintve 181142 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #225 Dátum: 2014. Február 09. - 21:51:07 »

Szevasztok !
Segítségeteket szeretném kérni, labrador kutyát szeretnék társnak, a kenneleket ne ismerem,
viszont rengeteg hirdetés van a neten, én viszont olyan kutyust szeretnék amelyik igazi jó vérvonalú vadászó családból ( kutya család  Mosolyog ) származik.
Ha valaki tud információt adni ami használható megköszönöm.
Üdv.: Szilva Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #226 Dátum: 2014. Február 11. - 14:05:54 »

Szevasztok !
Segítségeteket szeretném kérni, labrador kutyát szeretnék társnak, a kenneleket ne ismerem,
viszont rengeteg hirdetés van a neten, én viszont olyan kutyust szeretnék amelyik igazi jó vérvonalú vadászó családból ( kutya család  Mosolyog ) származik.
Ha valaki tud információt adni ami használható megköszönöm.
Üdv.: Szilva Wave


Szia!

Nekem az eddigi négy labim, más-más kennelből származik. Ráadásul egyik tenyésztő sem tenyészt már.
 Öt és fél éve vettem utoljára kölyköt, így friss infóm nincs, de talán nézd meg ezt a kennelt http://www.vajalimindenes.eoldal.hu

            Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #227 Dátum: 2014. Február 11. - 20:50:48 »

Szevasztok !
Segítségeteket szeretném kérni, labrador kutyát szeretnék társnak, a kenneleket ne ismerem,
viszont rengeteg hirdetés van a neten, én viszont olyan kutyust szeretnék amelyik igazi jó vérvonalú vadászó családból ( kutya család  Mosolyog ) származik.
Ha valaki tud információt adni ami használható megköszönöm.
Üdv.: Szilva Wave
Szia!
Próbálkozz a fejér megyei Baracskán levő Brookbank labrador Retriever Kennel környékén. Kifejezetten munkavonalra tenyésztenek.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #228 Dátum: 2014. Február 14. - 21:33:30 »

Szevasztok !
Mindenkinek köszönöm a segítséget,  a sok elfoglaltságom miatt csak most tudtam megnézni a fórumot !  Mosolyog Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Stefi
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2014. Február 25. - 11:48:37 »


Az előd és az utód teljes "családi körben" !




Döme 10 hetes Labrador (!) . Talán még az öreg vizslától is tud tanulni. Most a pórázhoz szoktatás van folyamatban .     Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #230 Dátum: 2014. Február 25. - 15:20:58 »


Döme 10 hetes Labrador (!) .
Csuda kis pofája van.  Igen  Igen  Igen

(Azon a hamis-labi történeteden csak pislogtam, mint kezdő b.zi a gőzfürdőben...  OOO ..., hogy mik nincsenek?!)
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Stefi
Vendég
« Új üzenet #231 Dátum: 2014. Február 26. - 07:09:19 »

Csuda kis pofája van.  Igen  Igen  Igen

(Azon a hamis-labi történeteden csak pislogtam, mint kezdő b.zi a gőzfürdőben...  OOO ..., hogy mik nincsenek?!)
 Emelem


Röviden a vásárlás története. Hirdetés , telefonon megbeszélve és még én kértem ha lehet hozza ki a Kelenföldi pályaudvarra azt az egy maradék fekete kant. Vonattal mentem mert jóval olcsóbb volt. A visszainduló vonat előtt csak pár percel futnak be mert "defektet kaptak" a keze is koszos, mindketten az az az eladó és barátnője is roma fekete Audival.  Dühhh  Már van rossz sejtelmem de sietni kell a kutya meg nagyon aranyos kis fekete ördög. Hát ennyi bűnügyes multal is belestem ebbe a csapdába. Persze nincsenek előítéleteim azóta se.  Ördög Ami volt az meg csak erősödött.      Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #232 Dátum: 2014. Február 26. - 07:26:58 »

nagyon aranyos kis fekete ördög.
Nem egy cigánypulyát hoztál el véletlenül? Nem szól szám Ördög
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #233 Dátum: 2014. Május 05. - 14:49:43 »

 Sziasztok!

Mikor kiszedtem a Larsen csapdából a szarkákat, már sunyin leste mit csinálok.

Fél perc múlva már hozta is utánam mind a kettőt egyszerre, csak ép azt nem mondta, hogy ottfelejtettem őket.
                                                 
                                                 

Csinálta már máskor is, hogy egyszerre hozott két madarat /szarkát, gerlét/
Persze megdicsértem, és jutalomból eldugtam és megkereshette a 4kg-os nyulas apportját.
                               
                               

      Emelem

Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #234 Dátum: 2014. Május 05. - 14:57:13 »

Sziasztok!


A szemek! Mosolyog "Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes."  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #235 Dátum: 2014. Május 05. - 19:45:48 »

A szemek! Mosolyog "Kutya nélkül lehet élni, csak nem érdemes."  Emelem

 Igen Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #236 Dátum: 2014. Május 05. - 20:49:45 »

 Igen
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #237 Dátum: 2014. Május 09. - 12:50:16 »

 Igen Röhög Ördög Taps
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 11:32:46 »


Tanácsot szeretnék kérni a "labisoktól" !  Fejvakarás

2013 decemberi születésű Döme a nevéhez hű alkatú labradorom. Az utóbbi időben sokat tudtam vele foglalkozni igy nagyon szépen visszahoz mindent , kitűnően úszik vízből is jól hoz, kisebb csapákat már megoldott. Neves megyei kutyásunk azt tanácsolta hogy ebben az évben még ne vigyem vizsgára mert "gyerek még" ! Van ebben igazság mert az öreg vizslám 11 hónaposan maximális pontszámú vizsgát tett de az akkor már egy komolyabb kutya képét mutatta. Kezdődik a kacsa , galamb szezon így vaddal is tudnék vele gyakorolni de megyénkben szeptemberben lesz az utolsó munkavizsga . A társasvadászatokra nem szeretném vizsga nélkül kivinni mert "hátha valaki ügyet kreál " belőle .
- Szerintetek el vigyem vizsgára? Egyáltalán tehet vizsgát ilyen fiatalon? Van e valami szabály arra hogy fiatal kutyát tanulás és szoktatás céljából néhány alkalommal el lehessen vinni társas vadászatokra vizsga nélkül is ?                                Emelem
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #239 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 18:08:15 »

Tanácsot szeretnék kérni a "labisoktól" !  Fejvakarás

2013 decemberi születésű Döme a nevéhez hű alkatú labradorom. Az utóbbi időben sokat tudtam vele foglalkozni igy nagyon szépen visszahoz mindent , kitűnően úszik vízből is jól hoz, kisebb csapákat már megoldott. Neves megyei kutyásunk azt tanácsolta hogy ebben az évben még ne vigyem vizsgára mert "gyerek még" ! Van ebben igazság mert az öreg vizslám 11 hónaposan maximális pontszámú vizsgát tett de az akkor már egy komolyabb kutya képét mutatta. Kezdődik a kacsa , galamb szezon így vaddal is tudnék vele gyakorolni de megyénkben szeptemberben lesz az utolsó munkavizsga . A társasvadászatokra nem szeretném vizsga nélkül kivinni mert "hátha valaki ügyet kreál " belőle .
- Szerintetek el vigyem vizsgára? Egyáltalán tehet vizsgát ilyen fiatalon? Van e valami szabály arra hogy fiatal kutyát tanulás és szoktatás céljából néhány alkalommal el lehessen vinni társas vadászatokra vizsga nélkül is ?                                Emelem

Szia Stefi!

Szerintem nyugodtan elviheted egy VAV vizsgára, ha már a feladatokat tudja./ helyben maradás, lábmellet követ, parancsra indul keresni, elhozni, stb./
Nekem az első labim 11 hónapos volt mikor vizsgáztam vele, és a 200 pontból 192 értünk el, de csak azért, mert nem ülve adta át a vadat.
Társas vadászaton a vadászat vezetőjén múlik, hogy engedi-e a vizsga nélküli kutyát vadászni, de hivatalosan csak vizsgával rendelkező kutya vehet részt rajta.
Viszont fiatal kutyát könnyen el is lehet rontani egy társas vadászaton. Esetleg megfog egy sebzett nyulat, utána meg az egészségesre is beugrik, stb.
Rám is sértődtek már meg, mert rosszul meglőtt messzi nyúlra, ördibáltak, hogy küldjem rá a kutyát, én meg azt mondtam, hogy nem, és a kutya maradt lábnál.
Volt aki meg is értette, miért tettem, de én éreztem kellemetlenül magam.

Sok sikert a kutyushoz!

                Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: