Oldalak: 1 ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 587080 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #3075 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 11:52:14 »

Ami első olvasatra lejön, hogy vége lesz a vaddisznó vs. 222 Rem. polémiának is, mert a sertevadat is csak 2500 J-nál nagyobb torkolati energiájú lőszerrel lehet törvényesen elejteni.

Éjjellátó is törvényellenesek lesznek. Remélem, lesz pár bukta és precedens értékű ítélet, aztán kissé visszább szorul.

Meg végre leírják - külön jogszabályban, gondolom a vhr.-ben - az éjszakai vadászaton elejthető vadfajokat.


15.
az elektronikus optikai eszköz, kivéve azon céltávcsöveket, melyekben elektronikusan
megvilágított irányzék segíti a célzást, a megvilágított íjász irányzékot, a kézi, illetve a kereső, vagy
céltávcsőbe épített lézeres távolságmérő eszközt;
21.
elektronikus képnagyítóból vagy képátalakítóból álló éjszakai lövésre alkalmas célzóeszközök;


Tulajdonképpen lényegi változás nem történt, legfeljebb ha ezt értelmezzük, akkor a kereső éjjellátó már kimondva is tiltott lesz, kivéve a :

(3)  A  hivatásos  vadász  munkaköri  feladatainak  ellátása  során  éjjellátó  keresőtávcsövet
is

Már csak gyakorlattá kellene átültetni, nem pedig állandó jelleggel a tettenéréses változatot emlegetni, mert tulajdonképpen a vadászat megkezdése és majd befejezése közti tiltott vadászati eszköz birtoklására kell hivatkozni és nem a használatára.  Kettő nagyon nem azonos, szerintem.

Ja és ez még :

"4.a lőfegyverre szerelt hangtompító eszköz;"használhat


Lőfegyverre helyezhető hangtompító KKVE közé van sorolva egyrészt és szabálysértés, de a másik megközelítésben a fegyvertörvény nem tiltja, ha nem engedélyhez köti. Nagyon nem mindegy ez sem, mert ugye még nem volt tudtommal pld. arra, hogy valaki kért volna rá pld engedélyt.
Igaz, vadászati célra meg nem is használhatná, ha elfogadják az új Vtv. , mert benne van mint tiltott vadászati eszköz. Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3076 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 13:13:16 »

A hangtompító miért akkora mumus? Ne mondja senki, hogy segíti az orvvadászatot, mert mióta az íjas vadászat engedélyezett, a zsákmányolás nincs hanghoz kötve! Sok országban engedélyezett a hangtompító, úgy tudom Angliában is, ami ugye a "fair play" szülőhazája! Mielőtt Adminunk felhorkanna  Ördög én nem akarok venni tompítót, csak nem értem kit zavarna, ha nem süketülne meg vadászat, sportlövészet közben?  Vállat von
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #3077 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 13:15:59 »

21.
elektronikus képnagyítóból vagy képátalakítóból álló éjszakai lövésre alkalmas kereső éscélzóeszközök;

Így volna értelmezhető abban a formában nem?

Én csak beleolvastam. Valahogy sehol nem írják le, hogy a hivatásos vadász a munkavégzése során és csak akkor, használhat ilyen keresőtávcsövet, de rajta kívül más nem tarthat magánál vadászati tevékenység során. Vagy írják bele, hogy kereső lehet bárkinél, ilyen meg amolyan.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #3078 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 13:22:01 »

Szóval, hogy érthetőbb legyen. Leírja, hogy a hivatásosnál lehet, de nem írja, hogy másnál nem lehet éjjellátó...hőkamera...hasonló. A beiratkozástól a vadászat befejezéséig. Vagy a másik pontban nem tisztázza csak a célzó ketyerét. Lehetne egyértelműbb, pontosabb.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
forester73
Vendég
« Új üzenet #3079 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 13:24:25 »

Nem kisebb, hanem nagyobb kutya a tiltott!
A figyelmes olvasás...



Már látom amikor a hajtás előtt centivel mérik a kutyákat (kérdés , hogy léccel v.testkontúr mentén mint a lovaknál) és amelyik több mint 45 cm azt vagy haza viszik v. kikötik v.lazatalajra/sárba esetleg pocsolyába állítják és így nyerve pár cm-t! Figyelmes olvasás Röhög Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Tibi8808
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45



« Új üzenet #3080 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 13:26:54 »

Üdv Mindenkinek!

Fegyverszekrény ügyben fordulnék egy kérdéssel hozzátok. Arra lennék kiváncsi hogy szerintetek a rendőrség elfogadja-e a fából készített fegyverszekrényt? Egy asztalos barátommal szeretnénk egyet készíteni. Az ide vonatkotó törvény csak annyit említ hogy: "számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült". HA lehet fából is akkor milyen más előírásoknak kell még megfelelnie?
Egyébként egyszer már kérdeztem ezt a rendőrségen, de sajnos nem tudtak válaszolni.
Köszönöm
Tibor Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3081 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 14:01:57 »

Sok lényegesebb dolog mellett:
Az agarászatra vonatkozó passzus tetszik,a terelővadászaton 45 cm-nél kisebb kutya minek is?
Kérdésem ezen része nem a figyelmetlen olvasás eredménye.Pusztán abból az értetlenségből fakad,hogy minek is a kisebb kutya terelővadászatra egyáltalán... Vállat von Jó-jó eddig is volt,tudom,láttam,de...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3082 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 14:04:57 »

Arra lennék kiváncsi hogy szerintetek a rendőrség elfogadja-e a fából készített fegyverszekrényt?
Igen, elfogadja.

Az ide vonatkotó törvény csak annyit említ hogy: "számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült". HA lehet fából is akkor milyen más előírásoknak kell még megfelelnie?
Biztonsági zárral kell ellátni (ami nem lehet biztonsági lakat!!) és rejtett sarokpántokkal kell a süllyesztett ajtót rászerelni.
Ezekkel a paraméterekkel és ténylegesen fából (lehetőleg kemény lombos fából) készítve megfelel a "számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült" kitételnek.

Egyébként egyszer már kérdeztem ezt a rendőrségen, de sajnos nem tudtak válaszolni.
Ezen nem csodálkozom.....
Rendőrségre fegyverügyet intézni csak úgy érdemes menni, hogy jobban felkészülsz a témából és átveszed a beszélgetés koordinálását.
Mivel a legtöbb helyen olyan emberhez tartozik a fegyverügy, akinek ez kb a 33. púp a hátán, sajnos lehet laikus, ....de mondhatni dilettáns dolgokkal is találkozni.
Tisztelet a kivételnek, mert azért abból is akad ám, pl. nálunk a legutóbbi személycsere óta igen flottul és korrekt módon mennek a dolgok  Igen
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3083 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 14:11:14 »

minek is a kisebb kutya terelővadászatra egyáltalán... Vállat von
Azért jó ha van, mert ahová te és én (a mi habtestünkkel Ördög) nem fogunk soha az életbe bemászni, hogy kitereljük a disznót a galagonyából-kökényből, oda egy tacsi, vagy terrier lazán behatol Vigyorog
Ezek a kis ebek csak megzavarják a szarvast, de nem űzik hegyen-völgyön át, így akár lehetősége lehet az elállóknak arra, hogy akár válogatva, meggondolt lövést adjanak le rá.

Amúgy meggyőződésem, hogy soha az életben nem lesz olyan törvény, ami mindenkinek megfelel, ezért ez nem is lehet cél.
De annak örülök, hogy a szkeptikusokkal ellentétben nagyon sok pontban látom beépítve a szakma akaratát, legalább is az általam/általunk írott több javaslat-csomagból emeltek be részeket a végső tervezetbe.

DE ez még mindig csak egy tervezet, amit nem kell és lehet készpénznek venni, mert a parlamenti vita során még történhetnek csoda dolgok........
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #3084 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 14:13:30 »

Szóval, hogy érthetőbb legyen. Leírja, hogy a hivatásosnál lehet, de nem írja, hogy másnál nem lehet éjjellátó...hőkamera...hasonló. A beiratkozástól a vadászat befejezéséig. Vagy a másik pontban nem tisztázza csak a célzó ketyerét. Lehetne egyértelműbb, pontosabb.

Igen, valóban megint az a gond ezzel, hogy jogértelmezésre adhat okot, lényegében nem egyértelmű és mint minden ilyen anyagi és erkölcsi károkozásra adhat okot, valamint visszaélésekre is, adott esetben, mert egy ügyvédnek aranybánya az ilyen jogi tekervények.

Miért veszik külön, hogy a hiv. vadásznak lehet kereső éjjellátó ?

Azért mert másnak akkor nem ?

Na, megint valami okoska alkotott valamit, amit a hatóság kenhet majd a hajára.

Legalább a pirospöttyöst, szálkeresztvilágítást, lézerbeépített optikát, stb. már értelmezgetik, csak az éjjellátó kereső, vagy kereső hőkamera, vagy gyártmányilag éjjellátó céltávcső, vagy hőkamera, még annyira nem megy, és a pofon majd megint az utólag fegyvercéltávcsőre felhelyezhető, de önmagában nem célzóeszköz, mert nem rendelkezik sem fegyverre való rögzítéssel, sem beépített szálkereszt világítással, adja a jogalkotónak a pofont. Emelem
Naplózva
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #3085 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 14:23:02 »

Üdv Mindenkinek!

Fegyverszekrény ügyben fordulnék egy kérdéssel hozzátok. Arra lennék kiváncsi hogy szerintetek a rendőrség elfogadja-e a fából készített fegyverszekrényt? Egy asztalos barátommal szeretnénk egyet készíteni. Az ide vonatkotó törvény csak annyit említ hogy: "számottevő mértékű külső erőhatásnak is ellenálló anyagból készült". HA lehet fából is akkor milyen más előírásoknak kell még megfelelnie?
Egyébként egyszer már kérdeztem ezt a rendőrségen, de sajnos nem tudtak válaszolni.
Köszönöm
Tibor Emelem

 Szia!

 Nekem tögyfából van, külön lőszertartó rekesszel, simá elfogadták! Nevet

 Tibi
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #3086 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 14:37:15 »

Miért veszik külön, hogy a hiv. vadásznak lehet kereső éjjellátó ?

Most majd ezért lesznek papírvadőrök...  Ördög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #3087 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 16:07:16 »

A hangtompító miért akkora mumus? Ne mondja senki, hogy segíti az orvvadászatot, mert mióta az íjas vadászat engedélyezett, a zsákmányolás nincs hanghoz kötve! Sok országban engedélyezett a hangtompító, úgy tudom Angliában is, ami ugye a "fair play" szülőhazája! Mielőtt Adminunk felhorkanna  Ördög én nem akarok venni tompítót, csak nem értem kit zavarna, ha nem süketülne meg vadászat, sportlövészet közben?  Vállat von
 

Egyszer rákérdeztem a fegyverügyesre ez ügyben ( na persze nem munka idejében) ! 
Azt mondta,       

" ha igazolt a származása ( számla , pontos tipus, gyári szám) akkor elméletileg beírják! Gyakorlatilag meg nem tudja mert még nem akart beiratni senki ilyen dolgot! Igaz a Vt tiltja ,   de attól még lőtéren ( ha szerepel az engedélybe ) legálisan használni lehet(ne)  !"   
 
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #3088 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 16:26:42 »

 

Egyszer rákérdeztem a fegyverügyesre ez ügyben ( na persze nem munka idejében) ! 
Azt mondta,       

" ha igazolt a származása ( számla , pontos tipus, gyári szám) akkor elméletileg beírják! Gyakorlatilag meg nem tudja mert még nem akart beiratni senki ilyen dolgot! Igaz a Vt tiltja ,   de attól még lőtéren ( ha szerepel az engedélybe ) legálisan használni lehet(ne)  !"   
 

És ha lehetne, akkor milyen jó lenne lőtér szempontjából is, mert akár egy város belsejében is lehetne üzemeltetni lőteret. Igen Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3089 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 16:33:32 »

És ha lehetne, akkor milyen jó lenne lőtér szempontjából is, mert akár egy város belsejében is lehetne üzemeltetni lőteret. Igen Emelem

Ezért kérdeztem. Nem is oly rég, na jó 20 éven belül  Vigyorog két nagy, régi lőtér is bezárt Budapesten, egy Zuglóban a Danuvia gyárban (2 db 100 m-es lőfolyosó, és több pisztoly pálya 20m-re a föld alatt, és a Műegyetemen szintén föld alatt! A szentendrei klub meg a befedésen gondolkozik, biztos nem széles jókedvében akar milliókat költeni, hanem kényszerből! Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: