Oldalak: 1 ... 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375194 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2205 Dátum: 2018. December 21. - 10:28:48 »

Sziasztok!
Egy kis segítséggel kapcsolatban fordulok felétek. Tervezem golyós puska vásárlását, 3 kiszemelt van eddig, de mindegyikről hallottam már jót is meg rosszat is. Valaki vadászik esetleg a felsoroltak közül valamelyikkel vagy van e tapasztalata róla? Kaliberben 30-06 vagy 308win lesz.
1. Mauser M12 Max
2. Browning X Bolt
3. Steyr Mannlicher

Kaliber tök mindegy, nekem volt mindkettő, azért beszédes talán, hogy már csak 308-as van. Amúgy nem tud többet, de kevesebbet sem...az szólók elmondták a lényeget.
Csigatáras Steyr ugye műanyag sátorvas+tár, de a cső minősége kompenzál...Előbb vennék újra ilyet (van 2, meg egy m72 schönauer), mint az új ipari hulladékokat. Hétvégén volt a kezemben az új Luxus, lőttem is vele. Egy petákot nem adnék érte.
Ha fém, sortáras régi Luxushoz hozzájutsz reális áron, akkor én amellett döntenék. Legutóbb sajnos egyik egunos Luxussal kicsit befürödtünk, illetve majdnem, csővégtől visszafele 3-5 cm tiszta rozsdagödrös volt elég szépen...meg a csőszáj is meg volt dörzsölve vmivel...nem volt szép darab,,,Ennek ellenére...majd lacika tesz fel képet a lőképéről  Ördög
3006-osban, még csigatáras stucniban itthoni viszonylatban nagyon korrekt áron láttam tegnap egyet az aprón (289,000 Ft). Kb. egunos ár + mire itthon van.
Ha ragaszkodsz az újhoz, akkor én az M12-est venném. De kérdés, hogy melyik új Steyr-rel vetnéd össze.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2206 Dátum: 2018. December 21. - 11:11:03 »

Csigatáras Steyr ugye műanyag sátorvas+tár, de a cső minősége kompenzál...Előbb vennék újra ilyet (van 2, meg egy m72 schönauer), mint az új ipari hulladékokat. Hétvégén volt a kezemben az új Luxus, lőttem is vele. Egy petákot nem adnék érte.
Ha fém, sortáras régi Luxushoz hozzájutsz reális áron, akkor én amellett döntenék.


Egyetértek, volt nekem is a kezembe az új luxus, ingyen se kellene.. (Na jó ingyen azért igen Mosolyog) Valahogy olyan "játékpuska" benyomásom van tőle. Annak ellenére, hogy biztos jó fegyver. ( De ez elmondható az M03-a mauserről (meg még sok új fegyverről)is. Nagyon jó árba tudtam volna venni egyet, 9,3-asba, nézegettem tetszett is meg nen is, valahogy nem tudtam vele azonosúlni. Lehet, hogy én vagyok öreg, és nem értem az új idők új dalait, de ezektől a műanyag spiáter cserélhető csövű tucattermékektől kiráz a hideg. Egy CZ-t is többre tartok. Az legalább régi iskola, fa és vas.
Régi luxust nem egyszerű venni normális kaliberben. Évek óta hajtok 9,3-as stucnit.... Még drágán sem találok. Egy goiserer van fent a VA-an még agyalok rajta..
Naplózva

Jó szelet!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2207 Dátum: 2018. December 21. - 11:40:51 »

de ezektől a műanyag spiáter cserélhető csövű tucattermékektől kiráz a hideg. Egy CZ-t is többre tartok. Az legalább régi iskola, fa és vas.
...meg lyuk!  Kacsint
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2208 Dátum: 2018. December 21. - 11:46:25 »

...meg lyuk!  Kacsint

 Taps
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2209 Dátum: 2018. December 21. - 15:55:22 »

Egyetértek, volt nekem is a kezembe az új luxus, ingyen se kellene.. (Na jó ingyen azért igen Mosolyog) Valahogy olyan "játékpuska" benyomásom van tőle. Annak ellenére, hogy biztos jó fegyver. ( De ez elmondható az M03-a mauserről (meg még sok új fegyverről)is. Nagyon jó árba tudtam volna venni egyet, 9,3-asba, nézegettem tetszett is meg nen is, valahogy nem tudtam vele azonosúlni. Lehet, hogy én vagyok öreg, és nem értem az új idők új dalait, de ezektől a műanyag spiáter cserélhető csövű tucattermékektől kiráz a hideg. Egy CZ-t is többre tartok. Az legalább régi iskola, fa és vas.
Régi luxust nem egyszerű venni normális kaliberben. Évek óta hajtok 9,3-as stucnit.... Még drágán sem találok. Egy goiserer van fent a VA-an még agyalok rajta..


A 9,3  normális kaliber ? Na meg még stucnyi is ?      OOO                                       Wave
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2210 Dátum: 2018. December 21. - 16:27:30 »


A 9,3  normális kaliber ? Na meg még stucnyi is ?      OOO                                       Wave

Szerintem igen. Persze nem mindenes, és egyetlen puskának. Egy nagyon nagyon jó kaliber. Dél-Baranyába van is létjogosúltsága.
A 30-06-os mauserem hosszú csövű, az megmarad érzelmi okokból, de nekem már csak a stucni ami igazán tetszik. Meg ha sikerűlne venni egy régi luxust akkor szép páros lenne a 243-assal.  Wave
Naplózva

Jó szelet!
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #2211 Dátum: 2018. December 23. - 18:53:27 »

Szerintem igen. Persze nem mindenes, és egyetlen puskának. Egy nagyon nagyon jó kaliber. Dél-Baranyába van is létjogosúltsága.
A 30-06-os mauserem hosszú csövű, az megmarad érzelmi okokból, de nekem már csak a stucni ami igazán tetszik. Meg ha sikerűlne venni egy régi luxust akkor szép páros lenne a 243-assal.  Wave

http://www.egun.de/market/item.php?id=7264996#img
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2212 Dátum: 2018. December 23. - 19:46:37 »


  Csodalk Köszönöm! Ez tökéletes lenne. Hogy kell itt vásárolni? Mi a menete? Ki kell menni érte, vagy hogy jön haza?
Naplózva

Jó szelet!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2213 Dátum: 2018. December 23. - 20:14:46 »

 Csodalk Köszönöm! Ez tökéletes lenne. Hogy kell itt vásárolni? Mi a menete? Ki kell menni érte, vagy hogy jön haza?

Számtalanszor leírtuk(tam)  :Mosolyog
Nem olyan bonyolult.
Menni sem kell érte, van aki behozhatja mint transport személy.
Vételáron felül +150 eurt durván még kalkuláli kell pluszban.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2214 Dátum: 2018. December 23. - 20:36:42 »

 Csodalk Köszönöm! Ez tökéletes lenne. Hogy kell itt vásárolni? Mi a menete? Ki kell menni érte, vagy hogy jön haza?

Licitálsz az aukción, megnyered (nem kell regisztrálnod, szívesen segítek) --> kifizeted (ez sajnos a szokatlan, és kockázatosnak tűnik. Ezért kell olyantól vásárolni, aki megbízható eladó. Én személy szerint fizetéssel még egyszer sem buktam be - közel 30 alkalom - de volt fórumtárs, aki igen) --> ez az eladó is feltüntette, hogy nem adja el külföldre. Nem probléma. Előtte le kell vele beszélni, hogy Passauba kell küldenie a fegyvert a pénz beérkezése után, az exportot pedig a Jagd Hammer fogja intézni. Működik. --> megkapod a fegyver adatait, gyári számát. Beballagsz az illetékes hatósághoz, és kérsz egy behozatali engedélyt. --> Ezt beszkennelve kiküldjük Passauba. --> A nagyon kedves Gabriella intézi is az export engedélyt. --> mihelyst ez meg van, jelez, és lehet enni érte Passauba. Ha nem szeretnél, akkor van egy illető (én nem ismerem, de fórumtársak többen igen, és dolgoztak is vele), aki behozza (DE csak mint trasport személy, a behozatali engedélyt neked kell intézni, és a te nevedre is szól). Ezt majd a behozatali engedélyen fel kell tüntetni --> Itthon átveszed tőle, és elviszed a Gyöngysor utcába szemlére (műszakira). Még az is lehet, hogy ő is elviheti, ebben nem vagyok biztos. --> Szemle után irány minden papírral a hatóság, és beíratod.

Költségek: Behozatali engedély (4500 Ft); Németországon belül egy posta Passauba (30 ueur kb.); Export engedély és ügyintézés a Jagd Hammernek a helyszínen fizetendő, most talán 75 eur; Útiköltség/trasport személy díja; Szemle (3 ezer pár száz Ft); Beíratás (3000 Ft).

Többet esküszöm nem írom le  Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2215 Dátum: 2018. December 23. - 22:08:09 »

 Csodalk Köszönöm! Ez tökéletes lenne. Hogy kell itt vásárolni? Mi a menete? Ki kell menni érte, vagy hogy jön haza?

13 nap alatt sokat változhat az ár! Magánszemély árulja, nem cég, ez kellemetlen.  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #2216 Dátum: 2018. December 24. - 08:19:15 »

Licitálsz az aukción, megnyered (nem kell regisztrálnod, szívesen segítek) --> kifizeted (ez sajnos a szokatlan, és kockázatosnak tűnik. Ezért kell olyantól vásárolni, aki megbízható eladó. Én személy szerint fizetéssel még egyszer sem buktam be - közel 30 alkalom - de volt fórumtárs, aki igen) --> ez az eladó is feltüntette, hogy nem adja el külföldre. Nem probléma. Előtte le kell vele beszélni, hogy Passauba kell küldenie a fegyvert a pénz beérkezése után, az exportot pedig a Jagd Hammer fogja intézni. Működik. --> megkapod a fegyver adatait, gyári számát. Beballagsz az illetékes hatósághoz, és kérsz egy behozatali engedélyt. --> Ezt beszkennelve kiküldjük Passauba. --> A nagyon kedves Gabriella intézi is az export engedélyt. --> mihelyst ez meg van, jelez, és lehet enni érte Passauba. Ha nem szeretnél, akkor van egy illető (én nem ismerem, de fórumtársak többen igen, és dolgoztak is vele), aki behozza (DE csak mint trasport személy, a behozatali engedélyt neked kell intézni, és a te nevedre is szól). Ezt majd a behozatali engedélyen fel kell tüntetni --> Itthon átveszed tőle, és elviszed a Gyöngysor utcába szemlére (műszakira). Még az is lehet, hogy ő is elviheti, ebben nem vagyok biztos. --> Szemle után irány minden papírral a hatóság, és beíratod.

Költségek: Behozatali engedély (4500 Ft); Németországon belül egy posta Passauba (30 ueur kb.); Export engedély és ügyintézés a Jagd Hammernek a helyszínen fizetendő, most talán 75 eur; Útiköltség/trasport személy díja; Szemle (3 ezer pár száz Ft); Beíratás (3000 Ft).

Többet esküszöm nem írom le  Ördög

Köszönöm! A segítségedet szívesen veszem Igen Megpróbálok licitálni rá, de kivárom a legvégét, mert nem akarom az árát felverni.  Remélem nem szalad el túlságosan.
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2217 Dátum: 2018. December 24. - 08:58:20 »

Köszönöm! A segítségedet szívesen veszem Igen Megpróbálok licitálni rá, de kivárom a legvégét, mert nem akarom az árát felverni.  Remélem nem szalad el túlságosan.
Még egy kis adalék az egunos licithez:
Az aukció oldalán legalul láthatod a licit ablakot.
Ha nem "SofortKauf", azaz fix áras az üzlet, akkor egy licitlépcső alapján masírozik fel az ár, feltéve, hogy vannak érdeklődők.
Ilyenkor ott látható a "Mindestgebot", azaz a minimál licit, aminel kevesebbet nem írhatsz be.
Maga a licitálás egy nagyon jó szórakozás lehet pl. unatkozó nyugdíjasoknak  Ördög de időrablás és tényleg felhúzhatja az árat.
Ezért, ha kicsit belemászol az egunozásba (POZOR! Fertőzés Veszély! Nyihi) látni fogod, hogy egy jobb aukciónál az utolsó percekben,
de néha másodpercekben dől el minden.

Én úgy szoktam csinálni (gondolom még sokan mások is), hogy teszek egy aukciófigyelőt a kinézett dologra, illetve felíom magamnak, hogy mikor jár le az aukció.
Azt is el szoktam dönteni, hogy mi az a legmagasabb ár, amit rászánnék.
Néha rá szoktam kukkantani, mert ha Günteréknél elgurul a gyógyszer, és gyorsan felverik az árat, akkor nem érdekel tovább a dolog.
(Ez elég sokszor bekövetkezik amúgy, néha van ami szinte új árban megy el.)
Aztán a vége előtt max. fél  perccel rá szoktam tenni az előre megálmodott összeget, és onnan csak meg kell várni a végét.

A licitlépcső miatt nem biztos, hogy annyiba is fog kerülni, amennyi a nyertes licited volt. Lehet kevesebb is.
Mert ha a licit pl. 100-on állt, a lépcső pedig 5, akkor ha te bedobsz egy 150-es ajánlatot, de a következő legjobb ajánlattevő a veghajrában
csak 105-öt rakott, a minimum licitlépcsőt figyelembevéve, akkor a te vegső árad a téged megelőző legmagasabb licit + a licitlépcső = 110 ojró lesz.

Jó egunozást! Emelem
Csak vigyázz, mert függőséget okozhat Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2218 Dátum: 2018. December 24. - 09:03:38 »

Köszönöm! A segítségedet szívesen veszem Igen Megpróbálok licitálni rá, de kivárom a legvégét, mert nem akarom az árát felverni.  Remélem nem szalad el túlságosan.

Üdv!

Csak egy apró fingreszelésnyi észrevételem van amit bizonyára mások is látnak. Volt a kezemben már S M Luxus és ott is mint ennél olyan első szereléktalpat tettek fel ráadásul schwenkmontage-hez ami nem a luxusra való hanem a standard típusokra a luxusnak "csinosabb" a zárkamrája ezért túl nyúlik rajta, ami lehet, hogy nem csak esztétikailag probléma. Stoel Amúgy maga a fegyver az hibátlan mikor idehaza is liberalizálódott a fegyvervásárlás megjelentek a boltokban is az SM változatok potom 99 e kékpénzért, ja akkor a fizetésem 8 e Ft volt Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2219 Dátum: 2018. December 24. - 20:01:53 »

Köszönöm! A segítségedet szívesen veszem Igen Megpróbálok licitálni rá, de kivárom a legvégét, mert nem akarom az árát felverni.  Remélem nem szalad el túlságosan.

Nem kell ezt sem túlagyalni. Nem tudod felverni az árat egyedül. Én mindig azt mondom, hogy el kell dönteni mennyit ér meg. És azt ráteheted akár most is. Egy ilyen ritka darabot úgyis figyelnek többen is, és még az is lehet, hogy az nyeri meg, aki vége előtt 10 nappal márd be sem lép...Pl a mostani legnagyobb licit tulajdonosa lehet rátett 1500 eurót. vagy 2000et. Egészen addig nem tudod meg, míg túl nem licitálja valaki.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 [148] 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: