Oldalak: 1 ... 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585948 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2850 Dátum: 2015. Május 13. - 13:30:59 »


Nálunk még tavaly pl. kiment puskabelövés címén a beutalt a területre...

 Emelem

Ha ezt írta be és "ellenőrizték" gondolom 3 hónap .  Nyihi                 Ha meg 14 órától  15 óráig   3 lövés rókára    Okos   
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2851 Dátum: 2015. Május 13. - 13:47:50 »

Ha ezt írta be és "ellenőrizték" gondolom 3 hónap .  Nyihi                 Ha meg 14 órától  15 óráig   3 lövés rókára    Okos   

Na itt van az amiről már annyit írtunk itt a fórumon is, hogy a vadászok nagy része az alapvető előírásokat sem ismerik! Nálunk ib és közgyűlésen rendre felhívom a  figyelmet a változásokra, és mire vége a közgyűlésnek már törlik is sokaknál a táblát!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2852 Dátum: 2015. Május 13. - 15:02:57 »

Na itt van az amiről már annyit írtunk itt a fórumon is, hogy a vadászok nagy része az alapvető előírásokat sem ismerik! Nálunk ib és közgyűlésen rendre felhívom a  figyelmet a változásokra, és mire vége a közgyűlésnek már törlik is sokaknál a táblát!



Azééééé mert közgyűlés végén pörkűtt lágy kenyérrel meg  Piál Piál Piál      és   game over !        Röhög
Naplózva
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2853 Dátum: 2015. Május 13. - 20:33:00 »


Jó lenne ha így menne a dolog ! Talán többet mondana ha látnánk is azt a beírást , mert nem mindegy hogy a "meglőve 19,40" az hogy néz ki . Abból az olvasható ki hogy "lövés borzra -meglőve "  ( csak ugye elég logikátlan mert az elejtés rovatba beírtad ...... Fejvakarás  ) akkor ok. Ha az hogy meglőve 19,40 -kor az nem ok. Ha már ilyen dolgok esnek meg nálatok ne csodálkozz hogy a hatóság büntetést szab ki - ez nekik is kényszerpálya ami minimum 3 hónap . A védekezés szabadságában nem korlátozhatnak ! Azt mondasz amit akarsz, akár hazudhatsz is , azért nem büntethetnek. A bizonyítás kényszere a hatóságot terheli  - de senkit nem vádolhatsz védekezés képen mert az már más tészta . Ezért nem jó hogy a beírást vagy az időpontot más tette . Nagy kockázat mert a végén írásszakértő és hatóság félrevezetése stb.                   Emelem

Úgy írtam be hogy: 1 lövés borzra meglőve alá 19:40 mivel akkor írtam be a könyvbe.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2854 Dátum: 2015. Május 13. - 20:46:08 »

Úgy írtam be hogy: 1 lövés borzra meglőve alá 19:40 mivel akkor írtam be a könyvbe.

Ez így elég szarul hangzik!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #2855 Dátum: 2015. Május 13. - 21:00:52 »

Ez így elég szarul hangzik!

Elismerem hogy szarul hangzik de akkor aki meglőtte a disznót köztük én is és beírták ugyan úgy, hogy pl 19:55 és nem volt a lámpázás megkérve akkor azt miért nem nyomozzák? És mivel bizonyítja, hogy én 19:40-kor lőttem meg? El is írhattam az időt ember vagyok tévedhetek! Nem egyeznék bele ha ezért bevonná a vadászjegyemet! Büntessen meg pénzbírságra de szerintem az komoly büntetés lenne ezért ha bevonná 3 hónapra.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2856 Dátum: 2015. Május 13. - 22:13:10 »

Elismerem hogy szarul hangzik de akkor aki meglőtte a disznót köztük én is és beírták ugyan úgy, hogy pl 19:55 és nem volt a lámpázás megkérve akkor azt miért nem nyomozzák?
1996évi LV törvény
71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:

i) a vaddisznó és a róka vadászatának kivételével a csillagászati napnyugtát egy órával követő és a csillagászati napkeltét egy órával megelőző időpontok közötti vadászat (a továbbiakban: éjszakai vadászat),
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2857 Dátum: 2015. Május 14. - 07:13:04 »

Elismerem hogy szarul hangzik de akkor aki meglőtte a disznót köztük én is és beírták ugyan úgy, hogy pl 19:55 és nem volt a lámpázás megkérve akkor azt miért nem nyomozzák? És mivel bizonyítja, hogy én 19:40-kor lőttem meg? El is írhattam az időt ember vagyok tévedhetek! Nem egyeznék bele ha ezért bevonná a vadászjegyemet! Büntessen meg pénzbírságra de szerintem az komoly büntetés lenne ezért ha bevonná 3 hónapra.


Nem jó védekezés ! Egyébként is szerintem központilag kérelem nélkül engedélyezik a róka és vaddisznó éjszakai vadászatát megyei szinten. Viszont ha azért is felelni akarsz ?  Angyal
Mint írtam kényszerpálya és nem kívánságműsor a büntetés .               Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #2858 Dátum: 2015. Május 14. - 08:35:38 »


Nem jó védekezés ! Egyébként is szerintem központilag kérelem nélkül engedélyezik a róka és vaddisznó éjszakai vadászatát megyei szinten. Viszont ha azért is felelni akarsz ?  Angyal
Mint írtam kényszerpálya és nem kívánságműsor a büntetés .               Emelem
Kérni kell az engedélyt.
Nálunk egész évre, korlátozás nélkül megadták. Van megye, ahol vaddisznóra csak vadkárelhárításra adják meg, ott a szóron való lámpázás is tiltottnak minősül szvsz.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2859 Dátum: 2015. Május 14. - 09:16:25 »


Nem jó védekezés ! Egyébként is szerintem központilag kérelem nélkül engedélyezik a róka és vaddisznó éjszakai vadászatát megyei szinten. Viszont ha azért is felelni akarsz ?  Angyal
Mint írtam kényszerpálya és nem kívánságműsor a büntetés .               Emelem
A vaddisznó és a róka éjszakai vadászatát nem kell engedélyezni senkinek, mert az világosan le van írva a törvényben.
A lámpás vadászatra adhat engedélyt saját belátása szerint a megyei hatóság, amit pl. Tolna megyében minden évben automatikusan be is írnak az éves határozatba.

Anélkül, hogy bántanék bárkit is, ez az egész kialakult sz@rság jó példája annak, amikor valaki nem ismeri a rá vonatkozó jogszabályokat, a kötelezettségeit és a lehetőségeit.
Ha egyszer teljesen érthetően és egyértelműen le van írva a jogszabályban, hogy mit és mikor KELL rögzíteni a teríték nyilvántartóban, akkor mi a bánatért kell buzgómócsingoskodva
oda regényeket jegyzetelni? Vállat von
A bírságolás pedig valóban kényszerpálya, mert a hivatali státuszukban frissen lefokozott megyei vadászati felügyelők nem fognak mérlegelni, meg jóhavert játszani, ha egyszer a saját megélhetésükről
és jövőjükről van szó.
Amit a KET előír számukra, azt betű szerint be fogják tartani.
Ezt csinálná Stefi is én is, de még Kero olvtárs is, ha nem éppen az öntevékenyen szopott f@sz rosszabbik végén tanyázna.
De van tanulsága a dolognak, tessék azt megtalálni benne a bánkódás miatt Kacsint
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2860 Dátum: 2015. Május 14. - 09:33:07 »

Ha ezt írta be és "ellenőrizték" gondolom 3 hónap .  Nyihi                 Ha meg 14 órától  15 óráig   3 lövés rókára    Okos   

Sajnos nem. Mert senki nem szólt a Hatóságnak... Ők meg nem vették észre... Rííí
Érdekes dolgok vannak itten, tudnék mesélni, mert van Magyarországnak 18 megyéje Meg AZ!

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2861 Dátum: 2015. Május 14. - 09:35:16 »

A vaddisznó és a róka éjszakai vadászatát nem kell engedélyezni senkinek, mert az világosan le van írva a törvényben.
A lámpás vadászatra adhat engedélyt saját belátása szerint a megyei hatóság, amit pl. Tolna megyében minden évben automatikusan be is írnak az éves határozatba.

Anélkül, hogy bántanék bárkit is, ez az egész kialakult sz@rság jó példája annak, amikor valaki nem ismeri a rá vonatkozó jogszabályokat, a kötelezettségeit és a lehetőségeit.
Ha egyszer teljesen érthetően és egyértelműen le van írva a jogszabályban, hogy mit és mikor KELL rögzíteni a teríték nyilvántartóban, akkor mi a bánatért kell buzgómócsingoskodva
oda regényeket jegyzetelni? Vállat von
A bírságolás pedig valóban kényszerpálya, mert a hivatali státuszukban frissen lefokozott megyei vadászati felügyelők nem fognak mérlegelni, meg jóhavert játszani, ha egyszer a saját megélhetésükről
és jövőjükről van szó.
Amit a KET előír számukra, azt betű szerint be fogják tartani.
Ezt csinálná Stefi is én is, de még Kero olvtárs is, ha nem éppen az öntevékenyen szopott f@sz rosszabbik végén tanyázna.
De van tanulsága a dolognak, tessék azt megtalálni benne a bánkódás miatt Kacsint
 Wave

 Igazad van, de sajnos tapasztaltam már az ellenkezőjét is...

 Emelem







Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2862 Dátum: 2015. Május 14. - 09:37:50 »

Egy másik ügyben egyik Vadászbarátom társaságon belüli néhány "vadásztársa" addig járt a hatóság nyakára míg bevonatták a vadászjegyét... Ráadásul ezek a jóakarók több ilyen engedéllyel rendelkező vadászt megsz...ttak abban a megyében... mert természetesen azonnal bevonták az összes olyan vadásztól akinek nem volt Magyar fegyvertartásija...
Ugyanis a megyei szakhatóság szerint egy másik Európai Uniós ország által kiállított Uniós Fegyverútlevéllel rendelkező magyar állampolgár nem jogosult a magyar vadászjegyre.
Ezért azt ők - bár jogellenesen - de bevonták.
Szerencsétlen járhatott a bíróságra kb. másfél évig! mire visszakapta...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2863 Dátum: 2015. Május 14. - 10:04:46 »

Sajnos nem. Mert senki nem szólt a Hatóságnak... Ők meg nem vették észre... Rííí

 Emelem


Tony !   Most akkor ez a baj ???      Vállat von       Fejvakarás
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2864 Dátum: 2015. Május 14. - 10:09:51 »

A vaddisznó és a róka éjszakai vadászatát nem kell engedélyezni senkinek, mert az világosan le van írva a törvényben.
A lámpás vadászatra adhat engedélyt saját belátása szerint a megyei hatóság, amit pl. Tolna megyében minden évben automatikusan be is írnak az éves határozatba.

 Wave

Erre gondoltam de így pontos !     Meghajol        Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: