Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyverjavítás, átalakítás, "custom made"  (Megtekintve 336114 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 17:05:38 »


Ma volt egy kis időm, úgyhogy nekiugrottam egy tölgyből készült kerítésdeszka-maradéknak. Vagyis csak egy részének.
Mivel nem vagyok fafaragó, nem lett tökéletes, de még nincs kész.
Jelenleg így néz ki.
A díszt mindenképp süllyeszteni akartam, a vájat nem lett annyira pontos.
Kérdésem: mivel lehetne a réseket kitölteni? Úgy gondoltam, hogy a vájat szélét körbe kiegyengetem, és az így keletkező hézagot körben kitöltöm valamivel. Így akkor sem néz ki rosszul, ha más a színe a szegélynek.
A másik, hogy a fát mivel lehetne pácolni (lekenni), hogy vízzel ellenállóbb, esetleg kicsit sötétebb legyen?
Naplózva
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 18:59:42 »

Szia! a szín megoldása a legegyszerűbb,egy kis diópác,majd lenolaj(sötétít) ,vagy paraffinolaj.Utána méhviasszal,vagy más viasszal dörzsöld be.Persze ezeket mind azután,hogy a hézagot kitöltötted.Üdv T.T.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 19:41:22 »

Szia Tibor!

Köszi a tippet!

Akkor már csak valami anyag kell, amivel ki tudom tölteni a réseket.
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 20:10:58 »

Szia Tibor!

Köszi a tippet!

Akkor már csak valami anyag kell, amivel ki tudom tölteni a réseket.

Szerintem a legjobb lenne a saját faanyag csiszolóporát összekeverni a Henkel faragasztóval és ezzel kitölteni a réseket. Kötés után finoman átcsiszolni. A Henkel faragasztó szintelen lesz a kötés után.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 21:36:59 »


Vgaby!

Köszönöm, ez egy jó ötlet!
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 12:54:48 »

Szia Tibor!

Köszi a tippet!

Akkor már csak valami anyag kell, amivel ki tudom tölteni a réseket.

Szerintem a legjobb lenne a saját faanyag csiszolóporát összekeverni a Henkel faragasztóval és ezzel kitölteni a réseket. Kötés után finoman átcsiszolni. A Henkel faragasztó szintelen lesz a kötés után.



Szia Gábor!

Ez a módszer jó, ha nem akarod színezni a fát. Ez a toldat viszont egy igen világos tónusú darab, ha saját porával kevered a ragasztót, akkor az pácolás után is világos marad. Tehát érdemes egy árnyalattal sötétebb fa porával keverni a ragasztót, de nem nagyon sötéttel, mert a ragasztóval való keveredéskor mélyül a szín.
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 13:07:43 »

Szia Tibor!

Köszi a tippet!

Akkor már csak valami anyag kell, amivel ki tudom tölteni a réseket.

Szerintem a legjobb lenne a saját faanyag csiszolóporát összekeverni a Henkel faragasztóval és ezzel kitölteni a réseket. Kötés után finoman átcsiszolni. A Henkel faragasztó szintelen lesz a kötés után.



Szia Gábor!

Ez a módszer jó, ha nem akarod színezni a fát. Ez a toldat viszont egy igen világos tónusú darab, ha saját porával kevered a ragasztót, akkor az pácolás után is világos marad. Tehát érdemes egy árnyalattal sötétebb fa porával keverni a ragasztót, de nem nagyon sötéttel, mert a ragasztóval való keveredéskor mélyül a szín.

Szia Csaba !

Ez így igaz, de ha megnézed mekkora felületre kell és hogy hol helyezkedik el, szerintem nem olyan kritikus a helyzet.  Kacsint
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 16:56:01 »

Szia Tibor!

Köszi a tippet!

Akkor már csak valami anyag kell, amivel ki tudom tölteni a réseket.

Szerintem a legjobb lenne a saját faanyag csiszolóporát összekeverni a Henkel faragasztóval és ezzel kitölteni a réseket. Kötés után finoman átcsiszolni. A Henkel faragasztó szintelen lesz a kötés után.



Szia Gábor!

Ez a módszer jó, ha nem akarod színezni a fát. Ez a toldat viszont egy igen világos tónusú darab, ha saját porával kevered a ragasztót, akkor az pácolás után is világos marad. Tehát érdemes egy árnyalattal sötétebb fa porával keverni a ragasztót, de nem nagyon sötéttel, mert a ragasztóval való keveredéskor mélyül a szín.

Szia Csaba !

Ez így igaz, de ha megnézed mekkora felületre kell és hogy hol helyezkedik el, szerintem nem olyan kritikus a helyzet.  Kacsint


Ááá..., szerintem még az apró részek is kritikusak!  Kacsint  Wave
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Október 22. - 14:03:55 »

Üdv Mindenkinek!  Van egy IZS-18 puskám. Alig használt. Nagyon kemény az elhúzás, ami mellé lövést eredményez sok esetben. Lehet-e beavatkozással könnyíteni a billentyü húzóerejét.   Köszönettel marci (mezőjáró)
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Október 22. - 14:18:59 »

Idézet
Üdv Mindenkinek!  Van egy IZS-18 puskám. Alig használt. Nagyon kemény az elhúzás, ami mellé lövést eredményez sok esetben. Lehet-e beavatkozással könnyíteni a billentyü húzóerejét.   Köszönettel marci (mezőjáró)

Igen, lehet!
Szerintem minden valamirevaló fegyvermester meg tudja csinálni!
Túlfinomítani sem jó, mert ugye a biztosítója nem a legmegbízhatóbbak közé tartozik és előfordulhat a vétlen elsülés.
Nekem az a tanács, hogy csak lövés előtt húzzam fel a puskát (a nyitókar felhúzásával és leengedésével), jónak tűnik.
Még sok tapasztalatom nincs vele, mert csak egy hónapja van meg.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Október 22. - 19:40:13 »

Üdv Mindenkinek!  Van egy IZS-18 puskám. Alig használt. Nagyon kemény az elhúzás, ami mellé lövést eredményez sok esetben. Lehet-e beavatkozással könnyíteni a billentyü húzóerejét.   Köszönettel marci (mezőjáró)

Üdv!

Többféleképpen lehet finomítani az elsütést, de csatlakozom az előttem szólóhoz: nem szabad túlzásba vinni! Ha túlságosan le van könnyitve, az is előfordulhat hogy összecsukásra elcsattan, vagy eldől és elsül stb... Mivel a biztositó csak a billentyűt fogja, nem az ütőszeget, ezért erősebb mechanikai behatásra biztositott állapotban is működésbe léphet az ütőszeg, ha túl sok volt a reszelő.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Október 22. - 20:41:44 »

Sziasztok,
a jövő hétre igérték a sütéshez való kenőzsírt, attól pont megfelelő lesz reszelés nélkül is.
Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Október 22. - 21:08:55 »

Üdv Mindenkinek!
Köszi a tanácsokat. Megpróbálok zsirozni, ha nem javúl, fegyvermester. Ha kész üzenek.
Sziasztok: Marci
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Október 22. - 23:41:48 »

Sziasztok,
a jövő hétre igérték a sütéshez való kenőzsírt, attól pont megfelelő lesz reszelés nélkül is.
Üdv Juszuph  Wave

Nagyon kiváncsi vagyok!
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Október 29. - 20:24:10 »

Sziasztok,
megkaptam a sütéshez való speciális kenőzsírt 10 ml nagyságú fecskandőben van, jól adagolható. Négyzetmilliméterenként 200 N/ négyzetmilliméternél nagyobb nyomásnál is a felületen marad. Üdv: Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: