Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585933 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #210 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 12:57:52 »

.... vagy inkább csúnya!

Ez már annyira csúnya, hogy szép..... Bion
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #211 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 13:05:10 »


Én koromból kifolyólag nem ismerem anyira a régi fegyvertartási törvényeket, de biza én is láttam szép dolgokat... Bion
És már soxor beszéltünk a régebbi dolgokról: mikor véletlen a gyerek vitte ki a pukát a kocsihoz, véletlen megtanúlta hogyan kell szétszedni, kitakarítani, közben már megtanúlt lőni légpuskával, utánna nagyobbal is. Még az elején, mert nem bírta el, csak elhúzhatta a bilentyű, utánna kicsit változott...
Most.....

Na mindegy csak eszembe felejtődött
 Wave
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #212 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 13:07:41 »


Én koromból kifolyólag nem ismerem anyira a régi fegyvertartási törvényeket, de biza én is láttam szép dolgokat... Bion
És már soxor beszéltünk a régebbi dolgokról: mikor véletlen a gyerek vitte ki a pukát a kocsihoz, véletlen megtanúlta hogyan kell szétszedni, kitakarítani, közben már megtanúlt lőni légpuskával, utánna nagyobbal is. Még az elején, mert nem bírta el, csak elhúzhatta a bilentyű, utánna kicsit változott...
Most.....

Na mindegy csak eszembe felejtődött
 Wave

Hát igen, ez nálam is valahogy így kezdődött..., tán igaz se vót.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #213 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 13:09:06 »

Amikor itt lakott Gabi barátom mellettünk, ha én vittem volna ki a kocsihoz a puskát, feljelentett volna a "kedves" szomszédom  Vigyorog Nyihi gyozo
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #214 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 13:11:16 »

Amikor itt lakott Gabi barátom mellettünk, ha én vittem volna ki a kocsihoz a puskát, feljelentett volna a "kedves" szomszédom  Vigyorog Nyihi gyozo

Te nagyon szerencsés ember vagy, megszabadúltál a nehéz puska cipelésétől! Nyihi
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #215 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 13:14:08 »

Amikor itt lakott Gabi barátom mellettünk, ha én vittem volna ki a kocsihoz a puskát, feljelentett volna a "kedves" szomszédom  Vigyorog Nyihi gyozo

Hát igen, most már lassan egy pukiért is jelentgetnek, nagyon vigyázzzni kell, akkor még kicsit más volt.

Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #216 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 13:17:51 »

A legszebb pillankép ami megmardozott:

Rend-őre, mukásőrben, vállán a puskával, itta a forraltbort  Bion Bion Bion

Még egy dolog: akiben több volt lerakta a puskát, magától vagy első szóra, de inkább csak az iziééé volt az a pár nyelet.
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 17:32:45 »

Sziasztok!

Nagyon érdekes rémhírre lettem figyelmes az egyik vadászati fórumon a tegnapi nap folyamán. Eszerint külső kakasos fegyvert nem szabad vadászatra használni, mert NINCS RAJTA BIZTOSÍTÓ! Eszerint a vélemény szerint - ami egy puskaművestől származik - a rendőrkapitányságok be sem írják vadászfegyverként az ilyen fegyvert.

Átböngésztem a vonatkozó jogszabályokat, de a praxisomból tudom, hogy általában arra a legnehezebb jogszabályi rendelkezést találni, ami nyilvánvaló marhaság.

A vonatkozó jogszabályi rendelkezések így a Fegyvertv., a Korm.rend., a Vtv., a Vhr. és a 31/2006. GKM rendelet semmiféle vonatkozó rendelkezést nem tartalmaznak, a véleményalkotó emlékeim szerint a következőkre hivatkozott:

Vhr. 72. § (2) bekezdés "a töltött vadászlőfegyver a vadászat során BIZTOSÍTVA a vállon vagy kézben tartva, a csőtorkolattal felfelé hordható."

Ezen kívül még a GKM rendelet mellékletéből idézett pár sort a biztosító működésének ellenőrzéséről.

A fenti vélemény teljes képtelenségét a Vhr. 72. §-nak - mellesleg az idézett (2) bekezdés felett egy sorral olvasható - (1) bekezdése világítja meg. Eszerint: "A vadászlőfegyver használata előtt ellenőrizni kell, hogy nincs-e megtöltve, a csőbe nem került-e idegen anyag; külső kakasos vadászlőfegyver kakasa nincs-e felhúzva."

Nohát... az évszázados gyakorlatból és a fenti jogszabályi rendelkezésből az a következtetés vonható le, hogy a külső kakasos vadászlőfegyver biztosítása a KAKAS LEENGEDÉSÉVEL TÖRTÉNIK...

A külső kakasos vadászfegyver teljes egészében megfelel a Vtv. és a Korm. rend. rendelkezéseinek, ez a Vtv.-ben kifejezetten nevesített vadászfegyver. Ennek alapján - ha egyéb kizáró ok nincs - a rendőrség köteles beírni a megfelelő kategória szerint.

Akit ezzel kapcsolatosan bármilyen jogsérelem ér, az jelezze.

Ui.: az ügy pikantériája, hogy jeleztem a problémát az említett vadászfórum egyik prominens felhasználójának tegnap, erre válaszul ma ki lettem tiltva erről a fórumról... Mosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #218 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 18:00:55 »

Sziasztok!

Nagyon érdekes rémhírre lettem figyelmes az egyik vadászati fórumon a tegnapi nap folyamán. Eszerint külső kakasos fegyvert nem szabad vadászatra használni, mert NINCS RAJTA BIZTOSÍTÓ! Eszerint a vélemény szerint - ami egy puskaművestől származik - a rendőrkapitányságok be sem írják vadászfegyverként az ilyen fegyvert.

Átböngésztem a vonatkozó jogszabályokat, de a praxisomból tudom, hogy általában arra a legnehezebb jogszabályi rendelkezést találni, ami nyilvánvaló marhaság.

A vonatkozó jogszabályi rendelkezések így a Fegyvertv., a Korm.rend., a Vtv., a Vhr. és a 31/2006. GKM rendelet semmiféle vonatkozó rendelkezést nem tartalmaznak, a véleményalkotó emlékeim szerint a következőkre hivatkozott:

Vhr. 72. § (2) bekezdés "a töltött vadászlőfegyver a vadászat során BIZTOSÍTVA a vállon vagy kézben tartva, a csőtorkolattal felfelé hordható."

Ezen kívül még a GKM rendelet mellékletéből idézett pár sort a biztosító működésének ellenőrzéséről.

A fenti vélemény teljes képtelenségét a Vhr. 72. §-nak - mellesleg az idézett (2) bekezdés felett egy sorral olvasható - (1) bekezdése világítja meg. Eszerint: "A vadászlőfegyver használata előtt ellenőrizni kell, hogy nincs-e megtöltve, a csőbe nem került-e idegen anyag; külső kakasos vadászlőfegyver kakasa nincs-e felhúzva."

Nohát... az évszázados gyakorlatból és a fenti jogszabályi rendelkezésből az a következtetés vonható le, hogy a külső kakasos vadászlőfegyver biztosítása a KAKAS LEENGEDÉSÉVEL TÖRTÉNIK...

A külső kakasos vadászfegyver teljes egészében megfelel a Vtv. és a Korm. rend. rendelkezéseinek, ez a Vtv.-ben kifejezetten nevesített vadászfegyver. Ennek alapján - ha egyéb kizáró ok nincs - a rendőrség köteles beírni a megfelelő kategória szerint.

Akit ezzel kapcsolatosan bármilyen jogsérelem ér, az jelezze.

Ui.: az ügy pikantériája, hogy jeleztem a problémát az említett vadászfórum egyik prominens felhasználójának tegnap, erre válaszul ma ki lettem tiltva erről a fórumról... Mosolyog
Min csodálkozol? Mit vártál? Az illető fegyvermester szerint lassan már az is fegyverjavításnak minősül, ha leolajozod a vasat vagy ráteszed a távcsőre a kupakot. Mintha direkt arra hajtana, hogy lejárassa magát...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #219 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 18:01:51 »

Idézet
Ui.: az ügy pikantériája, hogy jeleztem a problémát az említett vadászfórum egyik prominens felhasználójának tegnap, erre válaszul ma ki lettem tiltva erről a fórumról...

Ezt nem értem!  Vállat von
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #220 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 18:58:08 »

Idézet
Ui.: az ügy pikantériája, hogy jeleztem a problémát az említett vadászfórum egyik prominens felhasználójának tegnap, erre válaszul ma ki lettem tiltva erről a fórumról...

Ezt nem értem!  Vállat von

Dehogynem Csabi!

Csak - mivel Te egy rendes gyerek vagy - nem akarod érteni... Kacsint ÖrömNeked
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #221 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 20:25:28 »

"a vélemény szerint - ami egy puskaművestől származik -"

Testvérem, Te valami szkájensz fiksön fórumon olvasgattál...
Örülj neki, hogy kitiltottak, mert a "topick maradjon a kaptafánál", meg "boldogok a lelki agymenek".

Maraggyá csak itten ezen a fórumon, oszt osszad itt az észt, rám fér.

Ja, csak hogy nosztalgiázzak, a Magaslesben van egy cikk a -sztem- DigitalHunterről, beleolvashatnátok...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #222 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 20:55:17 »

Viktor  Taps Taps Taps
Jol es erthetoen osszefoglaltad mind a pias mind a kakasos tortenetet. Azert jo amit csinalsz mert  a hatalom felkent embereit sokszor meg lehet lepni azzal ha kapasbol tudsz jol valaszolni a neked szegezett csavarosnak gondolt, kerdesekre Mint peldaul " Te vagy e a Ludas Matyi vagy ha nem hat mered e tagadni?"  OOO Sok esetben meg lehet uszni vele a kesobbi megrangatast. De ismetlem csak akkor ha tenyleg pontosan es a helyes idoben es helyen hivatkozol ra, nem nyolc tiz sor utan ( bivaly erosen ) az arokba fordulva. Piál

Ugy latszik az a kitiltosdi kezd egyre nepszerubbe valni a forumokon. Az egyi ijaszforumon is beszoltak a rendszergizdanak jogos volt a beszolas) megest el lettek tiltva. olyan sok vadaszforum azert nincs hogy ne sejtsem melyik volt az Ördög

Az alkohol meg az eroszakszervezetek kapcsolatarol oldalakat tudnek meselni de nem teszem
Ma retek az a digital Hunter ? Itt is van egy digitalWarrior rendszer ( mar millardokat koltottek ra) de elesben meg nem bizonyitott. Na de hogy vadaszban digitalis. Ez olyan lehet mint a virtualis szex  Bangdesk
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #223 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 21:18:13 »

Ugy latszik az a kitiltosdi kezd egyre nepszerubbe valni a forumokon. Az egyi ijaszforumon is beszoltak a rendszergizdanak jogos volt a beszolas) megest el lettek tiltva. olyan sok vadaszforum azert nincs hogy ne sejtsem melyik volt az Ördög
Olyan sok íjászfórum sincs...
De olyat ismerek, aminek roppant hiú és sértődékeny rendszergizdája van...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #224 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 21:28:51 »

"jeleztem a problémát az említett vadászfórum egyik prominens felhasználójának tegnap, erre válaszul ma ki lettem tiltva erről a fórumról... "

Mert beszéltek össze-vissza minden butaságot,  jár a szátok fölöslegesen!  Meg is érdemlitek!  Bion Bion Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: