Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 257595 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1080 Dátum: 2016. Február 27. - 21:47:28 »

még mindig nem műkszik?
Nálam sem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #1081 Dátum: 2016. Február 28. - 09:17:57 »

Nálam sem!
Most már jó.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #1082 Dátum: 2016. április 22. - 17:59:37 »

Üdv az Uraknak!

Az volna a kérdésem felétek, hogy nálatok is lövik a gím ünőt?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1083 Dátum: 2016. április 22. - 18:30:11 »

Üdv az Uraknak!

Az volna a kérdésem felétek, hogy nálatok is lövik a gím ünőt?
Még a bikát is.Mindegy csak sok hús legyen rajta. De ez a rabsicos rovatba való történet... Nem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1084 Dátum: 2016. április 22. - 19:21:30 »

Még a bikát is.Mindegy csak sok hús legyen rajta. De ez a rabsicos rovatba való történet... Nem

Ahová vadkárba járok, ott azt az ukászt kaptam, hogy a tavalyi szaporulatot a gimből lőjem. Vissza is kérdeztem, mire a válasz az volt, hogy lődd persze. Szeretek oda járni, nem okoskodtam tovább, biztosan kértek valamiféle engedélyt.
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1085 Dátum: 2016. április 22. - 19:49:46 »

Mi is megkértük az engedélyt, de csak akkor lőjük, ha muszáj, ott ahol muszáj és azt amelyiket úgy látjuk, hogy ki lehet lőni. Csak páran lőhetjük. Márciusban és április elején azzal töltöttem délutántól éjjelig a napjaimat, hogy a búzavetésekről zavargattam el a szarvasokat. Rengeteg szarvast. 2-3 nagy rudli (40-100db) és több kisebb rudlit kergettem el. Első pár napon elég volt a szemükbe villogni reflektorral egy ideig és odébbálltak. Aztán megszokták a fényt és már oda kellett mennem hozzájuk, hogy elmenjenek. Akkor még nem lehetett lőni, pedig talán megsértődtek volna. Most már nincs annyi, de már nagy a búza. Majd ha a kukoricát eszegetik nagyon, akkor lövünk, de ha nem muszáj nem bántjuk.
Naplózva

Üdv! Viko.
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1086 Dátum: 2016. Június 03. - 07:30:52 »

Egyik területrészen a szarvasok nagyon megtámadták az energianyarasokat, így kint kellet lenni és valahogy elvenni a kedvüket tőle. Pár alkalommal már voltam kint, de főleg teheneket zavargattam el. Ma hajnalban cserkeltem a nyarasok között és megláttam két ünőt, egyiket lőbotról, kb. 120 méterről terítékre is hoztam.. Helyben maradt magas lapockalövéssel. Jobb oldalára fordítom, tiszteletadás, majd indulok az autóhoz.
Kb 1 kilométer még, egy lőszert benthagyok. Majdnem az autóhoz érve látok valamit, de nagyon belógnak a vihar miatt az ágak. Sakál. Kb 10 soron át célozgattam, de mire megtaláltam mindig átment a következőbe. Egyszer azonban megfordult és távolodni kezdett. Letérdelve, botról rálőttem, nem láttam, hogy eltaláltam-e, mert messze volt. Lelépve 247 lépésre volt, ferdén háttal állt. Combon be, nyakon ki a lövedék.
Kihúzták, odavittem az ünő mellé, egy kis terítéket készítve csináltam pár képet.

Naplózva

Üdv! Viko.
Andorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179



« Új üzenet #1087 Dátum: 2016. Június 03. - 08:30:42 »

Egyik területrészen a szarvasok nagyon megtámadták az energianyarasokat, így kint kellet lenni és valahogy elvenni a kedvüket tőle. Pár alkalommal már voltam kint, de főleg teheneket zavargattam el. Ma hajnalban cserkeltem a nyarasok között és megláttam két ünőt, egyiket lőbotról, kb. 120 méterről terítékre is hoztam.. Helyben maradt magas lapockalövéssel. Jobb oldalára fordítom, tiszteletadás, majd indulok az autóhoz.
Kb 1 kilométer még, egy lőszert benthagyok. Majdnem az autóhoz érve látok valamit, de nagyon belógnak a vihar miatt az ágak. Sakál. Kb 10 soron át célozgattam, de mire megtaláltam mindig átment a következőbe. Egyszer azonban megfordult és távolodni kezdett. Letérdelve, botról rálőttem, nem láttam, hogy eltaláltam-e, mert messze volt. Lelépve 247 lépésre volt, ferdén háttal állt. Combon be, nyakon ki a lövedék.
Kihúzták, odavittem az ünő mellé, egy kis terítéket készítve csináltam pár képet.



Gratulálok! Üdv. a Vadásznak! Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1088 Dátum: 2016. Június 03. - 09:11:29 »






Ez igen ! Főleg a sakál !  Igen Emelem

Nálunk is lőhető a tavalyi borjú (ünő) de amíg nem csinálnak galibát nem nyúlunk hozzájuk ! 
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #1089 Dátum: 2016. Június 03. - 11:53:50 »

Köszönöm! Emelem
Mi is csak ott, ahol muszáj. És itt sajnos már elég nagy galibát csináltak.
Naplózva

Üdv! Viko.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1090 Dátum: 2016. Június 03. - 16:36:10 »

Ejha, gratulálok!  Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1091 Dátum: 2016. Június 03. - 18:28:46 »

 Igen   Emelem
Naplózva
Beregi Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 513



« Új üzenet #1092 Dátum: 2016. Június 04. - 15:46:51 »

 Igen

Én is gratulálok, nem túl gyakori egy ilyen teríték.  Emelem

 Wave
Naplózva

Csak azok véleményére adj, akikről tudod, hogy valóban szeretnek téged. S cserébe élj úgy, hogy ők látva azt boldogok legyenek.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #1093 Dátum: 2016. Június 05. - 20:19:45 »

Egyik területrészen a szarvasok nagyon megtámadták az energianyarasokat, így kint kellet lenni és valahogy elvenni a kedvüket tőle. Pár alkalommal már voltam kint, de főleg teheneket zavargattam el. Ma hajnalban cserkeltem a nyarasok között és megláttam két ünőt, egyiket lőbotról, kb. 120 méterről terítékre is hoztam.. Helyben maradt magas lapockalövéssel. Jobb oldalára fordítom, tiszteletadás, majd indulok az autóhoz.
Kb 1 kilométer még, egy lőszert benthagyok. Majdnem az autóhoz érve látok valamit, de nagyon belógnak a vihar miatt az ágak. Sakál. Kb 10 soron át célozgattam, de mire megtaláltam mindig átment a következőbe. Egyszer azonban megfordult és távolodni kezdett. Letérdelve, botról rálőttem, nem láttam, hogy eltaláltam-e, mert messze volt. Lelépve 247 lépésre volt, ferdén háttal állt. Combon be, nyakon ki a lövedék.
Kihúzták, odavittem az ünő mellé, egy kis terítéket készítve csináltam pár képet.


Az utolsó kettő millió évben a szarvas táplálékának egy százaléka volt fás szárú növény. Ha a szarvas kénytelen a gyomrát fával megtömni,akkor komoly táplálékhiány van a területen.Ifjabb koromban nem csak nemesnyárasokat,hanem természetes újulatokat kerítés nélkül (igaz-pótlásokkal) hoztunk fel,minimális mennyiségi kár és tűrhető mértékű minőségi kár mellett. De akkor voltak legelők a háziállatok részére és vadföldek,művelt vagy kaszált nyiladékok a vad részére.
Első mondatom ellenkezőjét akarjuk bebizonyítani és amit akarunk,be is bizonyítunk. Galamb Gábor 17 éven keresztül a sutavad kilövést szinten tartotta (szept 1-től  -jan 31-ig),hogy a terület szarvasállománya feltöltődjön olyan szintre,amely kezelhető, fejleszthető . Ma pont az ellenkezőjét csináljuk! Pedig Grzimek professzor bebizonyította negyven évvel ezelőtt,hogy  nagy létszám mellett van csak sarjúlegelés,amire minden nagy kérődzőnek szüksége van. A kisebb létszám alapjaiban megváltoztatja a vad táplálkozási szokásait. Kis családban,bujkálva élnek élnek és jóval nagyobb mennyiségű fásszárú növényt fogyasztanak,ráadásul egy biológiai törvény értelmében a fajlagos energia fogyasztásuk is nagyobb (A  testfelület-tömeg aránya határozza meg a szükséges táplálék mennyiségét. Minél kisebb a testtömeg, annál nagyobb a fajlagos felület nagysága és vele a táplálék igény). Elefántnyi súlyú egér jóval többet fogyaszt,mint egy elefánt. Hozzá jön még hogy  kis populáció létszámnál  mindig kevesebb a génkészlet, ami csökevényesedéshez vezethet.
Ezek a hátulütői a kevés, de jó minőség elméletnek. (Ami csak a mesében létezik).
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1094 Dátum: 2016. Június 06. - 09:19:09 »

Az utolsó kettő millió évben a szarvas táplálékának egy százaléka volt fás szárú növény. Ha a szarvas kénytelen a gyomrát fával megtömni,akkor komoly táplálékhiány van a területen.Ifjabb koromban nem csak nemesnyárasokat,hanem természetes újulatokat kerítés nélkül (igaz-pótlásokkal) hoztunk fel,minimális mennyiségi kár és tűrhető mértékű minőségi kár mellett. De akkor voltak legelők a háziállatok részére és vadföldek,művelt vagy kaszált nyiladékok a vad részére.
Első mondatom ellenkezőjét akarjuk bebizonyítani és amit akarunk,be is bizonyítunk. Galamb Gábor 17 éven keresztül a sutavad kilövést szinten tartotta (szept 1-től  -jan 31-ig),hogy a terület szarvasállománya feltöltődjön olyan szintre,amely kezelhető, fejleszthető . Ma pont az ellenkezőjét csináljuk! Pedig Grzimek professzor bebizonyította negyven évvel ezelőtt,hogy  nagy létszám mellett van csak sarjúlegelés,amire minden nagy kérődzőnek szüksége van. A kisebb létszám alapjaiban megváltoztatja a vad táplálkozási szokásait. Kis családban,bujkálva élnek élnek és jóval nagyobb mennyiségű fásszárú növényt fogyasztanak,ráadásul egy biológiai törvény értelmében a fajlagos energia fogyasztásuk is nagyobb (A  testfelület-tömeg aránya határozza meg a szükséges táplálék mennyiségét. Minél kisebb a testtömeg, annál nagyobb a fajlagos felület nagysága és vele a táplálék igény). Elefántnyi súlyú egér jóval többet fogyaszt,mint egy elefánt. Hozzá jön még hogy  kis populáció létszámnál  mindig kevesebb a génkészlet, ami csökevényesedéshez vezethet.
Ezek a hátulütői a kevés, de jó minőség elméletnek. (Ami csak a mesében létezik).

Jó -jó de a sakál is megpusztult !   Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: