Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 471572 alkalommal)
mikulas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #690 Dátum: 2010. Március 10. - 16:19:13 »

Sziasztok!

Új vagyok. Lámpaizzót keresek magamnak. Így jutottam ide...
Most már maradok és elkezdek itt is olvasgatni.
Kérem, aki tud segítsen!
HELIATOR lámpámban kiégett a 35 W 6 V -os bajonettzáras izzó, hol lehet ilyet vásárolni?
Az én lámpám a drillingre való akumulátorral egybeépített pédány kb. 4 éve vehettem.
Az izzó aljára van a vezeték heggesztve.
Ez egyébként azonos a külön akus Heliator lámpájába való izzóval?

Kérlek segítsetek!

Köszi

Mikulas
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #691 Dátum: 2010. Március 10. - 16:30:09 »

Sziasztok!

Új vagyok. Lámpaizzót keresek magamnak. Így jutottam ide...
Most már maradok és elkezdek itt is olvasgatni.
Kérem, aki tud segítsen!
HELIATOR lámpámban kiégett a 35 W 6 V -os bajonettzáras izzó, hol lehet ilyet vásárolni?
Az én lámpám a drillingre való akumulátorral egybeépített pédány kb. 4 éve vehettem.
Az izzó aljára van a vezeték heggesztve.
Ez egyébként azonos a külön akus Heliator lámpájába való izzóval?

Kérlek segítsetek!

Köszi

Mikulas
Szia Mikulás!


Vadászboltokban általában kapható, de ha megnézed a matricát a lámpán, akkor azon van cím.
Onnan rendelhetsz.


peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #692 Dátum: 2010. Március 10. - 18:58:32 »

Sziasztok!

Új vagyok. Lámpaizzót keresek magamnak. Így jutottam ide...
Most már maradok és elkezdek itt is olvasgatni.
Kérem, aki tud segítsen!
HELIATOR lámpámban kiégett a 35 W 6 V -os bajonettzáras izzó, hol lehet ilyet vásárolni?
Az én lámpám a drillingre való akumulátorral egybeépített pédány kb. 4 éve vehettem.
Az izzó aljára van a vezeték heggesztve.
Ez egyébként azonos a külön akus Heliator lámpájába való izzóval?

Kérlek segítsetek!

Köszi

Mikulas

Szia Mikulás!

Én a gyártótól rendeltem, postával 4e volt egy izzó ára.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
mikulas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #693 Dátum: 2010. Március 11. - 10:13:52 »

Marksman és Peti!


Köszi az infot! Küzdök!


Mikulas
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #694 Dátum: 2010. Március 11. - 11:45:32 »

Marksman és Peti!


Köszi az infot! Küzdök!


Mikulas

Javaslom, hogy ha jössz a Fehovára, akkor a gyártó standján vegyél. Nekem 2 éve 2900 Ft volt így. Vagyis ha úgy vesszük, a postaköltség helyett belépőt veszel, mennyivel jobb úgy!   Bion
Naplózva
speedimi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #695 Dátum: 2010. Március 11. - 15:42:23 »

Szia Marksman!

A Sacredfire lámpáról kérdeznék.Te komplett drop-in-t tettél bele?XP-G-t nem próbáltad? Azt meg tudnád nekem mondani,hogy a led meghajtója az a DX-es szabványú,17 mm-es? Én is gondolkozok egy ilyen lámpán,Q5,R2-es leddel,vagy XP-G drop-in.Így átépítve milyen lőtáv érhető el?Sima kézilámpaként mekkora távolságon használható throw állásban?

Várom válaszod,köszi.
Naplózva
Lefer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #696 Dátum: 2010. Március 11. - 17:47:32 »

Hali !
A lámpa átmérője 7 cm, azért annyira az nem kicsi, de nem tudok mit feltenni helyette, mert mostanság nincs már fém zseblámpa üveglappal. Van ötleted?  Vállat von

Na erről a jó öreg lámpáról lenne szó,ami még mai jól működik, csak a szemem már nem a régi, ezért kellene 1 kicsivel több fény. Remélem sikerül feltenni a képeket. gyozo
üdv
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #697 Dátum: 2010. Március 11. - 19:20:47 »

Szia Marksman!

A Sacredfire lámpáról kérdeznék.Te komplett drop-in-t tettél bele?XP-G-t nem próbáltad? Azt meg tudnád nekem mondani,hogy a led meghajtója az a DX-es szabványú,17 mm-es? Én is gondolkozok egy ilyen lámpán,Q5,R2-es leddel,vagy XP-G drop-in.Így átépítve milyen lőtáv érhető el?Sima kézilámpaként mekkora távolságon használható throw állásban?

Várom válaszod,köszi.

Szia!

XR-E R2 ment bele komplett dropinként, adapterrel. Nem igazán ad sokkal több fényt, mint a gyári led, de a hőleadás miatt stb. sokkal jobb a rendszer. XP-G R5-el nagyon rossz, kék fénye van és nem is erős. Keresőlámpaként is jó 25-30 méterig szerintem.

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lefer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #698 Dátum: 2010. Március 18. - 20:18:53 »

Mivan Vadásztársak, de nagyon "lefeküdt " a topic, nincs senkinek semmi híre???   Eb a vadász
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #699 Dátum: 2010. Március 18. - 20:32:05 »

Szia Marksman!

A Sacredfire lámpáról kérdeznék.Te komplett drop-in-t tettél bele?XP-G-t nem próbáltad? Azt meg tudnád nekem mondani,hogy a led meghajtója az a DX-es szabványú,17 mm-es? Én is gondolkozok egy ilyen lámpán,Q5,R2-es leddel,vagy XP-G drop-in.Így átépítve milyen lőtáv érhető el?Sima kézilámpaként mekkora távolságon használható throw állásban?

Várom válaszod,köszi.

Lentebb válaszoltam... Szívesen...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
speedimi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #700 Dátum: 2010. Március 19. - 09:25:26 »

Köszönöm a választod!

Azt hittem,hogy jóval erősebb lesz.
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #701 Dátum: 2010. Március 28. - 16:30:29 »

Erről mi a véleményetek? Volt már valaki kezébe? Tényleges ható távolság, célzáshoz?
ND3 Night Vision Laser Genetics lámpa
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #702 Dátum: 2010. Március 28. - 17:14:01 »

Erről mi a véleményetek? Volt már valaki kezébe? Tényleges ható távolság, célzáshoz?
ND3 Night Vision Laser Genetics lámpa
Tök sötétben kb 150 m re lehet vele ellátni ha elég széles a sugárnyaláb. Ahogy szűkíted úgy lesz egyre hosszabb és egyre kisebb területet látsz át vele. Amit meg kell szokni, hogy a zöld fényben egészen megváltozik a szem viselkedése.
A teret nem érzékeled igazán a  távolság becslés sokkal rosszabbul megy öszehasonlítva pld a vörös fénnyel. Pld a fejedre szerelt éjjellátóval baromira a kellett a lábad elé figyelni mert a fél méteres gödröt magad előtt sima talajnak láttad.

Visszatérve a  lámpára a  mienknek ez volt a borítóján:
• Light from laser locator is very bright! DO NOT aim laser at people, vehicles or animals!  Fejvakarás ( Kb A lézer nagyon fényes! Ne célozzon vele emberre járműre állatra)

Állítólag az emberi szem pislogó reflexe elég gyors ahhoz, még idejében becsukd a szemed, hogy a sárga foltot ne égesse ki a lézer. Persze ebben is ott van a ha. Ha nem távcsövön át nézed, ha a sugár  tovább mozdul és nem folyamatosan világít a szemedbe. Nem tudom vizsgálták e hogy az állatokra milyen hatással van ha 50 m ről szemébe kap egy ilyet. Pár év múlva kiderül ha tele lesz fél vak disznókkal az erdő.
Az elterjedését nem lehet megakadályozni most a FEHOVA-n is láttam, hogy árulták. ( meg vették is ) Persze csak lámpának mert " úgy lehet vele célozni mint a lézerrel ". Tasli  Én úgy érezem ez már megint  csak arról szól, hogy a gyakorlás hiányát akarják sokan a technikával pótolni.
Katonai felhasználásra szerintem OK de vadászni.... Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #703 Dátum: 2010. Március 28. - 18:37:25 »

Erről mi a véleményetek? Volt már valaki kezébe? Tényleges ható távolság, célzáshoz?
ND3 Night Vision Laser Genetics lámpa

"Lámpabuherátor" létemre egy igen-igen elítélendő dolognak tartom... Ez nem egy lámpa, ami nem tesz kárt semmiben. Ráadásul amire kell, egy sokkal egyszerűbb-olcsóbb lámpa is megteszi. Ez szerintem nem más, mint a megalománia egy újabb, de már a vadra is talán veszélyes formája  Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #704 Dátum: 2010. Március 28. - 18:39:48 »

Hát hogy célozni lehet-e vele azt nem tudom és nem is akarok. A kacsa lámpám szeretném lecserélni, azért nézegetem mert a kacsa volt már hogy lemerült illetve a fehér fényre azonnal ugrik a disznó. Én a lámpát csak a lövés előtti pillanatban kapcsolom azért, hogy biztos legyek benne jó helyen van a szálkereszt a lámpa felkapcsolása után már nincs idő áthelyezni a szálkeresztet. Ha nem jó helyen van nem is lövök mert mire igazítanák rajta már ugrik is éjszaka futó disznóra nem lövök, inkább menjen el de nem akarok sebezni majd találkozunk legközelebb. Viszont ha a zöld fényt állná lehet több esélyem lenne. Ha van más tippetek javaslatotok lámpára írjátok.    
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: